Autor Wątek: Uniwersum Terminatora  (Przeczytany 10864 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline grzegorz.cholewa

Odp: Uniwersum Terminatora
« Odpowiedź #75 dnia: Wt, 26 Marzec 2024, 17:52:14 »
Ja Terminatora doceniam ale nigdy się aż tak nim specjalnie nie jaram. Jedynka i dwójka to bardzo dobre filmy, które są mi dość obojętne. Uniwersum jest średnio ciekawe i poza kibicowaniem kto wygra niewiele z tego wynika. Z reszty serii oglądalna jest tylko trójka. Stanowi dobry pomost pomiędzy Terminatorami a... pierwszym Matrixem czyli czymś co jest w zasadzie w tym samym uniwersum... tylko głębszym przez co ciekawszym.

Dlatego trochę dziwi mnie obecność Terminatora na szczycie list wyprzedzając Robocopa, Predatora, Planetę małp, The Thing, Park Jurajski, Pamięć absolutną, Starship Troopers, TRON, Star Treki ( co najmniej dwa pierwsze ) czy nawet taki Kontakt czyli filmy co najmniej równie dobre jak nie lepsze. Na pewno lepsze Terminatory niż filmy Nolana ale to żadne osiągnięcie.

Najlepszym filmem Camerona jest Aliens - za nimi Terminatory a reszta jego filmów jest co najwyżej ok jak Otchłań czy True Lies. Wybitny był w jego karierze jeszcze początek Avatara czyli pierwsze 10 minut.

Ogólnie wypada mi, że fajniejsze s-f kręcił Verhoeven niż on.   ;D

« Ostatnia zmiana: Wt, 26 Marzec 2024, 17:57:02 wysłana przez grzegorz.cholewa »