Autor Wątek: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela  (Przeczytany 187422 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline nori

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #30 dnia: Pt, 22 Luty 2019, 15:16:47 »
Panowie, ale to jest kino superbohaterskie, należy to traktować jako rozrywkę, a nie dorabiać jakiejś ideologi. Filmy z MCU dostarczają doskonałej, czystej rozrywki. I tyle.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #31 dnia: Pt, 22 Luty 2019, 15:23:38 »
Oczywiście zdajesz sobie sprawę, że dla różnych ludzi słowo "rozrywka" może oznaczać coś innego?  Jedni dla rozrywki czytają Schopenhauera, drudzy obserwują jak farba schnie na ścianie. To, że coś jest "rozrywkowe" nie musi z automatu oznaczać, że jest proste jak konstrukcja cepa.

Offline pawlis

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #32 dnia: Pt, 22 Luty 2019, 23:34:10 »
Filmy MCU nie są szkodliwe same w sobie - szkodliwe są poprzez to, co się wokół nich dzieje.


Wiesz, po każdym sukcesie pojawiają się nieudolni naśladowcy lub fanboye nie dostrzegają dlaczego to jest dobre.


To jak z narzekaniem na Watchmen i TDKR, bo przez nie dostaliśmy Mroczną Erę Komiksów 90s.


Offline nori

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #33 dnia: Nd, 24 Luty 2019, 11:09:46 »
SkandalistaLarryFlynt, oczywiście, ale pod coś takiego możemy podciągnąć dosłownie wszystko.

Dla mnie rozrywką są właśnie filmy choćby z MCU, naprawdę je lubię, pozwalają mi dobrze się bawić, oczywiście w zależności od filmu, raz lepiej, raz gorzej. Coraz bardziej cenię te tytuły które maja więcej dystansu do siebie, i np.: na takim Thorze Ragnarok byłem dwa razy w IMAXie, a później obejrzałem go jeszcze parokrotnie. I nadal świetnie się bawię. I nie mam potrzeby, dorabiać tutaj jakiejś filozofii, a po przeczytaniu tysięcy komiksów z Marvela czy DC zdążyłem się przyzwyczaić do momentami głupich czy idiotycznych rozwiązań fabularnych, co nie znaczy, że akurat je lubię.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline SawiK

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #34 dnia: Pn, 25 Luty 2019, 14:26:56 »
Stalo sie po ponad 10latach i 20 filmach na koncie. Czarna Pantera zdobywa pierwsze oscary dla MCU. Muzyka, Kostiumy oraz Scenografia. Tylko czy zasłużenie,zwlaszcza za scenografie?
Niezwykly to rok dla Marvela, czwarta statuetke zdobywa animacja Sony: Spider-man Uniwersum :)
Dla przypomnienia jedyna statuetka jaka mial marvel w swojej przebogatej ofercie kinowej byl Oscar za efekty specjalne w 2004r dla Spider-mana od Sama Raimiego.
« Ostatnia zmiana: Pn, 25 Luty 2019, 14:32:12 wysłana przez SawiK »

Offline death_bird

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #35 dnia: Pn, 25 Luty 2019, 14:42:03 »
Jak dla mnie żart. Na takiej zasadzie to co roku jakiś Marvel powinien dostawać statuetki za kostiumy i za zielony ekran, bo w czym "Pantera" był tutaj lepszy od jakiegokolwiek innego przedstawiciela nurtu? Muzyki zaś poza bębnami żywcem nie pamiętam. Kiedyś nagrody nie dostawały takie ścieżki dźwiękowe jak te do "Braveheart" czy "Gladiator". Zatem z czym do gości. Gdyby chodziło o kolejną część Kpt. A. to pewnie nie byłoby ani jednej nominacji. I słusznie, bo gdzie w Marvelu (poza efektami specjalnymi) mamy do czynienia z jakimkolwiek artyzmem filmowym. Polityka i tyle.
« Ostatnia zmiana: Pn, 25 Luty 2019, 14:43:47 wysłana przez death_bird »
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline R~Q

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #36 dnia: Pn, 25 Luty 2019, 14:42:46 »
Czarna Pantera zdobywa pierwsze oscary dla MCU. Muzyka, Kostiumy oraz Scenografia. Tylko czy zasłużenie,zwlaszcza za scenografie?
Świetna, wspaniała scenografia i kostiumy.

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #37 dnia: Pn, 25 Luty 2019, 14:51:49 »
Jak dla mnie żart. Na takiej zasadzie to co roku jakiś Marvel powinien dostawać statuetki za kostiumy i za zielony ekran, bo w czym "Pantera" był tutaj lepszy od jakiegokolwiek innego przedstawiciela nurtu? Muzyki zaś poza bębnami żywcem nie pamiętam. Kiedyś nagrody nie dostawały takie ścieżki dźwiękowe jak te do "Braveheart" czy "Gladiator". Zatem z czym do gości. Gdyby chodziło o kolejną część Kpt. A. to pewnie nie byłoby ani jednej nominacji. I słusznie, bo gdzie w Marvelu (poza efektami specjalnymi) mamy do czynienia z jakimkolwiek artyzmem filmowym. Polityka i tyle.

w Black Panther była fajna muzyczka w trailerze. jeśli mam być szczery to wierzyłem że i w filmie będzie dobrze - nie było. ścieżka dźwiekowa do Luke Cage (samoistne skojarzenie tytułów) była znacznie lepiej dobrana.

Offline Gieferg

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #38 dnia: Pn, 25 Luty 2019, 14:56:57 »
Cytuj
co chwile Tony odchodzi od bycia Iron Manem i niszczy zbroje

Co znaczy "co chwile" ? Pamiętam tylko że zniszczył zbroje w IM3, nie potrzeba retconu do tego, żeby po jakimś czasie uznał że jednak jakaś mu się przyda. Z uzależnieniem nie tak łatwo wygrać.

Cytuj
pełno ludzi zdemaskowanych jako Hydra, ale jednak nie
A konkretnie?

Cytuj
Jednak fani MCU rozpowszechniają informacje (i wierzą w to), jakoby MCU było "bardzo uporządkowanym, konsekwentnie realizowanym cyklem obrazów kinowych z niezwykłą piramidą powiązań pomiędzy każdym z 20 - a niedługo 21 - filmów".
Bo jest.
W porównaniu do wszelkich innych serii, nie mówiąc o tym, że nie ma drugiej serii, która by liczyła tyle filmów powiązanych fabularnie (ani Bond ani Godzilla się do takich nie zaliczają).


Cytuj
bo w czym "Pantera" był tutaj lepszy od jakiegokolwiek innego przedstawiciela nurtu?

Because it's BLACK.
« Ostatnia zmiana: Pn, 25 Luty 2019, 14:58:33 wysłana przez Gieferg »

Offline Gazza

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #39 dnia: Pn, 25 Luty 2019, 15:07:35 »
Stalo sie po ponad 10latach i 20 filmach na koncie. Czarna Pantera zdobywa pierwsze oscary dla MCU. Muzyka, Kostiumy oraz Scenografia. Tylko czy zasłużenie,zwlaszcza za scenografie?
(...)
Jeden z słabszych filmów cyklu, a takie show wokół niego. Tym samym po raz kolejny obnażono czym tak naprawdę są nagrody tej szajki (zwanej Akademią). Nigdy nie pasjonowałem się nominacjami i zwycięzcami. Z samego rozdania nagród wolałem zawsze otoczkę niż rozstrzygnięcia. Dzisiejsza edycja umocniła mnie w tym podejściu. Śmiech na sali...

Offline Gascon200

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #40 dnia: Pn, 25 Luty 2019, 17:07:36 »
Mimo wszystko to BP to jeszcze pół biedy - soundtrack był całkiem fajny, kostiumy też. Natomiast Bohemian Rhapsody już jest dla mnie kpiną, ale najwidoczniej zarówno w Akademii są i fani Marvela, i fani Quenn :P

sum41

  • Gość
Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #41 dnia: Pn, 25 Luty 2019, 22:12:52 »
BP za kostiumy oh naprawde jakie to bylo trudne do przewidzenia, niby mamy sie eszyscy integrowac a tak bardzo ta nagroda pokazali odrebnosc Wakandy..

Zaczynam przyjmowac zaklafy ze za rok statuetka poleci do Ms Marvel a potem do jakiegos filmu z bohayerami Lgbtqgy. To nie bedzie przypadek tylko wydarzenie kulturalne!

Bender

  • Gość
Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #42 dnia: Pn, 25 Luty 2019, 22:44:55 »
Spóźniłeś się 14 lat :)

A kostiumy w BP...  ::)  jak to mówią.. bicz pliz
« Ostatnia zmiana: Pn, 25 Luty 2019, 22:46:46 wysłana przez Bender »

Offline Gascon200

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #43 dnia: Pn, 25 Luty 2019, 22:50:47 »
BP za kostiumy oh naprawde jakie to bylo trudne do przewidzenia, niby mamy sie eszyscy integrowac a tak bardzo ta nagroda pokazali odrebnosc Wakandy..

Zaczynam przyjmowac zaklafy ze za rok statuetka poleci do Ms Marvel a potem do jakiegos filmu z bohayerami Lgbtqgy. To nie bedzie przypadek tylko wydarzenie kulturalne!

Ms Marvel? Robią film serio o Khamali Khan? :O tym bardziej powinno dostać nagrodę!


A tak na serio, jeśli Captain Marvel okaże się być conajmniej solidnym filmem - parę nominacji powinien dostać.

Offline SawiK

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #44 dnia: Wt, 26 Luty 2019, 08:54:23 »
Cytuj
A tak na serio, jeśli Captain Marvel okaże się być conajmniej solidnym filmem - parę nominacji powinien dostać.
Niestety nie wyglada to dobrze. Efekty w zwiastunach szalu nie robia.
Aktorka tez jakas dretwa, a przecież luz luz luz to wizytowka MCU.
Nagrody, moze gdyby byla kolorowa imigrantka. Oscary tegoroczne ulozone poprawnoscia polityczn, zle sie dzieje.
« Ostatnia zmiana: Wt, 26 Luty 2019, 09:35:42 wysłana przez Mateusz »