Autor Wątek: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela  (Przeczytany 191844 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Cringer

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #450 dnia: Pn, 19 Kwiecień 2021, 08:16:33 »
Mam prośbę aby wrzucać jednak fabularne spoilery w "spoiler". To nowy serial i szkoda go psuć osobom które go nie oglądały.

sum41

  • Gość
Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #451 dnia: Pn, 19 Kwiecień 2021, 16:50:41 »
Hmm ciekawe o czym to bedzie bo z trailera to cos nie moge zajarzyc albo juz stary sie robie...

MARVEL'S SHANG-CHI Official Trailer (2021)


Offline Pan M

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #452 dnia: Pn, 19 Kwiecień 2021, 17:48:11 »
Wygląda mega zachowawczo, a sama postać mówi mi tyle co nic. Ot jakiś pseudo Iron Fist, tyle, że faktycznie Azjata.

Sam trailer nie kupuje mnie w ogóle, chociaż film pewnie zarobi krocie w Azji. Może tyle w tym ciekawego, że
Spoiler: PokażUkryj
ujrzymy wreszcie prawdziwego Mandaryna.
Po czymś takim MCU nie absorbuje mnie w ogóle. Ja wiem, że MCU sprzedało nawet Guardianów, ale jednak na ten moment wolałbym nie wiem mocniejszego kopa, a nie takie nudzenie i postaci, które wyglądają jak cień pierwszoligowej ekipy z Avengers.

BTW Ciekawe czy będzie taki efekt jak po Pantherze gdzie głoszono, że to niesamowicie egzotyczne kino. Oby nie, bo tamte opinie to był straszna przesada, Panthera to nie była żadna egzotyka tylko typowe MCU w po prostu innej lokalizacji, do tego strasznie odstające od najlepszych filmów tej franszyzy jak Infinity War czy Winter Soldier.
« Ostatnia zmiana: Pn, 19 Kwiecień 2021, 17:53:23 wysłana przez Pan M »

sum41

  • Gość
Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #453 dnia: Pn, 19 Kwiecień 2021, 17:55:29 »
Jak nie przepadam za przegadanym Black Panther to w tym filmie byly wyraziste kolorowe postacie komiksowe.

tutaj gdyby nie logo Marvela to bym nie wiedzial ze to film super hero.

Nawet w komentarzach zaowazylem duzo pytan ludzi czy to MCU.

Offline misiokles

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #454 dnia: Pn, 19 Kwiecień 2021, 18:06:52 »
Marvel nie eksperymentuje - źle. Marvel eksperymentuje - niedobrze :)

Offline Gieferg

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #455 dnia: Pn, 19 Kwiecień 2021, 18:08:08 »
Jeden wielki ziew. 
Next please!
« Ostatnia zmiana: Pn, 19 Kwiecień 2021, 18:09:59 wysłana przez Gieferg »

Offline Pan M

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #456 dnia: Pn, 19 Kwiecień 2021, 18:08:51 »
Marvel nie eksperymentuje - źle. Marvel eksperymentuje - niedobrze :)

Przecież tu nie ma żadnego eksperymentu. Suchary, śmieszne scenki rodzajowe jak to w MCU są. To jest ten sam sprawdzony, lubiany format ale w innej skórce.

Offline Gieferg

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #457 dnia: Pn, 19 Kwiecień 2021, 18:11:18 »
Dokładnie jak Black Panther.  Przynajmniej sądząc po tym zwiastunie.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #458 dnia: Pn, 19 Kwiecień 2021, 18:23:23 »
Po pierwsze, jeśli chodzi o ,,niby trailer" do "Shang-Chi and the Legend of Ten Rings", nie jest to stricte (tak sądzę) pełny trailer, a jedynie wstępny zwiastun do jednego z wielu kolejnych zwiastunów i materiałów promocyjnych tegoż to filmu - pierwszego pełnokrwistego marvelowskiego obrazu w konwencji sztuk walki! Wyobrażacie to sobie?! WoW do potęgi entej! Niekoniecznie musi to być doskonałe kino MCU, no ale... w końcu! I patrząc się na to, co pokazało nam te dwie minuty z kawałeczkiem, yh, cóż teoretycznie nie wiemy, o co będzie chodziło w "Shang-Chi". Film jak nic będzie adaptacją Legendy 10 pierścieni, to fakt; teaser trailer pokazał nam jak ciężką, pełną mentalnej i fizycznej walki drogę przejdzie tytułowy bohater do tego, aby się stać tym kim miał się stać: Shang-Chi był szkolony, aby stać się ostatecznym wojownikiem. I teraz można się tak zagwozdkowo zapytać: a gdzie tu Mandaryn i 10 pierścieni? ,,Łej Panie", osobiście nie mam pojęcia; nie znam komiksowej historii tej postaci i jej związku z 10-ma pierścieniami, i może nawet z Mandarynem. Najnowszy obraz MCU na pewno nie pokaże nam tych wątków/villainów, chyba że "Iron Man: Armored Adventures (2009-12)", mówi nam nieco więcej o Mandarynie i 10 pierścieniach, bardziej w kontekście fabuły filmu o "Shang-Chi":



Po więcej informacji o teaser trailerze "Shang-Chi and the Legend of Ten Rings" możecie sięgnąć oglądając filmik go analizujący, od prowadzącego z "Kocham Kino" na YouTube. ,,Nie wiem, nie oglądam", ale wiem że codziennie gość wrzuca, prawie jak clickbaitowo, filmy związane z popkulturą etc. Algorytmy YouTube'a non-stop podrzucają mi jego materiały, mimo iż kanału nie subskrybuję.


A zwróciła gawiedzi fanowska uwagę na BMW M8 Red, z początku teaser zwiastuna? Marvel Studios trafia w gusta.  8)


Offline Mateusz

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #459 dnia: Cz, 22 Kwiecień 2021, 09:52:52 »
Tymczasem bohaterowie serialowych produkcji Netfliksa mogą wrócić w MCU. Punisher, Daredevil, Jessica Jones i Wilson Fisk mają pojawić się w Marvelu.
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline Marvelek

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #460 dnia: Pt, 23 Kwiecień 2021, 20:09:55 »
Tymczasem bohaterowie serialowych produkcji Netfliksa mogą wrócić w MCU. Punisher, Daredevil, Jessica Jones i Wilson Fisk mają pojawić się w Marvelu.

Szczerze powiedziawszy wcale mnie to nie cieszy. Seriale Netflixa stanowiły fajną niszę i były alternatywą dla cukierkowatego MCU. Nie mam nic przeciwko żeby te postacie pojawiały się w disneyowskich produkcjach, ale wolałbym żeby sięgano po nowe wersje bohaterów w 100% nie tylko opowiadając ich historię na nowo, ale zatrudniając nowych aktorów. Mam wrażenie, że to taki marketingowy zabieg, by przyciągnąć fanów netflixowych produkcji. W sumie w tym zestawie najciekawszy chyba byłby Punisher. Punisher w wersji Disneya? Pewnie będzie miał spluwy wyładowane ślepakami i będzie wstawiał gangsterom gadki motywacyjne, że tak nie można. No i koniecznie niech go ubiorą w niebieski trykot.  I jaki jest sens włączania do MCU postaci granych przez tych samych aktorów, skoro Disney chce wymazać to co widzieliśmy w serialach? To bez sensu, bo co - kolejny raz zafundują originy, które można zobaczyć odpalając serial?

Przecież tu nie ma żadnego eksperymentu. Suchary, śmieszne scenki rodzajowe jak to w MCU są. To jest ten sam sprawdzony, lubiany format ale w innej skórce.

Normalnie zapowiada się kolejny hit - ale wiadomo, najważniejsze, że kasa się będzie zgadzać, może nawet dostanie nominację do Oscara w kategorii "najlepszy film o Azjatach" ;)
Ogólnie szkoda, że Disney daje te odgrzewane kotlety z nieco innym sosem. Taki film jak Shang Chi aż się prosi o zrobienie go na modłę dawnych filmów typu "Bloodsport" a może nawet coś w stylu Bruce'a Lee? Nie mówię tu o kopiowaniu ale jakiejś inspiracji. Takie rzeczy, o ile są przemyślane mogę na ekranie wypadać naprawdę nieźle. Ale jak nie będzie sucharów i efektów rodem z tandetnej gierki komputerowej to nominacji do Oscara nie będzie i kasa zgadzać się nie będzie ;D Ja osobiście odpuszczam to kolejne arcydzieło z kuźni Disney'a.
« Ostatnia zmiana: Pt, 23 Kwiecień 2021, 20:16:34 wysłana przez Marvelek »

Offline misiokles

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #461 dnia: Pt, 23 Kwiecień 2021, 20:35:29 »
Taki film jak Shang Chi aż się prosi o zrobienie go na modłę dawnych filmów typu "Bloodsport" a może nawet coś w stylu Bruce'a Lee? Nie mówię tu o kopiowaniu ale jakiejś inspiracji.

Nie bardzo rozumiem dlaczego Marvel (kinowy) ma przestać być Marvelem.

Offline Marvelek

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #462 dnia: Pt, 23 Kwiecień 2021, 20:42:30 »
Nie bardzo rozumiem dlaczego Marvel (kinowy) ma przestać być Marvelem.

Jedno nie wyklucza drugiego. Filmy z pierwszej fazy MCU takie jak "Zimowy żołnierz" pokazują, że można nakręcić dobry marvelowski film inspirując się filmami szpiegowskimi.

Offline misiokles

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #463 dnia: Pt, 23 Kwiecień 2021, 20:50:18 »
Po zwiastunie widać, że inspirują się dobrymi kopanymi filmami z Brucem Lee, gdzie zbytnia brutalizacja fabuły nie jest potrzebna.

Offline Marvelek

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #464 dnia: Pt, 23 Kwiecień 2021, 21:05:33 »
Po zwiastunie widać, że inspirują się dobrymi kopanymi filmami z Brucem Lee, gdzie zbytnia brutalizacja fabuły nie jest potrzebna.

Ja żadnych inspiracji tam nie widzę, ale jestem stary to i już wzrok nie ten... :) Bardziej widzę tu "Przyczajonego Tygrysa i ukrytego smoka". A co do brutalizacji fabuły to też od czasu do czasu w jakimś filmie by nie zaszkodziło, ale gdzie Disney podniesie wiek z 12 lat. W zasadzie obecnie czekam tylko na jeden film z MCU a mianowicie na Strange'a Raimiego głównie ze względu na zapowiadaną konwencję horroru.