Autor Wątek: Ogólnie o filmach.  (Przeczytany 74460 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

sum41

  • Gość
Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #120 dnia: Nd, 14 Luty 2021, 10:28:35 »
Taka mala ciekawostka zagadka od Disneya - zapewne w celu ćwiczenia spostrzegawczości...

Znajdź różnice  8)

Plakaty filmowe na rynek międzynarodowy oraz chiński.




Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #121 dnia: Nd, 14 Luty 2021, 10:42:30 »
  Rasistowskie? Od Disneya? Nie może być!!!!! To nie jest jakiś fake?

Offline AntekSocjalny

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #122 dnia: Nd, 14 Luty 2021, 10:44:29 »
Wyczuwam rasizm

Offline Szekak

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #123 dnia: Nd, 14 Luty 2021, 11:26:08 »
O co chodzo z tym wycinaniem murzynow z chinskich plakatow? Jakos wyjatkowo ich tam nie lubia czy co? :D
Piękno jest w oczach patrzącego.

sum41

  • Gość
Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #124 dnia: Nd, 14 Luty 2021, 12:32:19 »
Proszę spytać szanującego zielone dolary, znaczy WSZYSTKICH LUDZI... Disneya.

« Ostatnia zmiana: Nd, 14 Luty 2021, 12:34:24 wysłana przez sum41 »

Offline Chmurny

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #125 dnia: Nd, 14 Luty 2021, 12:47:46 »
Przyznam, że jak dla mnie, to w TFA Chińczyki zrobiły znacznie lepszą kompozycję  8)

sum41

  • Gość
Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #126 dnia: Wt, 16 Luty 2021, 09:41:59 »
Tutaj macie filmik w ktorym fani wyciagaja Disneyowi sprawe  z przeszlosci z tym plakatem.


sum41

  • Gość
Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #127 dnia: Cz, 18 Luty 2021, 09:37:58 »
Taka mala ciekawostka zagadka od Disneya - zapewne w celu ćwiczenia spostrzegawczości...

Znajdź różnice  8)

Plakaty filmowe na rynek międzynarodowy oraz chiński.





W nawiazaniu do wczesniejszych :D




Offline AntekSocjalny

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #128 dnia: Cz, 18 Luty 2021, 17:41:54 »
Pojawił się trailer Mortal Kombat i wygląda...świetnie! Jaram się tym filmem tak samo jak w 95 roku pierwszą adaptacją


Offline death_bird

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #129 dnia: Cz, 18 Luty 2021, 18:51:34 »
Zupełnie nijakie jak dla mnie.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #130 dnia: Cz, 18 Luty 2021, 19:08:34 »
  Bardzo fajnie wygląda, chyba nawet lepiej niż się spodziewałem. Na dodatek ściągnęli do projektu naprawdę niezłych aktorów, martwię się jedynie o Kano, który nie wygląda jakby miał dorównać śp. Goddardowi. No i była jakaś mowa o budowaniu uniwersum/serii więc nie wiem czy nie za dużo wszystkiego naraz, może lepiej było zacząć od prostoty filmu z 95, czyli po prostu turniej i kilku zawodników, a dopiero później rozbudowa mitologii? Where is Johnny???!!!

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #131 dnia: Cz, 18 Luty 2021, 22:12:49 »
Obejrzenie zwiastuna do "Mortal Kombat (2021)", sądzę, zostawię sobie tak delikatnie mówiąc... na potem; ukoronuję w ten sposób koniec pracowitego tygodnia. Cóż watching lekko ponad 2 minut materiału prezentującego fanowsko-geekowskiej gawiedzi ów film - rozrywkę zapewne haftowaną krwią, akcją i sekwencjami umiejętnie zrealizowanej rozwałki sztuk walki, gdzie brutalność znana z serii growej Uniwersum "Mortal Kombat" znajdzie swoje mega solidne miejsce, będzie niecodziennym doznaniem, na pewno odrobinę sentymentalnym. Trailer nowej odsłony ,,mortala" stanie się więc pożywką dla mojej nostalgii - głównie z jednego zasadniczego powodu: pierwowzór filmowy tego Uniwersum z 1995 roku, to obraz mojego dzieciństwa - pierwszy film akcji ze scenami walki i ,,czymś poważniejszym", który za dzieciaka pozwolili mi obejrzeć rodzice, i to na VHSie oraz poczciwym kineskopiaku.

A teraz popatrzmy na obsadę "Mortal Kombat (2021)", być może najlepszego filmu w historii adaptacji gier video - przenosin kultowych tytułów growych na kinowe ekrany:

Wyjątkowo dobry w zawodzie aktora, obeznany z kinem azjatyckim i filmem hollywoodzkim, Hiroyuki Sanada jako Skorpion; charakterystyczny w roli Jamesa Olsena z serialu "Supergirl" od CW, Mehcad Brooks, tym razem wcielający się w rolę Jaxa; Joe Taslim znany z bardzo dobrej, wyrazistej charakterystyki Li Yonga z serialu "Wojownik" od Cinemax, w tej produkcji odegra klasyczną dla tego Uniwersum postać: Sub-Zero.

I coś czuję, że na najnowszym, niedługo debiutującym obrazie "Mortal Kombat" na pewno się nie zawiodę. 8)

Offline jotkwadrat

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #132 dnia: Pt, 19 Luty 2021, 10:52:02 »
Fajnie to wygląda. Dobrze, że wreszcie wrócili do tego uniwersum.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #133 dnia: So, 20 Luty 2021, 11:59:09 »
Rozpocząć wypowiedź od soczystego ,,Oh, Mein Gott!", w odniesieniu od ogromnej energii, jakiejś ,,zaświatowej, innowymiarowej mocy", tkwiącej w najnowszym zwiastunie "Mortal Kombat", to rzecz dużo bardziej niż ,,święta"! Ha! Zwłaszcza, że sam film, który zadebiutuje na ekranie kin (i oby do tych kin film ten trafił... w końcu zostanie zaadaptowany do formy cyfrowego formatu IMAX - stąd nadzieja na obejrzenie go w sieciach multipleksów "Cinema City IMAX". Żeby na tym ,,oby" się nie skończyło!) w 2021 roku, za kilkadziesiąt dni, zdaje się będzie w opór epicki i epokowy dla ogólnego segmentu kinematografii adaptującej świat gier video! Będąc wciąż mocno wstrząśniętym po kilkukrotnym oglądnięciu tegoż to trailera, co emocjonalnie można by porównać do jakiegoś ,,wrzucenia mej fanowskiej psyche do maszynki do mięsa i kilkukrotnego jej przemielenia", nie mogę sklecić jakichś bardziej skomplikowanych zdań i powiedzieć o wydźwięku tego zwiastuna więcej niż tylko, że był to bardzo inteligentny, ciekawie ,,pocięty" w montażu materiał, mający w sobie tyle mocy, jakby sztukom walk nadano jakiś mitologiczny, zaczerpnięty z fantastycznych światów, wymiarów i legend sens!. Widz, a zwłaszcza nerd, który trochę w swym życiu godzin z licznymi bijatykami, w tym najbardziej z kultową serią "Mortal Kombat" ograł, na pewno dostał jakichś ponad górną granicę doznań paroksyzmów, widząc zwiastun do tej filmowej produkcji!

... Jednym słowem: ,,Welcome to my World, Welcome to fatality World in Mortal Kombat movie Anno domini 2021!". 8)

Offline emedzi 12

Odp: Ogólnie o filmach.
« Odpowiedź #134 dnia: Pn, 22 Luty 2021, 16:50:47 »
Idziemy coraz ostrzej widze, no ale to ja jestem inny...w ten sposób podmieniają świadomość historyczną u naszych dzieci, to będzie długo falowy proces.

Pierwsze spojrzenie na Jodie Turner-Smith w roli Anny Boleyn, drugiej żony Henryka VIII Tudora.




Wrócę na chwilę do tematu, bo jest jedna kwestia która mnie gryzie i muszę się nią gdzieś podzielić. Nie będę pisał tego na FB, bo nawet jak napiszę grzecznie to i tak dostanę setki wiadomości o tym jakim to jestem rasistom, więc pisze na forum bo liczę, że tu z takim odzewem się nie spotkam. Co prawda serial o Boleyn produkują anglicy, ale wydaje mi się, że Netflix, będzie to dystrybuował, jeśli nie to w sumie mój post nie ma sensu, ale już napiszę.

Pamiętam jak przy okazji castingu tej samej aktorki do prequelu "Wiedźmina", na FB Netflixa na zarzuty o postępowość czarnoskórych elfów NETflix odpowiadał, tym którzy tak piszą, żeby wskazali im w książce do historii, że takich elfów nie było. A kilka portali rozpływało się nad tym jak to inteligentnie Netflix dogryzł rasistom. Mnie od razu rzuciło się w oczy, że ten argument zaraz odwróci się przeciw nim, przy okazji kolejnego poprawnego politycznie filmu historycznego. Nie sądziłem, że jednak będzie to tak szybko.