Autor Wątek: Lista animacji DC/Marvel  (Przeczytany 21305 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline LordDisneyland

Odp: Lista animacji DC/Marvel
« Odpowiedź #15 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 21:15:14 »
O Batman/Dracula to nie słyszałem...pora się rozejrzeć.
,, - Eeeeech.''

sum41

  • Gość
Odp: Lista animacji DC/Marvel
« Odpowiedź #16 dnia: Śr, 20 Luty 2019, 08:12:05 »
Dla mnie po Mask of Phantasm to najlepszy animowany film z Batmanem.
PS Masz jeszcze podobne artykuły, fajnie sie to czyta? :)



Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Lista animacji DC/Marvel
« Odpowiedź #17 dnia: Śr, 20 Luty 2019, 09:45:05 »
Moim ulubionym filmem animowanym, adaptującym komiksową rzeczywistość "Uniwersum DC", który zyskuje miano najlepszej, najbardziej wartościowej animacji, jaką oglądałem w życiu, przebijając nawet wydany ostatnio produkt od "Marvel / Sony Pictures Animation", "Spider-Man: Uniwersum", jest "Batman: Maska Batmana" z 1993r. Nad tym, jak ważna dla rozwoju wizerunku Batmana, dla bycia ,,kamieniem milowym" w ewolucji animowanego Uniwersum "WB/DC" i komiksowego również, jest ta ponadczasowa, przesiąknięta baśniowym mrokiem, produkcja, nie trzeba za bardzo dyskutować. Chociaż gusta pozostaną gustami, "Batman: Maska Batmana" - ten pozbawiony kreskówkowej cukierkowości z lat 90-tych, twór, jest absolutnym numerem jeden, ikoną i absolutem wśród pełnometrażowych animacji od "WB/DC", ba, wśród animacji przenoszących komiksowe historie obrazkowe na ekran, w ogóle!

Opening muzyczno -graficzny w serialu animowanym "Batman (TAS) 1992-95"ma mocny jak thriller, niezwykle enigmatyczny, z tym krwistym niebem podkreślającym chaos, upadek ludzkich wartości i baśniowości zarazem, Gotham City, charakter, który dodatkowo podkreślany jest całunem cienia osadzającym się w każdym zakamarku tego miasta. Intro, które otwiera każdy odcinek animacji, ma w sobie niezwykłą moc; sam serial jest przedłużeniem wizji, co widać w zabarwieniu muzycznym, Mrocznego Rycerza i jego miasta, zapoczątkowanej w filmie z 1989r., pt. "Batman". Ukazany tu przez T. Burtona fantazyjny, baśniowy mrok oraz surowość i spaczenie Gotham są zniewalające, jak mit, który przetrwa w świadomości wielu pokoleń fanów i nigdy się nie zestarzeje!

« Ostatnia zmiana: Śr, 20 Luty 2019, 13:29:06 wysłana przez admin »

sum41

  • Gość
Odp: Lista animacji DC/Marvel
« Odpowiedź #18 dnia: Śr, 20 Luty 2019, 13:22:15 »
Pierwsza wersja Intro była dłuższa i sporo się różniła.
Obecna jest dynamiczniejsza i cudowna !
Tutaj stara wersja.


Offline nori

Odp: Lista animacji DC/Marvel
« Odpowiedź #19 dnia: Śr, 20 Luty 2019, 17:51:28 »
sum41, dzięki. ;) Mam o Spider-manie, ale wymaga więcej edycji i odświeżenia, dopracuję i wtedy dorzucę, oraz jako szkice notkę poświęconą X-men, niestety nigdy jej nie skończyłem. Ale chętnie powrócę do tematu.
Mam jeszcze szkice do Ligi Sprawiedliwości, ale to już takie zupełnie pobieżne, tym bardziej, że w tym przypadku warto by było opisać Super Friends, a niestety nie mam na tyle cierpliwości, by przebraną choć przez parę odcinków... Więc być może kiedyś. ;)
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

sum41

  • Gość
Odp: Lista animacji DC/Marvel
« Odpowiedź #20 dnia: Śr, 20 Luty 2019, 18:15:53 »
Czekam wiec :)
Wspominał ktoś o pieknych tłach w TAS Batman.







Offline LordDisneyland

Odp: Lista animacji DC/Marvel
« Odpowiedź #21 dnia: Śr, 20 Luty 2019, 21:27:25 »
Dzięki- to ja się niemi zachwycam :)
,, - Eeeeech.''

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Lista animacji DC/Marvel
« Odpowiedź #22 dnia: Śr, 20 Luty 2019, 22:00:33 »
Pierwsza wersja Intro była dłuższa i sporo się różniła.
Obecna jest dynamiczniejsza i cudowna !
Tutaj stara wersja.

Tło muzyczne, które przesłałeś w youtubeowskim linku, które jest częścią animacji "Batman: (TAS) 1992-95" nie jest klasycznym Openingiem do tej kreskówki, jest jego przedłużeniem. Fragment animacji zawiera więc rozszerzone intro graficzno-muzyczne, które pojawia się przed każdym odcinkiem tego serialu, oraz część odcinka - o ile się nie mylę - go otwierającego, czyli tzw. pilota. Urywek z pierwszego odcinka, który widzimy jest wyostrzony, wyraźnie poprawiony: światło, cień, płynniejsze i zgrabniejsze ruchy postaci; nie jest to jednak dobre rozwiązanie. "Batman: (TAS) 1992-95" wygląda najlepiej w tej pierwotnej koncepcji, z zanieczyszczeniami na odtwarzanym obrazie, szumami w tle, jakby lektor został źle nagrany na kasetę VHS. To jest tak klasyczne, że aż mityczne.


Aby powrócić do animacji pełnometrażowych od "WB/DC" bliżej tych tajemniczych, baśniowych, żyjących jak wieczna legenda czasów, jak słynne: "Batman: Maska Batman (1993)" i "Batman: Powrót Jokera (2000)", postanowiłem, że obejrzę dziś... późną, mroczną porą: "Superman: Brainiac Attacks (2006)". Nie jest to, co prawda, ten sam styl i charakter rysunku, co w filmach animowanych z Batmanem z lat 1992-2005, ale to wciąż "WB/DC" i taki film, jak charakterystycznie kreślona rzeczywistość w "Justice League vs Teen Titans (2016)".
 8) 8)

sum41

  • Gość
Odp: Lista animacji DC/Marvel
« Odpowiedź #23 dnia: Cz, 21 Luty 2019, 15:10:07 »
Fakt pomieszałem sorki :)
Tutaj mamy Intro wraz z porównaniem/konceptem w potarci storyboard.

Offline R~Q

Odp: Lista animacji DC/Marvel
« Odpowiedź #24 dnia: Pt, 22 Luty 2019, 12:41:00 »
Batman: TAS chyba wyszło na Blu-Rayu, czyż nie? Czy ma wyjść?

Offline Mateusz

Odp: Lista animacji DC/Marvel
« Odpowiedź #25 dnia: Pt, 22 Luty 2019, 12:47:01 »
Wyszło pod koniec ubiegłego roku, ale nie w Polsce.
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

sum41

  • Gość
Odp: Lista animacji DC/Marvel
« Odpowiedź #26 dnia: Pt, 22 Luty 2019, 20:17:24 »
W Polsce chyba nie wyjdzie ...


Czy plyty Blueray np z Usa maja tez ten kod regionu bo mysle nad zakupem?

Offline Mateusz

Odp: Lista animacji DC/Marvel
« Odpowiedź #27 dnia: Pt, 22 Luty 2019, 20:31:39 »
Na polskie wydanie nie ma co liczyć. Wydanie z USA nie ma blokady regionalnej, ale lepiej sobie sprowadzić wydanie z UK, albo z Francji.
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

sum41

  • Gość
Odp: Lista animacji DC/Marvel
« Odpowiedź #28 dnia: Pt, 22 Luty 2019, 20:47:51 »
Polecilbys jakies tanie miejsce, mam troche dvd z UK ale blureya zadnego?

Offline Mateusz

Odp: Lista animacji DC/Marvel
« Odpowiedź #29 dnia: Pt, 22 Luty 2019, 21:01:11 »
Kolekcjonerskie wydanie stoi na angielskim Amazonie za 60 funciaków. Jak Ci jednak nie zależy na kolekcjonerce, to możesz poczekać, bo ostatnio zwykłe wydanie było na promocji we Francji i pewnie niedługo też się pojawi.
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami