Autor Wątek: Seriale - co polecacie?  (Przeczytany 100527 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LordDisneyland

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #30 dnia: So, 09 Marzec 2019, 23:59:23 »
Z nieco innej beczki - świetny, a obecnie zbyt mało :D znany cykl krótkich filmów satyrycznych "Zezem"....naprawdę wart uwagi, zerknijcie...jako że sobota, wybrałem najbardziej chyba odpowiedni odcinek:

,, - Eeeeech.''

Offline Eragon

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #31 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 00:33:14 »
Derry girls- lata 90, Irlandia Północna, IRA, bycie nastolatkiem w tym okresie. Tak w dużym skrócie. ;) Serial, który mnie bardzo pozytywnie zaskoczył.  Opowiada o 4 kumpelkach  i kuzynie jednej z dziewczyn, który z powodu bycia Anglikiem, dla jego bezpieczeństwa trafia do ...żeńskiej szkoły katolickiej, do której oczywiście chodzą pozostałe bohaterki. ;) Wciągnął mnie bardzo, no tyle, ze to jedynie 6 odcinków po 20 minut, więc do obejrzenia jak film.  Sezon pierwszy jest na Netflixie, drugi obecnie jest w emisji na wyspach, więc pewnie za x czasu trafi też na Netflixa.

Saiki Kusuo no Psi Nan(The Disastrous Life of Saiki K.) - komediowe, zwariowane anime. Główny bohater jest nastolatkiem, który posiada można powiedzieć wręcz nieograniczane moce. Czyta w myślach, potrafi podróżować w czasie itd. Tak ja większość ludzi pragnie być kimś, tak on stara się jak tylko może nie wyróżniać i być typowym średniakiem. Serial posiada całą gamę barwnych, sympatycznych postaci(znajomych głównego bohatera ze szkoły, jego rodziców i naprawdę wiele innych epizodycznych bohaterów).  Naprawdę polecam zerknąć i sprawdzić, a nuż podejdzie wam historia, humor i bohaterowie. Mnie wciągnęło od pierwszego odcinka. Całość na Netfliksie(3 ostatni sezon to ponoć właśnie tylko te 2 odcinki co są już też tam są, ale jeszcze ich nie obejrzałem)
Fan ,,majtek na głowie'' ;)

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #32 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 14:09:49 »
Jeden z najbardziej rozpoznawalnych, najbardziej wartościowych, najlepszych i wszystko jeszcze co da się tu użyć w jak najbardziej pozytywnym sensie z podkreśleniem ,,naj", śmiechów wykreowanych przez popkulturę pochodzi od Petera Griffina - bohatera serialu animowanego Family Guy - będącego głową o ironio!, typowej amerykańskiej rodziny; oczywiście w zrozumieniu przez nagabywanie stereotypom i jakże podłe momentami kwestie humorystyczne, rzecz jasna.

Finał 15-ego sezonu Family Guy, odcinek 20-ty; jeden z fragmentów śmiechu Petera, ukazany w dość atakujący sposób, którego nie da się, ot tak zapomnieć:

 ;D ;D ;D

Offline glutamiluta

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #33 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 22:13:02 »
Miłość, śmierć i roboty
netflix

po 1 odcinku chciałam odpuścić, ale potem lepiej i lepiej...

świetne smaczki, nawiązania

a 3 odcinek rewelacja

9/10
« Ostatnia zmiana: So, 16 Marzec 2019, 11:35:11 wysłana przez glutamiluta »

Mark Riddle

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #34 dnia: Nd, 17 Marzec 2019, 13:18:12 »
Miłość, śmierć i roboty
Bardziej Śmierć, roboty i miłość. Filmowa kostka rubika zdecydowanie lepsza od dzisiejszego "kapitan to i super tamto". Kompletny brak cenzury. Z każdym kolejnym odcinkiem rzeczywiście coraz lepiej. Moja być zadowolony HOWGH!

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #35 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 09:06:54 »
Chłopaków z baraków ponoć trudno jest nie obejrzeć, zwłaszcza jeśli lubimy niekonwencjonalne, nietuzinkowe, teoretycznie o nieprzeciętnej przeciętności, serialowe komedie. Dawno, dawno temu obiecywałem sobie, że na pewno obejrzę - przynajmniej zacznę powoli, odcinek po odcinku oglądać - Chłopaków z baraków; niestety, na obietnicach się skończyło. Netflix, jednak, ku mojej uciesze, jak i wielu innych sympatyków seriali animowanych dla dorosłych, pokroju Paradise PD, czy Brickleberry,  31 marca wyemitował calutkie, objęte w pierwszy sezon 10 odcinków animowanej wersji Chłopaków z baraków. Istnieje więc szansa, że poprzez tą ,,kreskówkową" wersję przekonam się do oryginalnej odsłony serialu.

Jak wasze zapatrywania na wersję animowaną Chłopaków z baraków? Oglądacie lub zamierzacie obejrzeć serial? Jak prezentuje się pierwotna wersja aktorska produkcji? Czy mamy tam do czynienia z humorem oscylującym na poziomie Małej Brytanii
https://www.filmweb.pl/serial/Ma%C5%82a+Brytania-2003-196252





Offline LordDisneyland

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #36 dnia: Pt, 05 Kwiecień 2019, 14:59:40 »
"I z niesmakiem kręcisz głową, że to nie to" :(
,, - Eeeeech.''

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #37 dnia: Pt, 05 Kwiecień 2019, 22:19:23 »
Jak już wybierać seriale animowane z obscenicznym, często zbyt pikantnym, wynaturzonym humorem, można sięgnąć po to, co prezentuje nam w ramach swoich ,,tworów" platforma "Netflixa". Zamiast oglądać "Chłopaki z baraków. Serial Animowany" - nie znam ikonicznej aktorskiej wersji produkcji, więc nie mam porównania z kreskówką, a wydaje się, że animacja ma być kontynuacją oryginalnego serialu - można zacząć pochłaniać abstrakcję i demoralizację na każdym kroku, rzecz jasna z przymrużeniem oka, oglądając "Paradise PD". Akurat "Paradise PD" zaliczyłem w całości 10 epizodów dość niedawno; z miłą chęcią i specyficznym ,,szatańskim uśmieszkiem" na twarzy wspominam kreskówkę. Często wracam do niektórych jej epizodów, albo do poszczególnych fragmentów, jak przykładowo ten:


Po obejrzeniu tego abstrakcyjnego materiału nasz ,,mózg" może ulec dziwnemu przewartościowaniu w pracy jego zmysłów. To co jest na górze nagle będzie na dole!  8) 8) 8) 8)

Swego czasu miałem zrezygnować z "Rozczarowanych" - czarnej owieczki Matta Groeninga i spadkobiercy cudownych dokonań "Futuramy". Jednak dla samego faktu, że animacja ta wyszła spod miary umiejętności Groeninga, postanowiłem, iż niedługo rozpocznę podróż jako nerdowski widz i z pełnym zaangażowaniem zacznę oglądać "Rozczarowanych"; przyda się do tego telewizor 4K 55 cali marki LG, który posiadam, którego aktywny HDR, mimo średniej ilości cd/m2 w miarę mnie zadowala. Serial obecny jest w ofercie "Netflixa" w wersji 4K, i po obejrzeniu jego trailera w tej rozdzielczości, na telewizorze, muszę powiedzieć, że wygląda to na tyle obłędnie, że nie da się tego nawet pod tym jakościowym względem nie obejrzeć!

 

Offline Mateusz

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #38 dnia: Pn, 15 Kwiecień 2019, 19:39:32 »
Ostatnie posty przeniosłem do tematu: Doom Patrol: https://forum.komikspec.pl/filmy-i-seriale/doom-patrol-170/
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #39 dnia: Wt, 16 Kwiecień 2019, 09:19:54 »
Katastrofa, która miała miejsce 26 kwietnia 1986 roku o godz. 1:23 w Czarnobylu, w tamtejszej radzieckiej elektrowni jądrowej, która o mało co nie zapoczątkowała nadejścia ,,atomowej zimy" w całej Europie, dała ludziom wiele do myślenia. Jej echo rozbrzmiewa do dziś, i dobrze, że HBO zdecydowało się na wyprodukowanie serialu "Chernobyl" - dramatu z elementami sensacji, historii i faktów naukowych, które przedstawiają istotę dramatu katastrofy i jej późniejszych następstw, widzianych oczami specjalistów i zwykłych ludzi. Oglądając niejeden film dokumentalny o wydarzeniach w Czarnobylu - uwzględniających nie tylko samą awarię bloku energetycznego nr 4, ale i jej skutki oraz chaos organizacyjny służb ratowniczych i władz radzieckich, który udzielał się w związku z katastrofą - żywię nadzieję, że serial przedstawi dramatyczny wydźwięk tych pamiętnych wydarzeń sprzed ponad 30 lat. Oto zwiastun do produkcji pt. "Chernobyl":


John_

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #40 dnia: Wt, 16 Kwiecień 2019, 12:15:06 »
Ten zwiastun mi przypomniał o "Zonie", serialu od Rosjan który miał być luźną adaptacją serii gier Stalker. Pojawiły się nawet zdjęcia/koncepty. I tak is kilku lat cisza w eterze na ten temat.

Offline Lou

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #41 dnia: Wt, 16 Kwiecień 2019, 16:52:50 »
Kręci mnie Zona więc serial na pewno obejrzę. Zastanawia mnie tylko czy nie będzie kręcony pod amerykańskiego widza, że tak to ujmę.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Offline misiokles

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #42 dnia: Wt, 16 Kwiecień 2019, 17:06:33 »
Patrząc na to ile Polacy wiedzą o promieniowaniu i jak się łapią na kolejne fejki o radioaktywnych chmurach nad krajem to mam nadzieję że HBO zrobi serial pod swoje amerykańskie portfolio.

Offline PJP

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #43 dnia: Wt, 16 Kwiecień 2019, 23:09:42 »
To ja tak krótko:
- Doctor Who, oprócz ostatniej serii. Dlaczego? Czas (mój konik) i wysyp wszelakich miejskich legend. Każdy odcinek jest inny, od wyciskaczy łez, po futurologię,
- Magazyn 13, stara maniera "tajności" w opakowaniu z miłą panią i dziwnymi artefaktami,
- Legends of Tomorrow, zebrana drużyna robi naprawdę dziwne rzeczy w przedziwnych dekoracjach. Pierwsze odcinki słabe ale się rozkręca - Eureka, taki Przystanek Alaska dla nerdów,
- Chłopaki z baraków, wiadomo, męskie sprawy. Humor nie dla każdego,
- Rick i Morty - wiadomo, za ruszenie sentymentalnych strun dziadów,
- One Punch Man - superbohaterszczyzna w krzywym zwierciadle. Naprawdę śmieszny,
- Timeless, podróże w czasie i paradoksy. Odpowiem, że się zmienia i są konsekwencje,
- Gotham - za klimat,
- Titans - na razie daję na rozruch. Parę fajnych scen i niezły klimat. Zobaczymy, co dalej,
- Arrow - pierwsze sezony dają dużo frajdy ekszynowej. Później jest różnie,
- Punisher, no cóż, bywa różnie ale drugi sezon podszedł mi lepiej niż pierwszy,
- Daredevil, naprawdę dobre kreacje aktorskie.
Minusem niektórych seriali jest dość natrętna promocja wątków LGBTWQWERT3245XYZ (Legends i Doctor Who) ale w większości przypadków da się to przeżyć ;)
Z polskich seriali polecam Pogranicze w ogniu i Karierę Nikodema Dyzmy.

Offline death_bird

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #44 dnia: Śr, 17 Kwiecień 2019, 08:36:35 »
A oglądaliście "That '70s Show"?
Po dosyć czerstwym początku robi się z tego jeden z lepszych sitcomów jakie widziałem.
« Ostatnia zmiana: Śr, 17 Kwiecień 2019, 08:39:50 wysłana przez death_bird »
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".