Autor Wątek: Kapitan Marvel  (Przeczytany 68818 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mark Riddle

  • Gość
Odp: Kapitan Marvel
« Odpowiedź #210 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 12:06:01 »
Ale się użalacie nad "Captain Marvel"
Nikt po za nią samą się nad nią nie użala.

jakbyście moi drodzy własnego zdania o tym filmie nie mieli;
Z tego co widzę to bardzo wiele osób tutaj ma swoje własne zdanie.

w ten sposób zamiast łączyć się ze sobą, jako zbiorowisko ludzi oddanych filmom MCU,
Czyli podążać za tłumem miast mieć swoje własne zdanie?

którzy rozmawiają o nich.
Cały czas to robimy.

nie patrząc się na bezsensowne porównania kulturowe, społeczne, a nie daj Boże polityczne,
Jeśli są częścią filmu to trochę ciężko nie patrzeć. Niby dlaczego porównania są bezsensowne?

tylko wymieniając opinie i zdania jak prawdziwi geecy i nerdzi
Cały czas to robimy.

fani rozpadają się na dziwne frakcje
Witamy w świecie uwarunkowań biologicznych i społecznych.

sami przyczyniają się do psucia wizerunku tego filmu.
Fani się do niczego nie przyczyniają, a jedynie reagują na to co widzą i słyszą.

Szkaradna, kloaczna parodia.
Tu się z Tobą zgodzę. To jest właśnie poziom scenariusza tego filmu.

Offline Gieferg

Odp: Kapitan Marvel
« Odpowiedź #211 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 12:13:58 »
Co by nie powiedział i jak trafne by to nie było, jeśli nie widział filmu, szkoda na niego czasu.

Inna sprawa, że femi-propaganda w filmie jest oczywiście obecna, przeżyję, mam tylko nadzieję, że nie okaże się, że Danvers w A4 sklepie bez wysiłku Thanosa i przywróci porządek we wszechświecie.

Offline xanar

Odp: Kapitan Marvel
« Odpowiedź #212 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 12:19:32 »
Ja rozumiem, że tego tupu filmy robione są po to aby więcej kobiet udało się do kina i wydało pieniądze, tylko coś to nie działa.
Na Captain Marvel poszło 61% mężczyzn i 39% kobiet a na co poszło więcej kobiet niż mężczyzn, na Aquaman'a 52% kobiet i 48% mężczyzn.

Jeszcze koleś mówi ciekawą rzecz, że gdy posiadał sklep z komiksami, to żadna kobieta u niego nie kupowała Captain Marvel by Kelly Sue DeConnick z 2014.


« Ostatnia zmiana: Śr, 13 Marzec 2019, 12:31:18 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Gieferg

Odp: Kapitan Marvel
« Odpowiedź #213 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 12:27:07 »
Cytuj
a na co poszło więcej kobie niż mężczyzn, na Aquaman'a
Jason, wiadomo :)

John_

  • Gość
Odp: Kapitan Marvel
« Odpowiedź #214 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 12:39:05 »
Niedługo będziemy jedynym polskim forum komiksowym, którego temat o Captain Marvel będzie można śmiało połączyć z tematem światopoglądowym. Rozumiem że na Filmwebie to norma, ale sądziłem że jesteśmy lepsi od Filmwebu, bo to naprawdę niska poprzeczka do przeskoczenia.

Offline pawlis

Odp: Kapitan Marvel
« Odpowiedź #215 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 16:58:39 »
Wczoraj byłem na filmie. Na szczęście feministyczna propaganda była dość słaba (przynajmniej dla mnie) i to przykład jak kampania reklamowa i gadki głównego aktora może zaszkodzić filmowi.

Jako prawacki heteroseksualny biały mężczyzna stwierdzam, że film mi się spodobał i jest lepszy od takiego Dr. Strange'a czy Thor: Ragnarok.

Pierwsza połowa taka se, potem się polepsza i trzeci akt przyznam się śledziłem z zaangażowaniem i kibicowaniem postaci. Larson OK wypadła w roli tytułowej, reszta też dobrze zagrała swe role. Mendelsohn bardzo fajny. Jackson to typowy przerysowany Jackson w dobrym znaczeniu tego słowa. Może, postać dziewczynki trochę za mądra, ale wypada OK.

Twisty wypadły bardzo dobrze. Spodobało mi się jak wybrnęli ze Skrullami. Setting w latach 90. w sumie nic nie zmienia. Akcja mogłaby dziać w 200-którymś i na to samo by wyszło.

Scena finałowego starcia Danvers z głównym złym to na pewno jakiś hołd dla sceny z Tuco z Dobrego, Złego i Brzydkiego mówiącym o strzelaniu, a nie gadaniu :).

Co do hołdów Stan Lee w czołówce powinien się znaleźć w Avengers: Edngame.

7/10

Offline glutamiluta

Odp: Kapitan Marvel
« Odpowiedź #216 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 17:06:04 »
smaczki lat 90. to wg mnie akurat plus tego filmu, choc faktycznie nie wnoszą  za wiele do fabuły

Offline death_bird

Odp: Kapitan Marvel
« Odpowiedź #217 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 21:12:50 »
A mogę prosić żeby ktoś wrzucił w spoiler informację jak to się łączy z "Endgame"?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Online misiokles

Odp: Kapitan Marvel
« Odpowiedź #218 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 21:29:30 »
Spoiler: PokażUkryj
Tak jak można przewidzieć. W scenie po napisach Kapitan Marvel zjawia się w siedzibie Avengers, gdzie nad komunikatorem siedzą pozostali przy życiu członkowie i Kapitan zadaje pytanie 'gdzie jest Nick Fury?'.

Offline death_bird

Odp: Kapitan Marvel
« Odpowiedź #219 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 21:40:02 »
Spoiler: PokażUkryj
Czyli zamiast "Kim ty u diabła jesteś?" (skoro nigdy w filmach MCU nie padło o niej ani słowo) nagle doskonale wiedzą co to za jedna i że bujała się z Nicholas`em? I mimo to przez tyle filmów nie wzywali jej na pomoc?
Śmiech przez łzy.

Coś mi coraz mniej po drodze z MCU.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Online misiokles

Odp: Kapitan Marvel
« Odpowiedź #220 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 21:43:22 »
Mój błąd. To pytanie wypowiada
Spoiler: PokażUkryj
Kapitan Marvel a nie Kapitan Ameryka
i w tej scenie pada jedno zdanie, nie ma dialogów, więc scena ta dobrze jest zrobiona biorąc pod uwagę zawadiacki charakter przedstawiony w jej originie.

Offline Jaxx

Odp: Kapitan Marvel
« Odpowiedź #221 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 21:58:50 »
Poza tym

Spoiler: PokażUkryj
jest to zrobione tak, jakby to było jej pierwsze pojawienie się - pojawia się znienacka za ich plecami, czym wprawia ich w konsternację

Offline death_bird

Odp: Kapitan Marvel
« Odpowiedź #222 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 22:16:34 »
No to co mi tutaj Panie misiokles mózg z wody robicie?  ;)

Inna sprawa, że to niewiele zmienia. Ileż to już lat MCU, a Fury ani razu ani słówkiem na jej temat się nie zająknął? To jak z tym "najlepszym przyjacielem" Stark`a co to się bodaj w setnym numerze pierwszy raz pojawia.  8)

Ale ok. Wprowadzenie przed majem już mam. Danke pięknie.  ;)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Tysonek

  • Gość
Odp: Kapitan Marvel
« Odpowiedź #223 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 08:17:56 »
Jak to kiedyś ktoś powiedział o Furym: "jego tajemnice mają tajemnice", to chyba ci powinno wszystko wytłumaczyć.
« Ostatnia zmiana: Cz, 14 Marzec 2019, 11:54:54 wysłana przez admin »

Offline death_bird

Odp: Kapitan Marvel
« Odpowiedź #224 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 08:58:45 »
Można i tak, ale umówmy się, że doklejka to doklejka.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".