Autor Wątek: Seriale - co polecacie?  (Przeczytany 100600 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #510 dnia: So, 12 Czerwiec 2021, 18:37:31 »
  A tak na dodatkową poprawę humoru w ten weekend polecam obejrzeć obsadę netflixowego Resident Evil. Nie jestem specjalistą od tej serii, ale dawno temu grywałem sporo w pierwsze trzy części a kilka innych "widziałem". Tak na zdrowy rozum to core-owymi bohaterami są Claire i Chris Redfieldowie, Jill Valentine i Leon Kennedy a nasz ulubiony dostawca sieciowej rozrywki przedstawił nam zdaje się Adę Wong a reszta to hmmmm.... No w każdym razie jest bardzo netflixowo i śmieszno...i straszno zarazem.

Offline death_bird

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #511 dnia: Nd, 20 Czerwiec 2021, 00:07:06 »
Tak w oderwaniu (na chwilę) od ME to mam za sobą trzecią serię "Mayans M.C." i w sumie niestety do zapomnienia. Poza ostatnim odcinkiem (i całkiem "zgrabnie zrobionym" - bo cholernie frustrującym  ;D - zawieszeniem akcji) to seria cokolwiek przegadana i raczej średnio ekscytująca.
Natomiast całkiem nieźle oglądało się "Snowfall" czyli historię o handlu twardymi prochami w L.A. w pierwszej połowie lat 80tych. Nie jest to co prawda produkcja na poziomie choćby "Ray Donovan", ale spokojnie można obejrzeć.
W którymś momencie ziomale odnoszą się do "Dark Phoenix Saga".  ;D
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline death_bird

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #512 dnia: Pn, 28 Czerwiec 2021, 00:38:29 »
No dobra. To nie jest do końca tak, że polecam. Może nawet tak trochę nie polecam, ale mimo wszystko gnębi mnie potrzeba podzielenia się wrażeniami.  8)
Kilka lat temu - głównie z sentymentu dla starej ekipy (generalnie takie klimaty mnie nie kręcą) - wziąłem się za "Ash vs Evil Dead" czyli serialową kontynuację "The Evil Dead" by S. Raimi.
Serial z pogranicza kiczu, taniego pseudo gore i czarnej komedii szokującego dla samego szokowania, który zapewne najlepiej wchodzi po paru piwach, ale z racji, że nie używam toteż rozbierałem na trzeźwo.
Pierwszą serię obejrzałem bez jakiegoś głębszego przekonania, że dobrze czynię. Cieszyłem się widząc znajome twarze "naście" lat później i w zasadzie to byłoby na tyle. W trakcie drugiej zacząłem tak jakby nieco bardziej się angażować niemniej całość upchałbym do szuflady z oznaczeniem "takie se".
W efekcie przyszła seria trzecia (jak się okazało ostatnia - serial spadł z ramówki) i jakoś wtedy nie odczuwałem potrzeby kontynuacji.
Minęły trzy lata i w ten weekend ni z gruszki doszedłem do wniosku, że oto dopadła mnie przemożna chęć konsumpcji jakichś serialowych chipsów w zw. z czym przerobiłem serię ostatnią. Ponownie bez znieczulenia.
Efekt raczej lekko poniżej średnio zadowalającego. Ilość głupoty i obrzydliwości tak jakby eskalowała (albo zapomniałem jak to było poprzednio) a fabuła podobnie jak w przypadku "Stranger Things" cały czas obraca się wokół jednego i tego samego.
Więc po co w ogóle o tym?
Z jednego powodu:


Dana DeLorenzo.
Wcześniej nie znałem człowieka zaś na samym początku zupełnie nie zwracałem na Nią uwagi i sceny z Jej udziałem najchętniej przewijałbym w oczekiwaniu na te z "ekipą".
Po czym w pewnym momencie nastąpiła metamorfoza postaci, usłyszałem w głowie wyraźne "klik" i odpaliło.
W efekcie jedynym powodem dla którego obejrzałem w całości tę szurniętą, durną i cokolwiek obrzydliwą produkcję była przedzierzgnięta w Buffy kategorii "R" Kelly Maxwell. 160 (lub coś koło tego) cm laski dynamitu, z głosem mocno skacowanej Amy Winehouse, która w razie czego mogłaby stawać w szranki i konkury z Punisherem.
Jeżeli kiedykolwiek będziecie w wystarczająco porąbanym nastroju do tego żeby obejrzeć "to coś" to właśnie dla Niej warto. Może to przeciętna aktorka, może nie zrobi już wielkiej kariery.
Ale jak swego czasu Freeman był Bilbo a Reynolds był Deadpoolem tak DeLorenzo była żyletą Kelly i tego szaleństwa nikt już Jej nie odbierze. ;D

« Ostatnia zmiana: Pn, 28 Czerwiec 2021, 00:50:31 wysłana przez death_bird »
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline nicolascage

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #513 dnia: Śr, 30 Czerwiec 2021, 15:10:56 »
Efekt raczej lekko poniżej średnio zadowalającego. Ilość głupoty i obrzydliwości tak jakby eskalowała (albo zapomniałem jak to było poprzednio) a fabuła podobnie jak w przypadku "Stranger Things" cały czas obraca się wokół jednego i tego samego.

No nie przesadzajmy - serial nie był taki zły - po prostu robił sobie jaja sam z siebie. Na pewno poza wspomnianą panią warto obejrzeć dla karykaturalnego protagonisty :)

Offline death_bird

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #514 dnia: Śr, 30 Czerwiec 2021, 21:01:05 »
W tym wyjątku chodziło mi o ostatnią serię. Nie ukrywam, że do pewnego stopnia byłem nią rozczarowany.
Sam serial nie jest oczywiście zły. Jest raczej baaardzo specyficzny. Jedni lubią takie klimaty, inni nie bardzo.
Jak napisałem - oglądałem go głównie ze względu na "starych znajomych" a nie tematykę.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #515 dnia: Pn, 05 Lipiec 2021, 18:32:54 »
"Ash vs Evil Dead", tak!, ten serial jest niczym super hiper duper solidna petarda! Napisałem tak, gdyż nie wiem, jak inaczej mógłbym to cudeńko określić. Groteska, makabra, komedia z jakimś meta-humorem, postaciami, rolami, z gagami będącymi czymś więcej niż tylko kanapową rozrywką. Łej Panie, to co się dzieje w pierwszym sezonie tej produkcji, a w drugim!, przechodzi największe górno i dolnolotne wrażenia tudzież pojęcie! Panowie Raimi! Wracajcie z czwartym sezonem! Tak, "Ash vs Evil Dead" i pamiętna scena w kostnicy, jak w linku poniżej - perła w koronie popkulturowej niezwykłości i ekscesu!


Ja to teraz, moi drodzy, czekam na animowane Resident Evil od Netflixa. Premiera tuż za rogiem! Kultowe zło... nadchodzi! ;D

Offline nicolascage

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #516 dnia: Wt, 06 Lipiec 2021, 08:39:37 »
To niezwykle entuzjastyczne podsumowanie nasunęło mi skojarzenie z tym gościem:

https://www.youtube.com/watch?v=CckWAfRINNQ

Fajnie, że są na świecie tacy ludzie :)

Offline death_bird

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #517 dnia: Wt, 06 Lipiec 2021, 08:55:29 »
Tyle że entuzjasta nie wie, że czwartej serii nie będzie.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline KzT

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #518 dnia: Cz, 08 Lipiec 2021, 22:38:50 »
Obejrzałem niedawno serial, który (chyba) nie był tu polecany – Za starzy na śmierć (Too old to die young) Nicolasa Windinga Refna. Dostępny jest na Amazon Prime.
Serial jest bardzo specyficzny pod względem formy (bardzo wolna narracja) i treści. Nie będę opisywał o czym jest, bo jest to dość zagmatwane. Nie polecam też czytać recenzji czy opinii w sieci na jego temat przed obejrzeniem.
Podczas oglądania zorientowałem się, że jest to serial bardzo komiksowy. Przerysowane postaci, ta wolna narracja przypominająca w pewien sposób plansze komiksowe… Miałem też poczucie, że skądś znam klimat całości i niektóre rozwiązania fabularne. Wszyscy bohaterowie są, hmm…, źli. Na różne sposoby.  Mają też ze sobą różne problemy i dokonują niewłaściwych wyborów, które po jakimś czasie przynoszą konsekwencje. Najczęściej niezbyt przyjemne. Nawet jeśli coś planują i wydają się skuteczni, to nagle wszystko się sypie. Cały czas zastanawiałem się skąd to znam. I już po obejrzeniu (nie zwracałem uwagi na napisy; nie czytałem też wcześniej recenzji) doczytałem, że współscenarzystą był Ed Brubaker. I  to widać.
Jeśli ktoś lubi komiksy spółki Brubaker/Philips, a szczególnie „Criminal”, to zdecydowanie polecam sprawdzić. Pamiętając jednocześnie, że to jest serial, który przez niektórych będzie oceniony 1-2/10, a przez innych 9-10/10. Zakładam, że tych pierwszych będzie więcej. Dla mnie 9/10.

Offline Leyek

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #519 dnia: Nd, 26 Wrzesień 2021, 20:38:39 »
Fundacja - na razie jestem tylko po 2 dostępnych odcinkach, ale jestem na nich zdecydowanie na plus i czekam na więcej. Nie czekałem na ten serial jakoś strasznie, w zasadzie to w ogóle, ale po przeczytaniu w piątek pozytywnej recenzji, aktywowałem Apple tv z promki z Playstation. Ładne wizualnie (choć takie miasta, konstrukcje czy statki jak w serialu zawsze będą mnie jakoś wewnętrzne śmieszyć z uwagi na nieprawdopodobieństwo ich funkcjonowania), fabuła i główna oś do złapania bez problemu (nie rozumiem tych co wypisywali, że niby tyle wątków czy postaci, że można się pogubić). Główny motyw (oprócz różnego rodzaju intryg) wydaje się, że będzie stanowić starcie nauki z religią czy wręcz odejście od nauki bardzo -niestety aktualny temat.
Przy okazji obejrzałem też wczoraj 1 odc. Teda Lasso. Też zapowiada się też b. dobrze.

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #520 dnia: Nd, 26 Wrzesień 2021, 21:31:35 »
  Łudziłem się, że będą próbować jakoś zekranizować Fundację, chociaż po zwiastunach było wiadomo że nie. Obsada odpowiednio zakobiecona i przyczerniona, no i to starcie nauki z religią brzmi jakoś podejrzanie. Oryginalny tekst Asimova pewnie był nazbyt niepoprawny jak dla Apple. Z drugiej strony faktycznie ładny, dobre kostiumy no i Goyer macza w tym palce więc nawet jak nie będzie zbyt mądrze to może chociaż będą fajne wybuchy.

Offline Leyek

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #521 dnia: Nd, 26 Wrzesień 2021, 23:41:57 »
@Skandalista Wiemy, że Ty byś wolał serial o Fundacji Prasowej Solidarność, ew. jakiejś kościelnej :)

Offline gashu

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #522 dnia: Pn, 27 Wrzesień 2021, 09:09:43 »
Ja bym chętnie zobaczył jakiś dokument na temat działalności Polskiej Fundacji (hyhy) Narodowej   :o


Offline Dracos

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #523 dnia: Pn, 27 Wrzesień 2021, 13:20:14 »
Główny motyw (oprócz różnego rodzaju intryg) wydaje się, że będzie stanowić starcie nauki z religią czy wręcz odejście od nauki bardzo -niestety aktualny temat.

Tylko takie ujęcie tematu nie ma nic wspólnego z Fundacją Asimova. Upadku imperium nie zapoczątkował żaden konflikt światopoglądowy tylko uwiąd biurokratycznych struktur, które rozrastały sie do niewybrażalnych rozmiarów i tłamsiły wszelką innowacyjnośc. Tam w ogóle tematu religii nie było nawet poruszanego, bo w tamtym świecie religia była czymś o czym ludzkość dawno zapomniała.

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #524 dnia: Pn, 27 Wrzesień 2021, 16:57:14 »
Cytuj
@Skandalista Wiemy, że Ty byś wolał serial o Fundacji Prasowej Solidarność, ew. jakiejś kościelnej

  Leyek ja nawet nie wątpię, że z tym ciętym dowcipem jesteś królem wszelkich imprez i zjazdów rodzinnych.


Cytuj
Tylko takie ujęcie tematu nie ma nic wspólnego z Fundacją Asimova. Upadku imperium nie zapoczątkował żaden konflikt światopoglądowy tylko uwiąd biurokratycznych struktur, które rozrastały sie do niewybrażalnych rozmiarów i tłamsiły wszelką innowacyjność. Tam w ogóle tematu religii nie było nawet poruszanego, bo w tamtym świecie religia była czymś o czym ludzkość dawno zapomniała.

  To też nie tak do końca, religia tam istniała jak najbardziej, tam zdaje się nawet w tej komisji od której Seldon chciał wyrwać pieniądze był przedstawiciel kościoła a jedna z pierwszych planet podbitych przez Fundację była rządzona przez kastę kapłańską, tyle że Asimov zdaje się nigdy nie podał jaka to religia ani nie wspomniał żadnych dogmatów, więc raczej to nie było ważne. Rozrost biurokracji nie był przyczyną upadku Imperium, ale raczej jednym z jego skutków. Książka była wzorowana na Upadku Imperium Rzymskiego, Galaktyka zapadła się pod swoim własnym ciężarem, brakiem chęci do zewnętrznej ekspansji i powiązanym z tym bogactwem i postępującą dekadencją. Wyraźnie jest pokazany upadek szkolnictwa, w którym kadry zajmujące się naukami ścisłymi są coraz mniej liczne i coraz gorzej wykształcone za to rozrost uczelni kształcących artystów tworzących coraz bardziej abstrakcyjną sztukę i myślicieli płodzących coraz dziwniejsze koncepcje filozoficzne i społeczne. Upadek armii, która zamiast walką lub ćwiczeniem do niej zajmuje się coraz bardziej paradowaniem po placach oraz degeneracją polityków i wojskowych zajętych coraz więcej walką o stołki i awansowanych nie ze względu na zdolności a pochodzenie i znajomości. To dosyć dziwny materiał jak na serial w dzisiejszych czasach a dalej robi się o wiele bardziej wątpliwie pod względem moralnym, więc i zdziwienie moje było dosyć spore że akurat za to się zabrali. Na szczęście Apple jednak dał radę i wychodzi na to, że dostaniemy kolejną generyczną bajeczkę o prawych czarnych geniuszach, dzielnych homoseksualistach (bo to będzie na bank) i złym kościele chociaż w oryginale nie było ani jednego, ani drugiego, ani trzeciego. Kto wie może to i będzie się nadawało do oglądania ale to będzie casus serialu Watchmen, czyli nadającego się do obejrzenia, ale nie mającego z komiksem Alana Moore kompletnie nic wspólnego. Ale nie, HYHYHY pewnie o fundacji kościelnej...
« Ostatnia zmiana: Pn, 27 Wrzesień 2021, 17:04:33 wysłana przez SkandalistaLarryFlynt »