Autor Wątek: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela  (Przeczytany 191934 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sum41

  • Gość
Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #1545 dnia: Nd, 26 Marzec 2023, 14:57:32 »
Napewno jest niewinny i to byla znow pomyłka tej brutalnej amerykanskiej policji😅

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #1546 dnia: Nd, 26 Marzec 2023, 15:14:45 »
 Aj em Kang. Kang de konkueror bicz. Sprawa wygląda na poważną to nie są wynurzenia pani co dwadzieścia lat temu czuła się maltretowana seksualnie spojrzeniami, ale jeszcze trzy lata tam pracowała bo coś tam. Jest telefon alarmowy, jest interwencja policji, są rany opatrywane w szpitalu. W tym wypadku, nawet odstąpienie od wniesienia oskarżenia chyba nic mu nie daje.

Offline Koalar

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #1547 dnia: Nd, 26 Marzec 2023, 15:19:12 »
"Krąży niepotwierdzona plotka że Jonathan Majors, znany także jako Kang, został dzisiaj aresztowany w Nowym Jorku." - to zdanie mówi tylko o aresztowaniu. Fakt aresztowania potwierdzono. Napisali już o tym nawet na Wikipedii https://en.wikipedia.org/wiki/Jonathan_Majors. Bez urazy, ale jak kto co rozumie, jak kto co odczytuje, to już jego sprawa i jego procesów myślowych :-) Jednak idąc logicznym tokiem rozumowania pewne komunikaty odczytuje się wprost tak, jak nakazuje ich konstrukcja.

Dobrze, ale ja wyciągam wnioski z całej wypowiedzi, a nie z każdego zdania osobno. Dalej jest dopowiedzenie (w nowym zdaniu), że rzekomo coś się wydarzyło i aktor uznaje to za nieporozumienie. Dla mnie to jest część plotki (atak) i tyle. Jak uważasz, że plotką jest tylko aresztowanie, bo zdanie się kończy, to OK. Ja to odczytuję inaczej.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline Pan M

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #1548 dnia: Nd, 26 Marzec 2023, 15:27:08 »
Widzę, że Marvel goni Dc w kategorii osób pokroju Heard i Millera.

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #1549 dnia: Nd, 26 Marzec 2023, 15:39:17 »
Napewno jest niewinny i to byla znow pomyłka tej brutalnej amerykanskiej policji😅

Polecam do przeczytania książkę "Wałkowanie Ameryki" Marka Wałkuskiego - chyba dość dobra pozycja, całkiem adekwatna sądzę wobec nastrojów i ruchów społecznych (to, co wydarzyło się w związku z morderstwem George’a Floyda w 2020 roku, jak i wiele wiele lat wcześniej z licznymi okaleczeniami i zabójstwami czarnoskórych obywateli USA, jak i to, co również dotyka czarnych w tym kraju obecnie, zaczyna tworzyć wśród określonych środowisk amerykańskich pragnienie zakładania ,,grup rebelianckich" albo Ruchu Oporu przeciw władzy, Rządowi, przeciw odbieraniu podstawowych praw do życia), które od jakiegoś czasu panują ,,za oceanem". A również tyczy się to sytuacji (o ile jest ona prawdziwa, a takich to teraz z dżylion w ,,uesej") kangowego Majorsa. I nie jest to nawet wyjątek, bardzo podobne, kłamliwe zdarzenia dotyczą nawet sportowców, o czym zapewne wiecie. Koszykarz Dennis Schroder (obywatel Niemiec... tak przy okazji), również czarnoskóry, który obecnie reprezentuje barwy zespołu LA Lakers, któremu w NBA kibicuję od dawna, jakieś dwa miesiące temu został ,,omyłkowo" aresztowany przez FBI, ponieważ jakiś tam oddział tej Agencji pomylił go z... jakimś tureckim czy tunezyjskim (sam już nie pamiętam) handlarzem jakiegoś towaru z czarnego rynku...

A co do tego, co ma dziać się w "Secret Invasion", to proszę bardzo, taki myk, którego
trochę nie ogarniam. Niby taki pomysł na fabułę serialu o tak ważnym dla historii komiksów Marvela evencie, pasuje, ale coś mi w tym również przeszkadza.


sum41

  • Gość
Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #1550 dnia: Pn, 27 Marzec 2023, 10:57:24 »
Kevin to zlatwi powie ze ten Kang co bil dziewczyne to byl inny gosciu z innego  równoległego wymiaru,  nie naszego, nasz jest czyty i moze dalej grac i zarabiac duzy hajs dla korpo :)

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #1551 dnia: Pt, 31 Marzec 2023, 18:35:12 »
Czy są to generycznie wypluwane ,,bluzgi" dość zaawansowanej w grafice komputerowej SI, czy efekty przemyślanej i zaplanowanej pracy specjalistów od efektów specjalnych, nieważne. Jeśli Disney dalej będzie pozwalał Marvel Studios na realizowanie produkcji na rynek kinowy i streamingowy w taki sposób, jaki dostrzegamy obecnie, czyli praca a'la: ,,Marvel Studios robi filmy pod siebie, a nie reżyserzy, którzy są tylko marionetką przedłużającą pragnienia i cele wielkiego molocha rozrywki", to za niedługo tak właśnie będzie wyglądać MCU, ponuro, niszowo, melancholijnie i antyutopijnie, tak jak przy tych ,,bluzgach" albo efektach ludzkiej pracy:



Online PabloWu

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #1552 dnia: So, 01 Kwiecień 2023, 09:28:49 »
Snoop Dogg ma zagrać nowego Iron Mana, będzie się działo  8)

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #1553 dnia: So, 01 Kwiecień 2023, 10:33:22 »
Snoop Dogg ma zagrać nowego Iron Mana, będzie się działo  8)


Wiggle Diggle... Double G bump, bump, bump! motherfucka!

Sheesh... Ale i tak jeden z lepszych duetów Snoopa to nie jakiś tam ewentualny Iron Man w MCU we współpracy z nowym Kapitanem Ameryką a'la Falconem, lecz wykon tego rapera z 2Packiem w kawałku: "2 Of Amerikaz Most Wanted" z albumu (jednego z najlepszych w historii hip-hopu/rapu!) "All Eyez on Me" z 1996 roku. Taka prawda, że jeśli Snoop faktycznie chce ,,dołożyć się" do procesu kreatywno-twórczego w Disney/Marvel Studios, proszę bardzo, może zostać producentem. Kasa nie boli.

O wiele bardziej akceptowałbym takie rozwiązanie w nowych kreacjach fabularno-wątkowych MCU. A czemu by nie?

 ;D ;D ;D ;D

Offline Lukop

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #1554 dnia: Wt, 11 Kwiecień 2023, 18:29:56 »
No, widzę, że wątek wrze.  :D

Czekaliśmy. Kazano nam poczekać jeszcze nawet trochę dłużej. Natomiast zbliżają się. Już majaczą na horyzoncie. Marvelki.

Nie mam większych przemyśleń, nie zamierzałem na to iść do kina i podtrzymuję. Możliwe, że obejrzę na Disney+.

Co do pierwszego filmu miałem mieszane odczucia. Odbiór psuła na samym początku osoba Brie Larson, którą trudno polubić, mając w pamięci skrajnie feministyczne komentarze wobec męskiej części widowni. Na domiar złego, Kapitan Marvel oczywiście eksplorowała toksyczność facetów, pokazując w retrospekcjach, że odpowiadali za każdą jej porażkę. Jakie szczęście, że przez całe życie natrafiała na same życzliwe kobiety. Pierwszemu filmowi na pewno pomogły osoby Nicka Fury'ego i Talosa, lubię też obu aktorów. Ostatecznie całość obejrzało mi się całkiem przyjemnie. Nic odkrywczego, głupia geneza nudnych supermocy, ale jeżeli ktoś ogląda MCU na etapie 20+ filmu, to raczej wie, czego się spodziewać i w tym filmie z grubsza to dostał. Tyle o poprzedniczce.

Kilka słów podsumowania na temat sequela. Nie przepadam za Kap. Marvel, a po WandaVision nie lubię też Moniki Rambeau. Bardzo głupio napisana postać, trafiła jej się na dodatek jedna z najdurniejszych linii w serialu, gdy broniła przewinień terrorystki. To nie jest dla mnie materiał na superbohaterkę. Tak jak w przypadku Marvel, moment pozyskania mocy zrealizowany po najmniejszej linii oporu. Szkoda, że nie kryje się za tym ciekawsza historia. Wyglądało to jakby musieli wprowadzić ją (z supermocami) do MCU, sprawdzili jakie tytuły mają po drodze i w tak wymuszony sposób dopisali wątek do WandaVision. Ms Marvel kojarzę tylko z gry Avengers, a to nie najlepszy punkt odniesienia, choćby dlatego, że w MCU chyba coś namieszali z jej mocami. Mam zatem 3 na 3 w obojętności wobec głównych bohaterek, nie trafia do mnie ton filmu, zniechęcają ostatnie działania zarówno Disney'a jak i Marvela oraz dalszy udział Brie Larson. Dla Samuela L. Jacksona prawdopodobnie zobaczę na D+, jestem ciekaw ile minut dostał.
« Ostatnia zmiana: Wt, 11 Kwiecień 2023, 18:31:52 wysłana przez Lukop »

Offline komiksowe_warianty

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #1555 dnia: Wt, 11 Kwiecień 2023, 19:05:52 »
Marvelu, przestań już iść drogą "hehe" filmów.

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #1556 dnia: Wt, 11 Kwiecień 2023, 19:41:27 »
Jeśli MCU ma przestać być (szkoda że nie wparaduje teraz tu Deadpool; jakby ów śmieszkowy najemnik Marvela zrobił by sobie wbitę nagle do jakiegoś filmu MCU i zrobił porządek z tym Multiświatem, tak jak zrobił porządek w komiksie "Deadpool Kills the Marvel Universe", to by się wreszcie to pierdololo skończyło.  ;D) słodziutkie, lukrowane pastelami i kolorami Disney'a - bo przecież musi się sprzedać! - to jedyna nadzieja na taką zmianę być może, i oby to nie był efekt krótkotrwały, leży w "Tajna Inwazja", serialu, który za dwa miesiące zadebiutuje na Disney+. Zwiastun dedykowanej na platformę streamingową Disneya produkcji, zarówno ten pierwszy i ostatni, robią według mnie kapitalne do potęgi entej wrażenie. I to wrażenie na chyba każdym dorosłym i świadomym widzu, który ceni sobie MCU, ale oczekuje czegoś odważniejszego, bardziej przyziemnego, ciernistego i zawadiackiego! Kilkadziesiąt sekund zwiastuna mrożących krew w żyłach pod względem podstępnie tajemniczego, chłodnego i cieknącego realizmem rzeczywistości klimatu i atmosfery, w którym prezentacja założeń serialu, który prawdopodobnie da nam coś czego w MCU jeszcze nie było, wyszła fantastycznie! "Tajna Inwazja" będzie, co podejrzewam, połączeniem klimatu, atmosfery i motywów z cyklu filmów "Tożsamości Bourne'a" z filmem "Eagle Eye", "Jack Ryan" etc. Sami sobie odpowiecie, z czym ten serial się wiąże. To nie będzie ,,źle uważony bigos"! Damn it!



A... i oby takiego Hulka nie było w "The Marvels"; oby Bobik Iger i Feige nie stwierdzili, że na pokazach przedpremierowych ,,heroinkowych Marvelek" jest źle, więc trzeba zrobić dokrętki i wstawić ,,takiego właśnia Hulka".




Offline Lukop

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #1557 dnia: Wt, 11 Kwiecień 2023, 20:06:01 »
A... i oby takiego Hulka nie było w "The Marvels"; oby Bobik Iger i Feige nie stwierdzili, że na pokazach przedpremierowych ,,heroinkowych Marvelek" jest źle, więc trzeba zrobić dokrętki i wstawić ,,takiego właśnia Hulka".

Przecież mają teraz tańszą w utrzymaniu, prawdziwą... jakby to powiedzieć progresywnym językiem... hulczkę (?). Akurat taka She-Hulk to idealnie pasowałaby na gościnny występ w tym widowisku. I tak raczej pogodzono się, że wielu mężczyzn, dotychczasowych fanów MCU, zrezygnuje z seansu. Niby Disney powinien być za zrównaniem płac, ale pewnie nie mieliby nic przeciwko przyoszczędzeniu paru $ na cameo. Coś mi mówi, że Tatiana dostałaby nieco niższą gażę od Marka Ruffalo.

Bender

  • Gość
Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #1558 dnia: Wt, 11 Kwiecień 2023, 20:31:18 »
Ciekaw jestem, do kogo adresowany jest ten film? Tak w kontekście czysto finansowego potencjału, i na jaki wynik liczą?

Offline death_bird

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #1559 dnia: Wt, 11 Kwiecień 2023, 21:01:24 »
Adresowany jest do tej połowy ludzkości, która tego typu historie ma gdzieś. Poza tym zostają jeszcze tzw. mniejszości i die hard fans.
Czyli generalnie ścieżka ideologiczna ponad zdrowy rozsądek. Przynajmniej dopóki w dziale księgowości czerwone syreny nie zaczną wyć na alarm.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".