Autor Wątek: Ogólnie o filmach.  (Przeczytany 56597 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #630 dnia: So, 09 Wrzesień 2023, 16:03:36 »
  I jak ktoś obejrzał teledysk Sanah do nowej wersji "Akademii Pana Kleksa"? Bardzo fajny cover tak ogółem, kompletnie nie przypomina klimatem oryginału Sośnickiej, napewno lepszy od przeróbki Roguckiego i Kamińskiego w której tych dwóch pretensjonalnych transwestytów biega po kadrze w kieckach razem z dziećmi a która brzmi jak każdy inny utwór Ralpha czyli bardziej dziwnie niż fajnie. W sumie ta piosenka przypomina każdy inny utwór Sanah, więc co kto lubi.
  Wracając do filmu Tomasz Kot, wygląda jak idealny Ambroży Kleks, umiejętności aktorskich też napewno mu nie zabraknie, bo to jeden z niewielu asów w aktorskiej talii złożonej głównie z dziewiątek i jopków naszego kraju. Jedyne co mu zabraknie to głosu Piotra Fronczewskiego. Ogólnie charakteryzacja na wysokim poziomie, efekty chyba też też, budżet zdaje się może być jak na nasze kino spory. Fajny nieco mroczny "vibe" idzie z ekranu, ciężko powiedzieć czy to nie kwestia samego teledysku, mam nadzieję że film będzie utrzymywał taki nastrój. Nie wiedzieć czemu, akcja podobno ma się dziać w Nowym Jorku (???). Niepokoi nazwisko reżysera, Kawulski kręcił dotychczas te swoje kiczowate kino gangsterskie w stylu bieda-nędza-Scorsese, ale jakoś mam lepsze przeczucia po tym co zobaczyłem niż na temat netflixowego "Pana Samochodzika".

Offline misiokles

« Odpowiedź #631 dnia: So, 09 Wrzesień 2023, 16:16:23 »
Jak dla mnie Sanah w tym kawałku trochę wyszła ze swojej bańki, a finał to już próba bycia Darią Zawiałow :)

« Odpowiedź #632 dnia: So, 09 Wrzesień 2023, 16:27:40 »
  Nie wiem, żaden z mnie specjalista od rodzimej muzyki pop, mi to brzmi jak zawsze. Zawiałow to znam ze trzy na krzyż te co w radiu puszczali.

sum41

• Gość
« Odpowiedź #633 dnia: Pn, 18 Wrzesień 2023, 12:59:57 »
Wybieracie sie na filmSOUND OF FREEDOM?

Offline Gazza

« Odpowiedź #634 dnia: Pn, 18 Wrzesień 2023, 14:11:42 »
Ja tak.

sum41

• Gość
« Odpowiedź #635 dnia: Pn, 18 Wrzesień 2023, 15:51:57 »
Tez mnie ciagnie :)

Offline Danio

« Odpowiedź #636 dnia: Cz, 21 Wrzesień 2023, 01:51:57 »
Chciałem sobie obejrzeć Johna Wicka nowego ale stwierdziłem że za późno, jeszcze w połowie zacznie mi się chcieć spać, a nie lubię oglądać filmów na 2 razy. Więc włączyłem odcinek serialu. I potem kolejny. I koleny. I nadal nie chce mi się spać. No kurde mogłem tego Keanu obejrzeć! 😡

Wiem, wzruszająca historia. Często mam tak z filmami. :D

Offline Gazza

« Odpowiedź #637 dnia: Cz, 21 Wrzesień 2023, 14:26:19 »
Ale jaki to serial?  8)

Offline Danio

« Odpowiedź #638 dnia: Pt, 22 Wrzesień 2023, 03:01:35 »
Penny Dreadful, pisałem o nim wcześniej w wątku serialowym, wtedy po skończeniu pierwszego sezonu, teraz już za mną drugi. Niestety gorszy. :( Został mi jeszcze ostatni.

Offline Danio

« Odpowiedź #639 dnia: Nd, 24 Wrzesień 2023, 05:44:34 »
Dzisiaj już obejrzałem Johna Wicka 4 z amazona prime. Niestety mnie nie zachwycił jak 1 i 2, nie podobała mi się fabuła durna jak w 3 i nadal babranie się w tych wszystkich zasadach zabójców, hoteli, rady i innych złamasów. Różne dziwne frazesy jakie postacie powtarzają jakby miały stać się epickimi cytatami to też trochę cringe, szczególnie niektóre tak słabo zagrane. 2 sceny akcji mega i zapadną w pamięci na długo, a jedna z masą pędzących samochodów na rondzie mi się nie podobała, bo było widać mocno greenscreena czy cgi. Reszta ok,
Spoiler: PokażUkryj
chociaż ostateczny pojedynek też w sumie trochę nie dowiózł.
Z nowych postaci pobocznych tylko Donnie Yen fajny, a ten główny zły francuzik tragiczny. No i Lawrance Fishbourne taki mocno niepotrzebny, też wali jakieś nieśmieszne farmazony. Muzycznie niby bardzo dobrze, ale też mi się nieco nie podobało, że 2 razy powtórzone utwory z wcześniejszych filmów, jeden z 1 i drugi z 2. Już tak nie działały jak je słyszałem już dziesiątki razy. A 2 inne też już znałem, ale tak "sam z siebie", a nie że powtórzyli więc nie uznaję tego za minus. (Gesaffelstein i Justice)

Przynajmniej lepszy film niż 3 i
Spoiler: PokażUkryj
już nie ciągną Johna na siłę na kolejny sequel. Myślałem, że będą jeszcze kolejne części robić póki Keanu na chodzie, ale opamiętali się... Tak jakby. :D Bo teraz wiem, że mam jeszcze serial do zaliczenia. WSZYSTKO co zarabia to musi być swoje "uniwersum" teraz, jak Star Wars czy MCU kurde. :/
7/10

Offline michał81

« Odpowiedź #640 dnia: Nd, 24 Wrzesień 2023, 09:15:19 »
@Danio będzie kolejny Wick. Mieli plan kręcić 4 i 5 razem, jednak pandemia i to uniemożliwiła. Obecnie pauzują i zastanawiają się w jakim kierunku ma podążyć seria. Chad Stahelski mówił o tym oficjalnie, a także potwiedził chęć udziału Keanu Reevesa w kontynuacji. Na obecną chwilę idą w spin-off: jak debiutujący serial The Continental (który wg mnie jest słaby, przynajmniej po tym pierwszym odcinku) oraz w film Ballerina (premiera 2024, gdzie ma pojawić gościnnie się Reeves i będzie tam też ostatnia rola zmarłego Lance'a Reddicka).
« Ostatnia zmiana: Nd, 24 Wrzesień 2023, 09:18:10 wysłana przez michał81 »

Offline Danio

« Odpowiedź #641 dnia: Nd, 24 Wrzesień 2023, 15:13:55 »
No ale właśnie ja czytałem, że 4 i 5 zostały połączone w 1 film i już 5 nie będzie. Kurde, oby, bo nie chcę już 5...

sum41

• Gość
« Odpowiedź #642 dnia: Pt, 29 Wrzesień 2023, 09:58:20 »
Nicolas Cage i jego nowy film - zacytuje jeden z komentarzy spod filmu bo sie z nim zgadzam " Thank you A24. In a world of remakes, reboots, sequels, and just generally unoriginal films you stand as a beacon of hope for innovation. " :)