Autor Wątek: Seriale - co polecacie?  (Przeczytany 102297 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #330 dnia: Nd, 26 Kwiecień 2020, 21:26:57 »
Nie da się nie polecić "Wizjonerzy Science Fiction", serialu dokumentalnego z lat 2011-12, z ośmioma odcinkami w jednej miniserii. Jeśli szanuje się popkulturę, ba, w szczególności gatunek fantastyczno-naukowy, tę jego estymę i całą szeroką specyfikę, to serial ten na pewno będzie dla Was nie lada gratką. Świetna realizacja i w ogóle praca nad treścią: elementy biograficzne, odtwarzanie retrospekcji, wypowiedzi innych twórców oraz pisarzy (bo głównie serial przedstawia historię wizjonerów science-fiction, którzy gatunek ten wyłaniali w powieściach; zresztą w materii beletrystyki narodził się ten rodzaj złożoności świata fikcji itp.) - wszystko to zawiera w sobie każdy z ośmiu odcinków. Współproducentem tego małoekranowego tworu, jak i swego rodzaju narratorem dla każdego z jego odcinków jest Ridley Scott. Nie czekajcie i miniserial oglądajcie, jeśli będzie mieć ku temu okazję! Trzy odcinki za mną i jestem w niebagatelnym szoku! To jest mega mocna rzecz! Ocena tymczasowa dla produkcji: 9/10. Sądzę jednak, że nota 10/10 będzie kwestią formalności.  8)

https://www.filmweb.pl/serial/Wizjonerzy+science+fiction-2011-580831

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #331 dnia: Nd, 26 Kwiecień 2020, 21:43:38 »
obejrzałem dwa sezony Sukcesji. w skrócie - ogromny dom medialny, ojciec-właściciel który szuka następcy pośród czwórki swoich dzieci. fabularnie zaczyna się miernie, ale po 3-4 pierwszych odcinkach robi się naprawdę przyjemnie. świetnie rozpisani bohaterowie i ich relacje, do tego nadzwyczaj dobra gra aktorska (mimo raczej słabo znanej obsady) i naprawdę gęsta intryga - ale bez przegięć. dawno nie widziałem tak ciekawych postaci w serialu.

na minus - serial wygląda po prostu biednie. kamerzysta robi dziwne manewry z kamerą, co drugie ujęcie ma zbliżenie (tak jakby od nich dostawał premie). uboga postprodukcja, biedna ścieżka dźwiękowa (którą tworzy JEDEN utwór którego różne fragmenty są używane naprzemiennie), totalnie nie rozumiem co tu się wydarzyło. mimo to polecam. zwłaszcza, że w drugim sezonie pojawiają się nowe utwory :D


Offline death_bird

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #333 dnia: Pn, 27 Kwiecień 2020, 14:49:05 »
Obejrzałem ostatnią(?) serię "Ray Donovan" i jak po poprzedniej miałem wrażenie, że to wszystko mi się już przejadło tak najnowsza daje radę. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że Showtime nie zrobi świństwa i jednak dokończy tę produkcję. Ciekawe co tam się podziało, że postanowili dać sobie siana na jedną serię przed formalnym zakończeniem.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline rzodkiew

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #334 dnia: Pn, 27 Kwiecień 2020, 20:00:26 »
ja w tej chwili jadę z Last Dance, czyli dokumencie o ostatnich latach panowania Jordana w NBA. Wtedy jeszcze chciało mi się i miałem siły oglądać po nocach transmisje

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #335 dnia: Wt, 28 Kwiecień 2020, 20:29:23 »
"Brooklyn Nine Nine" to wyjątkowe połączenie serialu akcji z elementami humoru, ba, miejscami tak specyficznego, że twórcy obrazu muszą go chyba opatentować. Produkcja jest naprawdę mięsiście pojechana; cóż, inaczej nie mogę określić tego ,,co tam się wyczynia", bo dzieje się dużo i w nagiętym do zasad normalności w funkcjonowaniu typowego posterunku policji stylu. Serial aktualnie rozgrywa swój 7 sezon. Wydawać by się mogło, że skoro tyle epizodów mamy już za sobą, ziomkowie z posterunku "Nine Nine" na Brooklinie niczym nas nowym nie zaskoczą; że dobry pomysł na żart, fabułę, rozwój postaci ulegnie w konwencji serialu zatraceniu. Nie, nic bardziej mylnego. Z tym małoekranowym ewenementem, jako widz jestem od lat i siódmy sezon dzieła, którego obejrzałem dopiero 3 odcinki zaskakuje mnie tak samo pozytywnie, jak jego drugi czy piąty cykl odcinkowy. Soczysta i mocna dziewiątka w dziesięciostopniowej skali ocen, na pewno "Brooklyn Nine Nine" się należy. Ha!



Bender

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #336 dnia: Wt, 28 Kwiecień 2020, 21:04:10 »
After Life sezon 2. Po świetnym pierwszym sezonie nawet nie podchodźcie do drugiego. Pozostawia jedynie niesmak odgrzewanego kotleta, który absolutnie nic nie wnosi do serii, i uderza w te same tony. Niestrawne i mdlące od przegiętych prób wyciskania łez. Ricky złamał swoją złotą zasadę "quality over quantity"

Pierwszy sezon nadal polecę każdemu z czystym sumieniem.

Offline Łukasz

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #337 dnia: Wt, 28 Kwiecień 2020, 21:25:15 »
https://www.telemagazyn.pl/artykuly/utracone-dzieci-atlanty-serial-dokumentalny-hbo-przypominajacy-makabryczna-sprawe-z-atlanty-kiedy-premiera-80592.html Polecam Wam, a szczególnie fanom docucrime serial HBO pt. Utracone dzieci Atlanty, jeśli po zwiastunie przedstawiona sprawa może Wam się bardzo kojarzyć z głównym wątkiem w 2. sezonie Mindhuntera, to macie rację. Serial HBO jeszcze głębiej bada ten temat, stara się bardzo dokładnie zarysować tło społeczne, do pokazanych tu tragicznych wydarzeń, oraz ich bohaterów kiedyś i terazteraz gdy w większości nie mogli się pogodzić, z tym że ich dzieci zostały zamordowane, a skazany za, to człowiek albo jest niewinny, albo był jednym z wielu morderców.
https://www.instagram.com/lukasz_swiniarski/ - zdjęcia mojej kolekcji komiksów

Offline misiokles

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #338 dnia: Wt, 28 Kwiecień 2020, 22:18:58 »
Po świetnym pierwszym sezonie nawet nie podchodźcie do drugiego.
Trochę mnie to smuci co napisałeś i co cichu liczę na to, że twoja opinia odzwierciedla stan nas wszystkich tu zbyt długo zamkniętych po domach, gdzie się wpada w taki stupor, że rzadko co już cieszy :)

Bender

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #339 dnia: Wt, 28 Kwiecień 2020, 22:28:19 »
Misiokles, sam byłem zaskoczony, bo serialowego Rickiego łykam pod każda postacią. A tu taki klops. Aż po fakcie poczytałem recenzje i sporo ludzi ma dokładnie to samo odczucie.  :-\

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #340 dnia: Pt, 01 Maj 2020, 12:21:32 »
Pamiętacie "The Hollow"? Kojarzycie tą dość dziwnie graficznie narysowaną, mającą własny styl, animację? Styl godny opatentowania, przypominający kreskówki "Cartoon Network" z lat 2005-2010 - czyli coś w stylu milenialsów, z techniką grubo zaznaczanych konturów postaci, budynków i innych elementów, oraz z pastelowymi kolorami tła, sylwetek itp.? Bez żadnych spoilerów - bo naprawdę ostatnie minuty finałowego odcinka pierwszego sezonu "The Hollow" mówią same za siebie, dodam jedynie, że kreskówka ta, za kilka dni na platformie Netflixa zadebiutuje ze swym drugim sezonem, a tego się nie spodziewałem, ,,że to już" tak szybko!


Gdy skończę z lekka odjechany, z luźnymi, typowo normalnymi a nie superbohaterskimi kreacjami postaci ekipy Fantastycznej Czwórki (dość mocno eksponowane cechy charakteru niż to, co postać potrafi że swoimi supermocami), serial animowany "Fantastyczna Czwórka" z lat 2006-07, śmigiem migiem, ruchem jednostajnie przyspieszonym zabiorę się za "Green Lantern (TAS)", również kreskówkową rzecz z lat 2011-13, adaptującą komiksowe opowieści Zielonej Latarni. Do animacji podchodzę po raz drugi, z około 5-letnią przerwą od ostatniego obejrzanego odcinka finiszującego serial. Odstraszać mogą tu schematy graficzne modeli trójwymiarowych, ale w "Zielonej Latarni" odtwarza się to w miarę płynnie, a sama fabuła i dubbing - tak, ten jest świetny - wzmacniają moją bardzo dobrą opinię o serialu.


Za dużo sezonów; ewentualnie może kiedyś obejrzę "Colony (2016-19)". Taki zamysł pojawił się w mojej głowie po obejrzeniu podobnego w wielu elementach, ale również wiele się różniącego, "Dystrykt 9", filmu z gatunku sci-fi, zrealizowanego w konwencji paradokumentu.



Offline misiokles

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #341 dnia: Pt, 01 Maj 2020, 21:46:28 »
Dwa lata temu Showmax, od dziś Amazon Prime: Battlestar Galactica znów na streamingach.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #342 dnia: Wt, 05 Maj 2020, 18:38:58 »

"Co robimy w ukryciu" to serial, który specyfikę alternatywnej, przyjaznej z sąsiedztwa wizji ,,wampiryzmu" odgrywa i realizuje jak z nut. Pierwszy sezon dzieła, doświadczony przeze mnie w pełnej krasie - tzn. każdy z odcinków wybrzmiał mocno nietuzinkowo i zaznaczył się w odpowiednio oderwany od rzeczywistości i odjechany sposób. To wczoraj skończyłem oglądać finiszujący go 10 odcinek. "Co robimy w ukryciu" stanowi przykład tego typu serialu, który potrafi ,,zarazić" oglądającego go widza swą pasją kreacji przedstawianej tu rzeczywistości, w sposób nieporównywalny z niczym gatunkowo do niego podobnym. Wizja wampirzego świata tu przedstawiona, z każdym odcinkiem w coraz bardziej absurdalny i dziwniejszy sposób, się wyłaniająca, to czysta pasja twórców będąca poza wszelkim wyobrażeniem! Poza myślą twórczą i przyjętymi koncepcjami - w tym przypadku - koncepcji i idei ,,popkulturowego wampiryzmu". Bo małoekranowe "Co robimy w ukryciu", to podróż przez odjechany, bardzo, ale to bardzo zwykły, dotykający podstaw codzienności świat pożeraczy ludzkiej krwi, no i... jednego wampira energetycznego. Co ciekawe w przestrzeni wizualnej serialu mamy i element dramatu kostiumowego i, z racji braku określenia to uwydatniającego, coś staroświecko fantastycznego, wiktoriańskiego i gotyckiego - obecnego w nastroju widocznym, dającym się odczuć w domostwie tytułowej ekipy... nowojorskich wampirów.

W pamięć zaszczepił mi się odcinek - bodajże nr 7 pierwszego sezonu "Co robimy w ukryciu" - w którym
Spoiler: PokażUkryj
Wampiry i Baron mocno poimprezowali; w końcu nie dało się nie uśmiechnąć i puścić oka do talentu improwizacji scenariusza twórców, gdy w odcinku miało się przed oczami sceny imprezowe w stylu ,,mieszamy alko z ekstazy i wygłupiamy się do przesytu, nie wiedząc co tak naprawdę robimy", z udziałem potężnego Barona Wampirów, który uchlał się od wypicia krwi pijanych imprezowiczów. A to, co pod koniec odcinka się wydarzyło i jak go zakończyło było osłodą dla wyjątkowości i odbioru serialu czymś ultra dobrym i mocnym oraz potrzebnym.


Jak to szybko zleciało. Niedługo będę musiał szykować się do kolejnego cyklu odcinków, tym razem sezonu drugiego! Relacja Guillermo z Nandorem jest w całej fabularnej niezwykłości "Co robimy w ukryciu" niebywale specyficzna. Bo, gdy Guillermo pyta się o coś swojego Pana, Nandora, ten mu odpowiada, i chyba robi to ze ,,zbyt uprzejmym" tonem: ,,Guillermo.. Ty nie"... I wszystko jasne. Ach, jak tu nie kochać tych wampirzych perypetii? Nie da się. No bo popatrzmy na cliffhanger, którym zakończył się sezon pierwszy:
Spoiler: PokażUkryj
Guillermo z wyników badań genetycznych dowiaduje się, że jest potomkiem z krwi Van Helsinga. To zaogniło moją przemożną chęć rozpoczęcia oglądania sezonu drugiego serialu. Aż samo się prosi, aby dowiedzieć się, jakie perypetie mogą czekać wampiry z dziedzicem Van Helsinga, który mieszka wraz z nimi i jest człowiekiem. Oby w jakiś sposób była to prawda. Wtedy Guillermo będzie jeszcze bardziej specyficzną postacią niż dotychczas.
Zatem zwieńczam mą mini recenzję pierwszej serii "Co robimy w ukryciu" następującą jej oceną: 8,5/10.

Bender

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #343 dnia: Wt, 05 Maj 2020, 19:44:16 »
Niestety w drugim sezonie postępuje amerykanizacja serii i spadek jakości scenariusza. Pierwszy sezon bardzo fajny, choć jednak trochę słabszy niż filmowy pierwowzór, który jak dla mnie jest godnym następcą innego epickiego dzieła gatunku mockumentary jakim był This Is Spinal Tap.

Offline Kielo

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #344 dnia: Wt, 05 Maj 2020, 19:57:51 »
Tak a propos oryginalu filmowego to Taika Waititi w programie dokumentalnym na temat Mandalorianina opowiadal jak krecili What we do in the shadows. Budzet byl tak niewielki, ze postanowili udac sie do Weta Workshop i poprosili o "odpadki", odrzucone czesci kostiumow itp. Dostali za darmo cale mnostwo np zebow po orkach czy elfich uszu, stad wampiry wyglagaja jak wygladaja  ;D