Autor Wątek: Ogólnie o filmach.  (Przeczytany 73992 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #435 dnia: So, 03 Grudzień 2022, 08:23:21 »
Mnie tylko w przypadku Transformersów zastanawia czy będzie to kontynuacja serii Bay, której się już nie dało oglądać, czy może kontynuacja Bumblebee, które było filmem dobry, nie rewelacyjnym, ale dużo lepszym od papki jaką serwował Bay od części drugiej serii.

Offline AntekSocjalny

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #436 dnia: So, 03 Grudzień 2022, 12:46:45 »
Wydaje mi się, że będzie to kontynuacja Bumblebee. Przemawia za tym design Optimusa, Bumblebee czy Arcee...z tego co pamiętam Arcee z Transformers Zemsta Upadłego zmarła

Offline death_bird

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #437 dnia: So, 03 Grudzień 2022, 18:28:23 »
Zwiastun Indiany sprawia takie wrażenie jakby to miało być jeszcze głupsze niż ta śmieszna Czaszka...
GotG III z kolei wyszło jakieś takie zupełnie bezpłciowe.

Przy czym jak na Strażników pewnie i tak się wybiorę, to doktor Jones jedynie po baaardzo przychylnych opiniach widzów.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #438 dnia: So, 03 Grudzień 2022, 18:37:39 »
Niszowo tematyczny kanał YouTube, "Ecomog", gdzie sympatyczni mężczyźni a'la ,,ziomkowie z dzielni", kimkolwiek by oni byli, prezentuje fajny panel filmów z własnymi reakcjami na zwiastuny filmowo-serialowe. Tak, proceder ,,trailer reaction", to swego rodzaju wzrastająca w popularności subkultura społeczności fanów popkultury z YouTube, głównie tyczy się to widowni zachodniej - w Polsce czy gdzieś dajmy na to Afryce centralnej lub Azji, do końca nie wiadomo jak funkcjonuje tam takowa zajawka internetowa. Zapewne podobnie, ale może w nieco skąpych ilościach. Cóż, nie studiowałem tego fenomenu..Coś siedzi w temacie, bo jak wiemy stechnicyzowany człek lubi wykorzystywać walory rozwoju technologicznego i poprzez sieć internetową reagować na to jak ktoś na coś reaguje, tym samym utrzymując globalną więź społeczną. Chłopaki z ecomog mają naturalne i bardzo energiczne podejście do tworzenia klipów w stylu ,,trailer reaction". Fajnie widzieć, że ktoś taki ma podobną zajawkę i hype na wiele form popkultury jak ja czy ogólnie wielu z nas.

Poniższy film od Ecomog jest właśnie reakcją tej ekipy (czasami jakiś inny ziombel do nich dołącza albo jakaś niewiasta zakrywająca niekiedy twarz gangsta chustą) na zwiastun najnowszego produktu z cyklu filmów "Transformers". Osobiście nie sądzę, aby ten nowy film był jakąkolwiek kontynuacją, czy to "The Last Knight" czy "Bumblebee. Rzekomo jest to reboot serii lub Spin-off, a może nawet pół tego, pół tego. Po skromnym około dwuminutowym trailerze, o fabule za dużo nie można powiedzieć. Sam zwiastun pokazuje dość dobrze zaimplementowane i płynne VFX effects. Zbilansowana ostrość, dobry sztuczny kontrast. Nie ma chyba napchane aż tyle wszystkiego na jeden kadr. Obiecująca cisza przed nie wiadomo, co przynoszącą burzą. Nie jaram się filmem, ale... pójdę jak będę w danej miejscowości, gdzie mają kinopleksy. Prędzej to obejrzę z przypadku niż z planowania.

« Ostatnia zmiana: So, 03 Grudzień 2022, 18:39:16 wysłana przez FikoFaryzmWsteczny_DC »

Offline Dracos

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #439 dnia: So, 03 Grudzień 2022, 18:48:24 »
Przy czym jak na Strażników pewnie i tak się wybiorę, to doktor Jones jedynie po baaardzo przychylnych opiniach widzów.

Myślę że u mnie będzie podobnie GoTG to jedyna franczyza MCU na która skłonny byłbym się wybrać do kina. Mam nadzieję że Gunn nie zawiedzie, pierwsza część to była dla mnie najlepsza produkcja całego MCU. Z kolei na Indianę którego uwielbiam i uwielbiałem z kolejnością 1,3,2.........4 mam mieszane uczucia tj jeżeli nie będzie zachwytów nie tyle krytyków co nerdów to pewnie odpuszczę i obejrzę w streamingu jak człowiek (bez obecności bydła które robi szum na sali 8) )

Offline Tymon Nadany

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #440 dnia: Nd, 04 Grudzień 2022, 15:02:28 »
Transformerów nie widziałem żadnego filmu, ale jakby zrobili Beast Warsy i bez udziału ludzi to byłbym kupiony ale niestety ten nowy film taki nie będzie.

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #441 dnia: Wt, 06 Grudzień 2022, 09:01:20 »
"Beast Wars", jako film rozpoczynający nową franczyzę kinową Transformers, i to film bez udziału ludzkich postaci (aktorzy nafaszerowani jakimiś kostiumami z masą punktowych czujników rozmieszczonych na całym ciele, którzy stanowią fizyczny model dla humanoidalnych bestii - to już inna sprawa! Wątpię jednak, aby bez tego twórcy/graficy w przypadku antropomorficznych zwierząt się obeszli), mógłby wyglądać i prezentować się ogólnie: kapitalnie. Ale... Polegałby on na efektach specjalnych i wizualnych oraz - tak mi się wydaje - wybornej grze niewerbalnej aktorów (CGI - mapowanie ruchu humanoidalnych bestii) plus grze głosowej, gdyby tak ,,okazało się", że bestie mówią uderzająco podobnie do ludzi.  8)... "Beast Wars" pamiętam za dzieciaka - telewizja typu Polsat, TVN, tam leciała ta kreskówka. ,,El sentimento"  ;)

Offline Leyek

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #442 dnia: Wt, 06 Grudzień 2022, 20:02:31 »
Zwiastun nowej wersji Akademii Pana Kleksa: https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci/akademia-pana-kleksa-zobacz-zwiastun-nowej-wersji-klasyka-tylko-u-nas/fp2t1qj

Mocno oszczędny w zawartości, ciężko na jego podstawie coś wyrokować.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #443 dnia: Wt, 06 Grudzień 2022, 20:05:53 »
Gadałem z kolegą dzisiaj o tym filmie i taka rozkmina mnie naszła podczas rozmowy, że przykre jest to, że szeroko pojęty mainstream w kinie dzisiaj to albo żerujące na nostalgii remake'i albo filmy będące częścią jakichś brandów, albo kontynuacje albo adaptacje innych mediów. Samodzielnych, nowych pomysłów, poza kinem autorskim / niezależnym jest bardzo mało. Przykre to.

Offline misiokles

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #444 dnia: Wt, 06 Grudzień 2022, 20:11:44 »
Tak, ale też mam wrażenie, że my - jako odbiorcy - również tego chcemy.

Offline Dracos

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #445 dnia: Wt, 06 Grudzień 2022, 20:45:10 »
Gadałem z kolegą dzisiaj o tym filmie i taka rozkmina mnie naszła podczas rozmowy, że przykre jest to, że szeroko pojęty mainstream w kinie dzisiaj to albo żerujące na nostalgii remake'i albo filmy będące częścią jakichś brandów, albo kontynuacje albo adaptacje innych mediów. Samodzielnych, nowych pomysłów, poza kinem autorskim / niezależnym jest bardzo mało. Przykre to.

Ja już dłuższy czas mówię że to strasznie marne że nie ma dobrych scenarzystów tylko zatrudnia się wyrobników do adaptacji komiksowych, książkowych (czasami growych). Zawsze jest ból czterech liter bo casting nie taki, bo komuś się nie podobają zmiany w postaciach itd... Mogliby włodarze przyinwestować w ludzi z talentem, to nie idą na skróty. Może to i łatwiej promować jak już jest znany autor niż rzeźbić od początku ale na 20 adaptacji pewnie jedna jest naprawdę dobra (o ile się nie rozmieni na drobne pod wpływem własnego sukcesu). Nie mówię że nie ma dobrych rzeczy Expanse, Boys, GoT, ale ich sukces sprawia że później dostajemy takie rzeczy jak Witcher czy RoP.

A co do remaków i części różnych IP to chyba jednak publika tego oczekuje i nawet jeśli zaliczy coś wtopę to za 20 lat przyjdzie ktoś nowy i powie że on potrafi to lepiej nakręcić.

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #446 dnia: Nd, 11 Grudzień 2022, 19:30:14 »
"Avatar: Istota wody", bez bullshitu i trololololo pełną gębą powiem: to będzie jedno z najważniejszych wydarzeń kinowych, zarówno w ujęciu rozwoju technologicznego w kinematografii, jak i w ujęciu kulturowym, ostatnich lat a może i dekad. Nie ogarniam całych tych moim zdaniem youtube'owych pierdołek w postaci filmików typu: ,,czy to na pewno będzie dobry film?", ,,czy na takiego Avatara czekamy?". Z mojej perspektywy"Avatar: Istota wody ", to zwycięzca na każdym polu, w każdym aspekcie kinematografii (na grę aktorską się nie patrzę przy takowej ocenie).

Pewnie to wiecie, ale przypomnę: każdy może zobaczyć ten film w formacie kinowym: IMAX 3D HFR. Tak, w Polsce (nie wiem, czy poraz pierwszy w naszym kraju) puszczają sequel Avatara z 2009 roku w nowej technologii IMAX - HFR ma być wizualnie niebotycznym, rozsadzającym mózgownicę w drobny mak sensualnym doznaniem filmowym na niedostępnym dotąd poziomie immersji 3D. Tak, patrzyłem na zagranicznych forach: jego użytkownicy wskazują na różnice pomiędzy zwykłym IMAXem 3D a IMAX 3D HFR; zresztą sprawdźcie sobie to, co napisałem wchodząc na panel kupowania biletów na stronie Cinema City, na ten film tam gdzie w Polsce są sale IMAX. W niektórych (niesprawdzone przeze mnie wszystkie IMAXy w Polsce) naszych kinach CC jest tak: w jednym kinie, gdzie jest sala IMAX są seanse IMAX 3D jak i IMAX 3D HFR.

5 dni do immersyjnych bram nieba!  8)

Offline Roszpunek

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #447 dnia: Pn, 12 Grudzień 2022, 17:43:47 »
"Avatar: Istota wody", bez bullshitu i trololololo pełną gębą powiem: to będzie jedno z najważniejszych wydarzeń kinowych, zarówno w ujęciu rozwoju technologicznego w kinematografii, jak i w ujęciu kulturowym, ostatnich lat a może i dekad. Nie ogarniam całych tych moim zdaniem youtube'owych pierdołek w postaci filmików typu: ,,czy to na pewno będzie dobry film?", ,,czy na takiego Avatara czekamy?". Z mojej perspektywy"Avatar: Istota wody ", to zwycięzca na każdym polu, w każdym aspekcie kinematografii (na grę aktorską się nie patrzę przy takowej ocenie).

Pewnie to wiecie, ale przypomnę: każdy może zobaczyć ten film w formacie kinowym: IMAX 3D HFR. Tak, w Polsce (nie wiem, czy poraz pierwszy w naszym kraju) puszczają sequel Avatara z 2009 roku w nowej technologii IMAX - HFR ma być wizualnie niebotycznym, rozsadzającym mózgownicę w drobny mak sensualnym doznaniem filmowym na niedostępnym dotąd poziomie immersji 3D. Tak, patrzyłem na zagranicznych forach: jego użytkownicy wskazują na różnice pomiędzy zwykłym IMAXem 3D a IMAX 3D HFR; zresztą sprawdźcie sobie to, co napisałem wchodząc na panel kupowania biletów na stronie Cinema City, na ten film tam gdzie w Polsce są sale IMAX. W niektórych (niesprawdzone przeze mnie wszystkie IMAXy w Polsce) naszych kinach CC jest tak: w jednym kinie, gdzie jest sala IMAX są seanse IMAX 3D jak i IMAX 3D HFR.

5 dni do immersyjnych bram nieba!  8)

Nie mogę się doczekać i mam nadzieje, że się nie zawiodę bo długo na niego czekałam. Niestety nie mam blisko siebie IMAXA nad czym ubolewam.

sum41

  • Gość
Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #448 dnia: Pn, 12 Grudzień 2022, 18:10:54 »
W 1985 powstawal film Thundercats ale nie zostal ukonczony. Pewien spec dotarł do zdjec za kulis i podrasowal je za pomoca CGI - jak dla mnie wyszlo cudnie i bym to megaz chcial zobaczyc :)





























Offline death_bird

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #449 dnia: Pn, 12 Grudzień 2022, 23:15:53 »
W pierwszej chwili i przy pierwszych dwóch zdjęciach pomyślałem, że to jakaś pierwsza koncepcja adaptacji kreskówkowego He-Man.
Klimat mógłby być niesamowity.  8)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".