Autor Wątek: Jupiter's Legacy (serial)  (Przeczytany 1995 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online michał81

Jupiter's Legacy (serial)
« dnia: Śr, 07 Kwiecień 2021, 16:00:55 »
Jest pierwsza zapowiedź Jupiter's Legacy serialu na podstawie komiksu Marka Millara


Komiks Jupiter's Legacy (Dziedzictwo Jowisza) oraz jego prequel Jupiter's Circle (Orbita Jowisza) zostały wydane u nas przez Wydawnictwo Mucha

Premiera 7 maja 2021.

Offline Gazza

Odp: Jupiter's Legacy (serial)
« Odpowiedź #1 dnia: Pn, 10 Maj 2021, 11:12:48 »
Po seansie pierwszych 4 odcinków jestem na TAK!
Ogląda się przyjemnie, fajnie dobrani aktorzy, sprawnie zrealizowany i chce się więcej.
Dziś ciąg dalszy...

Offline Chmurny

Odp: Jupiter's Legacy (serial)
« Odpowiedź #2 dnia: Wt, 11 Maj 2021, 20:01:29 »
Po seansie pierwszych 4 odcinków jestem na TAK!
Ogląda się przyjemnie, fajnie dobrani aktorzy, sprawnie zrealizowany i chce się więcej.
Dziś ciąg dalszy...
Dobrze Ci z oczu patrzy  ;)
Namówiłeś!

Offline Takesh

Odp: Jupiter's Legacy (serial)
« Odpowiedź #3 dnia: Wt, 11 Maj 2021, 20:06:27 »
Też po 4 odcinkach. Serial spoko. Ale widać mały budżet. I czasem scenariusz jakoś mnie nie porywa. W sensie trochę przynudza czasem, albo jakiś taki miałki. Ale tylko czasem.

 Ogólnie moja ocenia poczeka aż zobaczę całość. Zobaczymy jak to się skończy....

Offline Sparnage

Odp: Jupiter's Legacy (serial)
« Odpowiedź #4 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 11:35:11 »
Obejrzałem całość i uważam że jest średnie. Kilka lat temu to byłoby czymś nowym, ale niedawno mieliśmy tyle lepszych dekonstrukcji superbohaterskich, że Dziedzictwo Jowisza wypada przy nich blado. Bardzo lubiłem wątek rodzinny, relacje między ojcem a synem, a poza początkiem i finałem serialu bardzo mało tego było.
Za to połowę serialu zajmowała geneza drużyny, która działa głównie jako budowa relacji między starszymi bohaterami, ale mnie jakoś mocno wynudziła.
Czy obejrzę następny sezon? Raczej nie, no chyba że oceny względem pierwszego polecą mocno w górę.

Offline Gazza

Odp: Jupiter's Legacy (serial)
« Odpowiedź #5 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 13:51:44 »
Ja nie potrafię być mocno krytyczny wobec ekranizacji czegoś co lubię (komiks Millara i Quitely’ego) więc całość oceniam na 7/10. Liczę, że Netflix to pociągnie. Tym bardziej, że materiału źródłowego jest jeszcze trochę (reszta Legacy, cały Circle, a w Stanach ukazuje się właśnie kolejna seria).

Offline Chmurny

Odp: Jupiter's Legacy (serial)
« Odpowiedź #6 dnia: Cz, 13 Maj 2021, 02:08:30 »
@Gazza
Przyjąłem bez skrzywienia, dzięki za polecenie.

Offline Gazza

Odp: Jupiter's Legacy (serial)
« Odpowiedź #7 dnia: Cz, 13 Maj 2021, 08:34:34 »
Cieszę się :)
Brakuje mi już tych postaci i rozwoju wydarzeń (serial nie jest wierną ekranizacją). Pomysł na historię podobał mi się od lektury oryginału. Nie rozumiem głosów recenzentów dopatrujących się tu jakiejś dekonstrukcji superhero (mocno nadużywane i wyświechtane ostatnimi czasy sformułowanie), a najbardziej irytuje twierdzenie, że to netflixowa odpowiedź na The Boys.
Aktorsko prezentuje się dobrze - moim faworytem jest kapitalny Walter BRAINWAVE Sampson (w obu przedziałach czasu). Nieźle wypada również Sheldon, aczkolwiek Dushamel nieco szarżuje w retrospekcjach, by ostatecznie być wygaszonym i skołowanym Utopianem w czasach obecnych - zapewne zabieg celowy. Irytuje nieco jego potomstwo, ale z młodych da się lubić Hutcha z "jego" niesamowitym berłem.
Serial nie jest idealny (a który jest? ;) ), ale mnie wciągnął (mimo wcześniejszej znajomości tematu) i czekam na więcej.

Offline misiokles

Odp: Jupiter's Legacy (serial)
« Odpowiedź #8 dnia: Cz, 13 Maj 2021, 08:40:16 »
Serial u mnie w kolejce, ale też się dziwię głosami, że to rekonstrukcja superhero. Może i takie fabuły były dekonstrukcją w latach 80-tych czy 90-tych ale dziś ludzkie problemy czy emocje u suoków są właściwie normą.

Offline nori

Odp: Jupiter's Legacy (serial)
« Odpowiedź #9 dnia: Wt, 18 Maj 2021, 10:32:34 »
Po 6 odcinkach - polecam, naprawdę niezłe! Choć z każdym kolejnym odcinkiem, z coraz większym zainteresowaniem śledziłem to co się dzieje w przeszłości, a nie teraźniejszości.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Nesumi

  • Gość
Odp: Jupiter's Legacy (serial)
« Odpowiedź #10 dnia: Wt, 18 Maj 2021, 11:15:24 »
A powiedzcie jeszcze, proszę, czy poziom brutalności i jej dosłowności dorównuje komiksowemu pierwowzorowi?

Offline nori

Odp: Jupiter's Legacy (serial)
« Odpowiedź #11 dnia: Pt, 21 Maj 2021, 12:05:47 »
Obejrzałem do końca, komiksu nie znałem wcześniej, więc wreszcie po niego sięgnąłem i łyknąłem oba tomy w jeden wieczór. Ogólnie, serial bardzo mi się spodobał, może nie jest zbyt dynamiczny, ale cały czas się coś dzieje, dialogi są całkiem sensowne, a do tego wiele postaci dostało o wiele więcej czasu i zostało bardzo fajnie rozwiniętych. Samo zdobycie mocy jest w serialu o wiele bardziej rozwinięte, i choć niektóre wątki niekoniecznie mogą się spodobać, to wypadło to naprawdę nieźle. Już zbieranie ekipy zostało świetnie w serialu zarysowane, gdy w przypadku komiksu mamy "grupkę przyjaciół studiów". Różnic jest sporo, oba dzieła spokojnie się bronią, jedyny zarzut który mam do serialu to

Spoiler: PokażUkryj
że pierwszy sezon tak naprawdę zamyka dopiero pewną część i jest otwarciem do kolejnego (kolejnych?) Pozostaje czekać, w moim przypadku z niecierpliwością, na kontynuację.


Naprawdę polecam, i serial i komiks, dla mnie spore zaskoczenie, tym bardziej, że patrząc na kostiumy i po pierwszym odcinku byłem bardzo sceptyczny. A i strasznie podobało mi się przedstawienie wydarzeń z przeszłości i teraźniejszości w postaci zmiany formatu obrazu, niby mały niuans, ale fajnie prezentowała się "płynna zmiana formatu".
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Gazza

Odp: Jupiter's Legacy (serial)
« Odpowiedź #12 dnia: Pt, 21 Maj 2021, 12:13:38 »
A tak, tak. Ta zmiana formatu to przysłowiowy strzał w dziesiątkę. Też mi się to bardzo spodobało i liczę, że inni twórcy również sięgną po ten patent.

Liczę na kontynuację. Jestem ciekaw jak twórcy podejdą do końcowego twistu i dalszych wydarzeń bo w komiksie zrobiło to na mnie ogromne wrażenie. Boję się, że będą to nieco łagodzić, ale i tak jest na co czekać.

Offline Gazza

Odp: Jupiter's Legacy (serial)
« Odpowiedź #13 dnia: Pt, 04 Czerwiec 2021, 07:55:43 »
 >:( Sezon 2, niestety, już skasowany.

Offline Chmurny

Odp: Jupiter's Legacy (serial)
« Odpowiedź #14 dnia: Pt, 04 Czerwiec 2021, 08:58:15 »
>:( Sezon 2, niestety, już skasowany.
O masz!
 >:(