Autor Wątek: Ogólnie o filmach.  (Przeczytany 71399 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #360 dnia: Nd, 03 Kwiecień 2022, 22:43:39 »
"Zaginione Miasto" z 2022 roku - film, na który się wybrałem, jako swego rodzaju ,,towarzystwo" do obejrzanego w IMAXie w Łodzi "Morbiusa". Komedia szpiegowsko-romantyczno-przygodowa (tak, wiem, jest tu multum gatunków - ciężo określić, co to dokładnie jest; po prostu wyrósł z tak specyficznego połączenia świetny obraz! To może być nawet parodia komedii romantycznych) była trochę (ale na pewno nie o całe rzędy wielkości lepsza) wyrazista, płynniejsza, z tym czym prezentowała bardziej trafiająca do widza niż twór superheroes od SONY (SMU), ale o tym to już innym razem. W "Zaginionym Mieście" każdy z głównych hollywodzkich all-starów wypadł tak jak powinien, w tym sensie, że niekiedy ich role przypominały parodię samych siebie w typowych dla siebie gatunkach filmowych. Sandra Bullock zagrała jak za najlepszych lat kariery: świetne role w "Miss Agent", "Speed: niebezpieczna prędkość", "Człowiek Demolka". Tatum to samo - wyraziście i stylowo, wprost z "21 Jump Street"; "Brad Pitt" to... Brad Pitt, tu sprawa jest skomplikowana, ale jako super-hiper komandos okazał się bardzo dobry, ba!, dużo, dużo lepszy! Radcliffe i Oscar Nunez podobnie. Film perełka! Moja ocena "Zaginionego Miasta": 8/10



A no tak, byłbym zapomniał, to do ,,willsmithowego" tematu w wątku filmowym:


sum41

  • Gość
Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #361 dnia: Cz, 14 Kwiecień 2022, 16:42:58 »
Dla fanow starych klasycznych monsters universal , SCFI, horrorow ale nie tylko, piekna kwintsencja  :)

AMC Fearfest's UNITED MONSTERS TALENT AGENCY

« Ostatnia zmiana: Cz, 14 Kwiecień 2022, 16:48:45 wysłana przez sum41 »

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #362 dnia: Nd, 24 Kwiecień 2022, 21:53:36 »
Odcinek TVFilmy na YouTube o historii marvelowych filmów o Spider-Manie, dał mi nieco do zastanowienia w kwestii wyboru takowych produkcji, o których nie miałbym pojęcia, a które mimo iż obecnie zdają się być niszowe, warto byłoby je doświadczyć. I tak natrafiłem na lukrowany wróżkami zębuszkami i cukierkowy do bólu film pt. "Spider-Man Strikes Back" (tak, też to zauważyłem, tytuł bardzo zbliżony do "Imperium Kontratakuje" zanim film w ogóle ujrzał światło dzienne! ;D). Spidey sprzed 44 lat zalatywał tak mierną fabularnie i zbyt elegancką standardową operą mydlaną w stylu "Statek Miłości", że aż nie wierzyłem, że jest to film superbohaterski. Aż tak bardzo źle ostatecznie nie było. Nie będę spoilerował całej osnowy fabuły filmu i jej dokładnego przebiegu, bo jest ona kiczowata i śmiechołkowa, ale i momentami lekko poważna; warto samemu się z nią zapoznać oglądając to indywiduum z 1978 roku. Ocena: 5/10, dla tego filmu, sądzę, jest adekwatna.


Offline nori

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #363 dnia: Pn, 25 Kwiecień 2022, 08:49:00 »
Eee, szkoda, że ludzie nie chcą czytać, a tylko ten YT. Recenzje LEGO pisane także upadły...
Korvac, masz na forum zestawienie WSZYSTKICH filmów Marvela, jest sporo perełek którymi warto się zainteresować: https://forum.komikspec.pl/filmy-i-seriale/droga-do-mcu-czyli-historia-filmowych-adaptacji-komiksow-marvela-1944-2020/
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #364 dnia: Pt, 29 Kwiecień 2022, 22:09:42 »
"Full Metal Jacket" słynnego Stanleya Kubricka - można by rzec bardzo prosto - bo na razie inaczej nie potrafię w przypadku tej produkcji! - film inny niż wszystkie. Nie dość, że jest to dramat wojenny, to na dodatek zrealizowany w wysmakowanym, trudnym dla szerokiej publiki odbiorze, emocjonalnie kalejdoskopowym stylu oraz w szerokiej technice dźwiękowo-obrazowej. Po niedawnym seansie, bo akurat jestem ,,na świeżaka" z doświadczeniem tego dzieła,  wciąż mam sprzeczne uczucia i niepełną na jego temat opinię - a gdzie tam konkretną usystematyzowaną recenzję. Problem z ,,Pełnym Magazynkiem" jest taki, że jest to cholernie do potęgi entej dziwny twór - zbyt kubrickowski i rozlazły, zbyt brutalny i za szczery, ośmieszający, nieraz cyniczny, opryskliwy oraz obrażający godność każdej istoty ludzkiej. Obraz pełen niejasnych kontrastów, gdzie przykładowo pierwszy akt z sierżantem
Spoiler: PokażUkryj
Hartmanem (który na dobrą sprawę gówno wiedział o wojnie; jego szkolenie w bazie Piechoty było pozbawione sensu, jakiegokolwiek większego celu, z usadowieniem na odmiennym biegunie w stosunku do tego czym okazała się prawdziwa wojna dla ,,Jokera" czy innych Szeregowych/Sierżantów z bazy) był równocześnie nudny, zabawny, przeciągany, drastycznie irytujący, po czym było tak, że dostawaliśmy w kolejnych sekwencjach filmu kubrickowskie zetknięcie się z prawdziwą rzeczywistością, co było o dzylion potęg absurdalnie nieporównywalne do bluzgów Hartmana.

Sam Hartman... to najlepsza rola w filmie - jakby nie patrzeć zagrana ,,na jednym oddechu" z wyczuciem i przejęciem rolą przez aktora. Hartman wylewał się z ekranu i wrzeszczał na każdego, do kogo był skierowany ten film. Gdyby Małysz miał takiego trenera jak on, to zostałby mistrzem olimpijskim w biegu na 100m przez płotki.  ;D

Wciąż w głębokim wstrząsie po seansie "Full Metal Jacket"; do całkowitego indywidualnego zrozumienia tego tworu Kubricka potrzeba mi jeszcze kilka jego oglądnięć. Na ten moment moja (nie do końca pewna) ocena "Full Metal Jacket": 6/10.





Eee, szkoda, że ludzie nie chcą czytać, a tylko ten YT. Recenzje LEGO pisane także upadły...
Korvac, masz na forum zestawienie WSZYSTKICH filmów Marvela, jest sporo perełek którymi warto się zainteresować: https://forum.komikspec.pl/filmy-i-seriale/droga-do-mcu-czyli-historia-filmowych-adaptacji-komiksow-marvela-1944-2020/

Tak, dzięki za info i artykuł z linka. Wiele filmów o Kapitanie Ameryce oraz ten o Doktorze Strange'u z 1978 roku, trafia na moją watchingową listę!  8)
« Ostatnia zmiana: Pt, 29 Kwiecień 2022, 22:13:23 wysłana przez FikoFaryzmWsteczny_DC »

Online Leyek

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #365 dnia: Pn, 09 Maj 2022, 21:28:06 »

Cytuj
Wytwórnia 20th Century Studios opublikowała pierwszy konkretny zwiastun filmu „Avatar: Istota wody”, stanowiącego oczekiwany sequel hitu Jamesa Camerona z 2009 roku.

Już sam tytuł - „Avatar: Istota wody” - ujawnia nieco na temat motywu przewodniego produkcji. Faktycznie, trailer oferuje sporo ujęć związanych z wodą, choć nie brakuje także dżungli oraz bardziej industrialnych krajobrazów.

Akcja toczy się dekadę po pierwszym „Avatarze”, a opowieść wydaje się być bardziej osobista, koncentrując się na Jake’u Sullym oraz jego rodzinie. Jak można się domyślać, na horyzoncie szybko pojawiają się problemy.

Wraca dobrze znana obsada, w tym Zoe Saldana jako Neytiri, Sam Worthington jako Jake, a nawet Giovanni Ribisi jako Parker Selfridge, zajmujący się wydobyciem cennych surowców na planecie Pandora. Premiera 16 grudnia.

Offline Gazza

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #366 dnia: Pn, 09 Maj 2022, 22:26:38 »
W IMAX przed Strange 2 jest prezentowany zwiastun Avatara 2 w 3D!

Offline Rodrigues

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #367 dnia: Wt, 17 Maj 2022, 10:56:04 »

sum41

  • Gość
Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #368 dnia: Wt, 17 Maj 2022, 15:05:48 »
ciekawie sie zapowiada - szkoda ze trza bedzie piracic znow...

Offline Gazza

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #369 dnia: Śr, 08 Czerwiec 2022, 09:14:43 »
Jest pełny zwiastun piątego Predatora:

sum41

  • Gość
Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #370 dnia: Śr, 08 Czerwiec 2022, 11:23:07 »
Wyglada ciekawie choc nie powalajaco ale czekam bo Predkow lubie bardziej niz Obcych no i Predator 2 dla mnie to mega film lepszy od 1 ale lubie filmy dziejace sie w miastach a 2 to jak wyjac by z kart komiksu :)

Ta glowna aktorka to indianka rodowita czy podobna poprostu bo jakos do reszty mi nie pasuje?

Na plus ze mamy tez trzecia nacje czyli bialych.

Sporo lapek w dol...

dla mnie idealnym filmem z Predatorami bylbo osadzenie filmu w czasach np Aztekow lub Majow gdzie sie z nimi nawalaja  a gdzies w polowie filmu pojawiaja sie hiszpanscy konkwistadorzy... marzenie :)

Lub film o Predatorach ktorzy skacza w czasie lub przedstawiaja jakis klan i jego historie od dinozaurow az do naszych czasow jak zdobywali  trofea :)

Offline SawiK

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #371 dnia: Śr, 08 Czerwiec 2022, 13:27:31 »
Moim marzeniem jest by w końcu Predator wygrał 🤘

Offline Eyeless

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #372 dnia: Śr, 08 Czerwiec 2022, 20:36:19 »
A w Aliens vs Predator tego nie zrobił ?

Offline SawiK

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #373 dnia: Śr, 08 Czerwiec 2022, 22:30:02 »
Zaliczył zgona  😉 Wiesz taki koniec gdy niesie siatkę pełna trofeum 🏆 Wsiada do swojego pojazdu i odlatuje w kosmos.A w domu kominek łycha i cygaro po udanym safari 😎🤘

Offline jotkwadrat

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #374 dnia: Cz, 09 Czerwiec 2022, 00:16:18 »
Teledysk do "Adelajdy" wydaje się spełniać Twoje wymagania  ;D