Autor Wątek: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela  (Przeczytany 187501 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

sum41

  • Gość
Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #570 dnia: Nd, 13 Czerwiec 2021, 13:26:39 »
Zaliczy taki wystep jak Dr Strange w wanda Vision albo Cap w Winter Soldier/Falcon...

Offline misiokles

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #571 dnia: Nd, 13 Czerwiec 2021, 14:05:53 »
Twórcy obalili teorię o nawiązaniu do Mephisto w postaci witrażu w pilocie (rogi diabła miały nawiązywać do hełmu z rogami Lokiego,

Tu jest akurat modna reverse-teoria, że to twórcy specjalnie zrobili  witraż z Mephisto, by mrugnąć okiem to szaleństwa z Mefisto w Wandzie. Również nie wiedziałem, czemu tak Mephisto był obecny w teoriach, ale tu na forum mi wytłumaczono, że przed premierą Wandy w sklepach pojawiły się nowe figurki z Marvela i Mephisto był jedną z nich. To było zaczątkiem.

Damien

  • Gość
Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #572 dnia: Nd, 13 Czerwiec 2021, 16:48:18 »
Zaliczy taki wystep jak Dr Strange w wanda Vision albo Cap w Winter Soldier/Falcon...

Porównujesz zupełnie inne rzeczy, występy Strange'a i Capa były plotkami okraszonymi jak zwykle dozą myślenia życzeniowego fanów, w pilocie Lokiego pokazano witraż z diabłem, co jednoznacznie wskazuje na konkretną postać. Zaraz zresztą to samo wyniknie przy nowym Spider-Manie, bo według plotek ma pojawić się tam każdy, a rozsądek każe zauważyć że wciąż pewne nazwiska nie są potwierdzone, ani wymienione przez solidne źródła. Na pewnym etapie we Flashu też miała pojawić się Lynda Carter jako Wonder Woman...

 
Cytuj
Tu jest akurat modna reverse-teoria, że to twórcy specjalnie zrobili  witraż z Mephisto, by mrugnąć okiem to szaleństwa z Mefisto w Wandzie.

Nie sprawdzałem tego, ale coś czuję że pierwszy odcinek Lokiego był kręcony w podobnym czasie co WV... więc naciągana wydaje mi się ta reverse-teoria podobnie jak inne. W Wandzie według "plotek" Magneto i Reed Richards też mieli być ;) Ciekawostka - w Falcon and The Winter Soldier, showrunner chciał pokazać w gościnnym występie Spider-Mana, ale Kevin Feige się nie zgodził.

sum41

  • Gość
Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #573 dnia: Nd, 13 Czerwiec 2021, 19:30:11 »
Przeciez znow napisza ze chcieliby ale to duzo pracy papierkowj, napiety grafik itp belkot co zawsze...

Offline Pan M

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #574 dnia: Wt, 15 Czerwiec 2021, 16:19:19 »
Zaliczy taki wystep jak Dr Strange w wanda Vision albo Cap w Winter Soldier/Falcon...

No i to taka zła rzecz? Crossował juz się Thor z Hulkiem, Spider-man z Iron Manem, Black Widow z Iron Manem, Hawkeye z Thorem, multum postaci w Civil war, Infinity War i Endgame. Mi tam aż tak nie przeszkadza spokojniejszy ton MCU po tych perturbacjach z Thanosem. W sumie bardziej kameralne historie na ten moment są bardzo ok.




Offline Pan M

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #575 dnia: Pt, 25 Czerwiec 2021, 03:48:59 »

Dalej wygląda to maksymalnie bezpłciowo. Do tego nie wiem co to obecnie za maniera wstawiania w każdy zwiastun większego blockbustera rapu, nawet jak totalnie nie pasuje. Po tym zwiastunie jeszcze momentami film daje odczucia jakby chciał być azjatyckim black pantherem a dla mnie to tylko źle, bo tamten obraz był w porywach średni.

Jako, że jesteśmy na forum komiksowym to jedyne co autentycznie zwraca uwagę to czyżby
Spoiler: PokażUkryj
fin fang foom i abomination?

 
To, że Black Widow da radę nie wątpię, ale patrząc na Shang Chi i Eternalsów mam spore wątpliwości czy te postaci w ogóle chwycą w kinie. Tym filmom boosta doda  głód spowodowany brakiem MCU w kinach od już 2 lat. Co innego, że nie wiem na ile MCU serio pod Endgame się nie skończy, i nie w finansowy sposób a bardziej duchem. W ogóle  połowa filmów MCU nie obchodzi mnie w jakiś szczególny sposób. Black Panther 2 meh, Marvels meh, Ant-man 3 meh, Eternals meh, Shang Chi meh. Pewnie The Batman będzie bił te popierdółki na głowę.


« Ostatnia zmiana: Pt, 25 Czerwiec 2021, 04:02:52 wysłana przez Pan M »

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #576 dnia: Pt, 25 Czerwiec 2021, 12:50:23 »
Po tym zwiastunie jeszcze momentami film daje odczucia jakby chciał być azjatyckim black pantherem a dla mnie to tylko źle, bo tamten obraz był w porywach średni.

no taki jest plan, to ma być BP tylko na chiński rynek. nie ma co się spodziewać cudów, fabułę już można odczytać całą z trailera, za pół roku wyląduje na HBO GO to może rzucę okiem

Offline Pan M

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #577 dnia: So, 10 Lipiec 2021, 00:30:13 »

Uwielbiam motyw multiwersum w Marvelu i DC, więc koncepcyjnie kupuje to na starcie. Dla mnie wygląda to już dużo bardziej zachęcająco od takiego Shang Chi i Eternals. Ciekawi mnie jak daleko posuną się w kwestii Marvel Zombies. Moim marzeniem jest gdyby z tego serialu  narodził się kolejny o Ultimates, które swojego czasu było drugim najpopularniejszym uniwersum Marvela.
« Ostatnia zmiana: So, 10 Lipiec 2021, 00:36:16 wysłana przez Pan M »

sum41

  • Gość
Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #578 dnia: So, 10 Lipiec 2021, 10:58:49 »
Jak tam po filmie Black Widow bo nawet marveloza troche kreci nosem?

Offline Gieferg

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #579 dnia: Nd, 11 Lipiec 2021, 04:23:26 »
Na razie słyszałem same pozytywne opinie. Obejrzę pewnie wkrótce.

Offline Global

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #580 dnia: Nd, 11 Lipiec 2021, 12:23:25 »
Jestem w 2/3 Black Widow i na tym koniec. Dalej nie dam rady.

Offline jotkwadrat

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #581 dnia: Nd, 11 Lipiec 2021, 14:37:49 »
Obejrzałem. Zachwytu nie ma, tragedii też nie. Da się obejrzeć bez bólu.

Sporo heheszek, obsada dobrana nieźle, fabuła trochę wydumana, ale jakoś trzyma się kupy.
Jak dla mnie dużo lepsze od Black Panther i Captain Marvel, ale do Iron  Manów czy Avengers daleko. Powiedziałbym, że poziom mniej więcej pierwszego Ant-Mana.

Offline death_bird

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #582 dnia: Nd, 11 Lipiec 2021, 14:42:00 »
No to jak dla mnie smuteczek.
Dopóki nie zobaczyłem pierwszego zwiastuna liczyłem na coś w oparach "Zimowy żołnierz" a już w bardziej mrocznych wizjach marzyło mi się coś co klimatem będzie nawiązywać do "Powrót do domu" Morgana.
W takim razie poczekam aż HBO udostępni u siebie.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Pan M

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #583 dnia: Nd, 11 Lipiec 2021, 15:39:14 »
MCU to MCU. Ile tam na dobrą sprawę było filmów odchodzących od schematów tej serii? Bracia Russo to był szczyt kreatywności tego uniwersum i pewnie na dużo więcej nigdy tam nie pozwolą. Minęły 2 lata od ostatniego filmu marki w kinach więc myślę, że nawet jak film jest daleko od tego co najlepsze w MCU, to i tak sporo ludzi przyjmie go ciepło. Do tego to  swoiste pożegnanie z pierwszą bohaterką kinowego Marvela, która przynajmniej była jakkolwiek sympatyczna nie to co Captain Meh  Larson.

Schematy  tej serii będą pewnie się ciągnąć za nią po wsze czasy, tym bardziej, że to się po prostu sprzedaje. Tak jak nie należało spodziewać się szpiegowskiego filmu w prawdziwym znaczeniu tego słowa w Widow, tak  samo nie ma co się spodziewać potężnej dawki Dänikena w Eternelsach i jakiegoś szczególnie głębokiego eksplorowania chińskiej mitologii w Shang Chi. Na świętej pamięci fox i warner można bluźnić za brak budowania sensownych fundamentów ich uniwersów superhero, szczególnie na  warnera ale tam chociaż część filmów eksperymentowała. Na serio i z jakimiś innym pomysłami to pewnie będzie nowy Batman a nie jakikolwiek z najbliższych filmów MCU.

Co do samej Widowki to zastanawia mnie też ten szum, że "łohoho robią toksyczny, skrajnie feministyczny film  co robi z facetów głąbów". Serio tak jest? Jakoś zachowuje dystans do tych opinii, bo teraz każdy tego typu film dostaje z góry jakąś dziwną szufladkę. Nawet o pierwszej Wonder Woman słyszałem jaki to straszny, nienawidzący mężczyzn film a sama Diana to postać nienawistna wobec samców... i po obejrzeniu filmu nie miałem pojęcia o co chodzi tym ludziom, a jestem strasznie wyczulony na autentyczne szczucie czymś takim. Do samej wdówki mi to też nie pasuje, bo to agentka, która musiała udowodnić facetom, że jest coś warta na równych zasadach a nie Captain Brie, która pierdziała laserem i to wystarczyło na tyle, że zrobili z niej kogoś bardziej op od Thora i Hulka co jest przy okazji koszmarną bzdurą względem oryginalnej mitologii Marvela ale to już  offtop.

BTW Pamięta ktoś jeszcze super poważne zwiastuny Age of Ultron i Iron mana 3? Ja od tamtego czasu mam ogromną rezerwę do każdego zwiastunu Marvel Studios.
« Ostatnia zmiana: Nd, 11 Lipiec 2021, 15:59:41 wysłana przez Pan M »

Offline Rodrigues

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #584 dnia: Nd, 11 Lipiec 2021, 16:08:37 »
Obejrzałem. Zachwytu nie ma, tragedii też nie. Da się obejrzeć bez bólu.

Sporo heheszek, obsada dobrana nieźle, fabuła trochę wydumana, ale jakoś trzyma się kupy.
Jak dla mnie dużo lepsze od Black Panther i Captain Marvel, ale do Iron  Manów czy Avengers daleko. Powiedziałbym, że poziom mniej więcej pierwszego Ant-Mana.

Również oglądałem i według mnie ten opis jest bardzo dobry. Jest to niezły film akcji. Widać też, że chciano podkreślić rolę kobiet w uniwersum, ale zrobiono to w sposób, który nie był zbyt przesadzony więc jest ok. Jeżeli chodzi o trailer pozytywnie się zaskoczyłem - okazało się, że nie pokazał on wszystkiego co najlepsze w filmie i nie zdradził też zbyt wiele fabuły - całkiem fajna zajawka a oglądając film cieszysz się, bo akcja jest rozbudowana w innych kierunkach niż można by się spodziewać po trailerze.
« Ostatnia zmiana: Nd, 11 Lipiec 2021, 16:11:15 wysłana przez Rodrigues »