Autor Wątek: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela  (Przeczytany 183075 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gieferg

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #1935 dnia: Pn, 12 Luty 2024, 13:07:49 »
Jak to nie jest całkiem sporo, to cóż, oczywiście masz prawo do swojej opinii.

Tyle tylko, że to wszystko już było wiadomo przed zwiastunem jeśli ktoś śledził temat.
Ze zwiastuna nic nowego nie wynika, więc ktoś może mieć taką opinię (sam też tak to odebrałem). Po prostu potwierdziły się dotychczasowe informacje (niestety) i tyle.

Offline Koalar

« Odpowiedź #1936 dnia: Pn, 12 Luty 2024, 13:30:47 »
Napisałem, że sporo pokazuje dla tych, co może nie chcą się dowiedzieć (czy też potwierdzić informacji, o których rzekomo "było wiadomo"). Oczywiście masz prawo do swojej opinii.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline Gieferg

« Odpowiedź #1937 dnia: Pn, 12 Luty 2024, 13:38:32 »
Nie "rzekomo", tylko po prostu było wiadomo. Widać, że plotek, newsów i przecieków nie śledzisz, spoko, nikt nikogo nie zmusza. W porównaniu do wielu innych zapowiedzi ten konkretny teaser i tak zdaje się zapodawać jedynie szczątkowe info i zdaje się być w większości oparty na pierwszym akcie filmu.

A ci co naprawdę nie chcą nic wiedzieć przed seansem, nie powinni oglądać żadnych zapowiedzi.
« Ostatnia zmiana: Pn, 12 Luty 2024, 13:41:27 wysłana przez Gieferg »

Offline death_bird

« Odpowiedź #1938 dnia: Pn, 12 Luty 2024, 16:05:56 »
"Dwójka", która nie należała do MShe/pronouns/U była już mocno średnia. Nie widzę powodu dla którego odsłona Di$neya miałaby być lepsza. Natomiast dostrzegam przesłanki dla których może być gorsza.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Koalar

« Odpowiedź #1939 dnia: Pn, 12 Luty 2024, 16:18:07 »
Nie "rzekomo", tylko po prostu było wiadomo. Widać, że plotek, newsów i przecieków nie śledzisz, spoko, nikt nikogo nie zmusza. W porównaniu do wielu innych zapowiedzi ten konkretny teaser i tak zdaje się zapodawać jedynie szczątkowe info i zdaje się być w większości oparty na pierwszym akcie filmu.

A ci co naprawdę nie chcą nic wiedzieć przed seansem, nie powinni oglądać żadnych zapowiedzi.

To mówisz, że było wiadomo, bo plotki i przecieki? Nie wiedzieć czemu nie mam do nich zaufania.

Teaser to może i w 90% pokazywać treść, której nie będzie w filmie, np. mogli pokazać, jak Reynolds (albo Deadpool) negocjuje z Disneyem. A że ten całkiem sporo zdradza, o czym będzie film, to to napisałem i już kwestia czytającego, co z tą wiedzą zrobi.

Offline Motyl

« Odpowiedź #1940 dnia: Pn, 12 Luty 2024, 17:17:23 »
Właśnie zdradza niewiele. Dosłownie cztery dłuższe sceny z filmu, które mogą łącznie trwać mniej niż kwadrans. Pierwsza - przyjęcie urodzinowe Wade'a pewnie na początku filmu, druga - połączoną z nią gadkę w TVA, po której Deadpool dołącza do MCU oraz walkę na śniegu oraz ujęcia walki, w tle której mamy rozwalone logo 20th Century Fox. Dodatkowo pojawia się ujęcie od tyłu Cassandry Novy, Logana, no i dosłownie ułamek Jackmana w nowym kostiumie. Biorąc pod uwagę, ile zdjęć pojawiło się w sieci i kogo ma nie być w tym filmie, to ten teaser jest sprawnie zrobiony. Czekam, lubię poprzednie Deadpoole i lubię odniesienia do innych filmów, a zwłaszcza do X-Men Bryana Singera, bo to moje ulubione filmy z mutantami.

Online Castiglione

« Odpowiedź #1941 dnia: Wt, 13 Luty 2024, 10:15:24 »
Ja jakoś nigdy nie byłem przesadnym fanem filmów z Deadpoolem - w miarę lubiłem, ale wolałem inne filmy o mutantach (generalnie X-Menów Foksa do pewnego momentu bardzo lubiłem - tak gdzieś do czasu "Apocalypse", chociaż później był jeszcze dobry "Logan") - ale na ten moment to dla mnie chyba najbardziej oczekiwane filmowe superhero, co w sumie niezbyt dobrze świadczy o stanie gatunku.

Offline eyesore

« Odpowiedź #1942 dnia: Wt, 13 Luty 2024, 13:13:28 »
Ale wiecie że niekoniecznie to co znajduje się w tym trailerze (przynajmniej na początku) musi być w filmie?
Przecież, tylko nie pamiętam przy której części, był trailer który kompletnie nie łączył się z tym co jest w filmie. Ja trzymam kciuki za D3 bo traktuje ten film taki jak był jego zamysł, prostą, troszkę głupawą, rozrywkę z ogromną ilością akcji i absurdalnych sytuacji. Nie oczekuję niczego więcej i pewnie niczego więcej nie dostanę  ;)

A co do Echo, w pewnym momencie oglądałem ten serial tylko po to żeby zobaczyć jak bardzo mocno coś jeszcze spier@#$. Nie widziałem dawno tak słabej produkcji, łącznie z tym że w kilku scenach akcji było ewidentnie widać że cios nie sięgał osoby uderzanej, jestem ciekawy czy w ogóle ktoś ogląda te produkcje że zatwierdzeniem tego do emisji.

Offline Koalar

« Odpowiedź #1943 dnia: Wt, 13 Luty 2024, 13:25:05 »
Pamiętam jakieś zmyłki typu biegnący Hulk w trailerze Wojny bez granic. Nie sądzę, żeby tego, co pokazano, nie było w filmie (przynajmniej najważniejszych rzeczy). Mogłoby to zdenerwować fanów, że są robieni w bambuko. Generalnie po Deadpoolu mógłbym nawet się spodziewać jakiegoś trollowania (i nawet jakiegoś żartu w filmie w stylu "Gdzie jest ten gość, przecież był w teaserze!"), ale nie teraz, kiedy Marvel jest w takim dołku i stąpa po cienkim lodzie.

Offline Pan M

« Odpowiedź #1944 dnia: Wt, 13 Luty 2024, 13:56:01 »
Mi się tam sięgnięcie po  TVA podoba. Prawda jest taka, że Loki ma zbyt duże znaczenie dla filmowego uniwersum, żeby to tak olać. Niestety nie klei się w tym motywie, to gdzie byli ci goście w trakcie wydarzeń z ostatniego Spider-mana i Strange'a.  Nawet nie biorę pod uwagę wprowadzenia tego motywu, bez kontekstu dla ludzi nieznających Lokiego. To musi zostać ogólnie wyjaśnione choćby z banalnego powodu narracyjnego jakim jest wprowadzenia Wade'a w tą organizację.

Fajne też są smaczki jak choćby Wolverine jako Patch, bo widzimy Logana z tyłu w białym garniaku. Tutaj nawet pojawiły się ploty, że skoro robią patcha, to może i tak by sięgnęli po Joe Fixia. Ja szczerze wątpię po tym co zrobiono z Hulkiem w mcu.

Tak poza tym to już naprawdę ciężko przewidzieć czy ten film będzie hitem, bo nawet Flash z całym tym Keatonem okazał się finansową klapą, no ale przyjmując to, że jednak Marvel w kinie miał przez lata dużo lepiej wyrobiona markę od DC to szanse na ładny wynik pewnie są. W końcu Guardiani vol 3 czy nawet ten animowany Spider spoza mcu wycisnęły sporo kasy. Tendencja jest spadkowa względem zainteresowania kinem superhero, ale też tak naprawdę ogromny wpływ ma to, czy film po prostu dowozi minimum jakości. Sporo seriali i filmów marvela to tak naprawdę straszne trociny ostatnio, nawet jak D3 da radę to ja i tak na miejscu Marvel Studios bym tutaj się z niczego nie cieszył. Wtedy to będzie ten sam przypadek co GOTG vol 3, którzy po prostu wybronili się tym, że to te konkretne lubiane przez ludzi postaci i ten konkretny twórca, który jakościowo trzymał się własnej poprzeczki, gdzie spadek formy na przestrzeni całej marki generalnie się go nie imał.

Nadal obecne plany na kolejne rzeczy w mcu są po prostu meh na czele z capem 4 i thundberbolts i tego nie zmieni potencjalny jeden hit, tak samo jak GOTG vol 3 nie sprawiło, ze reszta projektów była fajna po tym.
« Ostatnia zmiana: Wt, 13 Luty 2024, 14:00:55 wysłana przez Pan M »

Offline Tymon Nadany

« Odpowiedź #1945 dnia: Śr, 14 Luty 2024, 07:18:29 »
Deadpool to gówno wiem bez oglądania. Pierwsza cześć ledwie obejrzałem takie ścierwo dla gimbazy, drugiej części nawet zwiastuna nie dałem rady obejrzeć a trzeciej nawet nie będę tykał, komiksów z martwym basenem też nienawidzę.

Offline Motyl

« Odpowiedź #1946 dnia: Śr, 14 Luty 2024, 08:00:24 »
Mi się tam sięgnięcie po  TVA podoba. Prawda jest taka, że Loki ma zbyt duże znaczenie dla filmowego uniwersum, żeby to tak olać. Niestety nie klei się w tym motywie, to gdzie byli ci goście w trakcie wydarzeń z ostatniego Spider-mana i Strange'a.  Nawet nie biorę pod uwagę wprowadzenia tego motywu, bez kontekstu dla ludzi nieznających Lokiego. To musi zostać ogólnie wyjaśnione choćby z banalnego powodu narracyjnego jakim jest wprowadzenia Wade'a w tą organizację.

Może czary-mary Strange'a sprawiły, że jego działania mające pomóc Pająkowi nie były dla TVA widoczne?

Tak poza tym to już naprawdę ciężko przewidzieć czy ten film będzie hitem, bo nawet Flash z całym tym Keatonem okazał się finansową klapą, no ale przyjmując to, że jednak Marvel w kinie miał przez lata dużo lepiej wyrobiona markę od DC to szanse na ładny wynik pewnie są. W końcu Guardiani vol 3 czy nawet ten animowany Spider spoza mcu wycisnęły sporo kasy. Tendencja jest spadkowa względem zainteresowania kinem superhero, ale też tak naprawdę ogromny wpływ ma to, czy film po prostu dowozi minimum jakości. Sporo seriali i filmów marvela to tak naprawdę straszne trociny ostatnio, nawet jak D3 da radę to ja i tak na miejscu Marvel Studios bym tutaj się z niczego nie cieszył. Wtedy to będzie ten sam przypadek co GOTG vol 3, którzy po prostu wybronili się tym, że to te konkretne lubiane przez ludzi postaci i ten konkretny twórca, który jakościowo trzymał się własnej poprzeczki, gdzie spadek formy na przestrzeni całej marki generalnie się go nie imał.

Premiera jest w takim trochę dobrym, trochę nieciekawym terminie. Lepszy byłby maj lub świąteczne żniwa w grudniu. Koniec lipca rzecz jasna nie jest najgorszy, ale wiele razy okazywało się, że sierpień to już trochę martwy sezon. Jak film złapie dobre recenzje i przychylność widzów to w sierpniu może mieć małe spadki popularności, bo tam często nie ma konkurencji w box office. Kolejny komiksowy film to Kraven 30 sierpnia. Jestem dobrej myśli, na tym filmie raczej Marvel nie straci. Zobaczymy, co pokaże kolejny zwiastun.

Offline Kandor

« Odpowiedź #1947 dnia: Śr, 14 Luty 2024, 10:08:56 »
"Off top": oglądam "Iron Mana 2" z 2010 roku i pojawił się tam Eleon Musk :-)

Online Gazza

« Odpowiedź #1948 dnia: Śr, 14 Luty 2024, 10:39:44 »
Baa, nawet część scen była kręcona w hangarach Space X. :)

Offline musznik11

« Odpowiedź #1949 dnia: Śr, 14 Luty 2024, 10:45:47 »

Jednak pierwszym, który zaspoilerował ludzkości działalność Muska, był Wernher von Braun w swoim "The Mars Project" z 1952 roku (: