Autor Wątek: Watchmen (Strażnicy)  (Przeczytany 12906 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gieferg

Odp: Watchmen (Strażnicy)
« Odpowiedź #15 dnia: Śr, 27 Luty 2019, 10:20:04 »
No to nie ma się czym chwalić.
Jesli coś nie było dostępne w Polsce w latach 90-tych, to tego nie czytałem.
Nie licząc okazjonalnych powrotów do tego co mi się ostało z kolekcji Semików (ewentualnie dokupionych później reedycji tego, czego się pozbyłem), nie sięgam od tamtych czasów po komiksy superbohaterskie.
« Ostatnia zmiana: Śr, 27 Luty 2019, 10:24:57 wysłana przez Gieferg »

Offline Antari

Odp: Watchmen (Strażnicy)
« Odpowiedź #16 dnia: Śr, 27 Luty 2019, 12:13:20 »
[...] nie sięgam od tamtych czasów po komiksy superbohaterskie.

Watchmen to nie superhero.

Offline R~Q

Odp: Watchmen (Strażnicy)
« Odpowiedź #17 dnia: Śr, 27 Luty 2019, 13:01:48 »
Watchmen to nie superhero.
xD Watchmen to jest jak najbardziej superhero, natomiast jest to tzw. dekonstrukcja superhero. Jest jednocześnie poważnym i mądrym komiksem i spodoba się jak najbardziej także ludziom spoza klimatu trykociarzy. Właściwie jak się ma dość typowych spandeksiarzy, to Watchmen jest tym bardziej fajny.

Offline Gieferg

Odp: Watchmen (Strażnicy)
« Odpowiedź #18 dnia: Śr, 27 Luty 2019, 14:20:43 »
Watchmen to nie superhero.

Watchmen to superhero i nie da się tego w żaden sposób podważyć.
Tak samo jak Anty-western to wciąż western, a sztuczne cycki to wciąż cycki.
« Ostatnia zmiana: Śr, 27 Luty 2019, 14:23:49 wysłana przez Gieferg »

Bender

  • Gość
Odp: Watchmen (Strażnicy)
« Odpowiedź #19 dnia: Śr, 27 Luty 2019, 17:21:37 »
Da się. To, że w fimie pojawia się wampir, nie znaczy, że to horror. Dla mnie Watchmen to bardziej noir niż superhero.

Offline OokamiG

Odp: Watchmen (Strażnicy)
« Odpowiedź #20 dnia: Śr, 27 Luty 2019, 17:54:38 »
A może to superhero w stylu noir? Jedno drugiego nie wyklucza.

Offline Gieferg

Odp: Watchmen (Strażnicy)
« Odpowiedź #21 dnia: Śr, 27 Luty 2019, 18:08:22 »
Cytuj
Da się. To, że w fimie pojawia się wampir, nie znaczy, że to horror. Dla mnie Watchmen to bardziej noir niż superhero.
Jak wyżej.  To żaden argument bo jedno drugiego w żaden sposób nie wyklucza. Tak jak i horror może być jednocześnie SF albo fantasy, także noir. Może też być horror-superhero, horror-western albo noir-superhero. 

Watchmen spełnia każde przychodzące mi do głowy kryterium wymagane do tego, żeby coś zaliczyć do superhero. I to bardziej niż Batman :P
« Ostatnia zmiana: Śr, 27 Luty 2019, 18:10:55 wysłana przez Gieferg »

Offline OokamiG

Odp: Watchmen (Strażnicy)
« Odpowiedź #22 dnia: Śr, 27 Luty 2019, 18:22:17 »
To w czym pojawia się wampir nie musi być horrorem, jednak ta rzecz będzie z elementami horroru bo z tego wywodzi się postać wampira. Tam samo Watchmen może być noir jednak bez wątpienia jest to noir z elementami superhero. W a komiksie Moore'a jest i origin story, i zamaskowani mściciele, i przeciwnicy. To,że autor podchodzi do tego w sposób oryginalny tylko podkreśla związek z superhero, bo ta oryginalność musiała wyrosnąć na jakiś schematach.

Bender

  • Gość
Odp: Watchmen (Strażnicy)
« Odpowiedź #23 dnia: Śr, 27 Luty 2019, 20:54:06 »
Ja nie mówię, że wyklucza. Czytajcie ze zrozumieniem. Mówię, że da się podważyć.

@ OokamiG  What we do in the shadows. Same wampiry i wilkołaki. Czysta komedia (doskonała skąd inąd) - zero horroru, nawet cienia.

Offline Gieferg

Odp: Watchmen (Strażnicy)
« Odpowiedź #24 dnia: Śr, 27 Luty 2019, 21:03:48 »
W przypadku Watchmen podważyć się NIE DA. Spełnia wszystkie kryteria.
Cytuj
Czysta komedia (doskonała skąd inąd) - zero horroru
Polemizowałbym.

Offline OokamiG

Odp: Watchmen (Strażnicy)
« Odpowiedź #25 dnia: Śr, 27 Luty 2019, 21:13:52 »
Ależ @Bender What we do in the Shadows to bez wątpienia horror, tylko że komediowy. Mamy wampiry, wilkołaki, nawiedzioną posiadłość bohaterów. Elementy, które charakterystyczne są własnie dla tego gatunku. W podstawach jest to jak najbardziej horror, tylko że w komediowym ujęciu. Jeśli ja cię nie przekonałem, to zobacz jakie gatunki są przy nim na imdb.

Offline Gieferg

Odp: Watchmen (Strażnicy)
« Odpowiedź #26 dnia: Śr, 27 Luty 2019, 21:21:50 »
Dla mnie to też horror, są wampiry, mordują ludzi, krew się leje, komedia oczywiście też, ale w żadnym wypadku "czysta". A że są z tego jaja to niczego nie zmienia, na Planet Terror też rechotałem jak dziki i dla mnie to też jedno i drugie. To dalej fantastyka, a ta się dzieli zasadniczo na SF, fantasy i horror (+ mieszanki) - film wpisujący się w każdy z tych gatunków może być komedią. Są też w końcu komediowe westerny (Maverick), akcyjniaki (Bad Boys) czy superhero (Meteor Man, Deadpool, Maska) :P  Również i w takich wypadkach bycie komediami w żadnym wypadku nie wyklucza ich z wymienionych gatunków.  Można się co najwyżej spierać (choć nie wiem po co), czy dany film ma więcej elementów tego czy tamtego gatunku.
« Ostatnia zmiana: Śr, 27 Luty 2019, 21:27:07 wysłana przez Gieferg »

Offline TranwaY

Odp: Watchmen (Strażnicy)
« Odpowiedź #27 dnia: Cz, 28 Luty 2019, 14:48:36 »
Polemika rozwinęła skrzydła, a ja pozwolę sobie tylko wtrącić, że jeśli Gieferg nie czytałeś "Strażników" to zwyczajnie żałuj. Superhero czy nie.... dekonstrukcja czy nie.... to po prostu świetny komiks i tyle. Słowacki wielkim poetą był, a "Strażnicy" wielkim komiksem są. I tyle....

Offline Gieferg

Odp: Watchmen (Strażnicy)
« Odpowiedź #28 dnia: Cz, 28 Luty 2019, 17:09:19 »
Nie lubię czytać skanów, a nie chce mi się wydawać kasy na to, skoro i tak znam treść bo czytałem streszczenie i porównania z filmem, rysunki dupy nie urywają, a filmowa,  wierna jak mało która adaptacja (którą uwielbiam) na półce, więc why bother? 
« Ostatnia zmiana: Cz, 28 Luty 2019, 17:31:32 wysłana przez Gieferg »

Offline radioblackmetal

Odp: Watchmen (Strażnicy)
« Odpowiedź #29 dnia: Cz, 28 Luty 2019, 19:07:44 »
Filmowa adaptacja jest "wyjątkowo" wierna skoro ma zmienione zakończenie.
Tolerancja nie oznacza akceptacji.


The darkness will swallow everything