Autor Wątek: Seriale - co polecacie?  (Przeczytany 102878 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #570 dnia: Pt, 28 Styczeń 2022, 20:00:39 »
No i skończyłem "Veep" (po naszemu "Figurantka").
Pierwsze cztery serie to niemal czyste złoto. Piąta jest już słabsza, ale ok, natomiast ostatnie dwie to już raczej skok na kasę w ramach którego podkręcili postacie (głównie Selinę i
Spoiler: PokażUkryj
Jonah
) niemal do granic absurdu.
W każdym razie dawno nie miałem do czynienia z taką ilością tak gładko wchodzących s..tów, f...cków i tony zdecydowanie bardziej wymyślnych przekleństw.
Przypomina mi się:

7,5.
Kiedyś na pewno do tego wrócę, bo nie przypominam sobie żeby ktoś ostatnio tak jeździł po jankeskiej polityce.  8) Poza tym premier Finlandii jest świetna.  ;D

Life brings You Yemen? Make a Yemenade.  8)
« Ostatnia zmiana: Pt, 28 Styczeń 2022, 20:02:18 wysłana przez death_bird »
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #571 dnia: So, 29 Styczeń 2022, 21:27:00 »
pierwsza połowa season finale Ozark za mną. trzeci sezon był jak przejażdżka rollercoasterem bez trzymanki, tutaj zaś akcja zaczyna się zaskakująco wolno. czy to źle? wręcz przeciwnie. z każdą kolejną minutą fabuła się zagęszcza, a stawka gry rośnie z odcinka na odcinek. fenomenalny serial z idealnie budowanym napięciem. świetna historia, fenomenalna gra aktorska i rozwój postaci.

Offline szulig

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #572 dnia: So, 29 Styczeń 2022, 22:22:42 »
Archiwum 81 na netflixe, 8 odcinków, dwa wieczory i pykło, wciągająca hiostria, z kazdym odcinkiem chce sie wiedziec co bedzie dalej. Dawno mnie tak nie wciągnął serial.

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #573 dnia: Pn, 31 Styczeń 2022, 14:19:17 »
"Nie ma jak w rodzinie" - większa połowa serialu za mną: 7,5/10
"Zone Blanche" - francusko-belgijski kryminał - połowa pierwszego sezonu za mną: 6/10
"Jak przeżyć w najcięższych więzieniach świata" - zostały mi dwa sezony po 4 odcinki każdy; 9/10. Wyborny i ciężki dokument, choć nie ukazujący ,,wszystkiego".

Offline KzT

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #574 dnia: Pn, 31 Styczeń 2022, 22:50:42 »
Z ostatnio obejrzanych na Amazonie:

"Koło czasu" - pierwszy sezon, producyjniak fantasy, 5/10. Obejrzałem do końca jedynie dlatego, że jakieś 25 lat temu czytałem pierwsze tomy tego cyklu autorstwa Roberta Jordana. I miałem mgliste wrażenie, że to była dobra rozrywka. Serial do zapomnienia. Chociaż nie schodzi poniżej pewnego poziomu, to do powrotu do książek mnie nie zachęcił. Natomiast jedna rzecz była w tym serialu zabawna. Otóż w kilku odcinkach bohaterowie jadą przez lasy. I lasy te wydały mi się jakieś takie swojskie. To znaczy nie były to żadne egzotyczne dżungle, tylko wszystko wyglądało jakbyśmy byli w jakimś bardziej naturalnym lesie w Polsce. Dopiero po wszystkim sprawdziłem, że ten serial był kręcony w Czechach. I momentami to widać. W sensie, że plenery leśne, które dla Amerykanów pewnie będą egzotyczne, dla nas są swojskie.

"Expanse" - szósty sezon, science fiction, 9/10. Każdy kto lubi sf pewnie już i tak zna. Kto nie zna to polecam. Dla mnie idealny serial rozrywkowy. Szkoda, że to już koniec.
« Ostatnia zmiana: Pn, 31 Styczeń 2022, 22:54:28 wysłana przez KzT »

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #575 dnia: Cz, 03 Luty 2022, 21:17:11 »
Z ostatnio obejrzanych na Amazonie:

"Expanse" - szósty sezon, science fiction, 9/10. Każdy kto lubi sf pewnie już i tak zna. Kto nie zna to polecam. Dla mnie idealny serial rozrywkowy. Szkoda, że to już koniec.

"The Expanse", to najczystsza, i to tak wyśmienicie fabularnie i wizualizacyjnie (efekty specjalne: scenografia, plener, plany pomieszczeń, futurystycznych lokali, statków etc. oraz wykorzystanie ustawienia kamer) zrealizowana współczesna seria science-fiction, którą można uznać za najlepszą w naszych czasach. Produkcja, którą lubię określać (również i ja skończyłem oglądać serial; całość 6 sezonów oceniam na: 9,5/10), z racji tego, co opowiada i jak prezentuje gatunek fantastyki naukowej z elementami space opery: ,,Układową Wojną Domową". Słyszałem, że "The Expanse" rzekomo nie jest zakończony, że materiału źródłowego do kontynuacji miano by mieć na kolejny sezon lub dwa. No to jak, może Netflix albo HBO Max przejmą tą perełkę?


"Wodogrzmoty Małe" od Disneya - no, uszanowanko panowie ,,białe kołnierzyki" z disneyowskiej fabryki snów za tą animację. 9 z 40 odcinków za mną! Zabawa przednia, a animacja współczesna, z nutką nostalgii i namacalną kreską i barwą Disneya. A ten humor, te postacie! A, byłbym zapomniał, te popkulturowe nawiązania... bo wygląda znajomo, co nie?:




Offline misiokles

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #576 dnia: Cz, 03 Luty 2022, 22:28:48 »
No to jak, może Netflix albo HBO Max przejmą tą perełkę?
Akurat Amazona stać na to, by licencji nie odsprzedawać konkurencji :)

Offline Teli

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #577 dnia: Cz, 03 Luty 2022, 23:24:58 »
Słyszałem, że "The Expanse" rzekomo nie jest zakończony, że materiału źródłowego do kontynuacji miano by mieć na kolejny sezon lub dwa. No to jak, może Netflix albo HBSerial fajny  Max przejmą tą perełkę?


Materiał źródłowy możesz sobie spokojnie doczytać, to tylko trzy tomy z dziewięciu ;) Wszystkie ładnie wydane przez Maga. Serial przyznaję fajny ale i tak z materiałem źródłowym konfrontacji nie wytrzymuje... naprawdę miła i lekka sf do poczytania w zimowe wieczory. Kto nie oglądał serialu polecam zacząć od książek.

Offline Gorzki

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #578 dnia: Pt, 04 Luty 2022, 12:12:11 »
...polecam zacząć od książek.

Rozumiem, że 9 tom jest ostatnim ? Ja skończyłem chyba na 6 i stwierdziłem, że poczekam na zakończenie całej serii

Offline Dracos

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #579 dnia: Pt, 04 Luty 2022, 12:41:34 »
9 tom jest ostatni, a będzie jeszcze wydany zbiór opowiadań, akcja poszczególnych dzieje się pomiędzy tomami jak i przed m.in. wynalezienie silnika Epsteina czy jak Fred Johnson zdobył miano Rzeźnika Stacji Anderson.

Ja mam inne zdanie serial dla mnie lepszy od książek (co generalnie bardzo rzadko się zdarza), a już w kategorii adaptowanych "dzieł" literackich to wybija się wyjątkowo ponad przeciętność w tej materii - patrz Koło Czasu lub Wiedźmin. Zachowuje wierność oryginałowi, a jednocześnie tam gdzie trzeba tnie bez straty dla jakości fabuły.

Offline kubisz

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #580 dnia: Nd, 06 Luty 2022, 15:47:40 »
Jeden z Kolegów wyżej polecał "Archiwum 81". Pozwolę sobie mieć identyczne zdanie. Świetny przykład na to, że najlepsze seriale na Netfliksie to te, o których głośno jest dopiero po premierze, a nie przed nią.

No i "Quarry" (jest na HBO GO). Śledzę od kilku lat co się kręci serialowo, ale ten jakoś mi umknął zupełnie. Na szczęście przypadkowo znaleziona polecajka zaintrygowała i po obejrzeniu zdecydowanie polecam - mocne, brudne, chropowate i brutalne męskie kino. Skasowany niestety po pierwszym sezonie, ale wszystkie wątki domknięto tak, że spokojnie można potraktować jako ukończona całość. Rewelacyjna rzecz!

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #581 dnia: Pn, 07 Luty 2022, 12:07:20 »
dostałem na ostatnie święta książkę - Brave New World. stwierdziłem że to w sumie dobra okazja żeby ją sobie odświeżyć po 15 latach, a kilka dni później Netflix zaproponował mi ekranizację tego tytułu. włączyłem więc świeżo po lekturze i bez żadnych oczekiwań (trailer zapowiadał się absolutnie bezpłciowo).

pierwsze zaskoczenie - nad adaptacją historii czuwał Grant Morrison, jego nazwisko pojawia się na dzień dobry w czołówce. drugie zaskoczenie - niewiele tego Morrisona tam czuć. jest kilka mocno surrealistycznych scen, jak np.
Spoiler: PokażUkryj
jeden odcinek który prawie w całości składa się z monochromatycznej orgii
, ale to by było w sumie na tyle. drugie zaskoczenie - historia jest stosunkowo wierna w stosunku do oryginału, chociaż rozbudowana w paru momentach (świetnie np wykorzystany został wątek Parku Dzikich). Z zalet produkcji warto wspomnieć strefę wizualną - Nowy Londyn naprawdę robi wrażenie w każdym aspekcie.

Ale ogólnie to jest jednak słabo. aktorzy zachowują się jakby wygrali w loterii los na wystąpienie w serialu i pierwszy raz w życiu widzieli kamerę. Chemii między postaciami jest totalnie zero, nikomu człowiek nie kibicuje, męczy się od samego patrzenia. Motywacje bohaterów są klejone na ślinę i niewiarygodne, do tego babole w stylu biegów przełajowych pół minuty po wyjęciu kuli z klatki piersiowej.

także no średnio, nie polecam, chyba że ktoś jest tak jak ja świeżo po lekturze i chce porównać dwie różne wizje tej samej historii. w innych warunkach myślę że bym wyłączył serial w połowie pierwszego odcinka

Offline ryba

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #582 dnia: Pt, 11 Luty 2022, 11:54:30 »
1883
Zacząłem oglądać ten serial westernowy, jestem na razie chyba na 3 odcinku. Całkiem fajny, choć dość stereotypowy: wyprawa niemotowatych osadników z Europy w asyście doświadczonych Amerykanów wozami na zachód. Generalnie polecam, choć mógłbym się przyczepić do kilku rzeczy m.in. trochę przesadzają z wszelkimi plagami spadającymi na bohaterów, ale alternatywa to nudna jazda wozów godzinami przez prerie, która zapewne dominowała w takich wyprawach. Poza tym z początku tylko jeden osadnik mówi po angielsku, a chyba w 3 odcinku już całkiem sporo, dziwne to trochę.
A i jeszcze jedno, strasznie mnie irytuje zachowanie nastoletniej bohaterki będącej też narratorem, ale sam mam dwie córki i to niestety dość realistyczne ;)

Zobaczymy jak będzie dalej. 
« Ostatnia zmiana: Pt, 11 Luty 2022, 11:58:29 wysłana przez ryba »

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #583 dnia: Śr, 16 Luty 2022, 09:32:49 »
Wiadomo....
Czekam z graniczną już cierpliwością i ekscytacją podniesioną do granic możliwości...
Wiecie, to jest jedna z tych serialowych premier, na którą czekam bardziej niż całe to nadchodzące MCU razem wzięte. Bang!  8) 8)


Offline Pan M

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #584 dnia: Pt, 18 Luty 2022, 02:27:25 »
Szkoda tylko, że Umbrellla academy to w sumie kopia Doom Patrolu. Niezła ale jednak kopia. Gerard Way zresztą zna się z Grantem Morrisonem i widać, że twórczością mocno go malpuje. Całe Mcu razem wzięte....Założę się Strange i Moon Knight nie będa w niczym odstawac od wypracowanego pułapu rozrywkowego w Mcu. Do tego trzeba brać pod uwagę przyszłe plany w postaci juz przygotowanych aktorów
Spoiler: PokażUkryj
jak choćby Daredevil od Netflixa