Autor Wątek: Ogólnie o filmach.  (Przeczytany 71480 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #240 dnia: Śr, 29 Wrzesień 2021, 14:26:58 »
Z tego co zrozumiałem (choć przyznam, że załączonego wideo nie objerzełem do końca) przecież nikt nic nie wymazuje, tylko informuje o pewnych, drażliwych obecnie kwestiach.

A przypomnij: kto decyduje o tym czy coś jest czy też nie jest drażliwą kwestią?

Podam przykład - całkiem niedawno czytaliśmy z córką "Doktora Dolittle". W powieści znajduje się wątek afrykańskiego księcia, którego największym marzeniem jest to, żeby się "wybielić" :D.

Książę aby Michael nie miał na imię i poruszał się może księżycowym chodem?  8)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline gashu

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #241 dnia: Śr, 29 Wrzesień 2021, 14:44:55 »
A przypomnij: kto decyduje o tym czy coś jest czy też nie jest drażliwą kwestią?

Jezus, Prezes i ksiądz z ambony. Nie chce mi się wałkować 100 raz tego samego tematu, z mojej strony EOT.

Offline O.

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #242 dnia: Cz, 30 Wrzesień 2021, 00:23:42 »
Podam przykład - całkiem niedawno czytaliśmy z córką "Doktora Dolittle". W powieści znajduje się wątek afrykańskiego księcia, którego największym marzeniem jest to, żeby się "wybielić" :D. W posiadanym przeze mnie egzemplarzu znajduje się komentarz wydawcy, o tym, że treść powieści jest typowym produktem swoich czasów i że postrzeganie rzeczywistości oraz perspektywa zmieniła się już od tego czasu.
co na to M. Jackson ?
:D

Offline Bazyliszek

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #243 dnia: Pt, 01 Październik 2021, 19:47:44 »
Za tydzień premiera telewizyjna filmu "365 dni" na TVN. :D

Online Leyek

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #244 dnia: Pt, 15 Październik 2021, 18:56:29 »

Cytuj
Pierwsza w historii produkcja 3DCG Studia Ghibli, Earwig and The Witch, pojawi się na Netflix! Film fantasy, wyreżyserowany przez Gorō Miyazakiego, rzuci swój urok już 18 listopada. Z okazji ogłoszenia daty premiery, platforma pokazała zwiastun.

Nie każda sierota kocha swoje życie w Domu Dziecka św. Morwalda, ale Earwig je uwielbia. Dostaje to, co chce, kiedy chce. Jej życie tak wygląda, odkąd została zostawiona pod drzwiami sierocińca jako niemowlę. Jednak wszystko się zmienia w dniu, kiedy Bella Yaga i Mandrake przychodzą do sierocińca, przebrani za rodziców adopcyjnych. Earwig jest zabrana do ich tajemniczego domu, który jest pełen niewidzialnych pokoi, mikstur, książek z zaklęciami i magii za każdym rogiem. Większość dzieci uciekłoby w przerażeniu od takiego domu... ale nie Earwig. Używając swojego własnego sprytu – z dużą pomocą ze strony gadającego kota – postanawia pokazać czarownicy, kto tu rządzi.

Bender

  • Gość
Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #245 dnia: Pt, 15 Październik 2021, 19:30:32 »
Trochę mieszane uczucia, ale Ghibli to Ghibli. Czekam!

sum41

  • Gość
Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #246 dnia: Pt, 22 Październik 2021, 08:31:21 »

Offline deFranco

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #247 dnia: Pt, 22 Październik 2021, 11:19:02 »
Elvira  ;D ;D ;D
Netflix  >:( >:( >:(

sum41

  • Gość
Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #248 dnia: Pt, 22 Październik 2021, 11:56:47 »
Netflix taki poprawny politycznie a przedstawia  tak przedmiotowo kobiete i jej pewien atut... pogubic sie w tym wszystkim juz mozna.

Offline radioblackmetal

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #249 dnia: Pt, 22 Październik 2021, 19:03:57 »
Raczej dwa atuty 😆
Tolerancja nie oznacza akceptacji.


The darkness will swallow everything

Offline death_bird

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #250 dnia: Pt, 22 Październik 2021, 19:44:40 »
Pewnie jest trans.
Teraz to jest najnowszy krzyk mody.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Dracos

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #251 dnia: Pt, 22 Październik 2021, 19:51:54 »
A nie non-binary ?

Żeby nie offtopopwać kiedyś oglądałem film z Elvirą i mi się podobało, ale wtedy to byłem w podstawówce ciekawe jak się zestarzał ? A ten nowy wynalazek Netflixa to przecież tylko wykorzystują starą postać dla promocji horrorów więc ani to będzie dobre ani ciekawe.

sum41

  • Gość
Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #252 dnia: Pt, 22 Październik 2021, 20:00:48 »
Z Elvira jest fajny i klimatyczny film ale tylko pierwszy film.

2 to  tania klasa B, choć tworcy maja tego swiadomosc bo sama Elvira ciagnie lacha ze buzdzet na efekty to lipa :)

Online Leyek

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #253 dnia: Pt, 22 Październik 2021, 21:49:47 »
To się niektórym spodoba - czarny Makbet :)
Patrząc na nazwiska twórców może wyjść coś naprawdę fajnego.


Cytuj
Platforma Apple TV+ pokazała nowy teaser zapowiadający film Tragedia Makbeta (ang. The Tragedy of Macbeth), za który odpowiada Joel Coen. W obsadzie znaleźli się m.in. Denzel Washington oraz Frances MacDormand. Premierę w kinach zaplanowano na 25 grudnia, zaś na platformie 14 stycznia 2022.

Denzel Washington i Frances McDormand w odważnej i pełnej emocji adaptacji Joela Coena — opowieści o morderstwie, szaleństwie, ambicji i podszytej gniewem przebiegłości.



I jeszcze takie coś, głupiutkie, ale może być sympatyczne (szkoda, że nie gra Statham, bo to od razu było by +2 do oceny :) ):


Cytuj
Czerwona nota to najdroższy film Netflixa, który pojawi się na platformie już 12 listopada. Platforma pokazała nową zapowiedź, którą sprawdzicie poniżej. W obsadzie znaleźli się m.in. Dwayne Johnson, Ryan Reynolds i Gal Gadot. Poprzedni zwiastun znajdziecie tutaj.

Genialny śledczy kontra oszuści wszech czasów. Wystawiana przez Interpol czerwona nota to globalny list gończy za najbardziej poszukiwanymi przestępcami na świecie. Jednak gdy ryzykowny napad sprawia, że krzyżują się ścieżki najlepszego behawiorysty z FBI i dwójki rywalizujących ze sobą przestępców, trudno przewidzieć, co się wydarzy.


sum41

  • Gość
Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #254 dnia: Cz, 28 Październik 2021, 09:26:12 »