Autor Wątek: Seriale - co polecacie?  (Przeczytany 100568 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #585 dnia: Pt, 18 Luty 2022, 15:50:57 »
Szkoda tylko, że Umbrellla academy to w sumie kopia Doom Patrolu. Niezła ale jednak kopia. Gerard Way zresztą zna się z Grantem Morrisonem i widać, że twórczością mocno go malpuje. Całe Mcu razem wzięte....Założę się Strange i Moon Knight nie będa w niczym odstawac od wypracowanego pułapu rozrywkowego w Mcu. Do tego trzeba brać pod uwagę przyszłe plany w postaci juz przygotowanych aktorów
Spoiler: PokażUkryj
jak choćby Daredevil od Netflixa


Że co? W życiu. Na odwrót: bo jak coś, to "The Umbrella Academy" jest kopiowana przez "Doom Patrol". Podobieństwa może i tu występują, ale bardzo nikłe, jak m.in. budowa całego zespołu bohaterów i osnowy fabuły wokół niego; tyle, nic poza tym. Klimatem, atmosferą, postaciami odbiegają te tytuły od siebie znacząco. "Doom Patrol" zrobił się okropnie żenujący - bo w trzecim sezonie ciągle ta ,,terapia grupowa", ,,odnajdywanie siebie" i nic poza tym. Serial Netflixa, mimo iż pod wieloma względami jest superbohaterski, jak dla mnie odbiega od standardzików MCU, DCEU - dzięki temu nie kojarzy mi się to z tym landrynkowym bublem. Zostaje mi tylko "Peacemaker" (ten twór w ostatecznej ostateczności) oraz kontynuowanie tych serii live action (seriale animowane ale spoza MCU, jak i filmy animowane, rzecz jasna superbohaterskie będę oglądał) superheroes, które jak zacząłem kiedyś oglądać tak je po prostu będę kontynuował do końca, z racji szacunku do ich twórców i tylko i wyłącznie z tego powodu, że nigdy nie porzucam czegoś, co zacząłem oglądać, zawsze to kontynuuję do ostatniego epizodu/minuty (wyjątek "The Office US").

Offline Pan M

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #586 dnia: Pt, 18 Luty 2022, 16:19:27 »
Że co? W życiu. Na odwrót: bo jak coś, to "The Umbrella Academy" jest kopiowana przez "Doom Patrol". Podobieństwa może i tu występują, ale bardzo nikłe, jak m.in. budowa całego zespołu bohaterów i osnowy fabuły wokół niego; tyle, nic poza tym. Klimatem, atmosferą, postaciami odbiegają te tytuły od siebie znacząco. "Doom Patrol" zrobił się okropnie żenujący - bo w trzecim sezonie ciągle ta ,,terapia grupowa", ,,odnajdywanie siebie" i nic poza tym. Serial Netflixa, mimo iż pod wieloma względami jest superbohaterski, jak dla mnie odbiega od standardzików MCU, DCEU - dzięki temu nie kojarzy mi się to z tym landrynkowym bublem. Zostaje mi tylko "Peacemaker" (ten twór w ostatecznej ostateczności) oraz kontynuowanie tych serii live action (seriale animowane ale spoza MCU, jak i filmy animowane, rzecz jasna superbohaterskie będę oglądał) superheroes, które jak zacząłem kiedyś oglądać tak je po prostu będę kontynuował do końca, z racji szacunku do ich twórców i tylko i wyłącznie z tego powodu, że nigdy nie porzucam czegoś, co zacząłem oglądać, zawsze to kontynuuję do ostatniego epizodu/minuty (wyjątek "The Office US").

Komiksowy Doom Patrol Granta Morrisona który sobie małpuje Academy zaczął ukazywać się w zeszytach w 1989 roku a Academy datuje rok powstania na 2007 rok. Jezeli Patrol w postaci serialu wydaje się podobny do Academy to tylko przez to, że komiksowy pierwowzór Waya radośnie naśladuje tropy i postaci z komiksu Morrisona.

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #587 dnia: So, 19 Luty 2022, 15:47:57 »
Komiksowy Doom Patrol Granta Morrisona który sobie małpuje Academy zaczął ukazywać się w zeszytach w 1989 roku a Academy datuje rok powstania na 2007 rok. Jezeli Patrol w postaci serialu wydaje się podobny do Academy to tylko przez to, że komiksowy pierwowzór Waya radośnie naśladuje tropy i postaci z komiksu Morrisona.

Ani "Doom Patrol" ani "The Umbrella Academy" nie traktuję jako widowisk bazujących na pierwowzorach komiksowych, w takim sensie iż (w moim przypadku jest to trochę skomplikowane) całkowicie odcinam się od amerykańskiego i europejskiego komiksu superbohaterskiego, to raz. Dwa, to fakt, że nie czytałem w ogóle komiksów, na których bazują powyższe produkcje, dlatego też nie mam żadnego pojęcia o tym, jak wierne oryginałowi/pierwowzorowi miały by to być seriale. W moich oczach to są to po prostu... seriale o takim a nie innym gatunku, nurcie, stylizacji, przeznaczeniu, gdzie w tym wszystkim jest gdzieś ta superbohaterskość. Od "Doom Patrol" wolę "Wodogrzmoty Małe"; ta pokręcona baja, z piękną kreską i disneyowskimi tłami, miażdży "Doom Patrol" po całości. Bang!

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #588 dnia: Pn, 21 Luty 2022, 12:09:20 »
mnie Doom Patrol srogo wymęczył. pierwszy sezon miał bombowe otwarcie, potem pomału zaczął zjadać swój własny ogon. drugi sezon jeszcze przemęczyłem, w trzecim odpadłem po pierwszym odcinku i już nie zamierzam wrócić. zdecydowany przerost formy nad treścią, a szkoda, bo twórcy upakowali tam kilka świetnych pomysłów.

w temacie - skończyłem wczoraj Alice in Borderland. jeżeli podobał się Wam Squid Games i czujecie niedosyt, polecam rzucić okiem. trailer raczej zniechęca, ale sam serial wciąga jak bagno.

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #589 dnia: Wt, 22 Luty 2022, 16:01:24 »
"Peacemaker" - jako serial ów twór kupuje mnie całkowicie! To jest istny kosmos! ISTNY! Oderwanie od przeciętności na maksa, przy jednoczesnym byciu czymś przeciętnym (ujęcia, plany filmowe, montaż)! WoW! Po prostu, dość prosta realizacja (jak na DCEU przystało), wręcz wyglądająca na typową ,,obyczajową ramówkę" (niski budżet?); odpowiednio dozowane efekty wizualne; doodajmy do tego pomysł na postać Peacemakera, która zamiata wszystkimi innymi wypudrowanymi herosikami podłogę! Bang! To jest coś dla mnie! I nie patrzę na tą produkcję przez pryzmat superbohaterskiego lukru, który serwuje nam MCU, czy wiele seriali z innych Światów/Wydawnictw etc., które robiły to jeszcze z 5 lat temu. Oceniam "Peacemakera" w kontekście jego wartości jako seriali akcji z elementami gatunku fantastyczno-naukowego! No po prostu bombastyczne, a mordeczka sama się uśmiecha, gdy ,,orędownik pokoju" działa! Johnie Ceno, jesteś fantastyczny! Kolejny przykład roli, która przyklei się do aktora... do usranej śmierci! :) Tymczasowa ocena (nie obejrzałem całego sezonu) serialu: 9,5/10!

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #590 dnia: Pn, 07 Marzec 2022, 19:40:03 »
Nietuzinkowo, klimatycznie, z abstrakcyjną bardzo dziwnie zmieszaną dawką humoru i grozy, których to widz musi się doszukać, i wyskrobać to coś dla siebie aby odczuć ten specyficzny suspensik i klimat horrowej inności! Ha! Bo takie rzeczy tylko w "Creepshow (2019-2022)" (Monster Agency Productions/Shudder), pięknej antologii opowieści z dreszczykiem. W końcu to ukoronowanie kultowości idei ,,creepypasty"! No i taki selfiaczek również w tym serialu! Oglądajcie jeśli macie dostęp! Polska wersja gdzieś tam krąży po sieci.



Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #591 dnia: Wt, 08 Marzec 2022, 16:33:33 »
Jeden z Kolegów wyżej polecał "Archiwum 81". Pozwolę sobie mieć identyczne zdanie. Świetny przykład na to, że najlepsze seriale na Netfliksie to te, o których głośno jest dopiero po premierze, a nie przed nią.

jestem w połowie oglądania Archive81 i nie rozumiem czemu jest o nim tak cicho. dawno nie widziałem równie mocnej produkcji Netflixa, dla fanów HPL to w ogóle pozycja obowiązkowa na maxa. mega zaskoczenie roku, turbo ciężki klimat który przygniata z każdą kolejną sceną.

Offline misiokles

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #592 dnia: Wt, 08 Marzec 2022, 17:33:27 »
Cicho nie jest, serial w swoim świadku zebrał ponadprzeciętne opinie - inna sprawa, że ogólnie seriale stawiające na klimat niż akcję są stosunkowo mniej 'obgadywane'. Dla mnie mógłby być dwa odcinki krótszy, wówczas bohaterowie nie zdążyliby poirytować swoją posępnością!

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #593 dnia: Śr, 16 Marzec 2022, 16:33:51 »
Kolejny powód, aby zasubskrybować "Disney +", gdy ta platforma streamingowa pojawi się w Polsce? Może nie dla wszystkich, ale dla mnie w 77% tak.  ;D ;D ;D




P.S. "Tabu", brytyjski serial, który ,,zawitał" do oferty platformy Netflixa - warto obejrzeć? Czy serial kończy się - jeśli chodzi o 1-szy sezon, bo jak na chwilę obecną nie widziałem żadnych jego kontynuacji - w miarę satysfakcjonująco? Czy może finiszuje jakimś cliffhangerem, który daje apetyt na więcej, a tu jak sami widzimy kaszana maks, bo nic takiego się nie dzieje; seria pierwsza i tyle w temacie.

Offline death_bird

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #594 dnia: Śr, 16 Marzec 2022, 19:43:44 »
Jak dla mnie "Tabu" jest czymś co można obejrzeć do obiadu. Z nudów.
Klimat w pierwszych dwóch odcinkach jest całkiem ok i generalnie pod względem wizualnym jest w porządku, natomiast fabuła to lekkie nieporozumienie. Coś tam niby wymyślili, ale tego czegoś starcza koncepcyjnie na trzy odcinki.
Kończy się to na zasadzie, że niby akcja została rozwiązana a jednak jakaś tam furtka do dalszej historii się uchyla, ale nie wierzę, że będzie druga seria. Ten scenariusz zwyczajnie nie wypalił.
6/10 to maks.
Jak masz inne pozycje na liście to możesz spokojnie pominąć.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline perek82

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #595 dnia: Śr, 16 Marzec 2022, 20:16:02 »
Na HBO jest serial o Lakersach z czasów showtime. Dla fanów NBA, którzy nie mają alergii na jeziorowców.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #596 dnia: Pt, 18 Marzec 2022, 12:19:08 »
Na HBO jest serial o Lakersach z czasów showtime. Dla fanów NBA, którzy nie mają alergii na jeziorowców.

Polskie tłumaczenie serialu, o którym mowa, który obejrzy zapewne każdy fan NBA, tym bardziej miłośnik koszykówki spod znaku ,,LA Lakers" (alergię można mieć na ten zespół jedynie z tego powodu, że Jeziorowcy w obecnym sezonie grają koszmarny patobasket; jedynie James i kilku zawodników, jak Monk, Horton-Tucker ciągną tą ospałą lokomotywę, jaką jest ich... drużyna przez małe d tym razem), wygląda bardzo dobrze. Sama produkcja zaś, to będzie piekielnie mocna rzecz: dramat sportowy, z elementami biografii, plus jakiejś dynamiki w - nazwijmy to - scenach akcji typowych dla filmów/seriali sportowych. Wpadła na forum przypominajka o "Lakers: Dynastia Zwycięzców", to dobrze. Dużo ważniejsze stają się dla mnie obecnie w watchingowaniu serie dokumentalne, jak np. "Legendy F1" od Eleven Sports HD, czy nawet coś innego: "Star Wars Rebels" i anime "Blade Runner Black Lotus". Skończy się to, to ogarnie się następne... Nic nie ucieknie. ;) ;)

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #597 dnia: Pt, 06 Maj 2022, 15:39:58 »
jestem w połowie oglądania Archive81 i nie rozumiem czemu jest o nim tak cicho. dawno nie widziałem równie mocnej produkcji Netflixa, dla fanów HPL to w ogóle pozycja obowiązkowa na maxa. mega zaskoczenie roku, turbo ciężki klimat który przygniata z każdą kolejną sceną.

Ciekawostka - Netflix oficjalnie ogłosił że Archive 81 kolejnego sezonu nie dostanie. Trochę smuteczek, bo nie da się ukryć że zakończenia historii jako takiego zabrakło.

Zakończenie i to całkiem udane dostał za to Ozark. W Internecie panują mocno mieszane opinie (z niektórymi zarzutami się zgadzam), uważam jednak że historia spięła się ładną klamrą. Generalnie - chylę czoła przed autorami za stworzenie tak wiarygodnego i ciekawego rozwoju postaci jak w Ozark. Jeżeli podobała się Wam historia Jessiego i Waltera z BB, to tutaj dostaniecie podobny poziom.

Offline misiokles

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #598 dnia: Pt, 06 Maj 2022, 16:01:05 »
A ja uważam, że Archive 81 dostało bardzo dobre zakończenie, pozbawione happy endu. Wszystkie wątki zostały wyjaśnione, a główny bohater zapłacił za swój 'czyn' zbyt wysoką cenę. I to lepsze zakończenie niż klasyczny finał, gdzie trzeba
Spoiler: PokażUkryj
uśmiercić
villiana.

Offline kubisz

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #599 dnia: Pt, 06 Maj 2022, 19:52:16 »
Skoro padły tytuły "BB" i "Ozark", to tym, którzy nie znają lub znają i się wahają - szczerze i gorąco polecam "Better Call Saul". Nie często zdarza się sześciosezonowa historia cały czas trzymająca wysoki poziom i potrafiąca wciąż zaskakiwać. Co prawda do końca zostało kilka odcinków, ale jakoś jestem spokojny, że to co napisałem wyżej będę mógł napisać po finale serialu.