Autor Wątek: Krypton/Smallville/Metropolis  (Przeczytany 2860 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

John_

  • Gość
Krypton/Smallville/Metropolis
« dnia: Nd, 10 Luty 2019, 14:41:20 »
Lata temu za sprawą serialu Tajemnice Smallville próbowano z Supermana wycisnąć ile się da, najpierw przedstawiając go jako licealiste, później stopniowo transformujac go w superbohatera co zajęło twórcom aż 10 lat emisji serialu. Tym razem stacja SyFy postanowiła cofnąć się jeszcze dalej i spróbować zagospodarować trochę marki Supermana dla siebie. Ich Krypton opowiada o mieszkańcach planety w czasach przed narodzinami ojca Supermana, kiedy Kryptonem rządziła jeszcze totalitarna ciemnota. Serial jest kręcony poprawnie i z pomysłem, bowiem protagonista spotyka na swojej drodze osoby z przyszłości, znane fanom komiksów DC. Wizualnie serial stoi o wiele lepiej niż superbohaterowie od The CW. W drugim, nadchodzącym sezonie głównym antagonistą będzie Lobo. Bardzo liczę, że znajdzie się tam miejsce na większą eksploracje kosmosu DC. Metropolis z kolei nadal jest w fazie tworzenia scenariusza, serial jest przygotowywany dla platformy streamingowej. Opowiadać ma o perypetiach Lexa Luthora przed pojawieniem się Supermana.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Krypton/Smallville/Metropolis
« Odpowiedź #1 dnia: Nd, 07 Kwiecień 2019, 23:38:15 »
W drugim, nadchodzącym sezonie głównym antagonistą będzie Lobo. Bardzo liczę, że znajdzie się tam miejsce na większą eksploracje kosmosu DC. Metropolis z kolei nadal jest w fazie tworzenia scenariusza, serial jest przygotowywany dla platformy streamingowej. Opowiadać ma o perypetiach Lexa Luthora przed pojawieniem się Supermana.


Po trailerze, a właściwie nie do końca sprecyzowanej w kwestii odbioru przez widza, zajawce "Kryptonu", choć cokolwiek zdradzającej nam z fabuły drugiego sezonu serialu, ciężko stwierdzić, jak w całych kilkunastu odcinkach kolejnej serii serialu, rozmieści się w konstrukcji wydarzeń i jego wątków postać Lobo! Ach, na zawadiackość kosmicznego pirata! Czekam z niecierpliwością na nowe odcinki "Kryptona", bo przecież Lobo będzie czarnym koniem takowej od SyFy produkcji. Z tą postacią wiążę spore oczekiwania; jest ona wyzwaniem. Mam nadzieję, że Lobo pojawi się w kilku odcinkach, na tym swoim ozdobionym na kierownicy czachą lub czymś obrzydliwym, kosmicznym motocyklu i zapali nieraz cygaro. Dodajmy do tego genialnie, co widać w sekwencjach trailera, wykreowanego Doomsday'a, tyranię typu ,,rządź bardzo surowo, wdzierając do umysłu poddanych ułudę bezpieczeństwa i stabilności" Zoda i Brainiaca, którego rola w drugim sezonie produkcji, ba, dla całego Kryptonu w jej rzeczywistości, jest nieznana, a dostaniemy coś o wiele solidniejszego i wyszukanego, niż można by początkowo sądzić! <3<3

John_

  • Gość
Odp: Krypton/Smallville/Metropolis
« Odpowiedź #2 dnia: Cz, 18 Kwiecień 2019, 22:06:07 »
Trailer drugiego sezonu. Jest Lobo! (a także Doomsday).


Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Krypton/Smallville/Metropolis
« Odpowiedź #3 dnia: So, 27 Kwiecień 2019, 22:57:53 »
Na kryptońskich bogów! Zapowiedź do drugiego sezonu "Krypton", po jej obejrzeniu, no cóż, nie wywołała ona u mnie efektu ,,zbierania swej szczęki z podłogi" i nie spowodowała ogromu zaciekawienia, tak abym z skrajnie utrzymywaną cierpliwością czekał na emisję pierwszych odcinków serialu. Mówiąc wprost, do nowej serii "Kryptonu" nastawiam się niezwykle pozytywnie, lecz nie na tzw. ,,maksymalnej ekstazie". Doomsday, Lobo i Brainiac wyglądają bardzo dobrze, prezentując się płynnie wizualnie. Lobo nie powinien być w odbiorze dla fana, aż tak złą postacią. Czuję, że, jak to w komiksach i serialach animowanych z tym kosmicznym piratem i łowcą nagród bywa, Lobo okaże się paskudą, bandziorem i wkurzającym wszystkich dookoła oprychem, czyli tym kogo dla drugiego sezonu "Kryptonu" oczekuję. Przestrzeń miejska planety opanowanej przez Zoda ładnie się wtapia w ,,kontrolowaną utopię"; wygląda to mrocznie i fotorealistycznie! ;D

John

  • Gość
Odp: Krypton/Smallville/Metropolis
« Odpowiedź #4 dnia: Śr, 26 Czerwiec 2019, 17:53:21 »
Chodzą słuchy że Lobo z serialu Krypton miałby dostać swój spin-off od SyFy. Zachęcam Was byście dali szansę aktorowi, mimo skromnej w stosunku do komiksowej wersji postury, aktor naprawdę dobrze pracuje, zachowanie, głos, świetnie oddaje komiksowy pierwowzór. Gdyby tylko miał więcej masy to byłby naprawdę rewelacyjny Lobo. Cały serial zresztą jest niedoceniany, niesłusznie ignorowany, ze względu na nazwisko znienawidzonego Goyera wśród twórców. A rola Davida Goyera wcale nie jest tu duża, więcej ma do powiedzenia showrunner serialu. Nie jest to tak kompletnie "100 lat przed Supermanem", bo dobrze przemyśleli fabułę i żeby czymś zachęcić fanów komiksów o Supermanie, dzięki podróżom w czasie pojawiają się bohaterowie z życia wspólczesnego Supermana - Brainiac, Generał Zod (który przecież chronologicznie w serialu urodzi się dopiero za kilkadziesiąt lat). Jest także Adam Strange, który właściwie niewiele tu wnosi, ale jego obecność i znajomość przyszłości sprawia że oglądanie tej historii ma sens dla komiksowych geeków, którzy szukają odniesień do komiksów które znają. Realizacyjnie, wizualnie, wszystko tu gra, i warto obejrzeć bardziej niż seriale z The CW. Do tego HBO GO regularnie wrzuca nowe odcinki, akurat macie szansę obejrzeć i Krypton i Doom Patrol na tej platformie. Nie ręcze że pierwszy zwali Was z nóg, ale nie da się nie docenić drugiego.

PS: Brainiac z serialu powinien trafić do filmu kinowego. Wygląd i casting - perfekcyjny. Gra go niedoceniany serialowy aktor - Blake Ritson, który wcześniej zrobił na mnie wrażenie w roli Chrabiego Riario w Demonach Da Vinci. Nie pamiętam kto dubbingował Brainiaca w kreskówkach DC (wcześniej pojawił się w serialu Smallville, gdzie poskąpili na zielony makijaż, i cały czas był w "ludzkiej" formie) ale takiego głosu jeszcze nie miał, i lepszego pewnie nie dostanie.


Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Krypton/Smallville/Metropolis
« Odpowiedź #5 dnia: Cz, 27 Czerwiec 2019, 10:54:05 »
Lobo, jako postać widziana i rozumiana z perspektywy adaptacji komiksowych i doświadczających takich takich dzieł fanów, której to w serialu "Krypton" od SyFy wróżono mało dobrego, po drugim odcinku drugiego sezonu tej produkcji Czarnianin o niewyparzonej gębie, okazało się, że wypadł w całej swej wyjątkowej okazałości nad wyraz dobrze. Relacja z Adamem Strange'em i Seg-Elem była dla Lobo w tym epizodzie serialu dużo więcej niż tylko istotna. Jej niecodzienny charakter przełamał czar zewnętrznej aparycji Lobo, po której oczekiwano, że będzie ona super-duper podobna do komiksowej sylwetki tej postaci. Jak dla mnie, dzięki sylwetce Czarnianina i Brainiaca, który
Spoiler: PokażUkryj
miejmy nadzieję nie przejmie fizycznej części jestestwa Sega, i powróci w tej samej lub podobnej formie, chociaż dla Brainiaca nie sądzę, aby było to aż tak istotne,
"Krypton", w swym drugim sezonie jest dla mnie niczym objawienie; serial aż tak dobrze się rozwinął!

Warto zwrócić uwagę na okolicę 6 minuty i 40 sekundy w zwyż, czasu trwania drugiego odcinka drugiego sezonu widowiska serialowego od SyFy, "Kryptonu". Wtedy ta opcja realizacyjna Lobo pokazuje, że postać ta potrafi wejść w skórę swemu komiksowemu pierwowzorowi; zresztą zwrócony w stronę
Spoiler: PokażUkryj
przywiązanych do drzewa Sega i Adama gdzieś na pięknej, pierwotnej wydawałoby się planecie Brainiaca, Colu, Lobo mówi: ,,Jestem Arcybiskupem pierwszego Kościoła Gwiezdnego w Trójcy Rybo-Boga". A zwracając się w stronę Adama Strange'a również prawi: ,, Lobo...nie wiem, co oznacza to imię. Zabiłem rodziców nim mi wyjaśnili". Czarnianin lubił zwracać się do nich ksywkami pokroju: ,,ty walisynu" itp.
Ach, jak tu nie ulec niezwykłej, wpisanej w charakter tego, serialu charyzmie!

John

  • Gość
Odp: Krypton/Smallville/Metropolis
« Odpowiedź #6 dnia: Nd, 18 Sierpień 2019, 12:45:02 »
Wyć się chce. Kolejny dobry serial DC skasowany... Adolf czy Ty to widzisz i nie grzmisz?
« Ostatnia zmiana: Nd, 18 Sierpień 2019, 12:47:21 wysłana przez John »

Offline misiokles

Odp: Krypton/Smallville/Metropolis
« Odpowiedź #7 dnia: Nd, 18 Sierpień 2019, 13:26:39 »
Dobry?

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Krypton/Smallville/Metropolis
« Odpowiedź #8 dnia: Nd, 18 Sierpień 2019, 20:14:50 »
Czy "Krypton" od SyFy jest dobrym serialem? Pytanie nad wymiar specyficzne, jednakże już spieszę z odpowiedzią. ,,Tak, jest to bardzo porządnie zrealizowane 2-sezonowe widowisko, genialnie oddające sposób i filozofię życia, aspekty społeczne, polityczne i religijne egzystencji Kryptończyków, na długo przed narodzinami na Kryptonie i pojawieniem się na Ziemi Kal-Ela, czyli Supermana". Takiego serialu, jak "Krypton" do tej pory jeszcze nie było. Nie chce mi się wierzyć, że stacja anulowała produkcję, skoro miała ona na świecie, może nie najwyższą i tą najbardziej oczekiwaną, ale dość solidną oglądalność, aby kontynuować jej fabułę przez kolejne dwa sezony; chodziły słuchy, że scenarzyści "Kryptonu" mieli rozpisane wstępnie plany na następne serie. To było tylko proste tłumaczenie się przed opinią publiczną, że ,,kiepska oglądalność" jest jedynym przyczynkiem do usunięcia tak dobrze rozwijającego się serialu. W grę wchodziły zapewne pieniądze przeznaczone na inne seriale, a nie daj Boże głupie filmy pokroju "Sharknado", "Głazonado" i inne. "Krypton"i "Swamp Thing" zapewne przejmie "Amazon", a może "NETFLIX", "ABC" lub "Hulu".

Zakończenie drugiego sezonu produkcji "Krypton" było na swój sposób nieprzewidywalne. Zrodziło wiele pytań, ale i płynnie zazębiło się wokół
Spoiler: PokażUkryj
 postaci Brainiaca, który porwał Jor-ela (przyszłego ojca Supermana) - syna Sega i Nyssy-Vex; wokół Lobo, który postanawia z korzyścią dla siebie pomóc Segowi odnaleźć i uratować syna w zamian za ,,dostarczenie mu na tacy" Brainiaca, oraz wokół odnalezionego w bryle lodu Doomsdaya i poddanego iluzji Gen. Zoda przez przyssanie do jego Układu Nerwowego pasożyta ,,Black Mercy" - to, co Zod zrobił swojej matce, teraz spotkało i jego.
Ach,to były niesamowite dwa sezony. "Krypton" był dla mnie (a może wciąż ,,jest", bo ktoś to wyjątkowe dzieło uratuje?) najbardziej wartościowym serialem adaptującym realia Uniwersum DC, jaki widziałem w życiu; zaraz po nim plasuje się "Gotham", potem "Titans", "The Flash", "Doom Patrol" - wielka czwórka.

John

  • Gość
Odp: Krypton/Smallville/Metropolis
« Odpowiedź #9 dnia: Nd, 18 Sierpień 2019, 21:45:09 »
Dobry?

Napisałem niewyraźnie? ;) Czy za dużo "opinii" Oskara Rogowskiego się nasłuchałeś, który widział tylko 3 odcinki?

Offline Gascon200

Odp: Krypton/Smallville/Metropolis
« Odpowiedź #10 dnia: Nd, 18 Sierpień 2019, 22:12:48 »
1 sezon jest w większości taki se, ale w 2 sezonie się rozkręca i mogę go nazwać dobrym serialem :P

A co do skasowania - typowe Syfy, zawsze wcześnie kasuje swe seriale. Może DC Universe go przejmie, to będzie lepszy budżet

Offline misiokles

Odp: Krypton/Smallville/Metropolis
« Odpowiedź #11 dnia: Nd, 18 Sierpień 2019, 23:11:58 »
Napisałem niewyraźnie? ;) Czy za dużo "opinii" Oskara Rogowskiego się nasłuchałeś, który widział tylko 3 odcinki?
W każdym newsie na temat kasowanych seriali pojawiają sie głosy 'takie dobre seriale kasują a gówno przedłużają". I wynika z tego że nie ma złych seriali bo zawsze znajdzie się ktoś, kto powie o kasowanym serialu - dobry. A jednak mamy tyle seriali że bycie dobrym już nie gwarantuje niczego, tak jak bycie magistrem.

Offline Adolf

Odp: Krypton/Smallville/Metropolis
« Odpowiedź #12 dnia: Pn, 19 Sierpień 2019, 06:05:22 »
Krypton to i tak historia na maksymalnie trzy sezony. Mogliby ładnie zakończyć, ale stacja widocznie stwierdziła, że teraz liczy się Marvel i Masówkarze mają olew na mroczne DC.

John

  • Gość
Odp: Krypton/Smallville/Metropolis
« Odpowiedź #13 dnia: Pn, 19 Sierpień 2019, 16:00:39 »
Dobrze że marvelowskiego DC mamy pod dostatkiem pod nazwą Arrowverse.  >:(

Offline isteklistek

Odp: Krypton/Smallville/Metropolis
« Odpowiedź #14 dnia: Pn, 19 Sierpień 2019, 16:13:26 »
Ten serial jest raczej średni ze względu na realizację tematyki, którą podejmuje - moim zdaniem powinno wyglądać zupełnie inaczej zbudowanie konfliktu, ale to sprawa bardziej złożona - w dwóch sezonach: w pierwszym jest podział na społeczeństwo dwóch klas (niby jest koncepcja rodów - El, Zod, Vex): tych, co mają rangę i tych pozbawionych rangi, a może powinienem napisać cywilizację, bo sprawa dotyczy całej planety Krypton; a w drugim sezonie jest formowanie się ustroju totalitarnego, ale poza mechanizmem "ja jestem Zod i przemawiam do was", niewiele dowiadujemy się o tym, co się dzieje w społeczeństwie. Jeżeli chodzi o klasowość i totalitaryzm, to ten serial w tych kwestiach nie przedstawia niczego nowego, czego by nie było wcześniej; druga sprawa, że przedstawia to mało wnikliwie, a drugim torem stara się pokazać wątek starć bohaterów ze złoczyńcami ze świata DC.



Jeszcze jedna rzecz:
Spoiler: PokażUkryj
czy jak Syg-El zjawia się na planecie Brainiaca nie powinien mieć mocy takich, jak Superman? To było by ciekawe, bo chyba Brainiac jeszcze nie spotkał Kryptończyków poza ich rodzimą planetą, a tu musiał by się mocować z Bogiem i jeszcze mogło dojść do pierwszego starcia z Lobo. Pod koniec Nyssa za pomocą promienia Zeta dostała się na jakąś planetę, gdzie były parademony Darkseida i chyba też powinna mieć moce.
« Ostatnia zmiana: Cz, 22 Sierpień 2019, 14:21:56 wysłana przez isteklistek »