Pozostałe > Filmy i seriale

MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela

(1/404) > >>

Gascon200:
Skoro jest temat z The Worlds Of DC, to pomyślałem sobie czemu by nie stworzyć wątku o 2 uniwersum z superbohaterami, która jest od chyba już 11 lat maszynką do robienia pieniędzy dla Paranamount Disneya.
W jego skład wchodzą filmy takie jak:

1. Iron Man (2008)
2. Niesamowity Hulk (2008)
3. Iron Man 2 (2010)
4. Thor (2011)
5. Captain America: Pierwszy Avenger Pierwsze starcie (2011)
6. Avengers (2012)
7. Iron Man 3 (2013)
8. Thor: Mroczny świat (2013)
9. Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz (2014)
10. Strażnicy Galatyki (2014)
11. Avengers: Czas Ultrona (2015)
12. Ant-Man (2015)
13. Kapitan Ameryka: Wojna Domowa bohaterów (2016)
14. Doktor Strange (2016)
15. Strażnicy Galaktyki Vol. 2 (2017)
16. Spider-Man: Homecoming (2017)
17. Thor: Ragnarok (2017)
18. Czarna Pantera (2018)
19. Avengers: Wojna bez granic (2018)
20. Ant-Man i Wasp  Osa (2018)

W tym roku zobaczymy 3 produkcje:
-Kapitan Marvel
-Avengers: Endgame
-Spider-Man: Daleko od domu



Więc jakie są wasze ulubione filmy MCU? Lubicie w ogóle te filmy? Na co czekacie w tym roku? Zapraszam go dyskusji, gdybania, spekulacji, gadania (...) i ogółem - rozmów o produkcjach MCU.

eyesore:
Nie wiem czy nie powinny być wrzucone do listy filmy z Deadpoolem i Venom. Wiem że to nie ta wytwórnia ale myślę że powinny być na tej liście.

Gascon200:
Nie powinny. Nie zostało oficjalnie potwierdzone, czy wchodzą w skład MCU, nie było też żadnych nawiązań do tego. Deadpool należy do swego FOX-owego uniwersum z X-Men (a po Deadpoolu 2 to zapewne stworzył własne, nowe uniwersum), Venom prawdopodobnie do tego od Sony.
Jeśli coś się zmieni, to musi to Feige i paru innych ludzi potwierdzić.


Inna kwestia, ze Venom niezbyt pasuje do MCU, w przeciprzeciwie do pyskatego najemnika z nawijką

perek82:
Niedawno nadgoniłem filmy z MCU, to moje odczucia co do poszczególnych filmów:

Iron Man - bardzo dobry origin i start MCU, druga część mnie znudziła, trzecia trochę lepiej

Hulk - wg mnie najsłabszy film, 2 okładające się potwory przypominają mi głupawe kreskówki

Thor - lubię pierwszy film, fajnie ukazany Asgard, Hopkins jako Odyn, most itd. Drugi film też niezły, trzeciego zupełnie nie zrozumiałem - w sensie jest jakiś pomysł, ale estetyka zupełnie do mnie nie przemawia

Kapitan Ameryka - origin wg mnie jeden z najlepszych filmów, pełen akcji zimowy żołnierz, wojna bohaterów też fajna, ale było wiadomo, że w końcu wszyscy ze wszystkimi będą się lać. A samego Kapitana w komiksie nawet specjalnie nie lubię.

Avengers - lubię pierwszy film, Ultron też niby wszystko ma ale czegoś mi zabrakło żeby polubić ten film. Infinity dość monotonny trochę (ile można się tłuc z Thanosem), ale końcówka mnie jednak zaskoczyła. W sumie dość przygnębiający film - dość nietypowe jak na superhero.

Strażnicy galaktyki - zupełnie nie znam tych postaci i filmy też średnio mi podchodzą. Ratuje je humor.

Ant Man - obawiałem się tych filmów, że jakieś latanie na mrówkach będzie nie dla mnie, ale historia jest dość wciągająca, pomysłowa akcja (szczególnie w drugiej części). I kapitalny odtwórca głównej roli plus Michael Douglas.

Czarna pantera - nie wiem dlaczego okazał się takim sukcesem, ani dlaczego aż ma nominację do oscara za najlepszy film. Dobry, ale wg mnie nie wyróżnia się specjalnie od innych w MCU

Spiderman - tutaj jestem w kropce, bo kapitalnie wybrany aktor, dużo humoru, ale te wszystkie zabawki od Tony Starka to trochę mi nie pasuje. Bronią spidera powinny być szybkie pięści, spryt humor i sieć. No ale film jest osadzony w jakiejś rzeczywistości i Robert Downey jest wielką gwiazdą, więc jest pokusa, żeby go angażować w inne filmy.

Jak już jestem na bieżąco, to zamierzam na kolejne chodzić do kina - szczególnie, że właśnie mi pod domem otworzyli:)


Dr Strange mi jakoś umknął - nie znam tej postaci (parę razy gdzieś się gościnnie pojawił, albo w jakimś crossoverze miał jakiś epizod), więc origin był dla mnie ciekawy. I muszę przyznać, że film jest w moim top5 i sam bohater też byłby wysoko.


Ogólnie mam wrażenie, że wybór aktorów do poszczególnych postaci jest w większości przypadków kapitalny - Iron Man, Thor, Loki, Kapitan, Strange, Spiderman.

sum41:
Ulubiony to Cap America 1 bo dzieje sie podczas wojny co uwielbiam a do tego technologicznie zaawansowana organizacja Hydra i jej zabawki (wunderwaffe) nic wiecej mi nie trzeba.



Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej