Autor Wątek: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela  (Przeczytany 187421 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

sum41

  • Gość
Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #1020 dnia: Pt, 13 Maj 2022, 21:59:41 »
Co do filmu o magii w ktorym bylo malo magii to sie z nimi najbardziej zgadzam w Harrym Potterze jedt to lepiej ukazane tuta mamy tylko tarcze lassa i jednego przywolanego stwora, chyba malo wzorowali sie na komiksach

Stelmach i spolka to sa meczybuly ale tutaj jakbys posluchal dluzej to ciekawie i sensownie to argumentuja.

Offline misiokles

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #1021 dnia: So, 14 Maj 2022, 01:43:13 »

Stelmach i spolka to sa meczybuly ale tutaj jakbys posluchal dluzej to ciekawie i sensownie to argumentuja.
A odpowiedzieli na pytanie czy magia Earth-616 działa w innym wszechświatach tak samo?

Offline Pan M

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #1022 dnia: So, 14 Maj 2022, 07:02:54 »
Co do filmu o magii w ktorym bylo malo magii to sie z nimi najbardziej zgadzam w Harrym Potterze jedt to lepiej ukazane tuta mamy tylko tarcze lassa i jednego przywolanego stwora, chyba malo wzorowali sie na komiksach

Stelmach i spolka to sa meczybuly ale tutaj jakbys posluchal dluzej to ciekawie i sensownie to argumentuja.

Harry Potter to uniwersum w którym 95% postaci bez różdżek nie potrafi nic zdziałać magicznie  8) W Strange'u było też przecież
Spoiler: PokażUkryj
przejmowanie ciał przez Wandę i Strange'a, iluzja Wandy w miejscu zdewastowanego Westview czy walka za pomocą nut/muzyki
No jednak męczybuły, które widzą to co chcą. No w opór mało się wzorowali na komiksach kij z tego, że film bezwstydnie odnosi się do jednego z najbardziej ikonicznych motywów w komiksach superhero jakim jest wieloświat i cały story arc z
Spoiler: PokażUkryj
 szaloną Scarlet Witch, jest wzorowany na House of M 
Oczywiście to jest totalnie inna historia, ale film a komiks łączy sedno ukazania do czego jest zdolna ta postać jeżeli będzie wystarczająco zdesperowana.
Czepiania się na tym etapie, że w ogóle MCU nie jest jak komiksy to jakiś absurd. Od początku było wiadomo, że MCU ≠MarvelComics. Różnic w odniesieniu do komiksów tam jest pierdyliard od początku trwania tej serii. Ultrona w komiksach stworzył Pym, w filmach Stark w asyście Bannera, komiksowe Civil war nie miało tak ważnego wątku Winter Soldiera jak film, Thanos w filmach nie jest zakochany w Śmierci, Scarlet Witch i  Quicksilver nie są dziecmi Magneto w mcu tak jak w Marvel Comics. Znajdzie tego dużo więcej. Typy się czepiają, że MCU różni się od komiksów. To nie jest merytoryczna krytyka filmu na bazie jego scenariusza, aktorstwa itd. tylko tego, że filmy  różnią się od materiału źródłowego, co jest głupie bo  MCU nigdy nie miało być dosłowną ekranizacją komiksów i od początku to był po prostu inny, filmowy świat.

No i jeszcze wracając do
Spoiler: PokażUkryj
śmierci Ilumnati
to w sumie było bardzo komiksowe. Przecież to straszne buce w komiksach były i władza im na tyle poprzestawiała we łbach, że czuli się aż zbyt pewnie.

Stelmach mnie nie za bardzo interesuje. Zamiast oglądać jakiś malkontentów, to byś w końcu ogarnął jakoś tego Batman Tas. 
« Ostatnia zmiana: So, 14 Maj 2022, 07:24:28 wysłana przez Pan M »

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #1023 dnia: So, 14 Maj 2022, 08:46:29 »
,,What if... ?" - od zwykłej ciekawości do zachwytu. I to zachwytu przez duże Z. Obejrzane pierwsze dwa odcinki - chodzi o fakt, że te alternatywne historie są tak cudownie niecodzienne, tak nietuzinkowe... rozwala mnie to po całości. I dalej będę traktował tą serię animacji, jako ciekawostkę i dodatek. Nie podchodzę do serialu jak do czegoś czym mam się zachwycać w MCU. No ale
Spoiler: PokażUkryj
Thanos ,,ziomek"?


Dajcie mi tego więcej! Rewelka!

Offline Gazza

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #1024 dnia: So, 14 Maj 2022, 10:15:21 »
Co do filmu o magii w ktorym bylo malo magii
Wtf? Czy nadal rozmawiamy o „Strange 2”? Bo mam wrażenie, że ktoś odleciał, albo spał na seansie…

Offline misiokles

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #1025 dnia: So, 14 Maj 2022, 12:42:13 »
Mnie ogólnie mierzi magia, gdzie czyta się formułki zaklęć ale gdy dochodzi do rzucania spelli to głównie się macha rękami, rzadko kiedy się mówi zaklęcia. Tak więc w tym Darkholdzie i podobnych w środku muszą być rysunki ala Kamasutra jak machać palcami by puścić potężnego fireballa :)

sum41

  • Gość
Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #1026 dnia: So, 14 Maj 2022, 21:48:12 »
Wtf? Czy nadal rozmawiamy o „Strange 2”? Bo mam wrażenie, że ktoś odleciał, albo spał na seansie…
Chodzi mi o to ze Strange ciagle tylko swietlne tarcze robi a moglby np korxystac z stworow z innych wymiarow raz to zrobil na poczatku filmu. Obrona klasztoru tez lipna niby najpotezniejsi magowie a tez tylko kolejne tarcze lasa strzaly no i dzialo, mogli eezwac jakies inne byty a byl tylko jedyn byk...

Jest magia ale ciagle to samo bez rozwoju, jedynie scena z nutami to cos nowatorskiego, a film mial budzet chyb 250mln, troche tego nie widac..

Offline Pan M

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #1027 dnia: Wt, 17 Maj 2022, 18:16:07 »
Chodzi mi o to ze Strange ciagle tylko swietlne tarcze robi a moglby np korxystac z stworow z innych wymiarow raz to zrobil na poczatku filmu. Obrona klasztoru tez lipna niby najpotezniejsi magowie a tez tylko kolejne tarcze lasa strzaly no i dzialo, mogli eezwac jakies inne byty a byl tylko jedyn byk...

Jest magia ale ciagle to samo bez rozwoju, jedynie scena z nutami to cos nowatorskiego, a film mial budzet chyb 250mln, troche tego nie widac..
W klasztorze były kapitalne sceny jak
Spoiler: PokażUkryj
przedostywanie się Wandy przez powierzchnie z odbiciami i ten pokoj z oddalającym się korytarzem
Generalnie Strange od pojawienia się w Mcu wprowadził magię na nieźle pokręconym levelu i tam jest duzo więcej ciekawszej magii niz tylko tarcze . Nie wiem co by zadowoliło malkontentów, chyba jakby Strange zwalił wszystkim na głowę Dormammu  ::)

Offline Cringer

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #1028 dnia: Śr, 18 Maj 2022, 00:35:28 »
She Hulk wygląda dziwnie.

sum41

  • Gość
Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #1029 dnia: Śr, 18 Maj 2022, 08:56:46 »
Mam pierwsza serie She-Hulk z lat 80tych i ta wersje mi przypomina, czyli ta troche mniej urodziwa. Czekam wyglada interesujaco.

sum41

  • Gość
Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #1030 dnia: Śr, 18 Maj 2022, 09:00:37 »
W klasztorze były kapitalne sceny jak
Spoiler: PokażUkryj
przedostywanie się Wandy przez powierzchnie z odbiciami i ten pokoj z oddalającym się korytarzem
Generalnie Strange od pojawienia się w Mcu wprowadził magię na nieźle pokręconym levelu i tam jest duzo więcej ciekawszej magii niz tylko tarcze . Nie wiem co by zadowoliło malkontentów, chyba jakby Strange zwalił wszystkim na głowę Dormammu  ::)

Ok zgadzam sie sa super sceny, film mi sie podobal. Mam tylko problem np z obrona klasztoru, gdzie mamy wielka ekipe magow ktorzy tylko tarcze i strzaly/lassa potrafia robic, sam Wong to lipa bo szef a niczym szczegolnym sie nie wykazal. To byla scena gdzie mogli pojechac po bandzie bo tylu magow tyle morzliwosci na pokazanie roznych dziwactw magicznych. To ida tylko do tej szkoly aby nauczyc sie tarcze robic i portal, troche slabe.

Scena z nutami tez zarabista.

Offline Gazza

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #1031 dnia: Śr, 18 Maj 2022, 09:23:26 »
She Hulk wygląda dziwnie.
Mnie się podoba. Zobaczymy w praniu. Wnerwia mnie tylko ta ruffalyzacja i zmniejszanie Hulka.

sum41

  • Gość
Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #1032 dnia: Śr, 18 Maj 2022, 09:34:22 »
Mnie się podoba. Zobaczymy w praniu. Wnerwia mnie tylko ta ruffalyzacja i zmniejszanie Hulka.

trailery Moon Knighta byly extra w praniu wyszlo niezle ale juz nie tak powalajaco. Jako ze lubie babki w komikach to czekam na ten serial bardzo (choc na Ms Marvel akurat juz nie) obym sie nie zawiodl :)

Offline Pan M

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #1033 dnia: Śr, 18 Maj 2022, 12:07:52 »
WTF Po cgi Thanosa dostajemy coś takiego ??? Zajeżdża strasznie doliną niesamowitości. Seriale maja sporo mniejszy budżet zapewne, ale stać ich na więcej.

sum41

  • Gość
Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #1034 dnia: Śr, 18 Maj 2022, 13:40:21 »
Oj ktos tu mi zarzucal narzekanie a sam narzeka :)

Kiedys planowany byl taki film ktory nie doszedl do skutku z Brigette Nielsen,  moze to i lepiej po tym co spotkalo Vampirelle w jej filmie gdzie zamiast porzadnego kostiumu mial reklamowki z biedry...