Autor Wątek: Seriale - co polecacie?  (Przeczytany 102479 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #210 dnia: Pn, 16 Grudzień 2019, 12:11:15 »
Ja dopiero po dwóch odcinkach. Pierwszy odcinek rozruchowy, w drugim znalazłem powrót starego dobrego Expanse. Dziś kolejne!

Offline Arion Flux

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #211 dnia: Pn, 16 Grudzień 2019, 20:52:39 »
Obejrzałam cały 4. sezon The Expanse i jest słabo. Najgorszy sezon z wszystkich dotychczasowych. Holden irytuje równie mocno, Avasarala straciła nieco swój charakter, główny zły Pasiarz jak czarny charakter z Andromedy. Być może ten sezon bardziej odpowiada książkom - nie czytałam, bazuję na wersji filmowej - ale najwyraźniej przestaję być targetem tego serialu.
Ja czytałem książki (na razie 5, dwie kolejne przede mną) i tam Holden też jest wkurzający. Mało tego, tam są wkurzający wszyscy. No, może poza Bobby Draper. Poza tym te ksiązki to jeden wielki zlepek motywow znanych z innych książek i filmów. Jedna wielka nuda.

No to dlaczego to czytam? - można zapytać. Ano czytam z nienawiści, bo nie mogę się doczekać kiedy ich wszystkich trafi szlag. (No, może poza Bobby Draper.)

Offline glutamiluta

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #212 dnia: Pn, 16 Grudzień 2019, 21:02:36 »
...a miałam się za to zabrać... ;)

z innej beczki
skończyłam dotychczasowe odcinki:
https://www.filmweb.pl/serial/The+Morning+Show-2019-833741
jak dla mnie z każdym odcinkiem lepiej
nie sadzilam, ze kiedys to powiem, ale chyba polubiłam Witherspoon ;)

Kapral

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #213 dnia: Śr, 18 Grudzień 2019, 22:09:14 »
A ja właśnie skończyłem oglądać czeski 6-odcinkowy serial "Nieświadomi" na HBO. Absolutna rewelacja. To wcale nie jest opowieść o czeskich ubekach, tylko o czymś znacznie ich przerastającym. Więcej nie zdradzę, zobaczcie sami. Powiem tylko tyle, że po tym serialu zupełnie inaczej można spojrzeć na naszą własną historię. Bardziej podejrzliwie.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #214 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 11:26:34 »
Efekty specjalne: scenografia (wystrój kabin, korytarzy pokrytych futurystycznymi materiałami i wykończeniami; wystrój modułów statków kosmicznych różnego typu, oraz wygląd przestrzeni mieszkalnych i publicznych, w tym habitatów, np. na Marsie - podążający za zaawansowaniem technologicznym cywilizacji ludzkiej eksplorującej Układ Słoneczny i planety wewnątrz Pierścieni), gama efektów specjalnych: Blue I Greenscreeny pięknie scalają się z naturalną przestrzenią objętą kadrem, plus rozszerzone wizualizacje graficzne przestrzeni kosmicznej implementowane do treści serialu, czyli coś rasowego dla Space Opery, a także konstrukcja wytworów protomolekuły - to jak ona egzystuje i przemieszcza się, razem sprawiają niebagatelne, niesamowite wrażenie - jakby na naszych oczach realizował się właśnie program podboju przez ludzi Układu Słonecznego. W podejściu do angażu aktorów w czwarty sezon "The Expanse" nie zamierzam zachowywać umiarkowanego optymizmu, ani być neutralnym w tym względzie. A dlaczego? Nie ma co główkować. Wszystko za sprawą bardzo dobrych, dostosowanych do samego gatunku i stylu serialu, roli postaci: i pierwszo i drugoplanowych. Miller, to wkurzający typ, gagatek o niewyparzonej gębie, co taką postać, szczerze, ogląda się wyborowo, z uśmiechem na twarzy, bo warto czasami być zaborczym i lubić wkurzać ludzi; choć w przypadku Millera raczej jest to protomolekuła wykorzystująca wspomnienia wyglądu i jego głosu, zakotwiczonych w umyśle Holdena. Avasarala poraża, z ogromną dozą pozytywnych fluidów przekazywanych widzowi, swą otwartością, zaradnością, tą charakterystyczną wymowną dystynkcją. Mimo wieku jest przeciwieństwem kleptokracji i skostniałości, które zdają się pożerać system władzy Konglomeratu ziemsko-księżycowo-marsjańskiego. A napięcia na linii ,,wewnętrzniaki" - ,,pasiarze" / ,,separatyści" prawie sięgają granic... do czasu. Oliwy do ognia dodają Planety pierścienia, które, każda ze stron, chce zgarnąć dla siebie. Avasarala ma charyzmę i potencjał przywódczy, aby nie dopuścić do jatki, która mogłaby być skutkiem takowych domagań, ale wszystko zależy od tego jakimi otoczona jest ludźmi. Niestety w tej kwestii nie jest dobrze. Zdaje się jedynie Bobbie Draper jest pomostem łączącym skłóconych - i to się chyba nigdy nie zmieni - ,,Marsjan" z ,,Ziemianami". Wątek protomolekuły, to podsumowując, czyste złoto; czyste, cudowne nieskażone science-fiction, z większym zaangażowaniem tego co ,,science" - tak dobrze to wygląda. Jest bombastycznie, i super duper świetnie, zresztą czwarty sezon "The Expanse" zbiera bardzo dobre recenzje.


Serial oglądam powoli; na ten moment są to na razie dwa odcinki. W końcu wielosezonowa animacja "Wojownicze Żółwie Ninja (2003-2009)" sama się nie obejrzy.  ;)

Offline glutamiluta

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #215 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 11:42:12 »
Z cyklu "nie oglądałam ale się wypowiem" - mój facet ogląda i mówi, że 4 sezon ssie ;)

Offline misiokles

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #216 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 11:58:09 »
Bo sezon 4 to slowburner, ale podobno książkowy oryginał też jest z całej serii najbardziej przegadany i rozwleczony.
Tyle że ja lubię slowburnery - dziś ostatnie dwa odcibki!

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #217 dnia: So, 21 Grudzień 2019, 09:11:24 »
"The Expanse" jest o całą skalę bardziej dokładny i piękniejszy w kwestii opowiadania historii samym obrazem w swym 4 sezonie, niż w pozostałych trzech seriach serialu. To raz. Polityczna polemika która pełni tu równie istotną rolę, co wątek detektywistyczno-śledczy ciągnięty sprytnie przez protomolekułę a. k. a. Miller, współpracującą Holdenem, wzmacnia sam serial, i to bardzo. To dwa. A trzy, niektóre wątki rozpoczęte w "The Expanse", rozpoczęte, przykładowo w drugim sezonie, w czwartym cyklu odcinków nabierają odmiennego znaczenia, kolorytu, jakby ewoluują. A tym wątkiem jest sytuacja odznaczonej sierżant marsjańskiej armii, Bobbie Draper, której waleczność znamy dobrze, i po części Holdena, który z Avasaralą stanowi najbardziej charyzmatyczną, choć cicho pezemykającą przez serial relacją między głównymi postaciami.

Offline death_bird

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #218 dnia: Pn, 30 Grudzień 2019, 21:43:11 »
"Godless".
Jak produkcje Netflix potrafią być mocno byle jakie tak tutaj odwalili kawał dobrej roboty.
Bardzo porządna miniseria. No i mają Michelle.  8)

Zwiastunów nie wrzucam, bo zawsze odkrywają jakieś detale a tutaj warto zacząć bez pojęcia o tym co i jak.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #219 dnia: Pt, 03 Styczeń 2020, 12:03:01 »
"The Expanse", serial fantastyczno-naukowy, o którym, w dobie coraz większej różnorodności tego gatunku małoekranowych produkcji, ciężko jest nie powiedzieć, że jest to serial wybijający się ponad inne seriale sci-fi, space fantasy, space opera itp. Skończywszy 4 sezon "The Expanse", świetnie rozpisany, bardzo dynamiczny, kończący się w sposób sugerujący jeszcze większą dynamikę na polu politycznym, śledczym, naukowo-eksploracyjnym, w swym piątym sezonie, mogę jedynie trwać w radosnych fluktuacjach i fanowskich uniesieniach, że Amazon przejął od "SyFy" "The Expanse", wzmacniając projekt produkcji o każdy istotny aspekt. Efekty specjalne, na przestrzeni 10 odcinków tu zrealizowane, nie tylko te wygenerowane cyfrowo, ale i scenografia, praca w zaprojektowanych przestrzeniach jakichś hal, dokładnie surowo odwzorowanych (wnętrze struktury protomolekuły z nowej ziemiopodobnej planety prezentowało się cudownie!) zgodnie z klimatem serialu, jego czasem akcji itp., kostiumy i inne elementy - to wszystko w "The Expanse" sprawiało, że produkcja ta, z każdym kolejnym odcinkiem 4-tej serii, prezentowała się coraz lepiej; plastyczność wizji rozwiniętej ludzkości tu przedstawionej, to czyste złoto dla serialowego gatunku sci-fi. "The Expanse" wraz z końcem niedawno wyemitowanego nowego sezonu, oceniam na: 9/10. Najważniejszy serial w gatunku space opera / sci-fi od lat!

Już jutro na Netflixie zadebiutuje nowa, tym razem serialowa, odsłona kreacji najsłynniejszego wampira w dziejach popkultury. "Drakula", to kilku-odcinkowa produkcja, za którą w większości odpowiada "BBC" ; jaki w tym udział Netflixa, tego to nie mam pojęcia. "Drakula" zapowiada się na ciężką, surową, niekonwencjonalną adaptację postaci wampirzego hrabiego, w którego tchął życie przed laty Bram Stoker. Na premierę serialu czekam więc z niecierpliwością! A Wy?


Offline death_bird

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #220 dnia: Pt, 03 Styczeń 2020, 14:11:11 »
Druga miniseria w dekoracjach XIX-wiecznych.

"Alias Grace"
Tym razem Kanada. Oskarżona o morderstwo służąca odsiaduje dożywocie.
Pytanie brzmi czy aby na pewno jest winna zarzucanych zbrodni.
Momentami leniwa fabuła, ale przykuwa uwagę choćby ze względu na główną bohaterkę; poza tym przyciągające oko, (wydaje się) wiernie oddające szczegóły scenografie i trochę czasu poświęconego kwestii ówczesnych stosunków społecznych (czyt. głównie podejścia do kobiet).
Książki nie czytałem toteż odniesienia nie mam, ale jako zamknięta fabuła moim skromnym zdaniem sprawdza się.

I przy okazji takie pytanie: ktoś oglądał "The Alienist" i może napisać czy ten serial "jedynie tak się zaczyna" czy też przez cały czas nic tylko
Spoiler: PokażUkryj
jucha, trzewia i wydziobane oczy
? Bo o ile tematycznie mi pasuje o tyle początek cokolwiek hm... męczący...  ???
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Kapral

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #221 dnia: Pt, 03 Styczeń 2020, 15:59:19 »
"Mesjasz" - przerewelacyjny serial, dokładnie o tym co w tytule.
"Atiye" - turecka fantastyka, wciągająca - mimo lekkich inklinacji do opery mydlanej.
« Ostatnia zmiana: Pt, 03 Styczeń 2020, 17:47:23 wysłana przez Kapral »

John

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #222 dnia: Pt, 03 Styczeń 2020, 16:02:45 »
Oooo, na Mesjasza czekałem. Wieczorem się sprawdzi pierwsze 2 odcinki :)

Ciekawe czy ból sprzętu wydalającego już był w sieci z jego powodu.

Offline PJP

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #223 dnia: Pt, 03 Styczeń 2020, 16:03:12 »
Obejrzałem Mesjasza. Jest nadspodziewanie dobry, chociaż główny wątek jest mocno pretekstowy. Nie nastawiajcie się na jakieś obrazoburcze treści, napisałbym wręcz, że pod tym względem twórcy mocno się asekurują. Ciekawsze są reakcje ludzi i grup społecznych. Chwalony w recenzjach wątek pracy służb specjalnych jest wg mnie cienki jak niteczka makaronu ;)

Kapral

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #224 dnia: Pt, 03 Styczeń 2020, 16:07:12 »
Generalnie jest to chyba serial dla ateistów :)
Jedyne wyznanie, które nie zostało tu przedstawione jako banda niebezpiecznych fanatyków, to...
Spoiler: PokażUkryj
judaizm