Autor Wątek: Ogólnie o filmach.  (Przeczytany 71423 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Alexandrus888

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #255 dnia: Cz, 28 Październik 2021, 09:52:36 »
What the...? Sen Buzza Astrala o realnym życiu?  :o

Co do filmu Ghibli - animacja tyłka nie urywa, ale ma swój urok :) Zobaczymy jak fabularnie.
I szkoda, że Netflix, marne szanse na edycje DVD >:(

Offline michał81

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #256 dnia: Cz, 28 Październik 2021, 13:21:41 »
What the...? Sen Buzza Astrala o realnym życiu?  :o
Historia pilota na bazie którego powstała zabawka Buzza Astrala.

Offline Alexandrus888

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #257 dnia: Cz, 28 Październik 2021, 15:08:26 »
Dalej się kupy nie trzyma - ta historia to będzie wprowadzenie realiów SF do fabuły. A w Toy Story mamy tylko gadające zabawki, żadnego wcześniejszego skoku technologii. Wg. Teorii Pixara i chronologii dzieł skok ten powinien nastąpić przed 1995 rokiem. Tymczasem technologię pozwalającą wykonywać loty między gwiezdne mamy dopiero w 2105. Przez te wszystkie filmy między Toy Story, a Wall-E nic by się twórcy nie zająknęli?

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #258 dnia: Pn, 01 Listopad 2021, 07:38:07 »

Online Castiglione

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #259 dnia: Pn, 01 Listopad 2021, 08:56:38 »
Dalej się kupy nie trzyma - ta historia to będzie wprowadzenie realiów SF do fabuły. A w Toy Story mamy tylko gadające zabawki, żadnego wcześniejszego skoku technologii. Wg. Teorii Pixara i chronologii dzieł skok ten powinien nastąpić przed 1995 rokiem. Tymczasem technologię pozwalającą wykonywać loty między gwiezdne mamy dopiero w 2105. Przez te wszystkie filmy między Toy Story, a Wall-E nic by się twórcy nie zająknęli?
Buzz w świecie "Toy Story" jest tylko postacią z filmu, na podstawie której stworzono zabawkę, więc nic się nie gryzie.

Offline death_bird

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #260 dnia: Pn, 01 Listopad 2021, 10:47:53 »
Dzisiaj odkryłem i jestem w szoku...

W kwietniu zmarła Helen McCrory.
Za rolę ciotki Polly będę Jej dozgonnie wdzięczny.



52 lata. J...any nowotwór.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Online misiokles

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #261 dnia: Pn, 01 Listopad 2021, 18:53:22 »

Offline death_bird

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #262 dnia: Nd, 05 Grudzień 2021, 23:14:25 »
Ten nowy "Mortal Kombat" to jest naprawdę dno dna. Poziom "Unicestwienie" z 97-ego...
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Gazza

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #263 dnia: Pn, 06 Grudzień 2021, 08:03:01 »
Z "braku laku" pyknąłem sobie w weekend i nie powiedziałbym, że to "dno dna". Choreografia walk całkiem sobie, efekty specjalne na naprawdę przyzwoitym poziomie, fabularnie to niczym jak dla mnie nie różni się od oryginalnego filmu z lat 90. Bez wahania dałem mu 4/10.
« Ostatnia zmiana: Pn, 06 Grudzień 2021, 08:06:45 wysłana przez Gazza »

Offline death_bird

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #264 dnia: Pn, 06 Grudzień 2021, 08:52:44 »
Choreografia? Nie przypominam sobie.  ::)
W zasadzie nie widziałem tam turnieju.
Charyzma postaci? Brak.
Spoiler: PokażUkryj
Z Goro zrobili kawał leszcza, którego załatwił jeszcze większy leszcz.

Plusy tego filmu? Nie przypominam sobie - możliwe, że wszystko przykryły sterty przekleństw, których szczerze pisząc nie spodziewałem się usłyszeć.
Sonya? Moooże...
Porównanie do oryginału praktycznie pod każdym względem na korzyść tegoż.

P.S. Muzyka to tam zaczęła się wraz z napisami końcowymi.
W wolnej chwili chyba sobie zapodam oryginał w ramach odtrutki. Wydaje mi się, że jest na N.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Gazza

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #265 dnia: Pn, 06 Grudzień 2021, 09:07:14 »
No spoko, szanuję Twoje zdanie nawet jeśli nie pamiętasz za wiele ;)
A turniej się nie odbył przecież to jak miałeś go widzieć. Turniej jeśli będzie to w ewentualnej kontynuacji, bo na taką się zapowiadało, aczkolwiek nie mam pojęcia czy w ogóle powstanie bo to mi po prostu zwisa ;) Jak wspomniałem - obejrzałem z "braku laku" (przeglądałem sobie HBO GO i patrzę - nowy Mortal Kombat - sprawdzę o co tyle hype'u było). :)

Za to z czystym sumieniem mogę polecić "Miasto kłamstw" (2018) z J.Deppem i F. Whitakerem. Świetny dramat policyjno-dziennikarski o serii zabójstw w świecie raperów (T-pac, Notorious B.I.G.) i korupcji w policji. Mocna rzecz.

Tcoldmeat

  • Gość
Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #266 dnia: Pn, 06 Grudzień 2021, 09:36:55 »
Jestem mega fanem filmu Mortal Kombat jak i całej serii. Film był rewelacyjny ale ten z 95 roku. Nowy ma bardzo dobre pierwsze 15 min, potem jest bardzo słaby. Muzyka nie istnieje, aktorzy slabi, fabuła mega slaba. Dla mnie wielki zawód. Czekam na nową cześć gdzie ma być turniej.

Offline Dracos

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #267 dnia: Pn, 06 Grudzień 2021, 09:58:08 »
Ja za sam setting dałem 5/10 ale to tylko dla mnie jako dzieciaka który był zakochany w MK2. Film sam w sobie to takie filmidło można obejrzeć, ale jak nie ma się jakiegoś sentymentu to nie ma sensu tracić czas. Ciut wyżej oceniłem animację Scorpion's Revenge, nawet fanom Mortala polecam.

Offline jotkwadrat

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #268 dnia: Pn, 06 Grudzień 2021, 11:15:53 »
Przede wszystkim głupie było uczynienie głównym bohaterem nowej postaci, zamiast wybranie kogoś z bogatej historii serii. Pomysł nakręcenia filmy o turnieju bez turnieju też ryzykowny, ale powiedzmy, że przyjmuję.
Jak dla mnie jedynym jaśniejszym elementem był Kano, ale całość mnie wynudziła.

Offline death_bird

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #269 dnia: Pn, 06 Grudzień 2021, 15:01:29 »
[...]nawet jeśli nie pamiętasz za wiele ;)
A turniej się nie odbył przecież to jak miałeś go widzieć.

No to albo oglądałem jednym okiem albo nie rozumiem "dzieła", bo wydaje mi się, że najpierw
Spoiler: PokażUkryj
Shang Tsung powiedział, że oni wszystkie dotychczasowe turnieje wygrali kantując (i tak samo postanowili rozegrać ten turniej) po czym na koniec dodał, że teraz już nie przyprowadzi zawodników tylko armie.

Po mojemu oznacza to rozegranie turnieju, ale na zasadach Shanga i jego fąfli.
Poza tym
Spoiler: PokażUkryj
walka Jaxa odbyła się ewidentnie na scenie turniejowej znanej z gry...
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".