Autor Wątek: Seriale - co polecacie?  (Przeczytany 102787 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline glutamiluta

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #120 dnia: Wt, 03 Wrzesień 2019, 10:50:57 »
polecam za to Carnival Row
Mimo iz temat skrzydlatych nimf mnie odrzuca, wszedł mi bardzo dobrze
niebanalny

Offline Mateusz

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #121 dnia: Wt, 03 Wrzesień 2019, 11:07:17 »
„Mindhunter” dostał swój temat: https://forum.komikspec.pl/filmy-i-seriale/mindhunter/
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline Lou

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #122 dnia: Wt, 03 Wrzesień 2019, 11:23:56 »
Trzeci sezon Harlots 8/10. Bardzo satysfakcjonujące zakończenie. Historia bohaterek zatoczyła koło. W ogóle mało mówi się o tym serialu, a jest naprawdę fajny. Dramat kostiumowy, który przedstawiając wieloletnią wojnę właścicielek dwóch burdeli, opowiada tak naprawdę o sytuacji społeczno-ekonomiczna XVIII-wiecznej Anglii. Oby tylko Hulu nie zdecydowało się na wyprodukowanie czwartego sezonu.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Offline death_bird

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #123 dnia: Nd, 08 Wrzesień 2019, 01:00:04 »
"Killing Eve"
Trafiłem przez przypadek na HBO. Postanowiłem spróbować ze względu na Jodie Comer i było warto.
Zastanawialiście się jakby to było gdyby własny serial dostała Czarna Wdowa? Tylko taka, której hm... to i owo się obluzowało?

https://www.filmweb.pl/serial/Obsesja+Eve-2018-779299

Cokolwiek zakręcony (choć nie aż tak jak "Happy") - mając za sobą 1,5 z 2 serii nawet nie potrafię zdefiniować gatunku i w sumie nie chcę się w to zagłębiać żeby niczego nie spoilerować. Jak dla mnie mocno pozytywne zaskoczenie.  8)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline PJP

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #124 dnia: Nd, 08 Wrzesień 2019, 09:15:44 »
Na Netfliksie pojawił się The Spy, miniserial opowiadający o jednej z ciekawszych akcji Mosadu, czyli uplasowaniu Eli Cohena w Syrii :) Całkiem nieźle się ogląda a i do faktów specjalnie nie można się doczepić. Dobrze oddany klimat epoki. I Cohen gra Cohena. Pewnie, że mogło być więcej tła politycznego na Bliskim Wschodzie ale czy widz by to zdzierżył? Jest też mrugnięcie okiem do widza, gdy pojawia się pewien przedsiębiorca budowlany i jego maluch - spoiler alert.
« Ostatnia zmiana: Nd, 08 Wrzesień 2019, 09:18:21 wysłana przez PJP »

Offline Lou

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #125 dnia: Pn, 09 Wrzesień 2019, 09:48:31 »
W temacie Killing Eve, to niestety drugi sezon zalicza mocny spadek. To ten typ produkcji, gdzie nie oczekuję powagi i realizmu, ale jednak w "dwójce" za bardzo scenarzyści kombinowali. Co nie zmienia faktu, że zarówno Sandra Oh, jak i Jodie Comer są rewelacyjne i fajnie się je ogląda, szczególnie gdy pojawiają się razem w jakiejś scenie. Ogromny plus za ścieżkę dźwiękową klimatycznie dostosowaną do miejsca akcji oraz to, że w krajach w jakich pojawiają się bohaterki ludzie mówią w swoim języku.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Offline death_bird

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #126 dnia: Pn, 09 Wrzesień 2019, 22:13:56 »
Druga seria to wybitnie teatr absurdu, ale Villanelle wynagradza wszystko. Comer od "The White Princess" - czyli w zasadzie z roku na rok - zrobiła (jak dla mnie) znaczący postęp. Kapitalna mimika twarzy.
Na ścieżkę dźwiękową muszę zacząć polować.
Natomiast jeśli miałbym na coś narzekać to żałuję, że szybko zrezygnowali z jakichkolwiek
Spoiler: PokażUkryj
polskich
wstawek. Inna sprawa, że zaskoczył mnie fakt przedstawienia
Spoiler: PokażUkryj
Niko - biorąc pod uwagę jak na ogół pokazywani są Polacy w zachodnich produkcjach jest to pozytywna odmiana.


I dowcip na koniec:
https://www.kamilaaubre.com/blog/2018/5/18/villanelle-perfume
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline PJP

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #127 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 20:21:48 »
Oglądam równolegle Killing Eve, rozkręca się powoli ale Villanelle i wątek polski z Eve dają radę... i Peaky Blinders. Ciekawe co ciekawego ;) Netfliks zafunduje jesienią.
« Ostatnia zmiana: Cz, 12 Wrzesień 2019, 20:32:29 wysłana przez PJP »

Offline death_bird

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #128 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 20:31:32 »
W październiku albo listopadzie pojawi się na N. ostatnia seria Blindersów. No i czekam na trzecią "The Crown".
Szkoda, że obsada się zmienia, ale liczę, że Helenka jak zawsze da czadu.  8)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Gieferg

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #129 dnia: Wt, 24 Wrzesień 2019, 00:00:46 »
Cytat: death_bird
przejdźmy może do wątku poświęconego serialom jako takim i wymień pięć swoich ulubionych/uznanych przez Ciebie za najlepsze.

Z tych nieco bardziej współczesnych:
1. Black Sails
2. Rome
3. Dark Crystal: AoR
4. Deadwood (niestety zakończenie urwane, a dorobiony po latach zamykający serię film zwyczajnie słaby)

Ze starszych:
1. Robin of Sherwood
2. Shogun
« Ostatnia zmiana: Wt, 24 Wrzesień 2019, 00:54:21 wysłana przez Gieferg »

Offline death_bird

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #130 dnia: Wt, 24 Wrzesień 2019, 08:45:17 »
Wczoraj obejrzałem przedostatni odcinek "Black Sails" i jak dla mnie ostatnia seria to słabizna. Ciągnę to jeszcze tylko ze względu na
Spoiler: PokażUkryj
Rackhama i jego Śliczną Anię.
  ???
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Gieferg

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #131 dnia: Wt, 24 Wrzesień 2019, 13:14:55 »
Jak dla mnie trzymał poziom od początku do końca (z zastrzeżeniem, że pod koniec za dużo długich, kwiecistych monologów), nie to co taki GOT, który od połowy jest równią pochyłą. Lepszego serialu z tych po 2000 roku, nie wspieranych siłą sentymentu nie widziałem.
« Ostatnia zmiana: Wt, 24 Wrzesień 2019, 13:28:08 wysłana przez Gieferg »

Bender

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #132 dnia: Wt, 24 Wrzesień 2019, 13:58:39 »
Z tych po 2000 zdecydowanie The Wire. Zjada Deadwood i Rome razem wzięte na śniadanie.
No i biorąc pod uwagę, że większość była po 2000 to oczywiście The Sopranos.

Offline Gieferg

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #133 dnia: Wt, 24 Wrzesień 2019, 14:32:12 »
Cytuj
Zjada Deadwood i Rome razem wzięte na śniadanie.
U mnie najważniejszym kryterium (zarówno jeśli chodzi o filmy, seriale, ksiązki czy komiksy) jest zawsze tematyka, a że jestem ogólnie nie-serialowy to żebym w ogóle sięgnął po serial musi być w  moich klimatach (więc taki The Wire czy tam Sopranos odpadają na starcie bo nie spełniają tego kryterium), albo o czymś co mnie interesuje.
Inne to tylko jak mnie żona zmusi.
« Ostatnia zmiana: Wt, 24 Wrzesień 2019, 14:36:38 wysłana przez Gieferg »

Online misiokles

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #134 dnia: Wt, 24 Wrzesień 2019, 14:49:34 »
Czyli można postawić tezę, że po 2000 roku powstało bardzo dużo dobrych seriali ale nie w twoim obszarze zainteresowań.