Autor Wątek: Seriale - co polecacie?  (Przeczytany 102731 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online misiokles

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #390 dnia: Nd, 28 Czerwiec 2020, 18:02:45 »
Przedpremierowe bezspoilerowe recenzje mówią raczej zgodnie, że dali radę. Jeszcze nie skończyłem - szkoda mi 8 godzin ciepłego weekendu na bingewatching.

Offline glutamiluta

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #391 dnia: Pn, 29 Czerwiec 2020, 08:47:08 »
Obejrzane.
Nie wierzyłam w trzeci sezon - myślałam, że jak wprowadzą równoległe światy to będzie przekombinowanie max.
Ale dali radę i to bardzo.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #392 dnia: Pn, 29 Czerwiec 2020, 11:08:38 »
Łamiące zdroworozsądkowe pojęcie przyczyny i skutku w naturze czasoprzestrzeni, "Dark", odkładam na później. 3 sezon produkcji na pewno poczeka; liczy się znalezienie tego szczególnego, odpowiedniego momentu na mocno windenowską lekturę (co jeśli wszystko, co do tej pory wydarzyło się w przestrzeni rzeczywistości "Dark", było... z góry skrzętnie zaprogramowane, jak w teorii superedeterminizmu? Bez spoilerów 3 sezonu proszę!)
O wiele ciekawsza, sam nie wiem dlaczego, o wiele konkretniejsza zdaje się być zaplanowana ze swą premierą, zresztą za niedługo, druga seria dramatu psychologiczno-kryminalnego, "Alienist". I będzie to 26 lipca. A o to trailer nowego cyklu odcinkowego "Alienist" :


Jak widać mrok, chciwość, jak i rozpacz, zagadka, czy dramat zwykłych ludzi i głównych postaci, wszystko to będzie ścierało się ze sobą, łączyło, zniekształcalo, w walce podstępnego, inteligentnego zła z osobami próbujacymi rozwiązać patologiczne sytuacje morderstw, porwań etc. Wygląda to piekielnie dobrze; trailer sklecono tak umiejętnie, ze specyficznych tonowanych ujęć, że jako niespełna 2-minutowy z kawałkiem materiał atakuje on widza wydatnym napięciem i atmosferą niczym burza od początku aż do końca, i nie przestaje tylko wzrasta. Ha! Na "Alienist" czekam o wiele bardziej niżeli na 3 sezon "Dark".



Offline donT

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #393 dnia: Wt, 07 Lipiec 2020, 17:30:14 »
Czy ktoś już oglądał trzeci sezon Dark? Czy zakończenie jest ok czy twórcy sie pogubili w tym wszystkim? Prośba o info bez spojlerów
Dali rade! Jak najbardziej! Swietny serial i dobre zakonczenie. Warto bylo czekac.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #394 dnia: Śr, 08 Lipiec 2020, 15:55:42 »
"Dark" to serial o ciężkiej naturze tematu, jak przystało na gatunek fantastyczno-naukowy i wątek ,,podróży w czasie", który dzieło to reprezentuje. Z mojej perspektywy aktualnie sprawa związana z "Dark" wygląda następująco: ów serial, ze swym trzecim sezonem, został odłożony na nieco później. A teorii - przy czym nie wiem co w ostatnio wyemitowanych odcinkach / rozdziałach ,,cyklu przemian" w rzeczywistości wydarzeń "Dark" się wydarzyło - które wyjaśniają przykładowo, czym i dlaczego jest Winden, i co tam do diaska się dzieje, jest od groma. Otóż wielu ludzi wciąż twierdzi, że miasto akcji /wydarzeń w "Dark"... nie istnieje, że otoczone jest ono konem czasowej osobliwości, w którym wszystko odbywa się w jednym morzu czasu: tu wczoraj, i teraz, i jutro - bez skurkowańcowego początku i końca, jak w niekończącej się pętli, gdzie przyczyna i skutek nie istnieją, a są tym samym. Czy tak jest na pewno? Co to ma wspólnego z aberracjami czasoprzestrzennymi w rzeczywistości serialu, misją ,,trzech cykli", także z alternatywnymi światami? Znając mój obecnie realizowany kalendarz geekowslskiego ,,serialowego watchingu", a jest w nim umieszczonych wiele seriali dokumentalnych, np. "Cosmos: Possible Worlds" od NG Channel, "Niewyjaśnione Tajemnice" od Netflixa, także kilka klasycznych animacji superbohaterskich, jak: 5-ty sezon "Avengers: Assemble", warty uwagi również w tym względzie re-watching któryś raz w życiu infantylnego, ale ponadczasowego "Spider-Man (TAS) 1994-98", czy idący jeszcze ,,inniejszą" linią narracji kreskówkowy dziw: "The New Adventures of Batman (1977–1978)", którego specyfika, wypisz wymaluj, zamyka się w animowanej zrzynce - odsłonie charakteru przygód Batmana i Robina wzorowane z filmu "Batman zbawia świat (1966)". Do niniejszej, i tak niecałej części zaprezentowanej przeze mnie listy dodajmy jeszcze zbliżające się coraz większymi, zostawiającymi coraz większe ślady, krokami, drugosezonowe widowisko Netflixa: "The Umbrella Academy" i rozpoczęte, na razie w formie jednego sezonu, "Evil", o którym tak kiedyś w tym zbiorczym wątku tematycznym wspominałem. Jak widać serialowe związane z popkulturową pasją, cele, będą powoli i skrzętnie realizowane.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #395 dnia: Pn, 13 Lipiec 2020, 20:29:05 »
"Evil", serial wyprodukowany przez stację CBS, który co istotne dostał zamówienie na drugi sezon, to nie ,,taka tam" zwykła i przeciętna z natury serialowego thrillera, dramatu psychologicznego, kryminału, czy czegoś z natury rzeczy mocno zagadkowego, produkcja. Za sobą mam 3 epizody pierwszego, dość ciekawego sezonu "Evil"; z niczym tak dziwnym - w ujęciu pozytywnym rzecz jasna - w materii małoekranowych produkcji się jeszcze nie spotkałem, nawet oglądając zjawiskowo dobre w kreacji różnych ,,form zła" i samego zrozumienia tego zjawiska, rozmaite adaptacje powieści Stephena Kinga. Uogólniając, "Evil" ciekawie portretuje to czym jest zło, i co je powoduje: czy to ludzie są źli, czy na to, że tacy się stają mają wpływ zjawiska nadprzyrodzone, fenomeny religijne i inne kurioza parapsychologiczne. Raczej nie da się tego stwierdzić, oglądając odcinek po odcinku tej produkcji. Na przykład niech posłużą sprytne, złowieszcze zagrywki dr Lelanda Townsenda, który przyjmuje rolę ni to psychopaty, ni to posłańca zła z jakiejś potężnej, wpływowej organizacji, czy - powiedziałbym, że to brzmi najlepiej - ,,adwokata diabła", którego jedyną rolą jako ziemskie przedłużenie woli Lucyfera byłoby dokonywanie wszystkiego tego, aby pozbawiać ludzi nadziei, unicestwiać wszystko, co dobre, także odwracać każdą sprawę sądową, w którą zaangażowana była psycholożka, biegła sądowa, dr Kristen Bouchard: wypuszczać winnych, skazywać niewinnych etc. Po trzech obejrzanych odcinkach "Evil" śmiało mogę stwierdzić, że serial precyzyjnie konstruuje dyskretną, gdzieś tam się skradające, lekko przytłaczające napięcie, uwydatnia atmosferę lęku, niepokoju i zagrożenia. Z mojej perspektywy wszystko w tym tytule: postacie, wątki, także ten ciekawie eksponowany demoniczny byt o ropnej czarnej, przeraźliwie wysuszonej skórze, rogach i piekielnie szkarłatnych ślepiach, któregi widziałem nie raz, historia Davida, nierówne podłoże badanych przez głównych bohaterów spraw, nie jest pewne - ani naturalne do potwierdzenia empirią, ani nadnaturalne, czyli niewytłumaczalne. "Evil", to bardzo dobra rzecz, na razie, bo jeszcze sporo odcinków do finału sezonu do oglądnięcia przede mną. Ocena: 8/10, jest dla tego tytułu satysfakcjonująca.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #396 dnia: Nd, 19 Lipiec 2020, 18:16:12 »

Na wszystko co święte i żywe! Diaboliczna lalka, ożywiona przez przepastne siły mroku, z rzeźnickim nożem w ręku, nadchodzi! Suspens pełną parą, a jaki klimat i nastrój podtrzymywany w tak krótkim mini-zwiastunie do małoekranowego "Chucky", serialu, który może okazać się naprawdę zjawiskowo dobrym produktem! O tak, szykuje się seria haftowana krwią i ludzkimi trzewiami! I oby to był powrót do kultowej filmowej trylogii "Chucky'ego" z lat 1988-91, z Chucky'm jako animatroniczną kukiełką, a nie sztuczną laleczką wizualizowaną komputerowo.

I jak, forumowicze, szykujecie swe fanowskie zmysły na doznania płynące z serii odcinkowej "Chucky", czy odpuścicie sobie ten serialowy eksperyment?

Online misiokles

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #397 dnia: Nd, 19 Lipiec 2020, 23:14:01 »
Nie szykuję ani nie odpuszczam. Poczytam recenzje i zdecyduję.
A czemu to jest serialowy eksperyment?

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #398 dnia: Nd, 19 Lipiec 2020, 23:37:50 »
Na Trygława i Erazma z Rotterdamu bo to bombastyczno-eskapistyczny pełen wizjonerskiej wizualnej jednakowości koncept z niemalże kwantową złożonością poruszający całkowicie nieodkryte jeszcze pokłady nowatorskiej maestrii umiejscowionej w czułych strunach duszy papierowej zebry.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #399 dnia: Wt, 21 Lipiec 2020, 18:46:12 »
Nie szykuję ani nie odpuszczam. Poczytam recenzje i zdecyduję.
A czemu to jest serialowy eksperyment?

"Chucky" będzie mocno eksplorowanym tematem, który według mnie genialnie zrealizowano we wspomnianej przeze mnie w poście wyżej trylogii filmowej, o zabójczej laleczce, z lat 1988-1991. Sęk w tym, że materia serialowa będzie czymś nowym - nową płaszczyzną dla Uniwersum Chucky'ego, więc będzie to wyzwanie i eksperyment. Podejrzewam, że serial zamknie się w obrębie jednego sezonu - to będzie intensywna eksploracja slasherowych realiów w wykonaniu Kanonu tematycznego Chucky'ego, która rozegra się najwyżej w 8-10 odcinkach. I na tym się zakończy, mam nadzieję. Fenomen popkulturowy Chucky'ego nie zasługuje na tasiemcową, wielosezonową serię serialową.

P. S. Małoekranowa produkcja pt. "Evil" wygląda wyjątkowo dobrze; po 9 z 13 obejrzanych odcinków pierwszego sezonu, nie mogę powiedzieć inaczej, jak tylko tyle, że Katja Herbers i Mike Colter odgrywają swe role znakomicie. Jest to serial w dotąd niedoświadczany przeze mnie, niezwykły sposób łączący psychologiczne i naukowe wyjaśnienie zjawisk nadnaturalnych z ich interpretacją przez religię, czy paranaukę - w końcu pojawia się dosadna pożywka dla klasycznych teorii spiskowych rodem z powieści Dana Browna czy czegoś podobnego. To wszystko sprawia, iż patrząc na 9 z 13 obejrzanych odcinków "Evil", mogę stwierdzić, że trudno mi, jak i zapewne wielu widzom również, określić to, co głównie stoi za fenomenem zjawisk nadnaturalnych - tych spraw opętań, różnej maści zła spotykanych przez zespół bohaterów serialu. "Evil", nie inaczej, zasługuje na niepełną - na ten moment - ocenę: 9/10. Nota może się zmienić w zależności od finału pierwszego sezonu.

Pana post powyżej cytować nie będę, bo jego wypowiedzi zaburzają porządek forum, nie są związane z tematem i powinny wylądować w koszu niniejszego forum; również są ukrytą obrazą mej osoby, gdyż na pewno odnoszą się do mojego ekspresyjnego stylu wypowiadania się. I koniec kropka.  8)

Online misiokles

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #400 dnia: Wt, 21 Lipiec 2020, 21:13:28 »
Sęk w tym, że materia serialowa będzie czymś nowym - nową płaszczyzną dla Uniwersum Chucky'ego, więc będzie to wyzwanie i eksperyment. Podejrzewam, że serial zamknie się w obrębie jednego sezonu - to będzie intensywna eksploracja slasherowych realiów w wykonaniu Kanonu tematycznego Chucky'ego, która rozegra się najwyżej w 8-10 odcinkach. I na tym się zakończy, mam nadzieję. Fenomen popkulturowy Chucky'ego nie zasługuje na tasiemcową, wielosezonową serię serialową.
Była by to racja 5 lat temu. Ale w roku 2020 rozciąganie kultowych uniwersów w serialową formułę już dawno przestało być eksperymentem, a powoli staje się normą. Na poletku horrorów szlaki przetarł już serialowy Scream, który to wydawałoby się że jeszcze mniej pasuje do serialowego formatu. A w kolejce czeka choćby Hellraiser.

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #401 dnia: Wt, 21 Lipiec 2020, 21:57:25 »
Ależ skąd ten pomysł drogi Michaelu? Zero podobieństwa.

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #402 dnia: Wt, 21 Lipiec 2020, 22:15:11 »
obejrzałem 7 z 8 odcinków trzeciego sezonu Dark i chyba po raz pierwszy w życiu nie mam siły dokończyć serialu. Generalnie jakieś 90% wątków mi się klei, kumam te zawiłości rodzinne i czasoprzestrzenne, ale niespecjalnie czuję sam główny wątek i motywacje dwóch frakcji. Momentami mam wrażenie że część scen jest wepchnięta na siłę - nic nie wnoszą, a niepotrzebnie komplikują historię. Szczytem absurdu przy którym autentycznie się poddałem było dla mnie

Spoiler: PokażUkryj
spotkanie 4 (!!!) Mart


Nie wykluczam też że jestem za głupi na ten serial.

Na plus - skończyłem Silicon Valley i bawiłem się wyśmienicie. Świetna chemia między aktorami, prawie tak dobra jak w Parks & Recreation. Polecam jak ktoś nie widział.

Online misiokles

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #403 dnia: Wt, 21 Lipiec 2020, 22:18:35 »
Ciężko o finale Dark rozmawiać bez spoilerów (finał bardzo dobry!). Cieszy mnie jedynie fakt, że dawno zaprzestałem rozkminiania koligacji
Spoiler: PokażUkryj
 gdyż w kontekście finału okazało się nie mieć to znaczenia

Offline PJP

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #404 dnia: Wt, 21 Lipiec 2020, 22:31:47 »
Mnie Dark znudził i nie czuję potrzeby dalszego uczestniczenia.