Autor Wątek: Seriale - co polecacie?  (Przeczytany 100492 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline KzT

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #600 dnia: Nd, 08 Maj 2022, 15:23:13 »
Z ostatnich pozytywnych wrażeń serialowych:

"Kulawe konie" (Apple TV+) - sześcioodcinkowy serial szpiegowski, umiejscowiony w Londynie, z Garym Oldmanem. Z jednej strony świetny aktorsko i narracyjnie, z drugiej jest trochę słabości i stereotypów w scenariuszu. Jest to adaptacja książki Micka Herrona, której niestety nie czytałem, więc nie wiem czy jest wierna. Serial w (bardzo) dużym uproszczeniu można to opisać jako: klimat powieści Le Carre + groteska. Będzie kolejny sezon, na który już czekam. Mocne 8/10.

"Miasto jest nasze" (HBO Max) - nowa produkcja współtwórców "The Wire". Ponownie o Baltimore, ale tym razem na faktach. Mieszanka korupcji w policji i problemów społecznych współczesnej Ameryki. Narracja jest bardzo cięta (przeskoki między wątkami i w czasie), ale szybko łapiemy o co chodzi. Po dwóch odcinkach nie wygląda, żeby było tak dobre jak "The Wire", ale zdecydowanie na plus. Na razie 7/10.

Offline death_bird

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #601 dnia: Wt, 10 Maj 2022, 10:53:16 »
Skończywszy powtórną przygodę z "Fringe" z pełną satysfakcją stwierdzam, że ta historia na chwilę obecną nie zestarzała się nic a nic. Sposób prowadzenia fabuły, rozwój postaci, świat przedstawiony - wszystko to ogląda się dzisiaj równie dobrze co w okresie premier kolejnych serii.
Jedyne czego mogłoby brakować (jakkolwiek idiotycznie by to nie brzmiało) to tej nieznośnej konieczności wyczekiwania na każdy kolejny odcinek czy też przede wszystkim nową serię (kto pamięta ostatnie odcinki serii 1 i 2 ten wie o co chodzi  8) ). ::) Ciężar gatunkowy konkretnych odcinków czy sytuacji był jednak zupełnie inny gdy trzeba było przez tydzień (albo rok) zastanawiać się nad konkretnymi rozwiązaniami fabularnymi i ich konsekwencjami a zupełnie inaczej wygląda to gdy idzie się w tempie odcinka-dwóch co wieczór.
Wychodzi na to, że możliwość oglądania wg własnego harmonogramu to największe dobro jak i zło współczesnego biznesu telewizyjnego.  ???
W każdym razie wydaje mi się, że "Fringe" ze starcia z upływem czasu wychodzi jak na razie obronną ręką i stanowi jeden z lepszych seriali swojego gatunku jaki dane mi było oglądać.
Pewnie przesadzę, bo zwyczajnie lubię tę ekipę niemniej kierowany tanim sentymentalizmem dałbym 9/10.

P.S. Dobrze, że w trakcie nie wiedziałem, że w zasadzie z serii na serię ta produkcja balansowała na granicy likwidacji. Świadomość, że mogliby urwać w trakcie byłaby doprawdy cholernie frustrująca. Ważne, że ktoś zawalczył.
« Ostatnia zmiana: Wt, 10 Maj 2022, 10:56:39 wysłana przez death_bird »
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline misiokles

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #602 dnia: Wt, 10 Maj 2022, 12:53:22 »
Możesz wziąć pod uwagę nowe serial twórcy Fringe - Debris. Worldbuilding jest tu prowadzony podobnie. Choć tym razem się nie udało i serial dostał cancel po pierwszym sezonie. Choć wydaje mi się, że głównie z powodu źle dobranych aktorów do głównych ról.

Offline death_bird

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #603 dnia: Wt, 10 Maj 2022, 15:23:38 »
Tytułu nie znałem, ale za to skutecznie go odradziłeś. ;)
Nie ma nic gorszego niż źle dobrana obsada. No. Może słaba fabuła.  ;D
W każdym razie w najbliższym czasie zabieram się za "Mentalista", którego do tej pory nie oglądałem a któremu bazując na kilku scenkach obejrzanych na YT  planuję dać szansę.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #604 dnia: Wt, 10 Maj 2022, 17:02:52 »
"Miasto jest nasze" (HBO Max) - nowa produkcja współtwórców "The Wire". Ponownie o Baltimore, ale tym razem na faktach. Mieszanka korupcji w policji i problemów społecznych współczesnej Ameryki. Narracja jest bardzo cięta (przeskoki między wątkami i w czasie), ale szybko łapiemy o co chodzi. Po dwóch odcinkach nie wygląda, żeby było tak dobre jak "The Wire", ale zdecydowanie na plus. Na razie 7/10.

Podpisuję się pod tą recenzją. Z jednej strony faktycznie brakuje tutaj trochę ciężaru z The Wire (ale nadal jest gęsto!), z drugiej - panowie reżyserzy trochę poprawili serialową ekspozycję, która strasznie mi dokuczała w tamtym serialu. Miłą ciekawostką jest też dwójka powracających aktorów - co zabawne jeden nawet zmienia strony konfliktu ;). No i Bernthal, którego wizytówką jest skwaszona mina wiecznie wkurzonego typa, tutaj wyjątkowo pokazuje całkiem szeroki wachlarz emocji. Duży plus tej produkcji, chociaż bądźmy szczerzy - to nie jest Jimmy McNulty ;).

Offline nori

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #605 dnia: Śr, 11 Maj 2022, 09:27:31 »
W każdym razie w najbliższym czasie zabieram się za "Mentalista", którego do tej pory nie oglądałem a któremu bazując na kilku scenkach obejrzanych na YT  planuję dać szansę.

Mentaliste jakiś czas temu obejrzałem całego, choć oglądałem go "przy okazji" zazwyczaj coś robiąc i szedł w tle. Jak najbardziej polecam, role dla mnie dobrze dobrane, fajnie sie ogląda, sa poważniejsze tematy, ale tez sporo humoru. Oczywiście nalezy brać to co sie dzieje na ekranie z rezerwą, ale taka formuła..
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #606 dnia: Nd, 22 Maj 2022, 12:07:10 »
"Terminator: Kroniki Sary Connor (2008-09)" - mówi się, że dobrą dekadę temu, był to serial, który miał potencjał do tego, aby stać się jedną z tych bardzo dobrych produkcji fantastyczno-naukowych zrealizowanych siłą pomysłu, a nie siłą pieniądza. Serialowy Terminator miał szansę wprowadzić nieco więcej świeżości do tego Uniwersum; stało się to co się stało: po dwóch sezonach produkcję anulowano i rzeczone ,,Kroniki" skończyły na 31 odcinkach z świadomością wśród fanów, że odtąd widowisko to stało się jednym z najbardziej niedocenianych projektów serialowych w nurcie sci-fi w dziejach. I teraz moje pytanie... Czy warto zacząć oglądać "Terminator. Kroniki Sary Connor", będąc dodatkowo fanem pierwszych trzech filmów z Uniwersum Terminator?

P.S. Aktualnie oglądane: "Upadek Królestwa" (mniej ,,kasiaste" i bardziej surowsze realia Wikingów - tych Wikingów od History Channel; jest bardzo dobrze 2 odcinki 1-ego sezonu za mną, 8/10), "Mała Brytania" (krytyka i satyra polityki, społeczeństwa plus całego obycia kulturowo-obyczajowego Wielkiej Brytanii; genialnie żenujące, wyjątkowe! Na ledwo co kilka obejrzanych odcinków: 9/10)

Offline death_bird

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #607 dnia: Nd, 05 Czerwiec 2022, 11:33:22 »
Ktoś oglądał "Weeds" i byłby skłonny podzielić się opinią?
Bo na portalu na F. czytam, że jedynie pierwsze dwie-trzy serie do czegoś się nadają i będąc na etapie drugiej z raczej mieszanymi odczuciami zastanawiam się czy faktycznie później poziom leci w dół i lepiej odpuścić czy warto to próbować ciągnąć dalej?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Bender

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #608 dnia: Nd, 05 Czerwiec 2022, 11:38:25 »
Miałem to nawet kiedyś na płytach. Ale pamiętam tylko, że to było takie sobie.

Offline death_bird

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #609 dnia: Nd, 05 Czerwiec 2022, 11:54:17 »
Ale "takie sobie" w sposób jednostajny, czy "takie sobie" do pewnego momentu a później równia pochyła?
Bo ludziska piszą, że pierwsze serie są dobre, później jest gorzej a tymczasem obserwuję, że te pierwsze serie są właśnie "takie sobie" w zw. z tym strach się bać co to znaczy "gorzej".
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Bender

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #610 dnia: Nd, 05 Czerwiec 2022, 12:33:25 »
Miałem 3 pierwsze sezony.

Offline death_bird

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #611 dnia: Pn, 06 Czerwiec 2022, 16:22:05 »
Hm...
Czyli pozostanie oglądać dopóki będzie się dało.
Thx.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline KzT

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #612 dnia: Pn, 06 Czerwiec 2022, 22:46:54 »
"Miasto jest nasze" - po obejrzeniu całości jednak daję 6/10. "The Wire" to jednak nie jest. Sprawnie nakręcone, dobrzy aktorzy, ale w sumie jakieś to sztuczne.

"Rozdzielenie" (Apple TV+) - tutaj z kolei wszystko bardzo dobre: scenariusz, historia, aktorzy, scenografia... Nie wiem jak to określić gatunkowo. Chyba obyczajowe science-fiction bliskiego zasięgu. Dla mnie 9/10.

Online Leyek

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #613 dnia: Pn, 06 Czerwiec 2022, 23:09:22 »
Miasto jest nasze zatrzymałem się na połowie 1 odcinka, bo współoglądaczka zasnęła :)

Rozdzielenie koncept mnie kupił, ale czekałem na recenzje, bo szkoda marnować czasu na niewykorzystane szanse. Jak wykupię ponownie Apple TV+ (pewnie na premierę nowego Teda Lasso i  żeby skończyć For All Mankind) to na pewno obejrzę.

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #614 dnia: Wt, 07 Czerwiec 2022, 12:14:14 »
Miasto jest nasze zatrzymałem się na połowie 1 odcinka, bo współoglądaczka zasnęła :)

trzeba było ją obudzić, bo im dalej tym lepiej. A tak poważnie to miodny serial, ale chyba nie dla każdego. mi np długo zajęło łyknięcie maniery w której jest prowadzona historia w The Wire, ale jak już ją zaakceptowałem to serial wskoczył w moje top 3. Tutaj jest podobnie, z wiadomych względów.