Autor Wątek: Seriale - co polecacie?  (Przeczytany 100566 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #630 dnia: Śr, 20 Lipiec 2022, 13:27:34 »
Dobre z tym "Banshee".  :)
Arcydzieło to mocne określenie, natomiast kwestii dla mnie nie ulega, że to najlepsza pizza jalapeno w mieście.
Przy czym o ile rozumiem zarzuty względem ostatniej serii o tyle jak dla mnie ratuje ją w jakimś tam zakresie
Spoiler: PokażUkryj
Eliza jako agentka Dawson
podczas gdy sam straszliwie nie lubię serii trzeciej, bo raz, że straumatyzowała mnie w niej
Spoiler: PokażUkryj
Siobhan
a dwa, straszliwie wkurzające było to kretyńskie
Spoiler: PokażUkryj
zejście Noli
. W tamtym momencie moja wiara w świat przedstawiony poszła w drzazgi, bo ta scena to przegięcie. Nawet jak na standardy "Banshee".  ???
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline glutamiluta

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #631 dnia: Cz, 21 Lipiec 2022, 09:25:14 »
Dla fanów The Office - https://www.filmweb.pl/serial/Parks+and+Recreation-2009-501087

Wiem, że stare, ale teraz wjechało z HBO :)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #632 dnia: Cz, 21 Lipiec 2022, 09:30:10 »
Dla fanów The Office - https://www.filmweb.pl/serial/Parks+and+Recreation-2009-501087

Wiem, że stare, ale teraz wjechało z HBO :)

Zbieram się do tego od dawna, muszę w końcu obejrzeć.

Offline death_bird

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #633 dnia: Cz, 28 Lipiec 2022, 19:27:38 »
Tak bardziej sobie niż muzom, ale co mi tam, pożalę się: kończę dzisiaj szóstą serię "Mentalista" i jestem cokolwiek rozczarowany kierunkiem w który skręciła ta historia.
Spoiler dot. głównie tej serii.
Spoiler: PokażUkryj
Tożsamość Czerwonego Jasia to dla mnie jedno wielkie nieporozumienie i zresztą sama koncepcja jego "stowarzyszenia" to ostre przegięcie. Dopóki tropiony był wyjątkowo inteligentny, zorganizowany i przede wszystkim posiadający niewiarygodną charyzmę seryjny morderca wszystko było ok. Rozsiani tu i ówdzie akolici? Super (z uwagi na to jak te postacie funkcjonowały w jego kontekście do samego końca obstawiałem kogoś w typie psychiatra/psycholog i tutaj najbardziej pasował mi Malcolm McDowell). A tymczasem co z tego wyszło? Wsiowy szeryf dyrygujący obejmującą pół kraju siatką skorumpowanych urzędników (różnych służb)...
Litości... Nie wiem czy taki zamysł był od początku czy coś komuś się zmieniło w koncepcji, ale to naprawdę było rozczarowanie. I nie chodzi o banalność postaci (bo nie oczekiwałem demona z rogami, buchającego ogniem z pyska) tylko o fakt, że "nasz" szeryf pasował do swojego wizerunku niczym pięść do nosa.
Bertram? No on by od biedy uszedł. Był w miarę wysoko, miał wpływy. Może i widać tam było u niego coś na kształt charyzmy. Ale "to"?  :o


Serię finałową planuję oglądać, bo lubię oryginalną ekipę, ale s. 6 dostarczyła więcej rozczarowań niż radości. Niestety.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Bender

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #634 dnia: Pt, 29 Lipiec 2022, 01:14:35 »
Zbieram się do tego od dawna, muszę w końcu obejrzeć.

Fajne, ale po jakimś czasie, jak większość amerykańskich seriali komediowych, staje się karykaturą samego siebie i już wtedy mniej fajne. Ale pierwsze sezony bardzo spoko.

Offline Pig-Pen

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #635 dnia: Pt, 29 Lipiec 2022, 01:23:42 »
Dla fanów The Office - https://www.filmweb.pl/serial/Parks+and+Recreation-2009-501087

Wiem, że stare, ale teraz wjechało z HBO :)

Jest okej, ale nieco mniej angażujący niż "The Office". Za to "Superstore" (cały na Netflixie), któremu dopiero niedawno dałem szansę - też dla fanów "The Office" (cała masa styczności) wciągnął niesamowicie i pozostawił świetne wrażenie i żal, że skończyło się na 6 sezonach.

Offline Kyms

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #636 dnia: Pt, 29 Lipiec 2022, 11:27:05 »
Skończyliśmy wczoraj 3 sezon Umbrella Academy. Spokojnie mogę polecić jako całość. Serial inaczej traktujący pierwowzór komiksowy. Mam wrażenie, że w ciekawszy sposób, lepiej przedstawiając złożone relacje członków rodziny. Klimat jest luźniejszy, swobodniejszy, myślę że każdy znajdzie coś dla siebie. Zdecydowanie nie jest to typowa produkcja superhero. Serial testuje rózne rozwiązania i z reguły są one ok.

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #637 dnia: Cz, 04 Sierpień 2022, 13:50:30 »
Luźne i intrygujące fabularnie - bo nie szybkie tempem opowiadania historii, a istotne szczególnie tym, co ma ona przekazać; nieprzewidywalne, wizualnie bardzo dobre (efekty komputerowe, specjalne, scenografie, plener etc.), bo pasujące do tego ,,zimna" Dicka i jego pasującej do aktualnego rozwoju ludzkości wizji jej przyszłości. Takie są odcinki antologii "Electric Dreams", którą można obejrzeć w jakości UHD na PrimeVideo (jeśli z odtworzeniem takiej jakości obrazu i dźwięku macie możliwość). Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym serialem, i to do potęgi entej! Czuć w nim to charakerystyczne ,,dickowskie" rozdarcie w odczuciu tego kim jesteśmy, my ludzie, jaka jest rzeczywistość, i czy ona w ogóle istnieje w takiej formie w jakiej sądzimy, że jest wokół nas. Obejrzałem 3 z 10 epizodów; moja ocena antologii na ten moment będzie następująca: 8,5/10.  8) 8) Deal with it!

Offline glutamiluta

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #638 dnia: Pn, 08 Sierpień 2022, 10:40:38 »
no i jak Sandman? :)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #639 dnia: Pn, 08 Sierpień 2022, 10:46:48 »
no i jak Sandman? :)

Było już kilka opinii, w tym moja, w temacie "Filmy i seriale oparte na komiksach" :)

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #640 dnia: Nd, 14 Sierpień 2022, 19:01:59 »
"Upadek Królestwa" - 2 sezony za mną; trzeci właśnie rozpocząłem: obejrzane 2 pierwsze epizody, w wersji lektorskiej z Januszem Szydłowskim (czyli Canal +; Netflix i ten jego lektor... dla tego serialu, po prostu nie pasuje. Kto oglądał ten wie o co chodzi, i być może polski lektor ,,Upadku" z Netflixa mu pasuje), który swoim głosem nadaje wydarzeniom tej produkcji i całemu jej Uniwersum tego mięsistego charakteru... że aż się lepiej to wszystko ogląda.

Trzeci sezon "Upadek Królestwa" już po pierwszych dwóch odcinkach zdaje się być o wiele płynniejszym wizualnie i fabularnie cyklem dla tej produkcji niżeli to, co realizowano w jej sezonach 1 i 2. Czuć tu rękę i podejście innych twórców i wyższego budżetu (to wygląda we wszystkich aspektach lepiej niż niektóre sezony "Wikingów" od History Channel. Obrzędowości i mistycyzmu jest więcej, również więcej pięknych i szerszych ujęć, panoram, naturalnego światła i cienia!) niż w zeszłych seriach. Ależ to staje się wykwintne! 8,5/10  - stawiam serialowi taką ocenę za całość (2 sezony i 2 odcinki trzeciego!).

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #641 dnia: Wt, 16 Sierpień 2022, 12:13:00 »
Dla fanów The Office - https://www.filmweb.pl/serial/Parks+and+Recreation-2009-501087

Wiem, że stare, ale teraz wjechało z HBO :)

oglądałem zarówno Office (US) i P&R i pewnie jestem w mniejszości, ale uważam że ta druga produkcja wygrywa z pierwszą (co nie zmienia faktu że obie uwielbiam). nie widziałem żadnego serialu który miałby tak fenomenalną chemię między aktorami.

Offline Voitas

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #642 dnia: Wt, 16 Sierpień 2022, 13:12:19 »
Właśnie kończę oglądać P&R, został mi jeden odcinek. Serial bardzo fajny, ale mimo wszystko wolę Office :)

Online Kandor

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #643 dnia: Wt, 16 Sierpień 2022, 14:32:40 »
Nowe odcinki co robimy w ukryciu lecą  co tydzień na HBO MAX. 4-ty sezon, już są 4 odcinki, jesli nie więcej.

Offline nori

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #644 dnia: Wt, 16 Sierpień 2022, 15:36:47 »
Kończymy oglądać właśnie Fringe, serial nie najnowszy, ale jak najbardziej wart polecenia. Trochę takie Archiwum-X, przynajmniej na początku, później zaczyna akcja iść bardzo pokrętnymi drogami, nie każdemu te rozwiązania mogą się spodobać, ale wszystko składa się w (miarę) sensowną całość. W sumie 4 sezony, plus krótszy 5, stanowiący jakby epilog. Obsada bardzo przyjemna, postacie da się lubić, jest trochę humoru, sporo całkiem pomysłowych sytuacji, różne kwestie nawet sensownie prowadzone. Plusem jest nienachalny humor, i wiele nawiązań do np.: Star Treka itp. Polecam, jak ktoś lubi takie lżejsze klimaty, choć momentami nie bojące poruszać poważniejszych kwestii. 

Swoją drogą, coś w podobnym stylu mógłby ktoś polecić. Tych samych twórców wiem że są Person of Interes oraz Leftovers - warto po to sięgać? Ktoś zna?
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.