Autor Wątek: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela  (Przeczytany 187500 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Gascon200

MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« dnia: Nd, 10 Luty 2019, 18:20:01 »
Skoro jest temat z The Worlds Of DC, to pomyślałem sobie czemu by nie stworzyć wątku o 2 uniwersum z superbohaterami, która jest od chyba już 11 lat maszynką do robienia pieniędzy dla Paranamount Disneya.
W jego skład wchodzą filmy takie jak:

1. Iron Man (2008)
2. Niesamowity Hulk (2008)
3. Iron Man 2 (2010)
4. Thor (2011)
5. Captain America: Pierwszy Avenger Pierwsze starcie (2011)
6. Avengers (2012)
7. Iron Man 3 (2013)
8. Thor: Mroczny świat (2013)
9. Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz (2014)
10. Strażnicy Galatyki (2014)
11. Avengers: Czas Ultrona (2015)
12. Ant-Man (2015)
13. Kapitan Ameryka: Wojna Domowa bohaterów (2016)
14. Doktor Strange (2016)
15. Strażnicy Galaktyki Vol. 2 (2017)
16. Spider-Man: Homecoming (2017)
17. Thor: Ragnarok (2017)
18. Czarna Pantera (2018)
19. Avengers: Wojna bez granic (2018)
20. Ant-Man i Wasp  Osa (2018)

W tym roku zobaczymy 3 produkcje:
-Kapitan Marvel
-Avengers: Endgame
-Spider-Man: Daleko od domu



Więc jakie są wasze ulubione filmy MCU? Lubicie w ogóle te filmy? Na co czekacie w tym roku? Zapraszam go dyskusji, gdybania, spekulacji, gadania (...) i ogółem - rozmów o produkcjach MCU.
« Ostatnia zmiana: Nd, 10 Luty 2019, 19:21:41 wysłana przez Gascon200 »

Offline eyesore

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #1 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 15:36:12 »
Nie wiem czy nie powinny być wrzucone do listy filmy z Deadpoolem i Venom. Wiem że to nie ta wytwórnia ale myślę że powinny być na tej liście.

Offline Gascon200

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #2 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 16:00:34 »
Nie powinny. Nie zostało oficjalnie potwierdzone, czy wchodzą w skład MCU, nie było też żadnych nawiązań do tego. Deadpool należy do swego FOX-owego uniwersum z X-Men (a po Deadpoolu 2 to zapewne stworzył własne, nowe uniwersum), Venom prawdopodobnie do tego od Sony.
Jeśli coś się zmieni, to musi to Feige i paru innych ludzi potwierdzić.


Inna kwestia, ze Venom niezbyt pasuje do MCU, w przeciprzeciwie do pyskatego najemnika z nawijką
« Ostatnia zmiana: Śr, 13 Luty 2019, 16:02:32 wysłana przez Gascon200 »

Offline perek82

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #3 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 20:06:23 »
Niedawno nadgoniłem filmy z MCU, to moje odczucia co do poszczególnych filmów:

Iron Man - bardzo dobry origin i start MCU, druga część mnie znudziła, trzecia trochę lepiej

Hulk - wg mnie najsłabszy film, 2 okładające się potwory przypominają mi głupawe kreskówki

Thor - lubię pierwszy film, fajnie ukazany Asgard, Hopkins jako Odyn, most itd. Drugi film też niezły, trzeciego zupełnie nie zrozumiałem - w sensie jest jakiś pomysł, ale estetyka zupełnie do mnie nie przemawia

Kapitan Ameryka - origin wg mnie jeden z najlepszych filmów, pełen akcji zimowy żołnierz, wojna bohaterów też fajna, ale było wiadomo, że w końcu wszyscy ze wszystkimi będą się lać. A samego Kapitana w komiksie nawet specjalnie nie lubię.

Avengers - lubię pierwszy film, Ultron też niby wszystko ma ale czegoś mi zabrakło żeby polubić ten film. Infinity dość monotonny trochę (ile można się tłuc z Thanosem), ale końcówka mnie jednak zaskoczyła. W sumie dość przygnębiający film - dość nietypowe jak na superhero.

Strażnicy galaktyki - zupełnie nie znam tych postaci i filmy też średnio mi podchodzą. Ratuje je humor.

Ant Man - obawiałem się tych filmów, że jakieś latanie na mrówkach będzie nie dla mnie, ale historia jest dość wciągająca, pomysłowa akcja (szczególnie w drugiej części). I kapitalny odtwórca głównej roli plus Michael Douglas.

Czarna pantera - nie wiem dlaczego okazał się takim sukcesem, ani dlaczego aż ma nominację do oscara za najlepszy film. Dobry, ale wg mnie nie wyróżnia się specjalnie od innych w MCU

Spiderman - tutaj jestem w kropce, bo kapitalnie wybrany aktor, dużo humoru, ale te wszystkie zabawki od Tony Starka to trochę mi nie pasuje. Bronią spidera powinny być szybkie pięści, spryt humor i sieć. No ale film jest osadzony w jakiejś rzeczywistości i Robert Downey jest wielką gwiazdą, więc jest pokusa, żeby go angażować w inne filmy.

Jak już jestem na bieżąco, to zamierzam na kolejne chodzić do kina - szczególnie, że właśnie mi pod domem otworzyli:)


Dr Strange mi jakoś umknął - nie znam tej postaci (parę razy gdzieś się gościnnie pojawił, albo w jakimś crossoverze miał jakiś epizod), więc origin był dla mnie ciekawy. I muszę przyznać, że film jest w moim top5 i sam bohater też byłby wysoko.


Ogólnie mam wrażenie, że wybór aktorów do poszczególnych postaci jest w większości przypadków kapitalny - Iron Man, Thor, Loki, Kapitan, Strange, Spiderman.
« Ostatnia zmiana: Śr, 13 Luty 2019, 22:10:27 wysłana przez perek82 »
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

sum41

  • Gość
Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #4 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 20:32:45 »
Ulubiony to Cap America 1 bo dzieje sie podczas wojny co uwielbiam a do tego technologicznie zaawansowana organizacja Hydra i jej zabawki (wunderwaffe) nic wiecej mi nie trzeba.




Offline Gieferg

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #5 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 04:48:08 »
Niby dość nierówna seria, ale trzyma poziom na tyle, bym każdy kolejny film dołączał do kolekcji Blu-ray.

Najlepsze filmy:
1) Infinity War
2) Winter Soldier
3) Ragnarok

Najgorsze filmy:
Dr.Strange
Black Panther
Nie za dobry też drugi Thor i obie części Ant-Mana.
« Ostatnia zmiana: Pt, 15 Luty 2019, 04:53:55 wysłana przez Gieferg »

Offline SawiK

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #6 dnia: So, 16 Luty 2019, 12:11:09 »
Fani Carnej Wdowy  uzbroic sie  cierpliwosc:


"Jak podaje portal Collider, scenariusz Black Widow idzie do poprawki. Tekst autorstwa [najwyraźniej nie spełnia standardów studia i potrzebna jest nowa osoba, która to zmieni. Collider podaje, że zadanie to powierzono Nedowi Bensonowi Podobno producenci byli pod wrażeniem jego filmowego eksperymentu Zniknięcie Eleanor (historii opowiedzianej w trzech filmach, za każdym razem z innej perspektywy). "


Moze w 7fazie podstarzala Scarlet w koncu zagra w swojej solowej produkcij. A szkoda bo Wdowa nie potrzebuje wielkich milionow na produkcje. Jej film bylby tez dobrym miejscem na wystep Hawkeya lub Daredevila.
« Ostatnia zmiana: So, 16 Luty 2019, 12:17:23 wysłana przez SawiK »

Offline U.F.O

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #7 dnia: So, 16 Luty 2019, 14:11:34 »
Lepiej żeby poprawiali scenariusz w tak początkowej fazie produkcji, niż by zrobili jak z solo ;)

Offline SawiK

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #8 dnia: So, 16 Luty 2019, 14:28:30 »
Szkoda jednak ze tak przeciągają i opierniczaja sie z ta produkcja. Juz dawno mogła byc trylogia Wdowy za nami.

Od razu przyłączam sie do swoich top z MCU:

Najlepsze:
Zimowy Żołnierz,
Iron Man,
Infinity War,
Dr Strenge,

Jest tez poro sredniawek ale to moje Mega Gniociki:
Black Panther
Thor2
C.Ameryca Pierwsze Starcie,

« Ostatnia zmiana: So, 16 Luty 2019, 14:30:30 wysłana przez SawiK »

Offline death_bird

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #9 dnia: So, 16 Luty 2019, 19:21:10 »
Jeśli chodzi o zestawienie to do ulubionych zaliczyłbym (kolejność przypadkowa):
1. GotG
2. The Avengers
3. Avengers: Infinity War
+ C.A.: Winter Soldier

Do najsłabszych (kolejność przypadkowa):
1. Thor: The Dark World
2. Thor: Ragnarok
3. Black Panther
+ Ant-Man

Hulka w ogóle nie wliczam. Traktuję to jak jakiś elseworld do pominięcia i zapomnienia.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline perek82

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #10 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 16:05:51 »
Jakie komiksy służyły za inspiracje w filmach MCU? Ja się dopatrzyłem:
Iron Man Extremis
Infinity Gauntlet
Civil War
Winter Soldier
Planet Hulk - Thor Ragnarok
Ultimates Millara - chociażby postać Fury'ego, ale też ogólnie początki Kapitana i Avengers

Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline Gascon200

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #11 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 16:10:29 »
Ultimate Spider-Man - w MCU Parker jest dosyć podobny do Parkera z komiksów (i Milesa też, np. podobny kumpel)

Nieskończoność - głównie Black Order czy bitwa Thora z Thanosem

Masa różnych scen w różnych filmach nawiązuje do kadrów z komiksów.



Offline Gieferg

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #12 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 15:04:08 »
Mam podobnie. Na Endgame kończę moją przygodę z MCU. Zobaczę co tam robi konkurencja z DC i Sony (Venom nie był taki zły), ale bez jakiś wielkich nadziei albo oczekiwań.

No ja tam na Endgame kończyć nie zamierzam, bo jednak tegoroczny Spider-Man mnie interesuje. Nie wiem tylko co dalej bo na razie nie widać na horyzoncie więcej filmów Marvela, które jakoś bardzo bym chciał zobaczyć (bo sequele Pantery czy Strange'a, albo solowy prequel o Czarnej Wdowie się do tej kategorii nie zaliczają). Wszystko zależy od tego, jakie filmy potem będą robić - jesli na przykład powstanie Thor 4 to jestem zainteresowany, ale co poza tym? Sam nie wiem.
A tak to najchętniej bym obejrzał spotkanie Spider-Hollanda z Hardym-Venomem i to nawet gdyby musieli w tym celu zabrać Pajączka z MCU.
Tak czy inaczej Captain Marvel obejrzę tylko "z obowiązku", akurat mam jedno zaproszenie do Heliosa do wykorzystania :P
« Ostatnia zmiana: Pn, 18 Luty 2019, 15:15:08 wysłana przez Mateusz »

KamilM

  • Gość
Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #13 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 15:07:34 »
Ponoć Eternals mają robić. Mówi się też o tym, że X-Men mają zadebiutować w Endgame. Tak ogólnie to ja już czuję przesyt.

Offline Gieferg

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #14 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 15:09:19 »
Eternals nie znam i mnie nie obchodzą, za to X-Meni mogliby mnie przyciągnąc do kina, mam dość FoXMenów i chciałbym żeby w końcu zrobiono to od nowa.