Autor Wątek: Kapitan Marvel  (Przeczytany 68814 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KamilM

  • Gość
Odp: Kapitan Marvel
« Odpowiedź #15 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 11:12:06 »
Oto recepta jak stracić 100 mln $, których się jeszcze nie zarobiło. Swoją drogą jestem ciekaw ile nominacji i statuetek zgarnie ten film na tegorocznym rozdaniu Oscarów.

Offline Gieferg

Odp: Kapitan Marvel
« Odpowiedź #16 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 13:17:55 »
Jakby nie to, że chcę być na bieżąco z MCU w momencie premiery Endgame, olałbym kino w tym wypadku. Nic tu nie zapowiada się dobrze, a sama Brie to dla mnie antypatyczna idiotka, co udowadnia na każdym kroku.

Offline R~Q

Odp: Kapitan Marvel
« Odpowiedź #17 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 14:31:38 »
Jakby nie to, że chcę być na bieżąco z MCU w momencie premiery Endgame, olałbym kino w tym wypadku. Nic tu nie zapowiada się dobrze, a sama Brie to dla mnie antypatyczna idiotka, co udowadnia na każdym kroku.

Tak mniej więcej jest. Niektórzy (nie wiem kto) planują kupić bilet na inny film i przypadkiem wejść na salę z tym (chcą obejrzeć, żeby móc narzekać). Nie wiem jak tak można zrobić i z pewnością tak nie wolno, ale tylko powtarzam, że niektórzy tak chcą.

KamilM

  • Gość
Odp: Kapitan Marvel
« Odpowiedź #18 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 14:51:44 »
Tak mniej więcej jest. Niektórzy (nie wiem kto) planują kupić bilet na inny film i przypadkiem wejść na salę z tym (chcą obejrzeć, żeby móc narzekać). Nie wiem jak tak można zrobić i z pewnością tak nie wolno, ale tylko powtarzam, że niektórzy tak chcą.
Konkretnie chodzi o to, że chcą kupić bilet na jakiś inny film i wejść na salę gdzie jest grana Kapitan Marvel, tak żeby obejrzeć, ponarzekać i nie dać Disneyowi/Marvelowi zarobić, bo kasa z biletu pójdzie na konto konkurencji. Cwany plan, czy wypali to inna sprawa.

Jakby nie to, że chcę być na bieżąco z MCU w momencie premiery Endgame, olałbym kino w tym wypadku. Nic tu nie zapowiada się dobrze (...)
Mam podobnie. Na Endgame kończę moją przygodę z MCU. Zobaczę co tam robi konkurencja z DC i Sony (Venom nie był taki zły), ale bez jakiś wielkich nadziei albo oczekiwań.
« Ostatnia zmiana: Pn, 18 Luty 2019, 15:02:23 wysłana przez KamilM »

Offline death_bird

Odp: Kapitan Marvel
« Odpowiedź #19 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 18:00:58 »
Ja z kolei zwyczajnie przeczytam na sieci co tam się działo i co to ma wspólnego z "Endgame". Jedna scena po napisach nie jest warta tego, żeby swoje ciężko zarobione 4$ oddać komuś kto mnie nie lubi i kto mówi mi to w twarz.  8)
Swoją drogą jestem ciekaw eksperymentu pt. "sprawdź ile jesteś w stanie nawrzucać konsumentom zanim zignorują twój produkt i ciebie". No bardzo ciekawe kiedy uciskający wszystkich naokoło biali faceci odwrócą się od Marvela.  ;D

 
« Ostatnia zmiana: Pn, 18 Luty 2019, 18:05:53 wysłana przez death_bird »
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Kalander

Odp: Kapitan Marvel
« Odpowiedź #20 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 18:07:54 »
Ktoś mi wytłumaczy Wasze zarzuty wobec filmu? Dla mnie trailery są całkiem ok, aktorka pasuje, fabuła tak samo przewidywalna jak w całym MCU. O co chodzi z tym powszechnym narzekaniem?

Offline death_bird

Odp: Kapitan Marvel
« Odpowiedź #21 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 18:15:56 »
O ideologiczną wymowę filmu i wszystkiego co dzieje się wokół. To po pierwsze.

Po drugie: dla mnie osobiście schematy Marvela są do strawienia gdy idę obejrzeć film o postaci/postaciach, które lubię i które mnie interesują. Jeżeli jakaś mnie nie interesuje to wszystkie typowe braki/minusy/paździerze na które macham ręką w przypadku tych interesujących w drugim wypadku robią za gwóźdź do trumny.Innymi słowy: nie wiem jak inni, ale ja w kwestii MCU lecę głównie na sentymentalizmie. Gdy sentymentu brak szkoda mi kasy na te tekturowe hamburgery.
P.S. Aktorka zupełnie mi nie pasuje. Larson to taka dziewczyna z sąsiedztwa podczas gdy komiksowa Marvel to typ modelki.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Kalander

Odp: Kapitan Marvel
« Odpowiedź #22 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 18:26:30 »
Ideologiczna wymowa filmu? W trailerach nic nie dostrzegłem, chodzi o to, że główną bohaterką jest kobieta? Co do sentymentu to pewnie się zgodzę, ale tak jak komiksowego Thora nie cierpię, tak "Ragnarok" uważam za topkę MCU. Tak samo z Dr. Strangem. Mimo wszystko chyba warto dać szansę. A co do wyglądu, to ja popieram "odładnianie" postaci komiksowych, bo jednak to medium ma na swoim koncie dużo złego jeśli chodzi o seksualizację kobiet i ich nierealne wymiary. Niech przynajmniej filmy to naprawią ;)

Offline death_bird

Odp: Kapitan Marvel
« Odpowiedź #23 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 19:12:34 »
Nie chodzi o główną bohaterkę (wokół "Wonder Woman" takich hec zdaje się nie było) tylko o przekaz pt.: film jest o mniejszościach i dla mniejszości a opresyjna większość w postaci "białych facetów" (których Larson tak bardzo nie lubi) nie jest mile widziana.
Zresztą. Jeżeli to nie jest ideologia:
https://www.cbr.com/captain-marvel-gofundme-young-girls-tickets/
to ja nie wiem co nią jest. Weźmy i odwróćmy: gdyby podobna akcja dotyczyła jakiegoś Kapitana Ameryki i kasa byłaby zbierana "dla młodych chłopców" to już słyszę ten wrzask w mediach nt. seksizmu owej akcji, bo przecież dlaczego te pieniądze nie trafią również do dziewczynek. :)
Z tego konkretnego filmu robi się krucjatę ideologiczną wymierzoną w tzw. "większość". A skoro tak, to jako przedstawiciel "strasznej, opresyjnej większości" zwyczajnie nie wybieram się tam gdzie mnie nie chcą. Poczekam spokojnie na Wonder Woman 2.  8)
P.S. Dla mnie "Ragnarok" to dno i trzy metry mułu, ale oceniam przez pryzmat "Planeta Hulk`a".
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Kalander

Odp: Kapitan Marvel
« Odpowiedź #24 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 19:32:07 »
Ja tu nie widzę żadnej ideologii, tylko chęć zarobienia większej kasy. Jest to pierwszy film w MCU o superbihaterce, więc głupio by było tego nie wykorzystać, żeby rozszerzyć sobie bazę klientów na ten i kolejne filmy. Czy mi się to podoba? Nie do końca. Czy fajne jest to, że dziewczynki dostaną bilety do kina? No chyba tak. Co do przykładu Kapitana Ameryki, to gdyby to był pierwszy superbohater w uniwersum superbohaterek to totalnie nie miałbym nic przeciwko temu. Gdybym był marketingowcem, nie wiem, lalek Barbie, to przy okazji samodzielnego filmu o Kenie totalnie bym cisnął podobną akcję. Także niestety wciąż nie widzę żadnej psychologicznej krucjaty, zwłaszcza w kontekście tego, że Wonder Woman też nie była pozbawiona takich akcentów (ani film, ani akcja promocyjna). Także jeśli przez tego typu problemy już czujesz się w jakiś sposób wykluczony, no to to jest raczej Twój problem niestety :/

Offline Red Fury

Odp: Kapitan Marvel
« Odpowiedź #25 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 19:43:53 »

Jedno jest pewne po seansach liczba adoptowanych rudych kotów wzrośnie. Tyle dobrego na plus, że zwierzaki znajdą kochające domy. To pierwszy chyba film superhero, który trzeba reklamować kotem. Większy jest hype na tego kota niż na samą Danvers. To jest aż przykre. Goose dostał nawet dwa osobne plakaty.

It's too late...you had your chance...and I'm just getting started.

Offline death_bird

Odp: Kapitan Marvel
« Odpowiedź #26 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 19:52:42 »
@Kalander
Ja problemu nie mam, bo nie zamierzam płakać z powodu tego, że jakaś korporacja ma mnie gdzieś. Po prostu na mnie nie zarobi. Natomiast zwracam uwagę na kampanię nastawioną "przeciwko". I tutaj z kolei upatruję powodu dla którego będzie problem z "zarobieniem większej kasy" - "promocja" tego filmu nie funkcjonuje na zasadzie "zapraszamy wszystkich, ale dziewczyny bardziej" tylko "to jest film dla nas a wy spadajcie".

Zaś względem filmu o Kenie - podejrzewam, że skończyłoby się tak jak pisałem a propos owej kampanii pod kątem Kapitana A. - podniósłby się wrzask, że to seksistowska promocja chłopców i podłe dyskryminowanie dziewczynek. Ponieważ w dzisiejszych czasach i w określonych środowiskach "mniejszości" możesz promować do woli. "Uprzywilejowanej większości" promować nie wolno bo to śmierć cywilna.

Natomiast nie - nie zamierzam tworzyć sobie problemów z uwagi na jeden film, który niespecjalnie mnie interesuje. Inna sprawa, że nie widzę powodu dla którego mam udawać, że sytuacji nie ma.

@Red Fury
To w takim razie chętnych należy zaprosić na wyspę Aoshima. :)
https://podroze.onet.pl/ciekawe/aoshima-wyspa-kotow-w-japonii/vr6b2tl
« Ostatnia zmiana: Pn, 18 Luty 2019, 19:54:31 wysłana przez death_bird »
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Gieferg

Odp: Kapitan Marvel
« Odpowiedź #27 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 20:46:28 »
Tez w sporej mierze mam tak, że jak bohaterów znam z czasów semica, to jestem zainteresowany, jak nie, to nie jestem (choć oczywiście zdarza się, że się przekonam - udało się w przypadku Guardiansów czy Watchmen). Dlatego nie byłem w kinie na Ant-Manie i Strange'u (którego potem obejrzałem i uważam za samo dno MCU) ani na pierwszym Thorze (polubiłem dopiero po obejrzeniu pół roku później, a Ragnarok to już w ogóle full wypas), nie byłbym też na Panterze i Captain Marvel, gdyby nie to jak ustawiono daty premier (nie da się obejrzeć przed Avengersami jesli się nie pójdzie do kina).

Cytuj
Czy fajne jest to, że dziewczynki dostaną bilety do kina? No chyba tak.
Akcja w której aktorka zbiera kasę, która ma pójśc na bilety na film w którym wystąpiła jak dla mnie nie jest fajna, tylko żenująca. Co innego, gdyby zbierał je ktoś nie związany bezpośrednio z filmem. I co innego gdyby sama te bilety ufundowała z własnej kieszeni - no chyba, że to robi, nie wiem, nie słyszałem.
« Ostatnia zmiana: Pn, 18 Luty 2019, 21:04:06 wysłana przez Gieferg »

sum41

  • Gość
Odp: Kapitan Marvel
« Odpowiedź #28 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 20:47:28 »
Szkoda ze potem emocje opadaja i ludzie zwierzaki wyrzucaja, juz tak bylo przy kilku filmach.

KamilM

  • Gość
Odp: Kapitan Marvel
« Odpowiedź #29 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 22:40:42 »


Cytuj
Czy fajne jest to, że dziewczynki dostaną bilety do kina? No chyba tak.
Zwykły szwindel i manipulacja. Larsson dobrze wie, że bez męskiej publiki ten film się nie sprzeda, więc musi ją sztucznie wygenerować. Żałosne i tyle.
« Ostatnia zmiana: Pn, 18 Luty 2019, 23:22:17 wysłana przez admin »