Autor Wątek: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela  (Przeczytany 192291 razy)

isteklistek i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline OokamiG

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #765 dnia: So, 13 Listopad 2021, 12:35:03 »
Dziwi cię że platforma szuka nowych treści i odbiorców, kiedy ma za inspiracje  studnie bez dna w postaci komiksów?

Online Gieferg

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #766 dnia: So, 13 Listopad 2021, 12:52:14 »
Cytuj
Jeszcze napisz, że Marvel Ultimates nie znasz  ;D

Słyszałem, ale nigdy nie tknąłem i nie tknę nawet kijem i przez szmatę :P
Zdaje się, że MCU dochodzi do tego punktu, do którego doszły komiksy gdy dałem sobie z nimi spokój.

Do czasu Endgame/Far From Home śledziłem całościowo, a każdy film lądował na półce - teraz wychodzi masa rzeczy, których nawet nie da się kupić na nośnikach fizycznych (zakładając, że w ogóle miałbym taką chęć), większość zapowiedzi wygląda tak, że po zwiastunie nie mam już ochoty na więcej, zatem pewnie ograniczę swoje zainteresowanie do kilku postaci i wybranych filmów.

Czekam tylko na Spider-Mana, Thora i GoTG3. Reszta MCU na chwilę obecną mi wisi i powiewa.


Cytuj
Poza tym jakby DC zapowiedziało projekt Elseworlds, to nie byłoby pytań "Co to za bzdury w ogóle?", tylko ludziska zaczęliby pod siebie cegły robić.

A co za różnica Marvel, czy DC?
« Ostatnia zmiana: So, 13 Listopad 2021, 13:00:39 wysłana przez Gieferg »

Offline Pan M

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #767 dnia: So, 13 Listopad 2021, 15:09:33 »
Słyszałem, ale nigdy nie tknąłem i nie tknę nawet kijem i przez szmatę :P
Zdaje się, że MCU dochodzi do tego punktu, do którego doszły komiksy gdy dałem sobie z nimi spokój.

?

Przecież Ultimates to jest jedna z lepszych rzeczy Marvela.



Do czasu Endgame/Far From Home śledziłem całościowo, a każdy film lądował na półce - teraz wychodzi masa rzeczy, których nawet nie da się kupić na nośnikach fizycznych (zakładając, że w ogóle miałbym taką chęć), większość zapowiedzi wygląda tak, że po zwiastunie nie mam już ochoty na więcej, zatem pewnie ograniczę swoje zainteresowanie do kilku postaci i wybranych filmów.

Czekam tylko na Spider-Mana, Thora i GoTG3. Reszta MCU na chwilę obecną mi wisi i powiewa.



Jak będzie to się przekonamy, szczególnie biorąc pod uwagę, że po samym ogłoszeniu Guardian of the Galaxy, Doctora Strange, Ant-mana też można było kręcić nosem, że to już nie to a wyszło dobrze.



A co za różnica Marvel, czy DC?



Ja pierdziu. Elseworlds, to  też dość ikoniczna marka DC. Dużo dobrych  i oldschoolowych historii stamtąd pochodzi. Gotham w świetle lamp gazowych, Zagłada Gotham, Kingdom Come, wampiryczna trylogia
Batman & Dracula: Red Rain, Batman: Bloodstorm, Batman: Crimson Mist, JSA: The Golden Age. Najstarszych z tych komiksów jest z roku 2000, większość to lata 90.

Sorry, ale to jest jednak znane wśród ludzi co komiksy czytają, a jak ty tego nie znasz to no offence ale nie jesteś tutaj żadnym wyznacznikiem ¯\_(ツ)_/¯

Offline Castiglione

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #768 dnia: So, 13 Listopad 2021, 15:48:19 »
Koncepcyjnie jest ostre. Klasyczni herosi przemienieni w uzależnione od kompulsywnego żarcia zombie.

Poza tym jak najbardziej są sceny pod gore





Ale mnie chodziło o "Marvel Zombies" z MCU, czyli ten odcinek "What If?".

Cytuj
No nie trzeba, ale akurat MCU to jest lata świetlne za odwagą pewnych serii komiksowych i ja nadal czekam aż przepuszczą tam R-kę w innych filmach poza Deadpoolem. Uprzedzając mówię o dorobku komiksowym całościowo, a nie tym co teraz.
W MCU to jak na razie nie widzę niczego odważnego (poza wypuszczaniem tylu rzeczy naraz) i nic z tej listy raczej tego nie zmieni.

Online Gieferg

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #769 dnia: So, 13 Listopad 2021, 20:33:49 »
Cytuj
Przecież Ultimates to jest jedna z lepszych rzeczy Marvela.


Cytuj
, że po samym ogłoszeniu Guardian of the Galaxy, Doctora Strange, Ant-mana też można było kręcić nosem, że to już nie to a wyszło dobrze.

Nie przepadam specjalnie za Ant-Manem, solowego Strange'a w ogóle nie lubię (tylko Cumberbatch to jako tako ratuje), a GoTG wyszło dobrze, ale i tak jest przeceniane.

Offline Interloper

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #770 dnia: So, 13 Listopad 2021, 22:25:48 »

Damien

  • Gość
Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #771 dnia: So, 13 Listopad 2021, 22:45:54 »
Czy Gieferg to taki odwrócony Michael Korvac? Tamten dostawał orgazmu nad byle czym, a ten wypowiada się pogardliwie o komiksach których nie trzymał w ręku ("nie tknę kijem przez szmatę"). Widzę pewną zależność u obu panów.

Offline Darth_Simon

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #772 dnia: So, 13 Listopad 2021, 23:32:40 »
Czy ktoś może w spoilerze streścić sceny po napisach ?

Po strasznym zawodzie jakim dla mnie był Shang-Chi nie planuję oglądać bardzo długich Eternalsów (może jakby film trwał 1h20min) a jestem ciekawy czy kiełkuje tam jakiś fajny koncept dla całego MCU.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Jaxx

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #773 dnia: Nd, 14 Listopad 2021, 01:26:09 »
Te dwie scenki nie są akurat szczególnie porywające. Coś tam niby nakreślają, ale niewiele z tego jeszcze wynika.

Spoiler: PokażUkryj
Pierwsza rozgrywa się na lecącym gdzieś w kosmosie statku Eternalsów. Jest tam ich tylko troje - pozostali albo zostali na Ziemi (skąd i tak zabrał ich Celestianin jako więźniów) albo zginęli. Teleportuje się do nich podpity troll Pip i obwieszcza przybycie brata Thanosa, Starfoxa. On też się pojawia, przedstawia się jako Eros i komunikuje Eternalsom, że mają kłopoty, a on zamierza im pomóc.

Druga dzieje się na Ziemii w posiadłości Dane'a Whitmana. On kręci się niespokojnie przed jakąś starą skrzynią, wahając się czy ją otworzyć. Jest na niej namalowany znak Czarnego Rycerza, taki sam jak na sygnecie, który dała mu Sersi w trakcie filmu. W końcu ją otwiera, a w środku leży miecz. Sięga do ostrza, które zaczyna reagować na jego bliskość, ale wszystko przerywa głos zza kadru: "Czy jest Pan pewien, że chce to zrobić?". Dane obraca się, ale scena się urywa. Nie widać, kto to był, ale zarówno reżyserka, Feige jak i sam aktor Mahershala Ali potwierdzili, że był to Blade.

Potem pojawia się jeszcze napis "Eternals powrócą".


Obie wpisują się w stylistykę wcześniejszych faz - zapowiadają coś, co fani komiksów zrozumieją od razu, a reszta dopiero później, jak już pojawią się stosowne filmy.

Offline czarek

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #774 dnia: Pn, 15 Listopad 2021, 10:39:10 »
Czy ktoś może w spoilerze streścić sceny po napisach ?

Po strasznym zawodzie jakim dla mnie był Shang-Chi nie planuję oglądać bardzo długich Eternalsów (może jakby film trwał 1h20min) a jestem ciekawy czy kiełkuje tam jakiś fajny koncept dla całego MCU.

Polecam jednak iść na Eternals, dużo lepsze niż Shang-Chi. Mimo 2,5 godz. film się nie dłuży, tym bardziej, że jest tam kilka postaci i każda dostaje swój czas i coś wnosi do fabuły. Ja po zawiedzeniu się na BW, S-Ch, i V2, też miałem odpuścić sobie filmy Marvela (tak jak to zrobiłem już wcześniej z DC), ale na Eternalsach dobrze się bawiłem i z ciekawością czekam co dalej.

Offline Pan M

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #775 dnia: Wt, 16 Listopad 2021, 22:21:02 »
https://www.hollywoodreporter.com/movies/movie-news/doctor-strange-multiverse-madness-reshoots-1235045328/

Chyba można już mówić o małym kryzysie, jeżeli coś takiego ma miejsce tuż po bardzo chłodnym przyjęciu Eternals przez krytyków i część widzów, kiedy zwykle większość była zadowolona?

Zastanawiam się czy to kolejne dokrętki wywołane choćby covidem czy jednak niezadowolenie po pokazie obecnej wersji filmu.


Offline misiokles

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #776 dnia: Śr, 17 Listopad 2021, 00:05:53 »
Prędzej wyciekiem fabuły.

Offline OokamiG

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #777 dnia: Śr, 17 Listopad 2021, 03:03:38 »

Offline xanar

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #778 dnia: Śr, 17 Listopad 2021, 08:32:39 »
Na pewno lepszy ten trailer niż Eternalsów  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Koalar

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #779 dnia: Śr, 17 Listopad 2021, 10:10:20 »
Trochę dużo zdradza ten trailer. Ale chyba w końcu Spider-Man zmierzy się ze
Spoiler: PokażUkryj
Złowieszczą Szóstką
:)
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.