Autor Wątek: Nagrywanie BD 4K UHD  (Przeczytany 760 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Nagrywanie BD 4K UHD
« dnia: Śr, 20 Listopad 2019, 18:32:05 »
Sporo na naszym forum komiksowym maniaków kina, zatem chciałbym poruszyć taki oto temat. Z góry zaznaczam, że nie chodzi mi o jakieś niecne praktyki pirackie, tylko o zabezpieczenie kolekcji, zwłaszcza wydań prawdziwie kolekcjonerskich, które chciałbym normalnie użytkować, ale jednocześnie tak, aby się nie zużyły ;) I tu jest pomysł, żeby sobie skopiować je na płyty przy pomocy nagrywarki. Chodzi oczywiście o BD 4K - czy są w ogóle na rynku nagrywarki tego typu w przystępnej cenie? Np. do komputera? Jeśli tak, to co możecie polecić?

Domyślam się też, że z uwagi na ilość danych, taka procedura jest pewnie długotrwała? Może zatem warto jednak skorzystać z pirackich ripów, ściągnąć i wypalić sobie na płytę? Przecież skoro swoją, oryginalną kopię takiego wydawnictwa posiadam na nośniku fizycznym, piractwem to nie będzie. Jest to możliwe?

Offline gashu

Odp: Nagrywanie BD 4K UHD
« Odpowiedź #1 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 13:53:45 »
W czasach powszechnie dostępnego i w umiarkowanie tanich serwisów streamingowych i VOD zbieractwo filmów staje się powoli bardziej niszowym hobby od zbieractwa komiksów...

Osobiście mam już większość filmów, które chciałem posiadać w wersjach DVD lub Blue-Ray i jakoś nie czuję konieczności wymiany ich na nowe, bardziej "wypasione" wersje.

Taka dygresja... wybacz, że nie na temat.
« Ostatnia zmiana: Cz, 21 Listopad 2019, 13:58:25 wysłana przez gashu »

Offline Adolf

Odp: Nagrywanie BD 4K UHD
« Odpowiedź #2 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 17:58:49 »
Pomyśl o zewnętrznym dysku SSD.