Autor Wątek: Seriale - co polecacie?  (Przeczytany 102719 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Leyek

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #345 dnia: Wt, 05 Maj 2020, 20:25:04 »
Kierunek: Noc - jak ktoś chce sobie przypomnieć czasy Prison Break czy Lost to polecam. Trochę głupotek, dziwnych zachowań/decyzji postaci, ale ogląda się to bardzo sprawnie, a głupotki zawsze można pokomentować :) Do tego obowiązkowo cliffhanger na końcu odcinka, żeby nie chciało się przerywać oglądania. No i największy plus tylko 6 odc. każdy po ok. 40 min. Plus polskie smaczki. Szkoda tylko, że nazwisko Dukaja użyte jedynie w celach reklamowych, bo głębi z jego powieści to tu ze świecą szukać.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #346 dnia: Wt, 05 Maj 2020, 21:22:54 »
Tak a propos oryginalu filmowego to Taika Waititi w programie dokumentalnym na temat Mandalorianina opowiadal jak krecili What we do in the shadows. Budzet byl tak niewielki, ze postanowili udac sie do Weta Workshop i poprosili o "odpadki", odrzucone czesci kostiumow itp. Dostali za darmo cale mnostwo np zebow po orkach czy elfich uszu, stad wampiry wyglagaja jak wygladaja  ;D

Taika Waititi i kino MCU, jedno z największych tworów / cykli rozrywkowych w dziejach! Postać charyzmatycznego reżysera wspomnianego w twej wypowiedzi, przypomniała mi o serialach przenoszących opowieści superbohaterskie na małoekranowy świat. Dlatego skorzystam z sytuacji i rozruszam co nieco temat seriali produkowanych przez "CW", będących częścią tzw. Arrowverse. Na razie wspomnę jednak tylko o "DC's Legends of Tomorrow":

W najnowszym odcinku serialu (s05e09 albo 10 w zależności od numeracji, którą może narzucać Crossover Multiversum Arrowverse -"Kryzys na Nieskończonych Ziemiach") działo się niemało, oj działo. “The Great British Fake-Off”, jak zwykle na przygody Legend przystało, miało swój okazały, wysmakowany humor (ależ ta wejściówka w stylu brytyjskiej punckowej awangardy wygląda; cóż za zjawiskowe intro!), ale i płynnie skupioną wokół Johna Constantine'a fabułę. W epizodzie dość ciekawym smaczkiem okazał się występ
Spoiler: PokażUkryj
Enchantress, która, cóż, okazała się być jedną ze Starożytnych, tzw. ,,Sióstr" - jeśli dobrze rozumuję założenia fabuły 5 sezonu "Legends of Tomorrow". Do takowego ,,zgromadzenia" należy też Kloto, czyli zmiennokształtna Charlie z ekipy Sary Lance. W odcinku rola Enchantress była istotna. Dzięki ukryciu jednego z pierścieni prowadzących do Krosna Przeznaczenia, pierścień ten ostatecznie nie wpada w ręce nazwijmy to ,,złych sióstr", które, jak się okazuje, sporo nabroiły, bo zdołały przechytrzyć w piekle samą Astrę. I jak myślicie, jeśli serial na bieżąco śledzicie, czy Sara Lance w końcu w pełni objawi swe nowe moce po kontakcie z jedną ze Starożytnych? A jak widzicie Enchantress w serialu - jako głównego złoczyńcę dla Legend, czy kogoś pomocnego lub neutralnego?



The Great British Fake-Off”, z mojej perspektywy okazał się mocno udanym odcinkiem. Zero zawodu, ciekawy rozgardiasz, awangarda, i ten specyficzny humor, mimo tego niekiedy rzucającego się w oczu rozczłonkowania fabularnego wydarzeń i wątków.

Moja ocena dla odcinka: 8,5/10.

Offline Darth_Simon

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #347 dnia: Wt, 05 Maj 2020, 22:15:56 »
Polecam Ostatni Taniec na Netflixie

Dla tych co oglądali NBA w latach 90-tych będzie to jak powrót do dzieciństwa
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline misiokles

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #348 dnia: Wt, 05 Maj 2020, 23:53:40 »
Szkoda tylko, że nazwisko Dukaja użyte jedynie w celach reklamowych, bo głębi z jego powieści to tu ze świecą szukać.
Ale Dukaj był aktywnym konsultantem przy tym serialu.

Offline Kielo

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #349 dnia: Śr, 06 Maj 2020, 00:23:06 »
Ale Dukaj był aktywnym konsultantem przy tym serialu.

A Tomasz Baginski jednym z producentow... niestety serial jest sredni. Pomysl dobry, wykonanie juz mniej.

Offline Kielo

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #350 dnia: Cz, 07 Maj 2020, 22:33:04 »
After Life sezon 2. Po świetnym pierwszym sezonie nawet nie podchodźcie do drugiego.

Wczoraj Gervais oglosil na facebooku, ze z powodu wysokiej ogladalnosci sezonu drugiego, Netflix poprosil go o stworzenie trzeciego...

Offline asx76

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #351 dnia: Pn, 11 Maj 2020, 21:25:11 »
Kierunek: Noc - jak ktoś chce sobie przypomnieć czasy Prison Break czy Lost to polecam.

Jak ktoś chce przypomnieć sobie czasy "Lost", to powinien obejrzeć "Lost".
"Kierunek: noc" to przeciętny serial, który im bliżej końca, tym staje się gorszy. W sumie strata czasu, niestety. Głupot i naciągania tutaj co niemiara.

Offline PJP

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #352 dnia: Pn, 11 Maj 2020, 21:49:37 »
Kiedyś bardzo mnie relaksowały rozmaite aukcje i komisy, także z antykami. Od paru lat moim ulubionym "serialem" są różne renowacje samochodów :) Daje mi to olbrzymią frajdę, szczególnie później jak ze znajomymi przerabiamy nasze dziwne jednoślady :D

Online glutamiluta

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #353 dnia: Wt, 12 Maj 2020, 09:20:56 »
ja ogladam 7 raz "Jak poznałem waszą matke" ;)

Offline Uluru

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #354 dnia: Wt, 12 Maj 2020, 10:35:53 »
Z ostatnio obejrzanych z czystym sumieniem mogę polecić "Devs", "Hunters" i niesamowitą perełkę "Justified".

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #355 dnia: Śr, 13 Maj 2020, 11:30:54 »
"Outsider", "Evil", "Carnival Row". Tak jak, w szczególności te seriale miałem obejrzeć, cóż, tak na zapewnieniach się skończyło. Pochłonęły mnie z kolei, z przepastną siłą, seriale dokumentalne z zakresu nauk ścisłych, paranauk i nauk społecznych (kryminologia, psychokryminalistyka itp.).

To, czy w najbliższym czasie do wyżej wymienionych seriali  powrócę, jest sprawą niepewną, bo całą sytuację z lekka komplikują "Chłopaki z Baraków: serial animowany". Bo już niedługo ponownie ,,zasmakuję" tej całkowicie innej specyfiki kreskówki: produkcja wchodzi na platformę Netflixa z kolejnymi odcinkami - drugiego sezonu - już 22 maja 2020 roku! A trailer do nowej odcinkowej serii tuż poniżej:


Offline Łukasz

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #356 dnia: Cz, 14 Maj 2020, 22:30:23 »
Pojawiła się serialowa perełka, już po pierwszym odcinku tej produkcji jestem zachwycony. Nie będę sie rozpisywał, za to polecę recenzję tej produkcji z kanału JakbyNiepaczeć- chodzi dokładnie o miniserial "To wiem na pewno" -

https://www.instagram.com/lukasz_swiniarski/ - zdjęcia mojej kolekcji komiksów

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #357 dnia: Nd, 17 Maj 2020, 16:13:01 »
"Amazon Prime" - założenie konta na tejże platformie streamingowej, to jedna z tych dobrych decyzji w kwestii ,,mojej przyszłości oglądania seriali", jaką mogłem w ogóle ostatnimi czasy podjąć. W obecnej sytuacji, tak się złożyło, zostałem posiadaczem darmowego konta na "Prime Video", założonego na okres 7 dni. Teoretycznie powód zainteresowania się tą platformą był prozaiczny: konieczność obejrzenia serialu dokumentalno-reportażowo-kryminalnego (i nie jest to jednorodny gatunek dla tego tytułu) pt. "Ted Bundy: Falling For a Killer" z 2020 roku. Ów małoekranowy, kontrowersyjny twór, to obraz serialu godnego polecenia, ale jedynie dla tych, którzy psychokryminalistyką, kryminologią interesują się, czy uprawiają ten zawód, na poważnie, oraz dla tych śmiałków zagłębiających się w tematykę seryjnych morderców, znających sprawę bestiariusza Teda Bundy'ego w każdym jej aspekcie i aspekcie zachowań i działań tego okrutnika dokładnie.

5 odcinków serialu od wschodzącego potentata streamingowej rozrywki, "Amazona Prime'a", wyzierających niebagatelną szczerością historii zbrodniczej działalności ,,Pana eleganckiego showmana", Bundy'ego, przekazywanych z perspektywy osób go znających, działających blisko niego i w jego środowisku, czy będących z nim w intymnych relacjach (Elizabeth Kendall i jej córka Molly), to niesamowicie mocna, niespotykana w płaszczyźnie seriali dokumentalnych o sposobności kryminologiczno-dramatycznej rzecz. Zobaczyć świadków tamtych wydarzeń, z lat 1974-1989, usłyszeć ich głos, doświadczyć wywiadów z nimi przeprowadzanych na łamach epizodów produkcji - nie da się tego zapomnieć. I tak powinno budować się dramatyczną linię serialu dokumentalnego z klimatem rodem z sytego kryminału. Cóż więcej mówić, cóż więcej spoilerować! Dla zainteresowanych pozycja konieczna do obejrzenia! Dla tego małoekranowego specyfiku wystawię adekwatną do jego całości ocenę: 9/10!

Mimo iż "Amazon Prime" nie ma aż takiego wyboru produkcji, czy to filmów, czy serialów, i nieważne czy swoich, czy wypożyczonych na licencji dzieł, co "Netflix", to jego ogromnym plusem staje się możliwość ustawienia formatu obrazu, podczas oglądania jakiegoś filmu, animacji etc., rozciągniętego do wszystkich krawędzi ekranu, czyli ustawienia stosunku obrazu: 16:9. I mało tego, subskrypcja przy tej platformie nie jest znacząco droga w stosunku do "Netflixa", przy miesięcznym abonamencie - jest to około 30 zł, lub lekko ponad to. Chyba czas, aby podjąć tę decyzję: opłacić subskrypcję na miesięczną dostępność do treści "Prime Video". Ha!  :D

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #358 dnia: Cz, 21 Maj 2020, 11:04:58 »
"Netflix" robi krok naprzód. A dlaczego? Rzecz ma się następująco. Gigant streamingu ma dość osobliwą tendencję do ,,robienia dużo, i to nie zawsze dobrze". Jednak ostatnio wraz z ilością realizowanych przez siebie produkcji zaczyna iść również jakość, co w przypadku Netflixa jawi się jako coś zaskakująco pozytywnego. W zapowiedziach na koniec maja i czerwiec tego roku, w ofercie platformy pojawi się serial komediowy z dość klasyczną dla szerokiego gatunku komedii obstawą aktorską. "Siły Kosmiczne", ze Stevem Carellem w roli głównej, będą produkcją podobną do ,,pracowniczej satyry" dziewięcio sezonowego "The Office", którego pierwsze odcinki pojawiły się w 2005 roku. Nowa, ,,kosmiczna", zupgradeowana opcja ,,biurowego" serialu, z przewrotnymi motywami wytłuszczenia ,,pewnej strony pracy" Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych, ukaże się już niedługo: 29 maja anno domini 2020 na Netfliksie. Tymczasem platforma podzieliła się pełnym zwiastunem produkcji:


Można by ze zdziwienia brwi podnosić... aż wypadną, gdy widz zda sobie sprawę z tego, jak wysmakowana zdaje się być tematyką całej otoczki fabularnej w "Siłach Kosmicznych", i jak dobrana do samej konwencji i stylu produkcji została obsada aktorska. Obecność S. Carella, J. Malkovicha, N. Emmericha, F. Willarda, sprawi, że ta wyjątkowa seria komediowa (mam nadzieję, że na jednym sezonie się nie skończy) nabierze wysublimowanego wyrazu, że nie ograniczy się ona do bycia tylko i wyłącznie porcją głupkowatej rozrywki; że Carell, Malkovich i reszta ubarwią serial w każdym możliwym aspekcie, przez co będzie on oglądany i pamiętany na długo.

A jak Wasze zapatrywania na "Snowpiecer", serialową odsłonę dość ambitnego filmu z gatunku sci-fi post-apo, z Chrisem Evansem w charyzmatycznej roli buntownika? Czy, serial wygląda dobrze, czy źle, cóż sam nie wiem. Ciekawe, jak twórcy małoekranowej wersji "Arki Przyszłości" z 2013 roku poradzą sobie z ,,upakowaniem" akcji do ograniczonego obszaru... pociągowej arki. Premiera 25 maja; zwiastun serialu poniżej:


Offline misiokles

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #359 dnia: Cz, 21 Maj 2020, 11:29:27 »
Jejku, mam wrażenie że wydałeś już wyrok że Siły Kosmiczne są skazane na sukces :)