Autor Wątek: Seriale - co polecacie?  (Przeczytany 102830 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #645 dnia: Wt, 16 Sierpień 2022, 15:57:02 »
Tych samych twórców jest Debris. Powstał jeden sezon, potem serial skasowano. Serial fajny, oprócz dwójki głównych bohaterów, gdyż brak im chemii. Ale i tak warto.

Offline kubisz

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #646 dnia: Wt, 16 Sierpień 2022, 16:30:30 »
"Leftovers" ("Pozostawieni") został stworzony przez inne osoby, niż wspomniane wyżej seriale - z Damonem Lindelofem współpracował Tom Perotta, autor książkowego pierwowzoru.

"Person Of Interest" to też bardzo dobry serial. Moim zdaniem dużo bliżej mu do "Fringe" niż "Pozostawionym". Ten ostatni to bardzo specyficzne dzieło z zupełnie innym budowaniem fabuły - zdecydowanie bardziej napędza ją nie akcja, ale rozwój i interakcje postaci. Kapitalny początek, świetne rozwinięcie i genialne zakończenie. Dla mnie to absolutny top obejrzanych ponad dwustu seriali.

Od "Debris" odbiłem się po 4. odcinku, potem podobno było lepiej, ale nie wróciłem po przeczytaniu, że został skasowany.

Zakładam, że "Zagubionych" obejrzałeś?

Offline radioblackmetal

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #647 dnia: Wt, 16 Sierpień 2022, 18:11:29 »
Podpisuję się pod zachwytami nad "Leftovers". Obejrzałem niedawno całość. Trzy sezony, sensownie rozwinięte i zakończone, chociaż niektóre rzeczy zostały niewyjaśnione. Jeden z moich ulubionych seriali które oglądałem w ostatnich latach.
Tolerancja nie oznacza akceptacji.


The darkness will swallow everything

Offline nori

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #648 dnia: Śr, 17 Sierpień 2022, 11:37:05 »
Leftovers, Person Of Interest, Debris postaram się obadać, całkiem ciekawie się zapowiadają.
kubisz Lost widziałem wieki temu, z tego co pamiętam, to od któregoś sezonu w ogóle mi się przestał podobać, i nawet nie jestem pewien, czy go dokończyłem.

Z ciekawości, Supernatural i Grimm. Mają całkiem fajne opinie, ale to ogromne tasiemce. Wiadomo, spróbować można, polecacie, odradzacie?
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline misiokles

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #649 dnia: Śr, 17 Sierpień 2022, 13:38:34 »
Supernaturala możesz spróbować do 5 sezonu - twórca Eric Kripke na tyle zaplanował swoją opowieść i mniej więcej jego wizja tam się kończy. Później serial przejęli inni - raz jest lepiej, raz jest gorzej. Ale musisz pamiętać, że potem ten serial sam sobie wyszukuje rekiny, które chce przeskoczyć i je przeskakuje :) Ma to swój urok, gdyż mimo iż mitologie stworzonego świata rozdęto do takich rozmiarów, że sprzeczność goni sprzeczność, to jednak nie można scenarzystom odmówić inwencji :) Plus robotę robią główni bohaterowie, a sekcja castingu ma nosa do dobierania aktorów drugo i trzecioplanowych, a także tych występujących jeden raz.

Gdyż musisz pamiętać, że Supernatural cały czas w połowie jest proceduralem, z potworem tygodnia. Później standalone odcinków jest mniej, ale mimo wszystko jak sezony mają po 20 odcinków to jest sporo lania wody. 

Offline michał81

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #650 dnia: Pt, 19 Sierpień 2022, 21:08:42 »
Polecam sprawdzić serial "Light & Magic" na Disney+. Rewelacyjny dokument o powstaniu firmy, tworzeniu efektów specjalnych oraz oczywiście o Star Wars. Pokazuje od kuchni jak zrealizowano wiele efektów z sagi oraz o ludziach, którzy je tworzyli.

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #651 dnia: Śr, 24 Sierpień 2022, 12:54:15 »
Tak, "Light & Magic" to perła wśród dokumentów "Disney +". Co by nie mówić o Disney'u w różnych aspektach działania tej korpomachiny rozrywki, i tak sądzę, że serial ten zdaje się być cholernie szczery: smutek, szczęście, ten zew nostalgii, czy dzielenie się epokowym doświadczeniem tworzenia technologii do środowiska kinematografii - to wszystko tu widać; to było tu dostępne. No i wreszcie, był i on, przewijając się od czasu do czasu, praktycznie w każdym z odcinków... Papa Lucas! Hell Yeah! Gdyby nie powstało "ILM"... świat kina i seriali wyglądałby co najmniej odmiennie, możliwe jest, że tkwilibyśmy wciąż w ,,filmowym średniowieczu", bazując na archaicznych ,,rękodziełowych" efektach różnego sortu... Być może.  ;D ;D

Druga sprawa, "The Last Kingdom"; jestem po 6 odcinkach 4-ego sezonu. Jest tak dobrze w tym, co i jak ten serial opowiada, że śmiało mogę powiedzieć, iż zjada on na śniadanie "Vikings" od History Channel. Intrygi, budowa zwrotów akcji, i te aspekty historyczne! Damn it! Na ten moment, "TLK" ocenię na co najmniej: 8.5/10. Chętnych do pogadania o tej produkcji zapraszam w tym wątku tematycznym!
« Ostatnia zmiana: Śr, 24 Sierpień 2022, 12:56:48 wysłana przez FikoFaryzmWsteczny_DC »

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #652 dnia: Pt, 26 Sierpień 2022, 17:46:59 »

Co to za szmirstwo? Jak widzę tych aktorów - nie chcę nikogo obrażać i razić jakoś ,,wewnętrznie", ale osobiście mam z nimi złe kinowe wspomnienia; akurat te mordy zebrały się w jakimś tworze serialowym od NF - to się zastanawiam czy Netflix idzie na ilość kosztem jakości: w produkcji seriali i filmów? Dlaczego produkcje z potencjałem, ,,jak gdyby się ktoś za nie zabrał!", a tworzy się jakieś przeciętnie oryginalne widowisko... Łej, znając moich staruszków, to będą to oglądać, bo chwytają się tego, co nowe...  ;D ;D ;D

Offline misiokles

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #653 dnia: Pt, 26 Sierpień 2022, 18:29:45 »
Chyba chciałeś parę osób obrazić:)

Offline death_bird

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #654 dnia: Pt, 02 Wrzesień 2022, 22:44:00 »
Chyba przestanę oglądać seriale na bieżąco i przerzucę się wyłącznie na to co zakończone, bo po roku przerwy zapominam co się działo w poprzednich seriach.  ::)
A kończąc dygresję nt Niemca, który wszystko zabiera to przerabiam właśnie piątą serię "Snowfall" i jest to produkcja trzymająca na tym etapie poziom jak mało która. Nie wiem czy to zasługa tego, że serie mają po 10 odcinków czy też tego, że cały czas dzieje się to samo (;D), ale trzyma klimat, człowiek interesuje się losem paru osób i chce wiedzieć co będzie dalej.
Nie jest to skala "The Wire", ale z tych być może mniej rozpoznawalnych tytułów jak najbardziej warto.
 
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #655 dnia: So, 03 Wrzesień 2022, 09:25:40 »
Chyba chciałeś parę osób obrazić:)

Jak to się mówi, oj tam, oj tam "misiokles"!  ;) Sam plakat "Lud(w)ika" to przykład ,,artyzmu" bezguścia i kiczu: grafika przypomina mi klimat europejskiego serialu proto gangstersko-kryminalnego z drugorzędną obsadą; bułgarskie gangi czy jakieś francuskie, albo ruskie Wory. Nie ufam niektórym ,,oryginalnym" mproduktom Netflixa, których to jest z roku na rok więcej niż grzybów we wszystkich lasach świata.  ;) Źle tam się dzieje, oj ,,Źle się dzieje w państwie duńskim!"

A wracając do tegoż to wątku tematycznego, 6 odcinków zostało mi do skończenia mej przygody z seriale "Upadek Królestwa". Akurat jestem na ostatnim z wyprodukowanych sezonów produkcji; oglądanie jej to czysta przyjemność a Uhtred z Bebbanburga, według którego ,,wszystko jest przeznaczeniem", jako syn równie wielkiego Uhtreda, to najmocniejszy punkt serialu. Aktor, który wciela się w tę postać, że tak się wyrażę: nieustannie jest w formie aktorsko-fizycznej. A efekty jego pracy widać na ekranie; nie wiem jak wielkie to jest aktorstwo, ale Alexandra Dreymona jako Uthreda... naprawdę da się oglądać. Sezon 5 to nie aż tak dobry sezon jak 3 czy 4, gdyż jest tu wiele wątków, które zaczynają dziwnie gmatwać fabułę, a sama postać Bridy to najsłabszy punkt, ot pięta achillesowa "Upadku Królestwa", wliczając wszystkie jego serie, wszystkie jego odcinki - od początku do końca... chyba, a to okaże się, jak zakończę oglądanie serii no. 5.

Efekty wizualne, np. reżyseria walk, efekty specjalne jak: kostiumy, charakteryzatorka, scenografia, set-upy etc., to pierwsza klasa w tym serialu; w ,,Upadku" te aspekty produkcyjne wyglądają pięknie - to jest bardziej naturalnie i surowo zrealizowane niż w "Vikings" od HC.

Na ten moment moja ocena dla serialu: 8,5/10 za obejrzaną do tej pory część całości "Upadku Królestwa".  :)

Offline death_bird

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #656 dnia: Cz, 03 Listopad 2022, 10:55:20 »
Z gatunku "powrót po latach" zakończyłem przygodę z Alfem i mam w sumie mieszane uczucia. Z jednej strony człowiek skądinąd dosyć mocno się podekscytował, że oto ponownie ma szansę wrócić do odjazdowych lat 90-tych (bo zdaje się jakoś tak to u nas leciało) a z drugiej pojawiło się naturalne w tych okolicznościach przyrody pytanie pt. "jak bardzo to się zestarzało".
No i tak trochę, ale jednak Alf pokrył się delikatną warstewką kurzu. Niby wszystko tam jest na miejscu, czyli fabuła ma jakiś sens, postacie dają radę, ale oglądając po całości widać schematy, zbyt często pada tekst "Alf, do kuchni", Ochmonkowie (skądinąd zupełnie przez przypadek zorientowałem się, że w tym roku zmarło się Liz Sheridan) mogliby być choćby tylko czasami, ale jednak mniej irytujący i generalnie najwyraźniej trzeba było sobie bardziej dawkować.
Ale poza tym to jest nadal przyjemny familijny serial o gościu z cokolwiek innej planety, który chce dobrze, ale często mu nie idzie (czescy "Sąsiedzi" się kłaniają) i który poza tym przez te cztery lata mógłby się jednak nauczyć manier. Niewątpliwym plusem jest cały klimat schyłkowych lat 80-tych na jankeskich przedmieściach ze stacją nasłuchową w garażu, telefonami na kabel i odtwarzaczem VHS jako absolutnie nieodzownym elementem wystroju. Ot, takie sentymentalne wstawki.
Są odcinki lepsze, są momenty słabsze, ale całość zachowuje w miarę stabilną średnią a niektóre przejawy mimiki Schumwaya potrafią bawić do tej pory. Przerabiając cokolwiek wspominkowo czułem się trochę jak ten Clark Griswold z "Witaj święty Mikołaju" siedzący na strychu i z rozrzewnieniem oglądający szpule z dzieciństwa.
Szkoda tylko, że zakończenie wyszło jak wyszło - przy czym jakoś nie odczuwam potrzeby sięgania po kontynuację filmową.
Takie luźne 7/10.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

ukaszm84

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #657 dnia: Cz, 03 Listopad 2022, 11:45:08 »
Jeśli kogoś interesuje coś poza fantastyką, to na Disney+ jest rewelacyjny serial ze stacji FX - The Bear. Historia prosta i wielokrotnie przeorana (mały biznes, który bohaterowie starają się ciągnąć wbrew problemom), ale jej napisanie, realizacja i aktorstwo to majstersztyk, bardzo polecam.

Offline Dracos

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #658 dnia: Cz, 03 Listopad 2022, 14:09:20 »
Szkoda tylko, że zakończenie wyszło jak wyszło - przy czym jakoś nie odczuwam potrzeby sięgania po kontynuację filmową.
Co masz na myśli o kontynuacji filmowej ten film ALF special o gwiazdce? Bo jeśli tak to chronologicznie działo się w połowie 2 sezonu i nie jest to jakiś standalone projekt.

Też oglądam zostało mi 10 odcinków, masz rację że to taka fajna nostalgiczna wyprawa w przeszłość. Osobiście mnie zdziwiło to że jednak w dzieciństwie musiałem obejrzeć całość bo naprawdę sporo docinków kojarzyłem. A wiadomo jak się kiedyś oglądało - jak trafiłeś to obejrzałeś, ewentualnie jak wpadłeś na powtórkę. Trudno żeby się nie zestarzał sitcom sprzed 35 lat, ale i tak jest to sympatyczna rzecz, mimika ALFa naprawdę robi robotę, a teksty wciąż śmieszą (chociaż wiadomix nie wszystkie).

The Bear jedna z lepszych rzeczy z tego roku nie zdziwiłbym się gdyby jakieś nagrody zdobył. Też zawsze taka produkcja o której nic się nie słyszy kiedy jest w fazie produkcji jest lepiej oceniana bo nie ma żadnego bagażu w postaci nakręconego hype'a.

Offline death_bird

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #659 dnia: Cz, 03 Listopad 2022, 14:13:49 »
Nie. Chodzi mi o "PROJECT: ALF" z 1996 roku.
Jest na YT jak coś, ale tam podobno przez cały czas nie pada nawet ani razu
Spoiler: PokażUkryj
nazwisko Tanner.


A co do tego "naturalnego" starzenia, to dla mnie "Full House" nie zestarzał się prawie wcale.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".