Autor Wątek: Ogólnie o filmach.  (Przeczytany 71416 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Michael_Korvac

  • Gość
Ogólnie o filmach.
« dnia: Cz, 21 Luty 2019, 10:37:53 »
Jeśli nie macie pomysłu na umieszczenie intrygujących was treści odnoszących się do jakiegoś filmu, gdy nie wiecie, w którym wątku na forum wrzucić kilka słów o danej produkcji: jakieś plotki, interesujący post, wasze wrażenia po seansie produkcji, czyli ot, krótka recenzja; gdy w ogóle chcecie podzielić się swoimi spostrzeżeniami, czy wiedzą na dany filmowy temat, gatunek bądź określone dzieło, to wchodźcie do tego wątku i tu śmiało działajcie. Założyłem ten blok tematyczny również ze względu na fakt, iż na innych forach są podobne, zbiorcze wątki lub działy w dużym temacie o filmach lub serialach. 

Lista najbardziej oczekiwanych przeze mnie filmów w 2019 roku (od najbardziej do najmniej oczekiwanych; choć był to ciężki wybór lista nie uwzględnia wszystkich czekających na swą premierę tytułów)

1) "Avengers: Endgame"
2) "Star Wars: Episode IX"
3) "Captain Marvel"
4) "Spider-Man: Far From Home"
5) "Shazam!"
6)  "Godzilla: Król Potworów"
7) "Joker"
8) "X-men: Dark Phoenix"
9) "Iron Sky: The Coming Race"
10) "It: Chapter Two"
11) "Król Lew"
12) "Toy Story 4"
13) "Smętarz dla Zwierzaków"
14) "Pokemon: Detektyw Pikachu"
15) "The New Mutants"16) "John Wick 3"17) "Hellboy"


John_

  • Gość
Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #1 dnia: Cz, 02 Maj 2019, 14:53:52 »
Wczoraj obejrzałem Upadek od Joela Schumachera. Udane studium załamania psychicznego i tak już niestabilnego człowieka. Przyznam że lubię oglądać historie takich "upadłych" osobników oraz to jak reaguje na nich społeczeństwo. Michael Douglas mógł trochę poszarżować w tej roli. Bo kogo czasem cały świat nie wk*rwia i nie miałby ochoty wszystkiego wokół rozwalić?

Offline stachel

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #2 dnia: Cz, 02 Maj 2019, 16:11:17 »
Podoba mi się pomysł wrzucania list, a nuż komuś to pomoże w wyborze filmu :)

W takim razie moja:
  • Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie
  • Alita: Battle Angel
  • Spider-Man: Far From Home
  • Avengers: Koniec gry
  • X-Men: Mroczna Phoenix
  • Toy Story 4
  • Kapitan Marvel
  • Pokémon: Detektyw Pikachu
  • Król Lew

John_

  • Gość
Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #3 dnia: Cz, 02 Maj 2019, 18:31:00 »
To są Twoje wyczekiwane filmy 2019? Bo kilka z nich miało już premierę.

Offline stachel

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #4 dnia: Pt, 03 Maj 2019, 02:37:54 »
To są filmy w 2019, które planuję obejrzeć (lub już to zrobiłem) w kinie posortowane od muszę obejrzeć do postaram się nie przegapić. Pewnie jeszcze w trakcie roku wpadną jakieś filmy, ale to bardziej przypadkiem niż z planów.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #5 dnia: Śr, 15 Maj 2019, 10:55:08 »

Siła budowania tego, co w filmie tworzy prawdziwy obraz tego, co nazywamy horrorem lub grozą: odpowiednio dobrani do ról i zaangażowani w nie aktorzy, charakterystyczna atmosfera, dostosowanie ujęć i pracy kamery, w tym wybór w montażu konkretnych ujęć nagrywanych którąś z rozstawionych kamer, światło, scenografia itp., w przypadku "IT. Rozdział 2" jest bezgraniczna! 27 lat później - bo zapewne po tylu latach spotykają się dorośli już świadkowie ,,tamtych" wydarzeń z Derry, z pierwszego rozdziału filmu - powróci zło, ta nadnaturalna, negatywna fluktuacja potężnych, mrocznych sił. Pierwszy z materiałów promujących sequel "IT" z 2017 roku, nie tyle szokuje, co umiejętnie porusza, wdzierając przygnębienie, ciekawość, tajemnicę, powodując, że widz może odnieść wrażenie, że w "IT. Rozdział 2" wydarzy się coś straszliwego i nienaturalnego. Niewygodna, porażająca prawda wyjdzie na jaw. Woal chłodu, spaczenia i mroku opadnie na istotę miasta Derry. Nie czytałem powieści Stephena Kinga, na podstawie której zaadaptowano duologię filmów "IT", ale mam wrażenie, że "IT. Rozdział 2" zaprezentuje genezę wizerunku mrocznego klauna, Pennywise'a. Jeśli ta produkcja zostanie wyemitowana w formacie IMAX, to piękniej w tym kinematograficznym Anno Domini 2019 lepiej być już nie może!

Bender

  • Gość
Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #6 dnia: Śr, 24 Lipiec 2019, 19:46:40 »
Rutger Hauer zmarł.

Offline Mateusz

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #7 dnia: Śr, 24 Lipiec 2019, 20:37:52 »
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline Ty_draniu

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #8 dnia: Cz, 25 Lipiec 2019, 06:16:26 »
w tym samym roku co Roy Batty...

Offline l_z_l

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #9 dnia: Cz, 25 Lipiec 2019, 11:04:36 »
Smuteczek.

Offline LordDisneyland

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #10 dnia: Cz, 25 Lipiec 2019, 13:27:28 »
Bardzo to smutna wiadomość, grał w paru ważnych dla mnie filmach.
Tears in rain.
,, - Eeeeech.''

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #11 dnia: So, 27 Lipiec 2019, 07:59:35 »
Rutger Hauer, oprócz zjawiskowo zagranej roli Roya Batty'ego w "Łowcy Androidów" z 1982r., równie znacząco wpłynął na mnie w ocenę jego pracy aktorskiej i przypadł mi do gustu, angażując się w postać ,,brudnego", spaczonego, zrezygnowanego gliniarza, lubiącego popijać kilkudniową kawę z pływającymi petami w środku, w filmie "W mgnieniu oka", z 1992r., który serdecznie polecam, zwłaszcza jeśli lubicie kino akcji ze specyficznym stonowanym, jałowym, sugestywnym i rutyniarskim klimatem.

https://www.filmweb.pl/film/W+mgnieniu+oka-1992-9701

Offline Adolf

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #12 dnia: So, 27 Lipiec 2019, 10:04:03 »


Z kolegami wczoraj wypiliśmy kolejkę na część Rudgera Hauera.


Poza tym. Widzę listę z początku newsa i widzę ile zawodów sprawiło mi wiele obrazów, zwłaszcza Endgame. Godzilla to w ogóle przeorała mi mózg...

Moje top 3 najlepszych filmów 2019 (na ten moment):

1. Midsommer - poszedłem przez przypadek, a tu taka petarda. Psychologiczny horror, niewyeksploatowany tematycznie. Wysoki poziom i moja wysoka ocena.
2. Johny Wick 3 - nie spodziewałem się, że przebije dwójkę, a tu niespodzianka. Piękny akcyjniak pełny starej szkoły w nowoczesnym wydaniu.
3. Anna - Luc Besson wraca do formy? Nie, ale zrobił dobry film. Na tyle dobry, że przebija większość blockbusterów jakie widziałem.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #13 dnia: Nd, 28 Lipiec 2019, 08:52:10 »
Jak to się mówi, ,,gusta, gustami"; dla mnie na chwilę obecną, zważywszy na to, że nie obejrzałem jeszcze wielu filmów mających premierę w 2019 roku, najlepszą trójką wielkoekranową, którą widziałem - począwszy od miejsca pierwszego, są:

1) "Avengers: Endgame"
2) "Shazam!"
3) "Spider-Man: Far From Home"

P.S. Poruszając się w kategorii "Ogólnie o filmach" na niniejszym forum, nie sposób nie wspomnieć o jednym z protoplastów, ,,ojców założycieli" filmów z zombiakami w roli głównej, przy czym ów film z pojęciem obrazu współczesnego zombie nie ma nic wspólnego. "Wędrowałam z zombie (1943)", to film tak stary, tak kultowy, że aż ciężko przyjąć do wiadomości, że ma on już ponad 75 lat! Hollywoodzki blichtr, melodramat, wątek romansowy, charakterystyczne wyciszenie filmu poprzez nikłą ścieżkę dźwiękową, no i ten wątek ,,zombizmu" związany z obrzędowością i wierzeniami afroamerykańskimi. Moja ocena filmu: 8/10. Warto oglądnąć!   

Bender

  • Gość
Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #14 dnia: Cz, 15 Sierpień 2019, 08:42:37 »
Żeby nie zakładać nowego wątku:

czy ktoś oglądał może?