Pozostałe > Filmy i seriale

Seriale - co polecacie?

(1/167) > >>

death_bird:
Brakuje mi takiego zbiorczego tematu gdzie można wymieniać się propozycjami z zakresu wartych obejrzenia seriali bez konieczności wywracania każdego na dziesiątą stronę.

A poza tym nie widziałem innego miejsca gdzie można byłoby podzielić się pewną śmieszną ciekawostką.  8)

Są dwa całkiem niezłe mini seriale historyczne (oba na podstawie książek Philippy Gregory) wyprodukowane przez STARZ. Pierwszy to "Biała Królowa", którego główną bohaterką jest żona Edwarda IV York - Elżbieta Woodville. Serial warto zobaczyć choćby ze względu na zjawiskową R. Ferguson (podobno po obejrzeniu właśnie tej produkcji Tom Cruise zażądał obsadzenia jej w "M.I. Rogue Nation" bez jakiegokolwiek castingu), ale generalnie to jest niezłe kino historyczne (może z wyj. batalistyki).

Drugi mini serial - "Biała Księżniczka" - to kontynuacja, poświęcona losom córki Elżbiety W. czyli Elżbiety York - żony Henryka VII. Takoż niezła produkcja.

Ale dlaczego akurat o nich? Ponieważ w przypadku jednego zachodzi zabawny zbieg okoliczności, który jest w stanie zrozumieć wyłącznie forumowy bywalec. Otóż jedną ze scenarzystek "Biała Królowa" jest dama nazwiskiem... Emma Frost.  ;D
Gdy pierwszy raz zobaczyłem nazwisko w czołówce parsknąłem ze śmiechu. Tłumaczenie laikom przyczyny tej wesołości nic nie dało.  ???

Intra:
//www.youtube.com/watch?v=mUFtySNNWnY
//www.youtube.com/watch?v=YNWIxG25lbY

LordDisneyland:
Ja właśnie przypadkowo [w lumpeksie zresztą :) ] kupiłem parę sezonów RedDwarf na dvd. Zapomniałem o tym serialu , niesłusznie. Jeśli kogoś nie zraża niskobudżetowy sitcom SF- to zachęcam. W zamierzchłych latach serial "Czerwony Karzeł" można było oglądać w Polsce- w telewizji regionalnej.
//www.youtube.com/watch?v=DF6pqDf8UZo//www.youtube.com/watch?v=W-KBkpjq7UM

Deg:
"Karła" polecam gorąco, zwłaszcza pierwsze trzy sezony.
A skoro mowa o zapomnianych, a polecanych, proponuję "Ligę dżentelmenów", znaną także jako "Pcin Dolny", serial ekipy, którą śmiało można określić jako duchowych spadkobierców Monty Pythona :) //www.youtube.com/watch?v=nr-irU7at5I

John_:



--- Cytat: LordDisneyland w Pt, 01 Marzec 2019, 22:08:42 ---Ja właśnie przypadkowo [w lumpeksie zresztą :) ] kupiłem parę sezonów RedDwarf na dvd.'
--- Koniec cytatu ---
Dlaczego ja nigdy nie trafiam na lumpeksy z takimi artefaktami...

Gieferg:
Generalnie po seriale sięgam bardzo rzadko, żebym się za jakiś zabrał musi trafić w moje zainteresowania a nawet wtedy zdarza się, że po kilku odcinkach rezygnuję. Z tych z ostatnich lat najbardziej podeszło mi Black Sails, który nie tylko wstrzelił się w tematykę, ale i wygląda nie gorzej niż filmy kinowe (a właśnie nijaki telewizyjny look zazwyczaj sprawia, że znajomość z serialami kończę na zwiastunach).

A tak to wiadomo, Robin z Sherwood 4ever.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej