Autor Wątek: Seriale - co polecacie?  (Przeczytany 100483 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kapral

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #240 dnia: So, 15 Luty 2020, 07:35:32 »
Trocki jest u mnie następny w kolejce. Podobno świetny jest też serial "Jesienin". Jak większość rosyjskich rzeczy wisi na YouTubie :)

Offline Dracos

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #241 dnia: So, 15 Luty 2020, 10:06:20 »
Wiesz dobrych rzeczy u nich sporo jest :) Mogę jeszcze polecić już z innej tematyki kryminalny serial "Metod". Troszeczkę widać w nim wzorowanie się na amerykańskich produkcjach ale to wszystko zrobione z sensem, przestępstwa z jakimi mają do czynienia główni bohaterowie i oni sami są idealnie skrojone pod dzisiejszą Rosję. Nic ugładzonego, ociekające realizmem, coś czego nie dostanie się w produkcjach z US. Oczywiście jest też wątek powiedzmy główny który spaja całość, ale jakkolwiek nie męczący, a nawet ciekawy to już w nim czuć trochę "przekombinowania" scenarzysty. Ode mnie 8.5/10.

Kapral

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #242 dnia: So, 15 Luty 2020, 10:37:49 »
Wiesz dobrych rzeczy u nich sporo jest :)

Wiem i dzięki za rekomendację. O kilku fajnych rosyjskich serialach wspominałem tutaj. Niezła jest też "Sprawa śledczego Nikitina". Większość na YT, albo z ich mega-skompresowanych dvd, zazwyczaj po 150 rubli za cały sezon, czyli jakieś 9 zł :)

Natomiast od ich nowej wersji "Doktora Żywago" odbiłem się jak od ściany (serial wyszedł po polsku na dvd). Bardzo realistyczna rewolucja, ale coś zgrzyta z reżyserią i ogląda się to ciężko. Zdecydowanie bardziej pasowała mi wersja amerykańska z Keirą i Samem Neillem.

Kilka razy podchodziłem też do słynnej "Likwidacji", ale nie dałem rady przebić się przez rosyjsko-ukraińsko-żydowską gwarę. Nic z tego nie rozumiem :(
« Ostatnia zmiana: So, 15 Luty 2020, 10:45:17 wysłana przez Kapral »

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #243 dnia: So, 15 Luty 2020, 20:20:11 »
"Sekrety amerykańskiej Mafii". Piekielnie dobry serial dokumentalny. O tym, co opowiada, raczej nie trzeba pisać, istotniejszy jest raczej styl w jakim to serial robi. Za dwa dni skończę całość 6 odcinków, a jak dotąd jest naprawdę bardzo, bardzo dobrze. Masa informacji, okraszonych ,,bezdialogowymi inscenizacjami" retrospekcji. A samą oś fabuły obrazu stanowią zeznania osób, które z światem amerykańskiej mafii z okresu około 1970 - 1990 roku były związane bezpośrednio lub pośrednio - jako wymiar sprawiedliwości, dziennikarze, czy byli mafiosi.

https://www.filmweb.pl/serial/Sekrety+amerykańskiej+mafii-2013-700506

W linku poniżej można obejrzeć serial ten, od odcinka nr 2. Szkoda, ja rozpocząłem od 1-ego odcinka.

Naprawdę polecam!



Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #244 dnia: So, 15 Luty 2020, 23:34:27 »
  Ostatnio na pewnej stronie, na której przypadkiem oczywiście można się natknąć na filmy być może niezbyt legalne, pojawił się serial dokumentalny "Robert Kirkman: Nieznana historia komiksu", nie widziałem jeszcze, ale zdaje się mocno krąży wokół tematu superhero. Na Canal+ leci też serial dokumentalny "Powrót znad przepaści" i jeden odcinek jest o Marvelu i o tym jak w lata dziewięćdziesiątych o mało nie padli na ryj.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #245 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 11:05:37 »
"Robert Kirkman. Nieznana historia komiksu", to serial naprawdę bardzo, bardzo dobry. Stanowi wyjątek spośród seriali dokumentalnych traktujących o popkulturze. Sam przymierzam się do jego obejrzenia. Toż to czysta konieczność! Najpierw ważniejsze będą jednak: 3 sezon "Castlevanii" i drugi sezon "Altered Carbon".

Zwiastun do 3-ej serii anime "Castlevania". Mrocznie... Zapowiada się piekielnie mrocznie i niesłychanie wydatnie pod względem kreacji animacji. Fabuła też niczego sobie... Na to wygląda... Draculi, niestety, już nie ma. Wampiry mu służące podzielone na frakcje czy samotnie działające jednostki. Ha! Must see ASAP!


Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #246 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 11:12:40 »
Skoro się przymierzasz do jego obejrzenia, to na jakiej podstawie twierdzisz, że jest bardzo, bardzo dobry?

Offline misiokles

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #247 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 11:50:04 »
To twój pierwszy przeczytany post Korvaca?😉

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #248 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 12:40:49 »
  Nie chociaż raczej je omijam bo są nieczytelne. Ale to co innego pisanie w połowie po polsku a w połowie po rigeliańsku a co innego robienie ku... tzn damy lekkich obyczajów z logiki. Nawet Bazyl chociaż zajęło mu to sporo czasu przystał pisać posty z serii "nie czytałem, ale ten komiks strasznie ssie".

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #249 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 18:01:08 »
"Robert Kirkman: Nieznana historia komiksu" - widzę że to produkcja AMC. czy dobrze zakładam że można to obejrzeć tylko w ramach tej stacji i na żadnym VOD? fajnie że wrócił Altered Carbon, pierwszy sezon bardzo dobrze mi wszedł. niestety dopiero po fakcie wyczytałem w Internecie że to paździerz i że nie powinno mi się to w ogóle podobać.

aktualnie nadrabiam drugi sezon Castle Rock. z ekranizacjami Kinga bywa różnie, tę serię jednak oceniam bardzo wysoko.

Offline Gazza

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #250 dnia: Pn, 17 Luty 2020, 09:39:10 »
Dopisuję się do wcześniejszych pochwał serialu "Terror" (dostępny na Prime Video). Lubię historyczne tematy marinistyczne (głównie ze względu na klimat tego typu przygody), a podlanie tego sosem survivalu w arktycznych klimatach oraz horroru (walka z nieznanym) przekonało mnie by sięgnąć po lekturę tego tytułu. Nie zawiodłem się!
Bardzo klimatyczna lektura - mrok bezsłonecznej zimy (kapitalna scena długo oczekiwanego pierwszego wschodu słońca, gdy cała jego aktywność trwa dosłownie kilkanaście sekund), wszechotaczający mróz i lód, genialne zdjęcia podwodne (scena uwalniania unieruchomionej bryłą lodu śruby napędowej), "prymitywne" warunki i możliwości medyków w starciu z chorobami członków wyprawy (odmrożenia, amputacje, sekcje oraz obrażenia z starć z ....). Kapitalnie przedstawiono również "rywalizujących" kapitanów oraz ich animozje, postępujące problemy z dyscypliną w szeregach niższego szczebla członków ekspedycji - długo wymieniać!
Bardzo przypadła mi do gustu obsada dowództwa wyprawy: Jared Harris ("Czarnobyl", "Sherlock Holmes: Gra cieni"...), Ciarán Hinds ("Rzym", "John Carter"...), Tobias Menzies ("Rzym", "The Crown"...); podoficerów oraz zwykłych marynarzy czy towarzyszących im żołnierzy, medyków itp.
Polecam gorąco (choć o cieple w tej serii można tylko pomarzyć ;) )!

PS: Nie wiem czy też tak macie ale u mnie "drugi sezon" (stanowiący całkowicie odrębną opowieść) na Prime Video ma niedostępne odcinki 1-5?

Offline misiokles

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #251 dnia: Pn, 17 Luty 2020, 16:16:43 »
To znaczy, że pewnie niedługo dorobią całość drugiego sezonu, gdyż kilkanaście dni temu nie było żadnego odcinka. Spotkałem się już z taką sytuacją wcześniej przy serialu Supernatural, gdzie początkowo w pierwszych sezonach były 'dziury'.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #252 dnia: Pn, 17 Luty 2020, 20:43:15 »
W przypadku 1-ego sezonu serialu "Terror", który dla mnie okazał się aż nadto klimatycznym zbitkiem 10-ciu epizodów, całościowo stającym na podobnym, co drugi sezon poziomie, ciekawe jest to, że książka Dana Simmonsa, na podstawie której pierwszy cykl odcinków powstał, jest ponoć (sam powieści nie czytałem; jest to temat ogólna opinia podłapana gdzieś w internecie) o wiele bardziej klimatyczna i lepiej zbudowana w przekazywaniu atmosfery i założeń fabularnych niż serial, który byśmy rozliczali/porównywali na tych samych zasadach. Sama powieść kusi, oj i to jak, aby po nią sięgnąć, aby mieć w końcu jakieś porównanie z czym ten serialowy "Terror" od AMC się je.

A wracając do serialowych deliberacji na forum, pytałem się kilka postów wyżej o pewien serial, odpowiedzi jednak nie uzyskałem, dlatego zapytam się jeszcze raz: oglądał ktoś z Was "Evil" z Mike'm Colterem - netflixowskim Luke'em Cage'em - w roli głównej? Jak prezentuje się widowisko? Ponoć ma dość specyficzne podejście do ,,zjawisk nadnaturalnych".To samo pytanie kieruję w stronę widzów "Carnival Row".Tytuł dostał zamówienie na drugi sezon, w związku z tym coś mi podpowiada, żeby obejrzeć pierwszą serię. Jego wyróżnik, to wyglądający po trailerach do tytułu i zdjęciach z poszczególnych odcinków, na niezwykły i urokliwy: klimat fantastyczno-baśniowy. Jeśli ktoś lubi takie kreacje fikcyjnych światów, to czy "Carnival Row" będzie dla niego?


Offline Gazza

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #253 dnia: Wt, 18 Luty 2020, 10:37:51 »
@M_K - ja "Evil" nie widziałem stąd brak reakcji z mojej strony.

@misiokles - Thnx! Prime Video mam od kilku dni więc nieznane mi są te praktyki. :) Czekam zatem na komplet. Swoją drogą dziwnie to realizują serwując sezon od... "tyłu" ;)

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #254 dnia: Cz, 20 Luty 2020, 21:37:57 »
Serial "True Detective", na czym bazuje? Produkcja zakończyła swój bieg, czy będzie wznawiana? Mamy w niej mniej dynamicznej akcji kosztem rozbudowanej fabuły ze specyficzną aurą tajemnicy, atmosferą, napięciem? Czy, że się tak wyrażę, trochę tego i trochę tego? Seriale kryminalne i psychologiczno-detektywistyczne ostatnio omijam, zwłaszcza te fabularyzowane, stąd brak obycia w ich specyfice. W gatunkach tych, jak coś, trwam, jednak tylko poprzez oglądanie seriali dokumentalnych o takiej właśnie tematyce. "True Detective", widzę, jest doceniany. Myślę, że jeśli miałbym wybierać coś ze stajni serialowych kryminałów i temu podobnych małoekranowych produkcji, decydowałbym się na "True Detective". Serial ma swoich konkurentów, jednak to on na podstawie zdjęć z planu zdjęciowego i zwiastuna wygląda najlepiej. A Wy forumowicze, co polecacie w tym gatunku i konwencji?