Autor Wątek: Seriale - co polecacie?  (Przeczytany 39665 razy)

Offline death_bird

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #495 dnia: Nd, 28 Marzec 2021, 21:17:29 »
I co z tego, że gadam sam ze sobą?  ;D

Jeżeli ktoś lubi japońskie produkcje to proponowałbym poniższe:

https://www.imdb.com/title/tt1882928/

Strasznie cicho o tym tytule i w sumie się dziwię. Co prawda z jednej strony "typowa" japońska obyczajówka, ale jednocześnie udało się zbudować fajny (często sentymentalny, nostalgiczny) klimat i poszczególne historie potrafią wciągnąć.

Kameralna, bardzo fajna rzecz.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Michael_Korvac

« Odpowiedź #496 dnia: Śr, 07 Kwiecień 2021, 22:48:43 »
Nie chcąc tworzyć posta pod postem w dziale "MCU... " na tym forum, postanowiłem w obrębie seriali w ogóle, tym bardziej, że rozchodzi się o pewien serial z Kinowego Uniwersum Marvela, umieścić me ,,małe co nieco z wypocin i opinii" na temat zwiastuna nadchodzącego niebawem widowiska "Disney/Marvel Studios" pt. "Loki".

Najnowszy trailer kolejnego serialowego widowiska MCU, "Loki", to trailer technicznie doskonały (w końcu to Marvel Studios robiące efekty wizualne, czy realizujące scenorysy, scenografię etc. - wszystko to na najwyższym ,,kinowym" poziomie). Jednakże, jak to się mówi ,,zwiastun zwiastunem", który prawdziwej perły w koronie popkultury z tego dzieła z miejsca nie zrobi. Cóż - i tu się powtórzę - nie zwiastuje on niczego nowego. Wygląda na to, że sam ,,powód" serialu alias Loki zepsuje czasoprzestrzeń, i to jeszcze bardziej niż Avengersi czy sam Kapitan Ameryka - pod koniec filmu "Avengers: Endgame". Mistrz sztuki podstępu będzie musiał poskładać rzeczywistość / rzeczywistości do kupy, co według mnie poskutkuje... wywołaniem tych zaburzeń, na zasadzie ,,skutek wyprzedza przyczynę". I jeśli się w tym sugerowanym motywie przewodnim fabuły serialu nie mylę, "Loki" będzie przypominał produkcję Netflixa pt. "The Umbrella Academy". Nic nowego i jeszcze bardziej gmatwającego to, co zostawił po sobie (dziur fabularnych było tu od groma) film: "Avengers: Endgame".

Jak na mnie przystało, tym razem: bez hype'u. "Loki" obejrzę tylko z konieczności: że jest to to coś ze stajni MCU.

Offline Leyek

« Odpowiedź #497 dnia: Pt, 09 Kwiecień 2021, 20:46:52 »
Fargo 4 - na razie jestem tylko po 3 odcinkach, ale już teraz mogę stwierdzić, że warto było czekać te prawie 4 lata na kolejną serię. Kto jeszcze nie oglądał niech nadrabia całość. Wszystkie serie są dostępne na HBO Go. W pierwszej świetni Martin Freeman i Billy Bob Thornton. Dalej aktorstwo też najwyższej próby. Tym, którym pierwowzór filmowy zbytnio nie podszedł też polecam (dla mnie film był ok, ale serial stawiam zdecydowanie wyżej). Scenariuszowo to taki miks najlepszych motywów z autorskich dzieł Ennisa, Aarona i może trochę Brubakera. Wizualnie też jest oryginalnie.

Offline gashu

« Odpowiedź #498 dnia: Wt, 13 Kwiecień 2021, 12:58:27 »
Może jestem jedyną osobą na forum, która to ogląda  :P, ale w maju powraca Mythic Quest: 

Offline Dracos

« Odpowiedź #499 dnia: Wt, 13 Kwiecień 2021, 13:13:35 »
Nie jedyną :)

Offline Michael_Korvac

« Odpowiedź #500 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 12:48:29 »
Na Jawów z Tatooine, gnających przed siebie niczym na kafowym speedzie!
Veni, vidi, vici! Mamy to! W końcu ,,świńskie oczka i końskie zębiska" twórców (w tym producentów) serialu "The Warrior", chyba przejrzały na oczy. Doszło do porozumienia i serial, który okazał się mistrzowskim połączeniem kina akcji, realiów historycznych XIX w. w San Francisco w USA, z prawdziwą Brucelee-jackiechanową kopaniną, przeszedł z rąk "Cinemax" do właścicieli HBO/HBO Max. To właśnie na tej platformie streamingowej zadebiutuje trzeci sezon "The Warrior"; sądzę, że będzie to 2022 rok, gdy ujrzymy pilotowy odcinek nowej serii. Hype sam się nakręca!