Autor Wątek: Ogólnie o filmach.  (Przeczytany 71434 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bender

  • Gość
Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #285 dnia: Śr, 19 Styczeń 2022, 18:41:19 »
Skrajna poprawność polityczna odejdzie tak jak przyszła. Prędzej czy później. Rewolucja pożre własne dzieci. Nie ma co się w kółko aferować, bo te dyskusje już są równie niestrawne jak samo meritum.

Offline jotkwadrat

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #286 dnia: Śr, 19 Styczeń 2022, 22:48:08 »
Dlatego jakimś pomysłem jest rezygnacja z kupowania współczesnych komiksów i skupienie się na kompletowaniu klasyki z czasów, gdy jeszcze było normalnie. Osobiście odpadłem z Marvela przy Now, bo dalej nie dało się, moim zdaniem, tego czytać. Za to z przyjemnością czytam Epiki Spider-Mana czy Messiah War. Jest tyle dobrej klasyki, że spokojnie można przeczekać erę woke czy jak to się tam nazywa.

Offline death_bird

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #287 dnia: Cz, 20 Styczeń 2022, 10:57:51 »
Rewolucja pożre własne dzieci.

Fajnie. Tylko rzecz w tym, że zgilotynowanie Robespierre`a nie przywróciło życia jego ofiarom. Przykładowo taki Wiedźmin w oczach świata nigdy już nie będzie oryginalną (środkowo)europejską opowieścią. To w tym wszystkim najbardziej wkurza. Ofiary rewolucji.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline misiokles

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #288 dnia: Cz, 20 Styczeń 2022, 12:56:43 »
Władca Pierścieni też dziś dla większości nie jest brytyjską opowieścią. I nic z tego nie wynika.

Bender

  • Gość
Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #289 dnia: Cz, 20 Styczeń 2022, 13:18:53 »
Fajnie. Tylko rzecz w tym, że zgilotynowanie Robespierre`a nie przywróciło życia jego ofiarom. Przykładowo taki Wiedźmin w oczach świata nigdy już nie będzie oryginalną (środkowo)europejską opowieścią. To w tym wszystkim najbardziej wkurza. Ofiary rewolucji.

W sensie co konkretnie Cię wkurza w tym? Utrata domniemanej przynależności do regionu, z którego sam pochodzisz? Wiem że my Polacy lubimy być dumni z Polaków, którzy cośtam zrobili, nawet jeśli to naprawdę luźne powiązania. Ale bycie z dumnym z czegoś na co się nie miało żadnego wpływu to trochę śmieszne.

A w temacie: osobiscie wybieram inną formę protestu. Nie oglądam.

Offline death_bird

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #290 dnia: Cz, 20 Styczeń 2022, 14:48:28 »
Dokładnie tak.
To się nazywa patriotyzm lokalny. Bycie dumnym z czegoś czego się osobiście nie robiło jest przejawem więzi kulturowych. Wiedźmin zaś dzięki Redom stał się jedyną polską marką popkulturową rozpoznawalną na całym obszarze cywilizacji białego człowieka. I może nawet poza nim.
Natomiast teraz Jankesi przerobili go na niestrawnego hamburgera bez grama charakteru.
To tak jakby kupili zamek w Malborku, rozebrali go na pojedyncze cegły, przewieźli do Nevady i przerobili na wesołe miasteczko. Miałbym się cieszyć?

Władca Pierścieni też dziś dla większości nie jest brytyjską opowieścią. I nic z tego nie wynika.

Ale Władca Pierścieni jak na razie jeszcze (bo już niedługo obawiam się) jest kojarzony z kulturą/mitologią europejską. O Wiedźminie niedługo nie będzie się dało tego powiedzieć.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Bender

  • Gość
Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #291 dnia: Cz, 20 Styczeń 2022, 14:59:25 »
To chyba nie do końca patriotyzm lokalny ale spoko.

Co do reszty nadal podtrzymuje swoje zdanie. Dla mnie nie ma nic konstruktrywnego w tego typu dumie.
I nie jest to dla mnie budowaniem więzi a jedynie para-patriotycznej fasady. Ale każdy patrzy na to inaczej.

A porównywanie Malborka do gry czy popkulturowej książki z ostatnich lat już trochę naciągane. Zresztą takie rzeczy się dzieją (pierwszy z lepszy przykład Las Vegas) i nic, poza przewróceniem w niesmaku oczami, z tym nie zrobisz.

Offline death_bird

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #292 dnia: Cz, 20 Styczeń 2022, 15:13:53 »
W kontekście ogólnoświatowym jest to patriotyzm lokalny.
Natomiast Las Vegas gdzie leży? Bo w jego kontekście wspomniałem o Malborku (który jest przykładem przerysowanym, ale uważam, że dopuszczalnym).
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Gieferg

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #293 dnia: Cz, 20 Styczeń 2022, 18:08:40 »
Cytuj
To tak jakby kupili zamek w Malborku, rozebrali go na pojedyncze cegły, przewieźli do Nevady i przerobili na wesołe miasteczko. Miałbym się cieszyć?

Niektórzy by się pewnie cieszyli, szczególnie, że akurat ten zamek to w sumie nie bardzo polski. Zawsze jak ktoś sugeruje, żeby rozebrać Pałac Kultury i Nauki w Warszawie myślę sobie, że Malbork tym bardziej powinni - w jednym i drugim przypadku byłby to podobny idiotyzm.
« Ostatnia zmiana: Cz, 20 Styczeń 2022, 18:15:47 wysłana przez Gieferg »

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #294 dnia: Nd, 23 Styczeń 2022, 19:01:56 »
Ubiegłoroczne "Halloween Zabija", to film, który musiał powstać. Do takiego wniosku doszedłem niedawno, gdy dopiero obejrzałem ten eksperymentalny film. Dla zróżnicowanego horroru w obszarze kina, gdzie miksowane są często różne gatunki, to coś właśnie okazało się czymś dla popkultury bardzo ważnym: po raz kolejny wizja reżysera i scenarzystów przerosła samą ideę ,,slashera", czy innej maści prostego krwawego horroru. Ten gatunek i styl robią się coraz bardziej niezależne - tu kino się zmienia, a "Halloween Zabija" to potwierdza. Mimo że to nie był płynny fabularnie film, ani montażowo, ani pod względem ciężaru narracji, który zmieniał się z postaci na postać, to na grupę osób, to na... nie wiadomo co, to wyszedł on na takie - wiem że to zabrzmi dziwnie - brzydkie kaczątko, które u oglądającego może budzić jakieś dziwne, balansujące na granicy podziwu, odrazy i zastanowienia emocje; budzi także chęć kolejnego seansu i chęci rozkmin na temat tego: czy faktycznie Michael Myers jest personifikacją absolutnego zła, które zaklęto ponownie do życia, a nie zwykłym ,,tym złym, którego w nastym filmie w serii horrowej główni bohaterowie w końcu pokonają".

nie wiem czy jest to oficjalny plakat, ale... nice! Mnie to kupuje!

 "Halloween Ends" będzie prawdziwą bombą; tak, chyba to będzie slasherowe objawienie... I oby tak było. Bo tej prawie że abominacji (a mogło być genialnie! Po co takie eksperymenty z montażem, zmianą napięcia i wprowadzania pizdylion noname'owych postaci?!) nie mogłem dać więcej w ocenie niż klarowne: 5/10. Po prostu, jak z bicza strzelił, powiem może inaczej: było tak samo źle jak i tak samo cudownie we wszystkich aspektach realizacji tego projektu filmowego. Może być tak, że ten środkowy obraz z trylogii D. G. Greena, po premierze "Halloween Ends" dojrzeje i w kontekście całości trzech filmów będzie ,,tym konkretnym, ważnym ogniwem, który miał swój udział w doprowadzeniu wszystkiego co te produkcje nam ukazały, do ostatecznego końca". Tak ludzie narzekają i gderają jak te tłuste kwoki, że te kontynuacje i zarazem interpretacje Uniwersum Halloween D. G. Greena, to bzdetne, głupie filmy, na które nie warto poświęcać swojego czasu. A wychodzi na to, że ludzie poszli do kin na "Halloween" i "Halloween Kills", i o tych filmach rozmawiali, a to coś przecież znaczy. Ten ostatni "Halloween" zarobił w globalnym Boxoffice ponad 140 mln. dolarów amerykańskich (budżet ok. 20 mln. dol.); film z 2018 roku: 256 mln. dol. amerykańskich (budżet ok. 10-15 mln. dol.). Da się? No jasne, że się da! ;D

Offline misiokles

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #295 dnia: Nd, 23 Styczeń 2022, 19:44:30 »
Nie wiem czy Halloween Kils jest bombą, ale przy Scream 5 jest zaledwie cichym pierdkiem.

Offline O.

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #296 dnia: Pn, 24 Styczeń 2022, 00:04:26 »
ostatnio miałem przyjemność oglądnąć pierwszy sezon "Chucky" i gdyby nie wątek gejowski byłoby w porządku. Przerabiam "The book of BF" i robię to tylko dla zasady "to przeciez  SW" bo fabularnie to jakieś pierdolety za przeproszeniem

"Nobody", świetne kino akcji w stylu lat 90tych
"Free Guy", niby ładne ale tak interesujące że już nie pamiętam o co tam chodziło

ale i tak najbardziej mną pozamiatał 4 sezon "Yellowstone", to jest kino!

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #297 dnia: Wt, 25 Styczeń 2022, 16:36:19 »
Nie wiem czy Halloween Kils jest bombą, ale przy Scream 5 jest zaledwie cichym pierdkiem.

Nie jestem w stanie określić, czy dzieła filmowe z Uniwersum Halloween są gorsze od tych z Uniwersum Scream; nie mam też dokładnie wyrobionego gustu w dziedzinie ,,kina slasherowego", aby jasno napisać: ,,tak, Halloween Ends będzie bezapelacyjnie czymś lepszym od wchodzącego do kina Scream, kolejnej odsłony ze słynnego cyklu horrorów Wesa Cravena".

Przerwę w oglądaniu filmów z Uniwersum Scream, miałem dość długą. Minęło około dwóch lat, gdy zdecydowałem się kontynuować ten cykl, puszczając sobie część trzecią. Dzisiaj, czyli 25 stycznia 2022, zabieram się za "Krzyk 4"; jutro jadę do kina, dlatego cholibka, aby być na bieżąco z wiedzą dotyczącą tego, co w tym Uniwersum na przestrzeni 25 lat się wydarzyło, musiałem film z 2011 roku jeszcze obejrzeć, i postarać się upchnąć go w wieczorny czas rozrywek i relaksu. Dzisiaj w końcu to zrobię, a jutro z tym ,,niezachwianym i bardzo pewnym geekowskim" zamiarem udam się na tegoroczny "Scream". No, zobaczymy...  8) :D

"Krzyk 3", ocena filmu: 6/10. Ach, to cravenowska interpretacja natury rzeczywistości, tej krutacznej niepewności, którą widz po prostu musi zaakceptować. W obrazie z 2000 roku aż czuć było powiew filmów z klasyki "Koszmar z Ulicy Wiązów"; trochę nawiązań jednak było. A sylwetka Ghostface'a, w ogóle w tym Uniwersum, jest przykładem nietypowego slasherowego złola, którego mega uwielbiam! On istnieje i istnieć będzie zawsze, bez konieczności żadnych rebootów, reinterpretacji etc. - żywa legenda, symbol, łamiąca schematy czwartej ściany i popkulturowej fikcji ikona, którą naprawdę może być każdy bohater w danym filmie z tego Uniwersum.

sum41

  • Gość
Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #298 dnia: Pt, 28 Styczeń 2022, 14:22:22 »
WIEDŹMIN NIE POMÓGŁ - NETFLIX TRACI MILIARDY


Offline misiokles

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #299 dnia: Pt, 28 Styczeń 2022, 15:07:50 »
Netlix stracił miliardy. Zobacz filmik!