Autor Wątek: Ogólnie o filmach.  (Przeczytany 71462 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #90 dnia: So, 09 Styczeń 2021, 19:46:50 »
Ostatnimi czasy raczej rzadko oglądam filmy, ale w mijającym tygodniu zdarzyło mi się obejrzeć całkiem niezły "tradycyjny" kryminał. No, może kryminał z elementami komedii (bo jednak nie komedię kryminalną):

https://www.filmweb.pl/film/Na+no%C5%BCe-2019-816979

"Na noże" serwuje klasyczną historię śledztwa prowadzonego przez trochę takiego detektywa Poirot z bardzo fajną obsadą. Jeżeli nie macie co robić w weekendowy wieczór to warto spróbować.
Dostępne na HBO GO.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Gazza

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #91 dnia: Pn, 18 Styczeń 2021, 10:57:28 »
Potwierdzam, dobry. Stawkę podbija gwiazdorska obsada. Pozytywnie zaskoczył mnie tym filmem Rian Johnson. Niezła zabawa.

Offline death_bird

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #92 dnia: Pn, 18 Styczeń 2021, 15:36:18 »
Ciekawa rzecz: wychodzi na to, że "Diuna" w nowej odsłonie może jednak pojawić się od razu na HBO Max obok kin. O ile kina będą czynne.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #93 dnia: Pn, 18 Styczeń 2021, 20:41:08 »
Kina muszą, ale to muszą zostać otwarte. Fanowska gawiedzi, ludzie i ludziska! Na Brodę pradziada Bora, wszelkich Odynów i innych Bogów i bóstw! Dlatego pomyślcie, ale tak z lekka hipotetycznie, co się stanie, gdy do tego nie dojdzie, gdy na lata sale kompleksów i małych studiów kinowych zostaną zamknięte?! Z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że bylibyśmy świadkami jakiejś ogromnej kulturowej zapaści, przy czym na dzień dzisiejszy globalna rozrywka kinowa, ,,stety czy niestety" w zależności od tego jaki jest nasz osobniczy stosunek do kina czy w ogóle popkultury, orbituje na krawędzi, i już z tej krawędzi prawie że przechyla się w stronę upadku. I sytuacja nie tyczy się tylko okresu Pandemii Koronawirusa w Polsce, ale i tego, co w związku z tym dzieje się na świecie. Nie wyobrażam sobie - choć to pewnie jakoś jest realne - aby potężne Studia j Wytwórnie filmowe miały by wydawać na produkcję obrazu ok. 200mln. dol. am., i nie emitować go w kinach (albo emitować lecz w sposób jakoś ograniczony), lecz na platformach streamingowych, czy w innej postaci ,,rozrywki na życzenie"... Może pomoże mi ,,keep calm and carry on" i złapanie jakiegoś flow, bo może nie będzie aż tak źle z tym czym jest ,,kino" obecnie, czym powinno być w przyszłości, i jak powinno się rozwijać. Może wyjdziemy na swoje...

"The Lord of the Rings (1978)", do tej animacji zasiadam dzisiaj w mym cyklu watchingowym. Oglądał ktoś z Was tą perełkę dość plastycznej i ekspresyjnej animacji Ralpha Bakshiego? W końcu to pierwsza audiowizualna adaptacja Trylogii "Władcy Pierścieni" Tolkiena!


Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #94 dnia: Pn, 18 Styczeń 2021, 21:00:43 »
Oglądaliście, najsłabsza animacja Bakshiego z tych które widziałem. Projekty postaci  nietrafione a film kończy się mniej więcej w połowie.

Offline Pan M

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #95 dnia: Wt, 19 Styczeń 2021, 12:18:07 »
Jedna strona monety jest taka, że faktycznie na netflixach i innych hbo też nie widzę za bardzo możliwości wykładania kasy na najdroższe widowiska dystrybuowane do sieci kin. No i jednak pewien klimat kina, szczególna specyfikę kino po prostu ma. Druga strona monety to  40- 50 minut reklam, często złe nagłośnienie, prawdopodobieństwo trafienia na dzicz i zaporowe ceny za głupie przekąski w dużych sieciach kin.

Kinom źle nie życzę, ale w pełni rozumiem ludzi, którzy preferują dobre nagłośnienie, telewizor o odpowiedniej liczbie cali i jakości obrazu w domowym kącie.  Oburzenie ludzi pokroju Nolana i Villeneuve'a to z jednej strony wołanie  o pomoc a z drugiej nierozumienie też chyba problemów specyfiki kin i patrzenie na instytucje kina kompletnie przez, różowe, artystyczne okulary.

Offline death_bird

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #96 dnia: Wt, 19 Styczeń 2021, 12:37:49 »
zaporowe ceny za głupie przekąski w dużych sieciach kin.

To jest akurat duży plus.
Jak ktoś nie potrafi wytrzymać 2 godziny bez przeżuwania to niech ogląda w domu.
Kino to nie jadłodajnia a oceniając po zapachach rozchodzących się po sali czasami mam wątpliwości czy nie trafiłem do tej drugiej.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #97 dnia: Wt, 19 Styczeń 2021, 18:17:48 »
Oglądaliście, najsłabsza animacja Bakshiego z tych które widziałem. Projekty postaci  nietrafione a film kończy się mniej więcej w połowie.

Ralph Bakshi był pionierem animacji, której styl i specyfikę wynikające z jej podejścia technicznego w kreacji rzeczywistości rysowanej ("Władca Pierścieni (1978)" został zrealizowany techniką rotoskopową; jeśli widzieliście plastyczną, piękną, miękką i bardzo żywą disneyowską baśń, jak m.in. "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków (1937)", to pewnie wiecie o co chodzi) nie każdy widz polubi, nie każdy ją zrozumie. Technicznie, jak dla mnie, każde z dzieł artysty w tego rodzaju animacji, wyglądają bardzo podobnie - i na tej stricte fizycznej płaszczyźnie, przy animacjach Bakshiego nie widzę wad - różnych nieścisłości, po których można by mówić o tym, który z jego filmów jest najlepszy, a który najgorszy.

Najgorszą jego animacją, faktycznie, ostatecznie powinno uznać się twór, "Władca Pierścieni (1978)", ale pod jednym tylko względem: jest to pierwsza ekranizacja/adaptacja "The Lord of The Rings" Tolkiena, która obejmuje ponoć określoną część Trylogii powieściowej Brytyjczyka - do bitwy w Helmowym Jarze. Jeśli tak jest, to samą animację pod względem nawiązania do pierwowzoru, powinno się nazwać jedynie jakimś eksperymentem. Cóż, mnie przykładowo ta cała specyfika animacji Bakshiego bardzo urzekła; oglądam wszystko, co ten twórca zrealizował... Wszystko, a chciałbym jeszcze więcej.

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #98 dnia: Wt, 19 Styczeń 2021, 19:31:48 »
  Nie da się z tego zdania wywnioskować czego pionierem miał być Bakshi czy techniki rotoskopowej czy wogóle animacji, ale skoro istnieje "Królewna Śnieżka" (która też nie jest wykonana w tej technice, bo tylko Śnieżka tam jest w ten sposób zrobiona) to nie może być pionierem ani tego, ani tego. I jego filmy nie wyglądają bardzo podobnie, we Władcy Pierścieni korzystano sporo z rotoscopingu, w Kocie Fritzu nie ma go wcale, w Cool World z kolei mamy już zupełnie inną kreskę.

sum41

  • Gość
Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #99 dnia: Wt, 19 Styczeń 2021, 22:08:52 »
A w Heavy Metal?

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #100 dnia: Wt, 19 Styczeń 2021, 22:20:57 »
A co z Heavy Metal?

sum41

  • Gość
Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #101 dnia: Wt, 19 Styczeń 2021, 22:40:55 »
Tez ten styl animacji tam byl?

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #102 dnia: Śr, 20 Styczeń 2021, 16:01:44 »
Ta tam też używali rotoscopingu, chociaż nie pamiętam czy we wszystkich segmentach bardzo dawno to oglądałem.

sum41

  • Gość
Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #103 dnia: Pt, 22 Styczeń 2021, 11:41:09 »
Takie rzeczy to ja lubie, kolejna wariacja na temat nazistow ! :)


Kapral

  • Gość
Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #104 dnia: Pt, 22 Styczeń 2021, 16:18:59 »
Co to? Trzecia część "Iron Sky"?