Autor Wątek: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela  (Przeczytany 187563 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

sum41

  • Gość
Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #915 dnia: So, 15 Styczeń 2022, 10:23:09 »
Jak dadza jeszcze zone to bedzie fajowo :)

Offline Kandor

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #916 dnia: So, 15 Styczeń 2022, 13:10:11 »
A ja dosłownie kilka godzin wcześniej słyszałem, że rozważany jest następujący casting: Mr. Fantastic - Glenn Howerton (świetny serial "Nauki niezbyt ścisłe" [A.P. Bio] - tylko nie sugerujcie się plakatem bo on nigdy nie "strzelał" takich min). Jako Sue Storm proponowana jest  wszystkim chyba znana Cristen Bell (seriale "Weronika Mars", "Dobre Miejsce", "Heroes" ["gorsze" sezony ;-)] i dosłownie dziesiątki filmów i seriali. Jako Johnny Storm proponowany był jakiś mało znany, choć ewidentnie bardzo młody, aktor, więc odpuszczę sobie wyszukiwani na razie ;-) Ciekawa (czytaj: kontrowersyjny) propozycja castingu Bena Grimm to... Seth Rogen (ale ja tam w gościa wierzę, w końcu żyjemy w świecie gdzie Colin Farrell gra Pingwina ;-)). Wszystko to plotki, choć akurat ja się tym zestawem podjarałem.

Offline Kandor

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #917 dnia: So, 15 Styczeń 2022, 13:20:12 »
Jak dadza jeszcze zone to bedzie fajowo :)
Tak, tylko wiesz to jej ciągłe "no, nie mówię że nie lubię Marvela, ale nie jestem fanką takich filmów, nie wiem nie znam się, zarobiona jestem" - parafrazując, oczywiście :-). Właśnie nie wiem czy jest sens aukurat tę aktorkę "uszczęśliwiać na siłę". Poza tym, wiecie te pary z Hollywood są często takie fajne, szczęśliwe, myślisz "o, ci to się NA PEWNO nie rozwiodą", a potem dochodzisz do wniosku, że te pary to trochę jak cykl życia konsoli - to wszystko kwestia czasu ;-) Miałoby powyższe wpływ na franczyzę? Nie da się zgadnąć, ale to zawsze coś komplikuje i jest czasochłonne. Jak ich obsadzę, to ja się bardzo ucieszę, ale nic na siłę :-)                                                                   
« Ostatnia zmiana: So, 15 Styczeń 2022, 13:25:30 wysłana przez Kandor »

sum41

  • Gość
Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #918 dnia: So, 15 Styczeń 2022, 15:02:06 »
Teraz w umowach zawieraja nawet ze jak prywatnie sie para rozejdzie to przed kamerami maja ciagle udawac szczesliwych, bylo juz kilka takich akcji w USA i w Polsce.

Offline Kandor

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #919 dnia: So, 15 Styczeń 2022, 15:09:25 »
Teraz w umowach zawieraja nawet ze jak prywatnie sie para rozejdzie to przed kamerami maja ciagle udawac szczesliwych, bylo juz kilka takich akcji w USA i w Polsce.
Nie mówię że nie, ale umową wszystkiego nie załatwisz :-) Jeśli możesz ale nie musisz zrobić 5-6 filmów zamiast 2-3, to pewnie zrobisz tylko te 2-3 itd., itp.

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #920 dnia: Wt, 18 Styczeń 2022, 10:10:31 »

mamy świeżutki trailer Moon Knight i datę premiery - 30 marca. widać parę zmian w stosunku do oryginału, ale zapowiada się miodnie.

Offline Dracos

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #921 dnia: Wt, 18 Styczeń 2022, 11:16:15 »
Może w końcu coś im wyjdzie bo na razie to tylko Wanda Vision jako tako potrafiła przyciągnąć uwagę, Falcon i Loki to takie przeciętniactwo że po ich obejrzeniu na Hawkeye'a nawet nie chce się spojrzeć.

Offline nori

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #922 dnia: Wt, 18 Styczeń 2022, 11:42:34 »
Chyba kwestia gustu, bo fakt, falcon był strasznie słaby, ale Loki nieźle wypadął, a Hawkeye też jest nad wyraz przyzwoity.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Castiglione

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #923 dnia: Wt, 18 Styczeń 2022, 12:38:13 »
Tak czysto wizualnie średnio mi się podoba. Może fabuła siądzie, ale moje oczekiwania do tych seriali Marvela mocno spadły. Sam nie wiem, ale chyba ostatnim, który mnie ciekawi jest She-Hulk.

Offline Gazza

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #924 dnia: Wt, 18 Styczeń 2022, 12:44:34 »
To ja się chyba wypaliłem z ekranizacjami spod szyldu MCU bo:
- WV - nie porwał mimo zjawiskowej momentami Olsen i zabawy konwencją, 5/10;
- Falcon/Winter S. - odpadłem po 2 odcinkach, -/10;
- Loki - nie podszedłem nawet, -/10;
- Hawkeye - lubię streetlevel więc obejrzałem, bawiłem się nieźle aczkolwiek spodziewałem się odrobinę więcej, 7/10.

Z kinówkami ostatnimi to już ogólnie szok - po ENDGAME nic nie jest w stanie zbliżyć się do dawnej radości z seansu:
- Shang Chi - bohaterowie, którzy mnie nie obchodzą, ale wizualna uczta, 5/10;
- Black Widow - liczyłem na zdecydowanie więcej i lepiej, meh, 4/10;
- Eternals - ło matko, obejrzany z "obowiązku", nielogiczny, zmarnowany potencjał - 4/10.

Oby Moon Knight i She-Hulk dały radę!

Offline eyesore

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #925 dnia: Wt, 18 Styczeń 2022, 13:20:07 »
Może w końcu coś im wyjdzie bo na razie to tylko Wanda Vision jako tako potrafiła przyciągnąć uwagę, Falcon i Loki to takie przeciętniactwo że po ich obejrzeniu na Hawkeye'a nawet nie chce się spojrzeć.
No właśnie HE jest jak na razie najlepszym według mnie (i mojej żony która bardzo krytycznie podchodzi do tego co ja wybieram do oglądania  ;) ) z seriali M zrobionych przez Disneya. W miarę jeszcze ciekawe było WV ale głownie przez konwencję serialu w serialu.
Loki miał kilka ciekawych momentów ale ogólnie padaka a F/WS potężna strata czasu po której wcale bym się nie zdziwił jak by ludzie położyli lachę na serialowymi świecie Marvela.

Offline Castiglione

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #926 dnia: Wt, 18 Styczeń 2022, 13:40:15 »
No dla mnie z całej fazy IV warte uwagi były te cztery:
- Black Widow - spoko dodatek do historii tej bohaterki, jako film bardzo to umowne, ale konwencja mi siadła i dobrze się bawiłem
- WandaVision - głównie przez fajną konwencję i pierwszą połowę, bo im dalej, tym mniej oryginalny się robi, szkoda mi też tego Quicksilvera, a pod koniec to już typowy plastikowy Marvel
- Loki - według mnie najrówniejszy, najbardziej oryginalny, fajnie zagrany i z fajnymi postaciami - czekam na drugi sezon
- Spider-Man - ale to film-event i nie wiem, czy obroni się przy powtórce, bo to, co najlepiej mu wyszło, to granie na nostalgii i fanserwisie


Cała reszta:
- Shang-Chi - w pewnych aspektach może trochę bardziej egzotyczny, ale poziom to typowy Marvel: średnia fabuła, plastikowe efekty, miejscami irytuje, szybko wraca na utarte tory, brakuje mu stawki i emocji
- Eternals - zapamiętałem plastik, propagandę i to, że nic mnie ta historia nie obchodzi
- The Falcon and the Winter Soldier - dwa razy obejrzałem pierwszy odcinek i dwa razy nie miałem chęci oglądać dalej - mimo że czekałem, bo "Winter Soldier" i "Civil War" oceniam jako jedne z lepszych Marveli
- What If? - uproszczony, pretekstowy, z masą nielogiczności i zbyt szybkiego tempa, do tego wygląda paskudnie
- Hawkeye - fabularnie rozwleczony, akcja się snuje, scenariusz marnuje postacie z lepszych produkcji i sprowadza do roli karykatury, poza tym wolę inny street-level niż kreskówkę w wersji live-action


Patrząc na zapowiedzi typu Black Panther 2, Ironheart, Armor Wars, Wakanda, Echo, Agatha Harkness... no nie.

Offline misiokles

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #927 dnia: Wt, 18 Styczeń 2022, 13:57:43 »
Seriale Marvela są dla mnie takie 5/10 i to bardzo fajnie. W ilościach homeopatycznych zazębiają się z filmami (co jest plusem, gdy jakiś pominę), góra osiem odcinków nie męczy, castingowo dobrze dobrani aktorzy... A że nie wejdą na topek serialowych? To nie wejdą - traktuję je jak komiksy Marvelowe: czytam, cieszę się, zapominam.

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #928 dnia: Wt, 18 Styczeń 2022, 15:00:29 »
no ja się zgadzam że te ostatnie produkcje to trochę popłuczyny, ale z drugiej strony mamy już ustawioną scenę pod kolejne hiciory w multiwersum. najnowszy SM zerwał mi czapkę z głów, w DS też pokładam duże nadzieje. te seriale traktuję jako przystawki, ufam że nadchodzące dania główne wynagrodzą. chociaż żarciku z Quicksilverem-Bohnerem to im nie wybaczę długo ;)

sum41

  • Gość
Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #929 dnia: Pt, 21 Styczeń 2022, 13:27:56 »