Autor Wątek: Joker [SPOILERY]  (Przeczytany 41202 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

John

  • Gość
Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #150 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 14:59:47 »
Dziwne jest to co mowisz, jakoby Phoenix nie chciał słyszeć słowa "Joker". Znajomy mi mówił, że Phoenix chciał zagrać kogoś z komiksów o Batmanie, ale nigdy nie znalazłem potwierdzenia tych słów, więc traktujcie to jako niepotwierdzoną ciekawostkę. Co do "komiksowości", jest to temat szeroki i ciężki do zdefiniowania. Odruchowo Batmany Nolana ciężko uznać za komiksowe, obdzierają wszystkie umowne motywy z Batmana, ale z kolei dosyć wiernie przetwarzają kluczowe historie Nietoperza - Year One, Long Halloween, Knightfall, Dark Knight Returns. Jak więc sklasyfikować choćby Batmana Nolana? Komiksowe czy nie? Wykonaniem, zero w nich komiksowości. Treścią? Same historie są komiksowe, tylko ich bohaterowie, z naciskiem na Batmana, już średnio. Dla mnie to temat rzeka i każdy będzie to rozumiał inaczej.

Bender

  • Gość
Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #151 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 15:00:21 »
@Szekak
Dokładnie, mam te same obawy. Nawet jeśli taka postawa byłaby powodowana względami artstycznymi a nie apetytem na kasę. Mam nadzieję, że bezpodstawne. Lubię Phoenixa, zwłaszcza po The Master, oby to nie okazała się film, którego autorzy z jednej strony chcą zrobić komiks superhero a jednocześnie chcą się odcinać od każdej komiksowej konotacji w imię urealnienia.

Online Szekak

Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #152 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 15:41:02 »
Dla mnie Batmany Nolana sa przegenialne i wystarczajaco komiksowe by sir nimi jarac i by nazywac gilmami o Batmanie, natomiast boje sie tego, ze Joker bedzie takim filmem o Batmanie, ale nie takim jak Nolana, ale takim jakby opowiadal o gosciu chodzacym w czwrnym plaszczu noca i bijacym lobuzow, czyli po prostu na sile wcisniety film w ramy uniwersum Batmana typowo pod zarobek, tego sie obawiam. Realizmu sie nie obawiam, lubie takie zabiego na wielkim ekranie, pbawiam sie, ze jedynym faktem swiadczacym o tym, ze ogladamy film o Jokerze, a nie sfrustrowanym komiku bedzie przewijajace sie gdzies w tle nazwisku Thomasa Wayne'a.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Bender

  • Gość
Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #153 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 15:43:15 »
a nie sfrustrowanym komiku bedzie przewijajace sie gdzies w tle nazwisku Thomasa Wayne'a.

Czyli boisz się urealnienia ;)

Online Szekak

Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #154 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 15:50:02 »
Nie, boje sie odciecia od uniwersum Batmana, od calej mitologii, urealnienie lubie jak juz wczesniej zaznaczylem.
« Ostatnia zmiana: Pn, 16 Wrzesień 2019, 15:51:51 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

John

  • Gość
Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #155 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 15:53:56 »
Joker w swojej najbardziej ikonicznej wersji genezy był takim sfrustrowanym komikiem. Wolę to, niż mieliby robić z niego znowu gangstera. Co zresztą też miało miejsce w Zabójczym Żarcie. Szekak, konflikt który Tobą targa jest nie do rozwiązania. Nie będzie w tym filmie Batmana, więc jak inaczej chciałbyś by podkreślić komiksowość tej historii? Fleck ma wpaść do kadzi z chemikalami? Tego też wolałbym uniknąć. Widać po trailerach i obsadzie że nie będzie to pod względem adptacji kolejna Catwoman - jest Thomas Wayne, Alfred Pennyworth, będzie szpital Arkham. Cóż innego jeszcze miałoby się pojawić, co nie jest Batmanem, a podbiło by w Twoich oczach autentyczność Jokera jako inspirowanego komiksami o Batmanie? Po co by mieli robić z tego filmu drugi serial Gotham, i wpychać w każde miejsce młodsze wersje znanych z komiksów postaci? Jest wystarczająco odniesień do Batmana. Wayne'owie i Arkham Asylum, mi to wystarczy by widzieć w w tym Gotham City.

Online Szekak

Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #156 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 15:59:04 »
Wystarczy Ci mimo, ze filmu nie ogladales? Wybacz, nie uwierze ci na slowo i jednak poczekam, az film obejrze i wtedy ocenie, po seansie bede wiedzial czy ogladalem film o Jokerze czy film o frustracie na sile wcisniety w setting Batmanowy. Ciekawi mnie tez jakich zbrodni dopusci sie ow Joker, to tez duzo nam powie.
« Ostatnia zmiana: Pn, 16 Wrzesień 2019, 16:01:34 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

John

  • Gość
Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #157 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 16:05:51 »
A dlaczego nie może mi wystarczyć, mimo że filmu nie oglądałem? Arkham Asylum i Thomas Wayne byli na trailerze, a Alfred został wymieniony w obsadzie. Wiem z trailerów, że te elementy tam będą, i to mi wystarczy. Co w tym dziwnego? Bo chyba nie rozumiem? Mam wychodzić z założenia że trailery kłamią, a szpital będzie się nazywać Aros a nie Arkham, a Thomasa Wayne'a zmienią na Billa Andersona? Obecność Wayne'a Seniora i Arkham to dla mnie wystarczające sygnały, by widzieć że to świat Batmana. I mam pewność, że się pojawią, ponieważ zaprezentowały je materiały wideo. Nie mogę w to wierzyć póki nie obejrzę filmu?

Online Szekak

Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #158 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 16:07:57 »
Bo nie ocenia sie filmu na podstawie trailera, plotek i doniesien prasowych, nie spodziewalem sie, ze o takich oczywistosciach bede musial mowic. xD


Troche przesadzasz z tym nakreceniem i wychwalaniem. Tez sie jaram, ale bez przesady, bo wyrobiles juz sobie opinie na temat kazdego elementu filmu, a do premiery jeszcze dwa tygodnie.
« Ostatnia zmiana: Pn, 16 Wrzesień 2019, 16:09:31 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

John

  • Gość
Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #159 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 16:24:19 »
Nigdzie nie oceniłem samego filmu, tylko mówię o nawiązaniach do świata Batmana. Trailer tutaj wystarczy, by stwierdzić niezaprzeczalny fakt, że takowe się pojawią. Jak miałbym ocenić te historię, skoro jej jeszcze nie oglądałem. Gdy tylko wejdzie do kin, będę biegł z wywieszonym jęzorem i ślinotokiem, kupując jeszcze bilety na dwa miejsca wokół siebie, żeby nikt mi nie przeszkadzał podczas seansu oddychaniem. Pojawiły się mocne nawiązania do mitologii Batmana w trailerze? Pojawiły. A więc będą w filmie? Sądze, że rozsądnym jest założyć, że tak. Stwierdziłem, że dla mnie, te dwa, czyli Arkham i Wayne, wystarczą. Czy one Tobie wystarczą, to Twoja sprawa. Liczę, że wystarczą, i będziesz usatysfakcjonowany filmem, tak jak życzę tego Benderowi, pogromcy pretensjonalności w Batmanach Nolana i Loganie Mangolda. :D

Cytuj
Bo nie ocenia sie filmu na podstawie trailera, plotek i doniesien prasowych,

I ja nie oceniam filmu w żadnym moim poście, skoro go nie oglądałem. Odnosiłem się do przeróżnych aspektów w recenzjach, zjawisku, odbiorze, społecznych kwestiach którą mogą, choć nie muszą, wpływać na odbiór filmu przez pewne osoby. Wymieniałem swoje teorie oraz domniemania. Ani słowa na temat jakości filmu jako takiego, którego nie widziałem, nie znajdziecie w moich wpisach... Chyba że mam rozdwojenie jaźni i nie pamiętam. W końcu #WeAreAllClowns... ;)

Online Szekak

Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #160 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 16:34:32 »
Oceniles fiom juz wielokrotnie w wielu aspektach, tymczasem to co bedzie na ekranie i jakie beda odczucia w kontekscie aspektow (jak ilosc nawiazan) ktore juz ocebiles bedzie wiadomo po seansie. Trailer nie jest filmem, elementy z trailera nie misza sie w nim znalezc, wiec to nie sa fakty, a przypuszczenia. Nigdzoe nie napisalem, ze oceniles historie. Nie chodzi o nawiazania wlasnie tylko, chodzi o ten feel Jokera, czy ja jako widz i fan bede mial poczucie, ze ogladam fim o Jokerze wlasnie. To jest rzecz subiektywna, bardzo ulotna. Mroczny Rycerz jest moim ukochanym filmem SH obok MOS i DOFP, wiec mysle, ze bedzie ok. 1
Piękno jest w oczach patrzącego.

John

  • Gość
Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #161 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 16:52:03 »
Cytuj
Mroczny Rycerz jest moim ukochanym filmem SH obok MOS i DOFP

Przynajmniej gust do filmów SH mamy bardzo podobny :)

U mnie ścisła czołówka to póki co; Logan, Watchmen, MoS i BvS, The Crow, DOFP, i Batmany Burtona, za nimi Nolana. Liczę że dołączy do niej także Joker Todda Philipsa. Po Loganie, jedyny film który wierzę, że miałby szansę.

Online Szekak

Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #162 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 17:09:40 »
Wstyd się przyznać,ale ja Logana nie widziałem jeszcze, a blu-ray w steelbooku czeka... Watchmen był dobrym filmem, wspaniała muzyka. BvS też mi się bardzo podobał, ale fakt, że w JL zostały totalnie urwane wątki i zamysł filmu poszedł w d*** bo wytwórnia wymyśliła sobie, że jednak zrobi sobie film Marvela z bohaterami DC, przez co też jego odbiór u mnie stracił po czasie. :(

Co do samego Jokera jeszcze to szkoda też, że Philips potwierdził, że Joker Phoenixa nie spotka Battinsona... Wspomniane przez ciebie Gotham trochę przychodzi na myśl, bo to może być wskazówka, że Joker z jego filmu nie nadaje się by spotkać Batmana, a przecież Batman w jakimś stopniu definiuje Jokera i nadaje sens jego istnieniu...
Piękno jest w oczach patrzącego.

John

  • Gość
Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #163 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 17:14:44 »
Logana obejrzyj w maratonie, najlepszy efekt. X1, X2, X3, The Wolverine, potem DOFP, na koniec Logan.



Offline Gascon200

Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #164 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 18:20:26 »
Philips powiedział, że jeśli film na siebie zarobi to jest szansa na sequel - liczę na to, nawet jakby film był kiepski, bo nie chcę, żeby Phoenix pojawił się jako Joker tylko w 1 filmie. Jak już w tym Batmanie się nie pojawi, to niech będzie coś za coś :P