Autor Wątek: Morbius (2020)  (Przeczytany 5189 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Morbius (2020)
« Odpowiedź #15 dnia: Pt, 24 Styczeń 2020, 23:57:01 »
Trailer do filmu "Morbius", jest! Liczymy na umieszczenie w całości filmu, gdzieś odpowiednio w fabule rozmieszczone: kilkuminutowe, przynajmniej, cameo Petera Parkera, niekoniecznie od razu ,,zagonionego" do roli Spider-Mana. Jakiekolwiek materiały promocyjne, próbne zdjęcia z planu, koncepty zarysu fabuły produkcji, czy krótki chociaż kilkunastosekundowy teaserek filmu, czyli cokolwiek co mogłoby nam powiedzieć, co, gdzie i jak dzieje się z obrazem "Venom 2" - brak! Co tu się do diaska wyprawia? Sequel "Venoma" przesunięty, brak konkretnej premiery filmu? 2021 rok? A może pierwszy materiał promujący film pojawi się na tegorocznym Superbowl 2020, dnia 2 lutego? To wszystko jest zadziwiające i jednocześnie przerażające. Czuję, że jako marvelowski geek, w odniesieniu do tego filmu, i do "Eternals" również, mimo iż jestem wybredny, jestem lekko poniewierany, trzymany w usilnej niepewności. Cholibka!

Offline Lukop

Odp: Morbius (2020)
« Odpowiedź #16 dnia: Pt, 18 Marzec 2022, 16:56:34 »
Ruszyła przedsprzedaż biletów na Morbiusa.


Ponadto dodam jako ciekawostkę, że po zakupie w Heliosie dostałem maila z linkiem do cyfrowego wydania "CUSTOM SONY MORBIUS 2022 POLAND TRANSLATION (2022) #1 Variant Edition". To chyba jedynka z 2019 roku. Wbrew tytułowi, zeszyt w języku angielskim.

sum41

  • Gość
Odp: Morbius (2020)
« Odpowiedź #17 dnia: Pt, 18 Marzec 2022, 17:01:50 »
IDE THX za przypomnienie :)

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Morbius (2020)
« Odpowiedź #18 dnia: Nd, 20 Marzec 2022, 10:01:45 »
"Morbius" - tak, na ten film pójdę ze względu na jeden fakt: uważam ten obraz z filmowej stajni Marvela za coś, co nie należy (wiecie, ,,tak do końca"!) do MCU, lecz do SMU (Sony Marvel Universe). Gdyby było inaczej, seansu "Morbiusa" nie brał bym pod uwagę w swym fanowskim kalendarzu zajęć i pasji. Skoro jednak się wybieram na tą produkcję, to tylko i wyłącznie na format IMAX 2D z napisami (zaraz, a co się dzieje z IMAX 3D? Czyżby twórcy zaprzestali pracy z tą technologią? Albo patent wygasł, dla właściciela tej technologii?), w ostateczności zamiast IMAX mogę uwzględnić format kinowy Dolby Atmos w sieci Heliosa.

Po samym zwiastunie "Morbiusa" od SONY można zauważyć, jak ów film pod względem samej szaty wizualnej (surowe, zimne światło, jakby matowe, a nie jakieś ,,mleczne"; jest to ciekawa technika, na miarę filtra, w którym same efekty komputerowe w finalnej wersji filmu wyglądają bardzo dynamicznie i tonująco. To aż tak nie kłuje w oczy. Mówiąc inaczej, taką stylizację widzimy w pierwszym Spider-Manie z Hollandem, oraz w dwóch obrazach z Venomem od SMU) zaprezentuje unikatową stylistykę obrazu i jego montażu, tak charakterystyczną dla Sony Marvel Universe! Jared Leto z tym tekstem: ,,I am... Venom" w jednym ze zwiastunów... (pewnie to widzieliście), jakie to było filuterne, szczenięce i zawadiackie. Ha!

Offline Pan M

Odp: Morbius (2020)
« Odpowiedź #19 dnia: Nd, 20 Marzec 2022, 12:48:19 »
Fajne kuriozum od slepej milosci do slepej niecheci wobec Marvel Studios i alternatywa ma  byc Sony ;D Sam Morbius  smierdzi Venomami od Sony na km. Niby mroczny ale bezjajeczny, wykapany w pg 13 I z odpowiednia iloscia sucharow. Alternatywa to byly filmy sh od Foxa-do pewnego momentu- i  obecnie  czesc z filmow Warnera na licencji Dc. Na okreslenie  Sony Universe to juz srogo sie smieje. Mcu bylo w  tym pierwsze cala reszta ich malpowala. Warner niestety nie potrafil tego zrobic z Dc, ale od momentu kiedy po prostu robia filmy majac wywalone czy to sie laczy czy nie idzie im niebotycznie lepiej i  to od paru lat z wyjatkiem Wonder Woman 1984. Sony niech dalej bawi sie w uniwersum specjalnej troski, ktore troche jest tez Mcu bo robili filmy we wspolpracy z Marvel Studios poniewaz nie mieli zadnego pomyslu na pajeczaka zeby dobrze zrobic go solo.  Dobre filmy?Po co to komu. Sony smacznie spi i przejelo paleczke Warnera z okresu wielkiej niechluby  i dziurawych planow na pseudo Mcu.
« Ostatnia zmiana: Nd, 20 Marzec 2022, 12:56:10 wysłana przez Pan M »

Offline Adolf

Odp: Morbius (2020)
« Odpowiedź #20 dnia: Pn, 21 Marzec 2022, 00:02:09 »
Morbius jest w uniwersum Venoma, ale zapewnie pod koniec filmu coś się stanie i wyląduje w MCU. I zapewne tak to będzie wyglądało, jak widzieliśmy wcześniej z Venomem - Sony tworzy z złoczyńcę i ten zostaje wessany do MCU. Dobry plan? Zapewne to jakiś kompromis między Amy Pascal a Kevinem Feigem. Ten drugi nie chce by mu zaśmiecać MCU, ale musi respektować umowę z Sony, by zatrzymać prawa do Spider-Mana.

Offline Castiglione

Odp: Morbius (2020)
« Odpowiedź #21 dnia: Pn, 21 Marzec 2022, 00:17:09 »
MCU już jest tak zaśmiecone, że żaden twór Sony nie zrobi różnicy.

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Morbius (2020)
« Odpowiedź #22 dnia: Śr, 23 Marzec 2022, 10:38:29 »
Podjarka filmowym "Morbiusem" jest coraz większa. U mnie serducho fana kina rozrywkowego z gatunku rozmaitego miksu sci-fi i akcji bije coraz szybciej... i szybciej. Wiem, że w Filipinach ma miejsce bardzo ,,chwytliwa" akcja dobroczynna polegająca na zachęcaniu oddawania krwi. A wszystko to w związku z premierą "Morbiusa" w tym kraju; bohater filmu ,,krwiopijca", jak i wybitny naukowiec... No coś w tym ruchu społecznym na Filipinach jest. Ciekawe.  8)

P.S. Tak, MCU jest bardzo zaśmiecone. Disney ma w planach robić jeszcze więcej i więcej seriali, całych tych ,,munnajtow" i ,,mismarwelow" tyle, że będzie tego więcej niż atomów we wszechświecie. :D. A kij z tym cholerstwem... "Morbius" to SMU. Obowiązek!
« Ostatnia zmiana: Śr, 23 Marzec 2022, 10:57:49 wysłana przez FikoFaryzmWsteczny_DC »

Offline Castiglione

Odp: Morbius (2020)
« Odpowiedź #23 dnia: Śr, 23 Marzec 2022, 16:40:18 »
A kij z tym cholerstwem...
Takie to cholerstwo, że przynajmniej ich dwoma ostatnimi filmami się tu zachwycałeś.

Offline Gieferg

Odp: Morbius (2020)
« Odpowiedź #24 dnia: Śr, 23 Marzec 2022, 17:58:59 »
Ponoć z Morbiusa wycięto wszystkie nawiązania do Spider-Mana i Venoma :P 

Sony samo nie wie, co chce zrobić.

Offline Pan M

Odp: Morbius (2020)
« Odpowiedź #25 dnia: Śr, 23 Marzec 2022, 18:08:41 »

P.S. Tak, MCU jest bardzo zaśmiecone. Disney ma w planach robić jeszcze więcej i więcej seriali, całych tych ,,munnajtow" i ,,mismarwelow" tyle, że będzie tego więcej niż atomów we wszechświecie. :D. A kij z tym cholerstwem... "Morbius" to SMU. Obowiązek!

Te seriale będą mocno na uboczu całego MCU. W  Ms. Marvel mam wbite, ale Moon Knight to bardzo fajna niszowa postać komiksowego Marvela a  Issac to dobry aktor. Moze ulepią z tego chociaż coś przyzwoitego. W sumie to o co ci chodzi? Tak będziesz jęczał na MCU, ze wierzysz, ze nas tym przekonasz jak go teraz nie lubisz, bo za duzo peanów produkowałeś? Daj sobie na wstrzymanie, bo i tak nie rozumiesz sedna problemu czemu ludzie alergicznie reagują na to co ty wypisujesz.

Takie to cholerstwo, że przynajmniej ich dwoma ostatnimi filmami się tu zachwycałeś.

Możesz to powtórzyć, ze 100 razy to i tak jaśnie oświecony uda, ze nie widzi.

Ponoć z Morbiusa wycięto wszystkie nawiązania do Spider-Mana i Venoma :P 

Sony samo nie wie, co chce zrobić.

Nie psuj zabawy Korvacowi, Sony Universe toż to genialne przekombinowane, błyskotliwie, dogłębne doświadczanie jakby to napisał nasz poeta.


Offline Castiglione

Odp: Morbius (2020)
« Odpowiedź #26 dnia: Śr, 23 Marzec 2022, 18:23:47 »
Ponoć z Morbiusa wycięto wszystkie nawiązania do Spider-Mana i Venoma :P 

Sony samo nie wie, co chce zrobić.
Już przeskoki Venoma do MCU i z powrotem pokazały, że to całe ich "uniwersum" jest debilne.

Offline Pan M

Odp: Morbius (2020)
« Odpowiedź #27 dnia: Śr, 23 Marzec 2022, 18:45:20 »
Już przeskoki Venoma do MCU i z powrotem pokazały, że to całe ich "uniwersum" jest debilne.

Zagranie ze scenami po napisach w Carnegu i Far From Home to świetne granie na oczekiwaniach widzów... żartowałem, masz rację. Venom w MCU to jeden z najbardziej zmarnowanych crossów jakie widziałem.

W najlepszym razie
Spoiler: PokażUkryj
resztki venoma jakie zostawił Hardy zostaną przejęte przez kogoś, kto będzie analogicznym nosicielem Venoma w uniwersum MCU
Tyle by było w tym czegokolwiek sensownego, tak czy inaczej sam koncept symbionta Harydego w MCU zostaał przewalony. W imię czego? Durnych heheszków? Totalnie zbaraniałe rozwiązanie, które przebiło nawet Kingsleya, jako nie-Mandaryna.

Offline Gieferg

Odp: Morbius (2020)
« Odpowiedź #28 dnia: Śr, 23 Marzec 2022, 19:51:28 »
Tymi zagrywkami z Venomem sprawili, że jak wcześniej byłem zainteresowany tym, co z nim dalej zrobią, tak teraz mam kompletnie wywalone, szczególnie po tym jakim kompletnym dnem okazał się sequel (a jedynkę nawet lubiłem).

A wystarczyło po prostu zrobić film z Pajączkiem i Venomem bez żadnego wdawania się w wyjaśnienia w jakim to się dzieje uniwersum. Ale to by było zbyt proste...

A na Morbiusa mam wywalone jeszcze bardziej.
« Ostatnia zmiana: Śr, 23 Marzec 2022, 19:53:10 wysłana przez Gieferg »

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Morbius (2020)
« Odpowiedź #29 dnia: Śr, 23 Marzec 2022, 20:31:18 »
Wisi mi to... Trololololo