Autor Wątek: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela  (Przeczytany 192556 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline HugoL3

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #1005 dnia: Wt, 10 Maj 2022, 15:53:33 »
Pierwszy Strange, to na pewno  lepszy film od Thora 2,  Captain Marvel czy Black Panthera.

Jak dla mnie TOP 5 a może nawet i TOP 3 MCU.

sum41

  • Gość
Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #1006 dnia: Wt, 10 Maj 2022, 17:59:07 »
kurde  od razu  widać  robotę Raimiego akcja w mieście podobna klimatem do walki Spidera z Octopusem z 2 części. uwielbiam nawalanki i rujnowanie miast.

szkoda że główny zły to znana postać liczyłem na kolejną nową, oby mcu nie gonioł wlasnego ogona jak ma to trochę miejsce że star Wars.

Offline Pan M

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #1007 dnia: Śr, 11 Maj 2022, 02:12:55 »
kurde  od razu  widać  robotę Raimiego akcja w mieście podobna klimatem do walki Spidera z Octopusem z 2 części. uwielbiam nawalanki i rujnowanie miast.

szkoda że główny zły to znana postać liczyłem na kolejną nową, oby mcu nie gonioł wlasnego ogona jak ma to trochę miejsce że star Wars.
Strasznie nie fair porównanie. Mcu mogę zarzucic wiele, ale nie to że  stoi w miejscu w budowaniu świata . Moon knight, wprowadzenie multiwersum w Lokim, pierwszy serial animowany. Mcu ma cały czas ten sam ekspansywny tryb jak w latach gdy zadebiutowali pierwsi Guardiani, i nakrecono Civil war. Co do złego
Spoiler: PokażUkryj
to jest wlasnie bardzo fajny zabieg, że dostaliśmy Wande, która nie była wcale tak oczywista bo można było łatwo dać jej redemption arc

sum41

  • Gość
Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #1008 dnia: Śr, 11 Maj 2022, 09:08:20 »
OK zgadzam sie ale troche zaczynamy krecic sie wokol tych samych postaci, choc seriale to zmieniaja powoli oby tak dalej :)

Offline misiokles

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #1009 dnia: Śr, 11 Maj 2022, 09:59:48 »
Skoro jesteśmy już w połowie IV fazy, to najwyższa pora by te wątki i postacie zacząć splatać w finał (element spinający fazę jest wciąż niejasny) niż wprowadzać hurtowo nowe postacie.

Offline Pan M

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #1010 dnia: Śr, 11 Maj 2022, 14:58:44 »
Skoro jesteśmy już w połowie IV fazy, to najwyższa pora by te wątki i postacie zacząć splatać w finał (element spinający fazę jest wciąż niejasny) niż wprowadzać hurtowo nowe postacie.

W Ant-man and the wasp ma Myślę, że zrobienie z niego kolejnego głównego bossa po Thanosie w filmach to kwestia czasu i w Lokim nie wprowadzali go od tak. Poza tym wcześniej MCU też przecież nie skupiało się wyłącznie na Thanosie i Kamieniach. Civil War i Winter Soldier to są praktycznie zupełnie oddzielne nitki fabularne i wiele filmów było po prostu historiami solo jak Ant-man czy dwa pierwsze Spider-many. Warto też zaznaczyć, że  mamy już jednak dwa filmy i dwa seriale osadzone w multiwersum. To już jest jakiś trop.

Poza tym brak ciągłego teasowania kolejnego wielkiego finału na tym etapie wynika imo z tego, że to jest przejściowy okres spokoju w filmowym Marvelu by  po wydarzeniach z Infinty War i Endgame widzowie mogli trochę odpocząć.

sum41

  • Gość
Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #1011 dnia: Śr, 11 Maj 2022, 15:29:22 »
Scena po napisah jak dla mnie byla najlepsza rzecza w tym filmie ale to chyba przez to iz bardzo lubie kobiece postaci w komiksach. A i jeszcze jedna panna zucajaca pewna owalna rzecza tez byla mega!

sum41

  • Gość
Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #1012 dnia: Śr, 11 Maj 2022, 16:56:19 »
Skoro jesteśmy już w połowie IV fazy, to najwyższa pora by te wątki i postacie zacząć splatać w finał (element spinający fazę jest wciąż niejasny) niż wprowadzać hurtowo nowe postacie.

Sa przecieki ze Marvel juz pracuje nad solowym filmem ze Scarlet Witch a przeciez maja tyle innych ciekawych postaci.

Offline Pan M

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #1013 dnia: Śr, 11 Maj 2022, 19:37:44 »
Niech pracują. Olsen jest w tej roli świetna.

Co do nowych postaci na pewno nie będą próżnować bo zapowiedzano F4, Blade'a. Przy nowych postaciach to wręcz imo idą trochę szturmem w kierunku tych bardziej nastoletnich, młodszych - oczywiście z wyjątkiem Spider-mana- jak Chavez i Khamala.

Offline jotkwadrat

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #1014 dnia: Cz, 12 Maj 2022, 16:15:42 »
Jak dla mnie nowy Doktor jest póki co najlepszym filmem IV fazy. Co prawda konkurencja nie była zbyt silna, ale mimo wszystko. Naprawdę dobrze się bawiłem

Offline HugoL3

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #1015 dnia: Pt, 13 Maj 2022, 11:31:59 »
A jak moi drodzy odniesiecie się do słów z ostatniego Strange'a:

Spoiler: PokażUkryj
że świat MCU to Ziemia-616?


Mnie się to trochę nie podoba. Nie powinni "nadpisywać" historii. Powinni zachować status quo.

Offline misiokles

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #1016 dnia: Pt, 13 Maj 2022, 11:56:13 »
Też mi się to nie podoba, ale cóż począć.

Offline Pan M

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #1017 dnia: Pt, 13 Maj 2022, 15:28:43 »
A jak moi drodzy odniesiecie się do słów z ostatniego Strange'a:

Spoiler: PokażUkryj
że świat MCU to Ziemia-616?


Mnie się to trochę nie podoba. Nie powinni "nadpisywać" historii. Powinni zachować status quo.

Ja mam nadzieję, że to tylko nic nie znaczący easter egg. Zresztą to samo powiedział już Mysterio w Spider-man Far from home i nie sprawiło to przez te lata, ze Mcu=komiksowy Marvel. Co innego, że może chcieliby próbować podratować sypiący się finansowo rynek komiksowy parowaniem z filmami i serialami.  Pomysł zrozumiały biznesowo ale ja uważam, że powinni te światy zostawić jako kompletnie odseparowane od siebie, w końcu po coś to cholerne multiwersum jest, a komiksy mogą ratować w zupełnie inny sposób, jak nie wiem zatrudniając większą liczbę dobrych scenarzystów a nie ludzi z "misją" i beznadziejną jakością scenopisarstwa ::) No ale nie chcę zmieniać tego wątku w off top, więc nie będę tutaj tego kontynuował.
« Ostatnia zmiana: Pt, 13 Maj 2022, 15:32:36 wysłana przez Pan M »

sum41

  • Gość
Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #1018 dnia: Pt, 13 Maj 2022, 16:07:44 »
Black Bolt to byl ten z tego lipnego serialu aktor?


Tutaj mamy ciekawa dyskusje - Pojedynek wielu światów, czyli co wyszło i nie wyszło w nowym "Doctor Strange"?
« Ostatnia zmiana: Pt, 13 Maj 2022, 16:41:18 wysłana przez sum41 »

Offline Pan M

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #1019 dnia: Pt, 13 Maj 2022, 18:30:29 »
Black Bolt to byl ten z tego lipnego serialu aktor?


Tutaj mamy ciekawa dyskusje - Pojedynek wielu światów, czyli co wyszło i nie wyszło w nowym "Doctor Strange"?

Jezu jakie męczybuły. Pojedynek z
Spoiler: PokażUkryj
 Xavierem jest ich zdaniem do kitu,  Iluminati też. Oburzenie purystów uniwersum Marvela. No a jak dla mnie ich śmierć była świetna bo pokazywała potęgę Scarlet Witch. Poza tym oni musieli to przegrać, bo zgubiła ich przesadzana pewność siebie i nie znali tej Wandy, która zaatakowała ich świat, tylko tą swoją, która była dużo słabsza
Warto przypomnieć, ze Wanda prawie zabiła Thanosa w Endgame, tylko uratował go ostrzał artylerii. Więc potęga Scarlet Witch, to co wyprawia w tym filmie to akurat naturalny progres do jeszcze większej potęgi tej postaci. Generalnie to tylko część narzekań, które są bezsensu i wynikają z nierozumienia filmu. Do tego porównania do komiksów, kiedy MCU już nie raz nie dwa pokazywało, że o ile czerpie z bogactwa komiksowego uniwersum w sensie postaci i motywów, to są praktycznie w bebechach  inne opowieści zmieniające znacząco wymowę całości jak np. w przypadku motywacji Thanosa.

Obejrzałem tylko 2 minuty tego i więcej naprawdę mi się nie chce. Dzięki za przypomnienie czemu nie często oglądam tego typu podcastów ;D