Autor Wątek: Seriale - co polecacie?  (Przeczytany 100555 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #60 dnia: Nd, 28 Kwiecień 2019, 11:05:42 »
Jak już jesteśmy przy animowanych polecam Tajemnicze Złote Miasta :)

bajka mojego dzieciństwa. warto wspomnieć że w 2012 roku powstał remake:


nie oglądałem (poczekam aż dorobię się dzieci), ale kreska i sama animacja wyglądają całkiem przyjemnie.

Offline Eragon

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #61 dnia: Pn, 29 Kwiecień 2019, 17:01:27 »
@ Krzysztof_Kuryłło
To nie jest remake tylko ciąg dalszy serialu z lat 80. W końcu tych złotych miast jest ponoć 7. ;) 2 sezon leciał w polskiej tv, a 3 jak do tej pory chyba nie.
Fan ,,majtek na głowie'' ;)

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #62 dnia: Pn, 29 Kwiecień 2019, 20:45:56 »
Nie byłbym sobą, gdybym nie polecił wam czegoś innego, nietypowego: serialu dokumentalnego emitowanego przed laty na "Discovery World". "Okrutni Ludzie", to produkcja, w której Doktor Michael Stone - psychiatra sądowy i psycholog, przy pomocy stworzonej przez siebie 22 stopniowej skali, określającej to,  mówiąc krótko, jak bardzo człowiek może być zły, zdeprawowany, i spaczony ,,chęcią" popełniania zbrodni, i jak ciężkie morderstwa może popełniać, bada przypadki określonego typu zabójców i seryjnych morderców, i ostatecznie umieszcza ich na odpowiednim stopniu swojej ,,skali zła". Jeśli jesteście zainteresowani serialem podrzucam link do Youtube, gdzie można obejrzeć wiele odcinków z tej serii programu:


Druga produkcja, co prawda nie kryminalna i dokumentalna, ale skupiona na gatunku akcji i sztukach walki i kulturze azjatyckiej, jak mniemam, również w pewien sposób przyciąga mnie do siebie, jakby coś chciało abym serial "Wojownik" w najbliższym czasie odcinek po odcinku dokładnie go oglądnął.
Ktoś z Was oglądał tą produkcję; przynajmniej 2,3 odcinki? Jak wrażenia?


Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #63 dnia: Śr, 05 Czerwiec 2019, 10:28:55 »



Szykuje się dość znaczący postęp, jeśli chodzi o relacje między dużymi Studiami i Dystrybutorami filmowymi, a platformami streamingowymi i stacjami telewizyjnymi. Universal Studios zrobił mądrze dochodząc do porozumienia z Netflixem; w konsekwencji miłośnicy Uniwersum Jurassic Park otrzymają serial animowanymi, który niczym z automatu powinien otrzymać wysokie noty i przynajmniej w połowie zyskać przychylność entuzjastów niekończącej się przygody i sympatyków dinozaurów. Będzie to nie tylko nowość w realiach tworów animowanych; kreskówka ta, po prostu rozszerzy Uniwersum świata prehistorycznych stworzeń osadzonych we współczesnym świecie. Nieważne, jaka byłaby to stylistyka rysunku, koloru, dokładności linii tworzących kontur postaci, stworzeń i całej rzeczywistości, co razem składa się na styl danej animacji, "Jurassic World: Camp Cretaceous" jest fanom popkultury potrzebny.

I jak, fani, również wyczekujecie tego serialu, debiutującego w przyszłym roku na platformie Netflixa?

Offline PJP

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #64 dnia: Śr, 05 Czerwiec 2019, 18:00:06 »
Ostatnio mi podpasował serial Designated Survivor. Fabuła prosta. Złe ludki wysadziły Kapitol, dość przypadkowo prezydentem jueseja zostaje jakiś tam szeregowy łebek. No i zaczyna się zabawa ;) Sporo naiwności i politycznej poprawności ale jednocześnie są ciekawe obserwacje władzy, intryg no i... akcja też niezła. Bodajże 7 czerwca pojawi się 3. sezon. Przypomniałem sobie też oglądaną za malucha Tajemnicę Sagali. I wiecie co? Nadal się broni i miło ogląda!
« Ostatnia zmiana: Śr, 05 Czerwiec 2019, 18:02:48 wysłana przez PJP »

John

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #65 dnia: Śr, 05 Czerwiec 2019, 18:53:13 »
Ja się zastanawiam nad serialem Good Omen z Davidem Tennantem. Ktoś widział i się wypowie?

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #66 dnia: Śr, 05 Czerwiec 2019, 19:27:58 »
Dla zainteresowanych tematyką psychokryminalistyki, kryminologii tudzież zagadnieniem seryjnych morderców serdecznie polecam obejrzeć: "Okrutni ludzie", produkcję, o której wspominałem kilka postów wyżej, oraz "Bestie w ludzkiej skórze", serial dokumentalny omawiający przypadki brutalnych seryjnych zabójców, kryminalistów, gdzie znajduje się kilka przykładów z naszego podwórka. Na "Opowieści Freda Dinenage'a" też warto poświęcić, z racji tej dziedziny zainteresowań, swój czas. To kilkunasto-odcinkowy dokument, w którym Pan Dinenage wraz z prof. Davidem Wilson studiują sprawy wielu zagadkowych morderstw, omawiając przy tym modus operandi morderców i ich podłoże psychiczne.


Gdy zakończę swój serialowy bieg, z tego rodzaju wyżej wymienioną tematyką, to zabieram się za ukochane adaptacje Uniwersów komiksowych, i produkcje fantasy/sci-fi/horror, należące do gałęzi widowisk małego ekranu. "Swamp Thing", "Stranger Things", "Dark", "Jessica Jones", i chyba jedno z ważniejszych dzieł, po które sięga nawet to grono widzów niegustujących w dramatach społeczno-politycznych: "Czarnobyl". Wszystkiego jeszcze zapewne nie wymieniłem (a gdzie tam seriale animowane o tematyce sci-fi, głównie podtematyce superbohaterskiej... Nie powiem, solidna dawka dla pożywki geekowskich spazmów), ale mimo tego, nazwijmy to, serialowe lato zapowiada się bombastycznie.


Mark Riddle

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #67 dnia: Pt, 21 Czerwiec 2019, 13:03:43 »
Astartes-fanmade. Uprzedzam, są krótkie. Choć każdy następny coraz dłuższy. Na chwilę obecną cztery kawałki.





« Ostatnia zmiana: Pt, 21 Czerwiec 2019, 13:16:24 wysłana przez Mark Riddle »

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #68 dnia: Cz, 27 Czerwiec 2019, 10:09:48 »
Skoro serial nie ma tematu zbiorczego, postanowiłem poświęcając produkcji "Terror" nieco więcej czasu i wrzucić link z odnośnikiem do trailera jej drugiego sezonu. Oto przenikliwy, zjadliwy strach, fascynacja i mrok owinięty wokół czasów II Wojny Światowej. Coś w tym jest, że w Legendach, kultywowanych wierzeniach i obyczajach kryje się ziarno prawdy, które, patrząc się na zapowiedź "The Terror: Infany", lepiej, aby nie wychodziły na światło dzienne świata racjonalnie postępujących i odbierających rzeczywistość ludzi. Drugi sezon serialu - choć bardziej wskazuje to na antologie pod wspólnym tytułem - zachwyca i przeraża. Aż strach czekać do pierwszego odcinka "The Terror: Infany". Magnetyzm zapowiedzi nowej serii "The Terror" jest chyba zbyt gigantyczny; on woła widza, aby już teraz obejrzeć serial.  ::) ::)


Offline Pawelek

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #69 dnia: Cz, 27 Czerwiec 2019, 12:07:06 »
Oprócz podanych wcześniej hitów mi przypadł do gustu Mentalista i brutalnie przerwany Lie to me.

Offline death_bird

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #70 dnia: Pt, 28 Czerwiec 2019, 00:18:04 »
Odświeżam sobie obecnie (ponownie dobrze się przy tym bawiąc) pierwsze cztery serie "Ballers".
Nie jestem jakimś wielkim fanem "The Rock" Johnson`a, ale tutaj akurat gość jest w miarę przekonywujący, natomiast to co wyprawia Rob Corddry w roli jego kumpla Joe to jest mistrzostwo Nowego Świata.  8)
Jeżeli oglądaliście i polubiliście "Entourage" to to jest serial dla Was. ;)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #71 dnia: Pt, 28 Czerwiec 2019, 09:57:46 »
Netflixowskiej produkcji "Dark", która pod wieloma względami jest niczym gigantyczny buldożer taranujący, niszczący, dewastujący, ba, usuwający z egzystencji serialowej wiele seriali z gatunku sci-fi / fantasy, które emitowano w ostatnich kilku latach, i które emituje się obecnie, nie trzeba aż tak polecać. "Dark" jest znanym już serialem, i to na tyle, że wycieczki eksploracyjno-krajoznawcze do prawdziwego ,,Winden", czy innych lokalizacji, które wykorzystywano na planie zdjęciowym serialu, to taka sama norma jak picie kawy czy popołudniowa herbatka z ciastkiem. 1-szy odcinek drugiego sezon "Dark", wobec którego nie miałem większych oczekiwań, gdyż struktura serialu, opierając się w tym założeniu na jego pierwszym sezonie, zakłada rozwój fabuły i tonu napięcia, z odcinka na odcinek, o dziwo mnie zaskoczył. Nie było to, ot tak, jakieś ogromniaste zaskoczenie. Po prostu, otwierający drugi sezon epizod potwierdził wiele przypuszczeń, które sam pod koniec pierwszego sezonu sobie zakładałem. Kolejne 7 odcinków zapowiada się niezwykle obiecująco... ::)

Serial "Planety" od "BBC Earth", to coś dla entuzjastów Astrofizyki i kosmologii! Piękna realizacja CGI, oraz świetnie przekazywana treść naukowa! Na ten moment są to tylko dwa odcinki; na pewno będzie więcej epizodów. To wygląda bajecznie zjawiskowo!


John

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #72 dnia: Pt, 28 Czerwiec 2019, 18:11:41 »
Zobaczcie, adaptacje gier cieszą się średnimi sukcesami, ale rozmaite wytwórnie i platformy się nie poddają.

https://www.filmweb.pl/news/Powstanie+aktorski+serial+%22Final+Fantasy%22-133692

Offline death_bird

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #73 dnia: Pn, 15 Lipiec 2019, 20:39:13 »
Może jeszcze nie tyle "polecacie" co "popatrzcie na to".

W wątku poświęconym muzyce filmowej SawiK wrzucił kawałek z "Karate Kid 1". Zupełnie zapomniałem o tym filmie, ale lampka się zapaliła, sentyment odżył i zacząłem grzebać po YT (btw. na Netflix jest dostępna pierwsza część).
No i grzebiąc po owym YT znalazłem coś takiego:


Daniel Larusso i Johny Lawrence powracają po 35-ciu latach (no dobra - chyba 33, bo jednak dwie serie już są).  ;D
Produkcja YT(!). Pierwsze dwa odcinki pierwszej serii za darmo. Liczy to sobie po pół godziny. Pierwszy odcinek fabularnie jest średni, ale sentyment aktywuje przepotężny... Jak nie lubię odgrzewanych kotletów tak nie wiem czy tutaj nie wykupię sobie abonamentu na miesiąc tylko dla tej produkcji...  8)
« Ostatnia zmiana: Pn, 15 Lipiec 2019, 20:41:32 wysłana przez death_bird »
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Bender

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #74 dnia: Nd, 21 Lipiec 2019, 10:43:34 »