Autor Wątek: Seriale - co polecacie?  (Przeczytany 102441 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #285 dnia: So, 28 Marzec 2020, 21:57:15 »
Serialu nie widziałem, ale te stare oglądałem wszystkie. Z tego co się orientuję to Discovery dzieje się przed Original Series a po Enterprise które chronologicznie dzieje się najwcześniej. Do tego będzie z dziesięć filmów pełnometrażowych, których akcja dzieje się pomiędzy poszczególnymi sezonami różnych serii i niektóre są mocno z nimi powiązane. Chcesz oglądać w/g kolejności wydarzeń to ściągaj z internetu bo jest tego sporo. Ja nie mam takiego problemu bo zawsze oglądam i czytam wszystko w/g kolejności powstania. Ta nowa trylogia filmowa z Pinem i Quinto to miał być restart uniwersum ale ostatecznie została zakwalifikowana jako alternatywny wszechświat. Najlepszy serial to oczywista "The Next Generation", żaden ze mnie trekkie bo jestem starwarsowcem, ale Trek przyjemnie się ogląda i w sumie wszystkie seriale i filmy da się obejrzeć bez bólu zębów.
« Ostatnia zmiana: So, 28 Marzec 2020, 22:13:10 wysłana przez SkandalistaLarryFlynt »

Offline misiokles

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #286 dnia: So, 28 Marzec 2020, 23:12:59 »

Czy "Star Trek: Discovery", serial emitowany od 2017 roku na Netflixie, da się spójnie określić i powiązać z serialem, "Star Trek: The Original Series", pierwocinami startrekowskiej myśli, emitowanej w latach 1966-69?

It's complicated :)
Ogólnie Star Trek Discovery jest tak napisany, że nie zmusza współczesnych widzów by sięgnęli po ramotkę z lat 60-tych. To autonomiczna historia. Oczywiście powiązań z TOS jest kilka i niektóre całkiem zgrabne - w końcu osią główną drugiego sezonu jest
Spoiler: PokażUkryj
młody Spock
, ale im więcej zaczniesz myśleć i rozważać o spójnościach tym więcej zauważysz jak owe nawiązania trzeszczą i skwierczą od niespójności :)

Natomiast jeśli chcesz przerobić na skróty całe uniwersum - szczególnie TOS to na tej stronie znajdziesz w opisach do poszczególnych odcinków co jest fillerem niewartym zobaczenia a co jest 'must see' bądź esencją mitologi uniwersum. http://kethinov.com/startrekepisodes.php
« Ostatnia zmiana: So, 28 Marzec 2020, 23:16:55 wysłana przez misiokles »

Bender

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #287 dnia: So, 28 Marzec 2020, 23:31:23 »
Discovery pozostawił mnie obojętnym, na tyle, że nawet jeszcze nie znalazłem czasu na drugi sezon. Dużo lepiej wchodzi mi Picard, ale i u mam pewne obiekcje, i o ile z łezką w oku przyjmuję fan-service to trzeźwy osąd za chwile mnie samego ruga za naiwność, że tak łatwo łykam tę drogę na skróty.

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #288 dnia: So, 28 Marzec 2020, 23:45:35 »
Oj tam, oj tam nawet jeżeli człowiek ma świadomość że autorzy bez skrupułów jadą na wspomnieniach to czasem warto przymknąć oko. Jakby nie patrzeć ma to bawić, dopóki bawi wszystko jest w porządku.

Offline misiokles

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #289 dnia: Nd, 29 Marzec 2020, 01:09:07 »
Fan servise jest w Picardzie wyraźny - ale daleko mu od "bez skrupułów". To w końcu sequel - nie można ot tak wyrzucić doświadczeń z wcześniejszych wydarzeń. A finał bardzo dobry.

Bender

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #290 dnia: Nd, 29 Marzec 2020, 08:21:19 »
Daleko, choć przyznaj częstotliwość i regularność pojawiania się
Spoiler: PokażUkryj
postaci z przeszłości
jest odrobinę za duża. Po pierwszym razie rozpływasz się we łzach, po drugim może też łezka się zakręci, ale już po trzecim i czwartym zaczynasz się czuć manipulowany. Zwłaszcza, że intensywne skupianie akcji na tych momentach rozbija skupienie uwagi na głównych nowych bohaterach i osłabia character development.

No i trochę mnie odrzucają akcje typu,
Spoiler: PokażUkryj
Zasz Szmasz, tajna organizacja sprzed 100 pierdyliardów lat... really? Gdzie byli przez cały czas jak Data latał na Enterprise i szlajał się po starfleet headquarters???

Został mi jeszcze 1 czy 2 odcinki, ale wątpię by było tam wyjaśnianie ;)

Offline misiokles

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #291 dnia: Nd, 29 Marzec 2020, 10:12:30 »
Został mi jeszcze 1 czy 2 odcinki, ale wątpię by było tam wyjaśnianie ;)
W sumie jest wyjaśnione. Mało oryginalnie, ale jest :)

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #292 dnia: Nd, 29 Marzec 2020, 11:44:48 »
Nostalgia i szacunek do klasyki gatunku fantastyczno-naukowego w konwencji filmu i serialu pcha mnie do tego aby, gdy skończę oglądać aktualnie rozplanowane przez siebie seriale, zabrać się właśnie za "Star Trek The Original Series (1966-69)". Nie jestem geekiem ze stajni Star Treka, ale ten serial akurat jest tak istotną dla całości odmiany sci-fi i jej dorobku w popkulturze, że nie da się go odłożyć na bok, ot tak zapomnieć, i nie doświadczyć! Z mojej perspektywy Kanon, czy w ogóle całe to gigantyczne Uniwersum Star Treka jest bardziej zagmatwane, połączone w dziwne sprzężenia i wątki, niżeli całe Uniwersum Star Wars. Możliwe jednak, że dłuższa fanowska obecność w tym świecie, zmieniłaby taką opinię - możliwe że doszedłbym do wniosku, że ten świat jest bardziej scalony i spójny niż "Gwiezdne Wojny".  ;)

Offline misiokles

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #293 dnia: Nd, 29 Marzec 2020, 13:18:32 »
Z mojej perspektywy Kanon, czy w ogóle całe to gigantyczne Uniwersum Star Treka jest bardziej zagmatwane, połączone w dziwne sprzężenia i wątki, niżeli całe Uniwersum Star Wars.
E tam zagmatwane :) Po prostu są setki odcinków do obejrzenia a nie że dziwne sprzężenia wątki :)

Bender

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #294 dnia: Nd, 29 Marzec 2020, 13:30:44 »
Jeśli przypomnę sobie ilość odcinków i ile razy to wdziałem to wychodzi koło .....2,5 tysiąca odcinków ;)
Troche masakra

Offline death_bird

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #295 dnia: Śr, 01 Kwiecień 2020, 10:17:36 »
Po zakończeniu przygody z "Gotham" dochodzę do wniosku, że mimo wszystkich mankamentów tego serialu (które skądinąd im bardziej w las tym mniej przeszkadzają - widać z biegiem czasu idzie się przyzwyczaić do tej ich przerysowanej, teatralnej maniery) jednego odmówić im nie można:
Spoiler: PokażUkryj
 Ecco, czyli ichnia proto Harley robi lepsze wrażenie niż oryginał w wykonaniu M. Robbie...



P.S.
Spoiler: PokażUkryj
 Lili Simmons?
He he. Kciuk w górę. W tym momencie aż zacząłem żałować, że to już koniec. 8)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Bender

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #296 dnia: Śr, 01 Kwiecień 2020, 11:55:27 »
W sumie jest wyjaśnione. Mało oryginalnie, ale jest :)

No powiedzmy ;)  Ale tę końcówkę mogli sobie podarować. Co mnie uderzyło, to że
Spoiler: PokażUkryj
 finalna bitwa
wyglądała lepiej niż w Rise of Skywalker ;)

Offline misiokles

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #297 dnia: Śr, 01 Kwiecień 2020, 12:29:06 »
Mnie z kolei scena
Spoiler: PokażUkryj
umierania Picarda
skojarzyła się z Deadpoolem 2. Tak jak i tam
Spoiler: PokażUkryj
 znalazł czas by wszystkich pomiziać, wymienić z imienia, zanim oddał ducha:)
. Cóż, to było niezamierzenie komiczne :)

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #298 dnia: Śr, 01 Kwiecień 2020, 18:13:22 »
W finale "The Gotham", w jego ostatnim a. k. a. ,,the last one" odcinku, wieńczącego wszystko sezonu, najważniejszą rzeczą była ostatnia dwuminutowa sekwencja zlepku ujęć z matowym, pięknie mrocznym, nostalgicznym wykończeniem - przypominającym zjawiskową i niezapomnianą klasykę kinową Batmana z lat 1989 - 1997. Link do sekwencji wrzucam poniżej, w formie youtubeowskiego odnośnika:


Istotne jest to, że w wydaniu netflixowskim serialu "The Gotham", odcinek dwunasty piątego sezonu tłumaczony jest, jako "Początek". Nazwa ta byłaby puszczeniem oczka - i ukoronowaniem ich osiągnięć - do twórców trylogii Batmana, rozpoczynającą się w 2005 roku filmem "Batman: Początek", oraz do Franka Millera i jego komiksu, opowieści o wpływie i wydźwięku wręcz millenialnyn - bo nie wiem jak to inaczej określić - pt. "Batman: Rok Pierwszy". W serialu, w tym finałowym epizodzie, Bruce wraca do swojego miasta jako Mroczny Rycerz, co widzimy w pięknie wieńczących cały piąty sezon "The Gotham" ujęciach. Można założyć, że Bruce po 10 latach nieobecności, pojawiając się na krawędzi wysokiego wieżowca w kostiumie Batmana, sporo przeszedł - i z treningu mentalnego oraz fizycznego - aby w końcu narodzić się jako nowy byt, jako Batman. "Rok pierwszy", na pewno daje jakieś wyobrażenie o tym, co, się przez te 10 lat w przestrzeni wydarzeń "The Gotham" - pomiędzy 11 a 12 odcinkiem 5 sezonu, wydarzyło. Ostatnie słowa, które padają w serialu, co widać w sekwencji, do której wrzuciłem linka, brzmią następująco: ,,Who is he?... Friend".

W stosunku do tego, co obecnie poczynia się w superbohaterskim Arrowverse od CW, "The Gotham" z dnia na dzień, wraz z upływem czasu staje się coraz lepszy, dojrzewa jak wytrawne wino, otrzeźwia i daje kopa jak silny spirytus. To zaraz po "Daredevilu" od Netflixa, drugi najlepszy serial adaptujący komiksowe Uniwersa, jaki widziałem w życiu! I jego ocena będzie to potwierdzać: 10/10!


Offline death_bird

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #299 dnia: Śr, 01 Kwiecień 2020, 19:18:28 »
Jeżeli "Gotham" to jest 10/10 to ile dasz "Daredevil"? 13/10?
Bo to są seriale zdecydowanie różne jakościowo.
U mnie "Gotham" ma przyzwoite 7/10.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".