Autor Wątek: Seriale - co polecacie?  (Przeczytany 100618 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #300 dnia: Śr, 01 Kwiecień 2020, 19:58:12 »
Ozark sezon trzeci - został mi season finale. Po pierwszych dwóch odcinkach chciałem sobie odpuścić, potem jednak poszło z górki. Ten serial to majstersztyk. Co zabawne - wielu recenzentów zarzucało produkcji że kopiuje schematy z kultowego Breaking Bad. O ile do tej pory uznawałem te uwagi za mocno przesadzone, o tyle teraz (w trzecim sezonie) faktycznie czuć mocno inspiracje przygodami Władysława Białego. Co niespecjalnie mi przeszkadza, bo fabuła i gra aktorska są na naprawdę wysokim poziomie.

Nawiasem mówiąc, w tym sezonie pojawia się jeden aktor z Iron Fista od Netflixa. O ile w tej miernej pseudoekranizacji komiksu strasznie mnie drażniła jego gra, o tyle tutaj wybija się na czołówkę. Aczkolwiek, bez pomocy google w życiu bym nie pomślał że to ten sam koleś :D

na kwiecień miałem zaplanowany binge watching czwartego sezonu Fargo. Tymczasem premiera przełożona na nieokreślony termin :(


Offline death_bird

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #301 dnia: Śr, 01 Kwiecień 2020, 21:32:09 »
Pytanko: czy podchodząc do "Ozark" jest powód do tego żeby obawiać się wtórności względem "Breaking Bad"?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Łukasz

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #302 dnia: Śr, 01 Kwiecień 2020, 23:52:26 »
Nie ma żadnych powodów, by uznać, że Ozark, to serial wtórny w stosunku do Breaking Bad, fakt może czerpać z niego pewne wzorce, ale podaje je na swój, inny bardzo dobry sposób.
https://www.instagram.com/lukasz_swiniarski/ - zdjęcia mojej kolekcji komiksów

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #303 dnia: Cz, 02 Kwiecień 2020, 11:57:20 »
Jeżeli "Gotham" to jest 10/10 to ile dasz "Daredevil"? 13/10?
Bo to są seriale zdecydowanie różne jakościowo.
U mnie "Gotham" ma przyzwoite 7/10.

Krytyka "The Gotham", czy "Daredevil" od Netflixa, to dwa różne zabiegi oceniania: dwa różne, odrębne od siebie małoekranowe twory, należące do gatunku adaptacji Uniwersów graficznych opowieści superbohaterskich. Wartość ,,10" dla serialowego "Daredevila" będzie w zupełności inną oceną niż ta sama nota dla "The Gotham". Te oceny, i tak są już wielkościami abstrakcyjnymi i subiektywnymi, w tym sensie, że nie dość, że każda ,,dziesiątka" dla tych tytułów jest inna, to dawanie wyższej wielości jest nielogiczne - to tak jakby tworzyć wymyślne liczby, i do każdej tej największej z największych dodawać jeden. Równie dobrze "Daredevila" poddałbym krytyce i ocenił na ,,trylion trylionów" a "The Gotham" na np. ,,10473728".

Połowa drugiego sezonu "Altered Carbon" już za mną. Jest dobrze, mrocznie tajemniczo, a Anthony Mackie, jako ,,powłoka" Kovacsa sprawdza się inteligentnie, wpasowując się w atmosferę i klimat fabuły serii. Jest to ten Kovacs, który bardziej myśli, a potem działa niż na odwrót. Sęk w tym, że w esencji lekko nakrapianego ,,noir" gatunku cyberpunku Joel Kinnaman był wydatniejszy i wydajniejszy jako główny bohater. I nic tego nie zmieni, że fani serialowego "Altered Carbon", zdaje się, będą żyli tym, co prezentuje widowisko doświadczając i rozumiejąc go, patrząc się na wydarzenia jego rzeczywistości oczami Kovacsa granego przez Kinnamana. Ocena 7,5 /10 dla połowy obejrzanego drugiego sezonu tegoż to serialu, jest jak najbardziej zasłużona; ni mniej, ni więcej ocenić na razie nie mogę.

Offline Gazza

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #304 dnia: Cz, 02 Kwiecień 2020, 12:17:29 »
Skąd to zamiłowanie do rosyjskiego? W języku polskim wystarczyłoby napisać "Daredevil Netflixa" albo "z Netflixa"....

Bender

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #305 dnia: Cz, 02 Kwiecień 2020, 12:50:41 »
Serio, co w macie za ból tyłka z tym od?

Offline Gazza

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #306 dnia: Cz, 02 Kwiecień 2020, 13:39:26 »
Nie żebym był jakimś purystą językowym ale to niepoprawne jest i u niektórych nagminne więc dlaczego by nie zwrócić po koleżeńsku uwagi? :)

Bender

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #307 dnia: Cz, 02 Kwiecień 2020, 13:50:09 »
Spoko, ale już to mówiliście. Jak zaczniemy poprawiać za każdym razem np okładkę to forum przestanie działać. Ale macie jakąś fiksację bo to rusycym czy cośtam,..

Offline PJP

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #308 dnia: Cz, 02 Kwiecień 2020, 15:48:47 »
No dobra, możemy też napisać Daredevil Netfliksa czy netfliksowy Daredevil ;)

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #309 dnia: Cz, 02 Kwiecień 2020, 21:34:56 »
Pytanko: czy podchodząc do "Ozark" jest powód do tego żeby obawiać się wtórności względem "Breaking Bad"?

pewne schematy się powtarzają, jeżeli jesteś na to wyczulony to możesz się odbić. mi to nie przeszkadzało, serial wciąga jak bagno. po ostatnim odcinku zostaje mi pewien niedosyt, spodziewałem się czegoś więcej - ale to chyba po prostu kwestia mega wysoko postawionej poprzeczki. na czwarty sezon czekam równie mocno co na trzeci.

Offline Łukasz

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #310 dnia: Pt, 03 Kwiecień 2020, 00:18:57 »
Ja się już nie mogę doczekać 4. sezonu, bo twórcy zostawili spore przetasowanie wśród bohaterów i relacji pomiędzy nimi, ostatnią sceną nie byłem zaskoczony, ale i tak byłem w sumie w szoku, że pokazali, to co pokazali.
https://www.instagram.com/lukasz_swiniarski/ - zdjęcia mojej kolekcji komiksów

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #311 dnia: Nd, 05 Kwiecień 2020, 19:50:13 »
Na sędziwych gospodarzy Hoggotha! Oh, mein Gott! Ten serial - przynajmniej tak to ukazuje niżej zamieszczony trailer - wygląda naprawdę obiecująco w perspektywie połączenia komedii z horrorem, a może i odrobiną dreszczowca, kostiumowego dramatu, gdzie wszystko to osadzone jest w czasach współczesnych... z Wampirami w roli głównej. "Co robimy w ukryciu", w poniższym trailerze, jako serial zdaje się ukazywać swój pełny potencjał; zapowiedź do produkcji osiągnęła standard doskonałości dla trailerów seriali tego stylu i gatunku! Portret życia współczesnego wampira... Lepiej być chyba nie może! To wygląda piekielnie dobrze! I jak forumowicze, ktoś z Was miał styczność z tą śmiałą małoekranową produkcją? Jak wypada ona w stosunku do filmowego pierwowzoru z 2014 roku w reżyserii Taiki Waititiego, o tym samym co odcinkowa seria tytule? Filmu nie oglądałem, to fakt, i mam wrażenie, że jest to jakiś Spin-Off do tego serialu właśnie!



Bender

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #312 dnia: Nd, 05 Kwiecień 2020, 20:37:26 »
To nie jest spinof, tylko taki trochę remake.  Cały czas na niego czekam, What we do in the shadows to była jedna z najlepszych komedii od czasów This is Spinal Tap. Ale to chyba FX wiec nie wiem gdzie będzie.. Disney? Ergo: who knows when... :(  Nawet na blu nie wyszedł.

UPDATE:  O MMM GGGGGGGGGGGG jest na HBO!!!!!
UPDATE 2: Będzie 16tego ;)  but still YEEEES!
« Ostatnia zmiana: Nd, 05 Kwiecień 2020, 20:42:40 wysłana przez Bender »

Offline misiokles

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #313 dnia: Nd, 05 Kwiecień 2020, 22:14:44 »
16-tego będzie sezon 2 na bieżąco. Od kilku dni jest s1 :)

Bender

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #314 dnia: Nd, 05 Kwiecień 2020, 22:16:13 »
Przepraszam za zamieszanie ... to z podniecenia. Dzięki!