Autor Wątek: Joker [SPOILERY]  (Przeczytany 41131 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Gascon200

Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #120 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 18:12:20 »
Znaczy, to jest akurat problem akurat ocen liczbowych w ogóle, nie tylko RT. 3/5 za dużo nie mówi, dla jednej osoby to "rzecz warta uwagi, z wadami, ale fajna" dla drugiej ok, jednak już dla trzeciej to może być już po prostu zła rzecz :/ No i to też zależy od samego filmu, bo 3/5 mogę dać zarówno filmowi który jest w porządku i też filmowi który nie jest zły, ale jest słaby jak na dane studio/markę.
inb4 gadasz truizmy, każdy to wie


EDIT: I w dodatku takie przypadki zdarzają się przy filmach mcu:

« Ostatnia zmiana: Cz, 12 Wrzesień 2019, 18:22:01 wysłana przez Gascon200 »

sum41

  • Gość
Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #121 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 18:54:01 »
Ah te czasy gdy sie idzie na film bo ktoś mi napisał że jest dobry... coraz mniej własnego myślenia...

Offline Szekak

Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #122 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 19:31:23 »
Już pomijając fakt, że zupełnie nie tego tyczy się dyskusja więc i nie wiem skąd te wnioski nagle wysnułeś, to dobrze, że ty nigdy nie czytasz np. komiksów na podstawie takiej, że ktoś ci dany komiks polecił na przykład na forum komikspec.pl, tylko kierujesz się... no właśnie, czym, panie samodzielnie myślący? :)
Piękno jest w oczach patrzącego.

John

  • Gość
Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #123 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 21:20:56 »
Już wiem opinie których "krytyków" mogę ignorować:


Bender

  • Gość
Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #124 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 22:27:26 »
Bo Cpt Marvel Ci się nie podobała a Joker tak? :D

John

  • Gość
Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #125 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 01:15:01 »
Skąd wiesz że Kapitan Marvel mi się nie podobała? Jesteś w stanie wyciągnąć jakiś mój post, w którym napisałem że nie lubię tego filmu? W którym pisałem cokolwiek o jakości filmu z Brie Larson? Jeśli nie przytoczysz takiej mojej wypowiedzi, a nie przytoczysz bo jej nie ma, to oszczędź sobie imaginacji na temat moich opiń po jednym zdjęciu i komentarzu. Nadpisywanie rzeczywistości zostaw Kapralowi. ;)

Bender

  • Gość
Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #126 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 07:51:59 »
Nadpisywanie rzeczywistości to zgadzanie/nie zgadzanie się z opinią o filmie, którego się nie widziało. No chyba, że byłeś na jednej z festiwalowych widowni, wtedy zwracam honor. :)

Offline Szekak

Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #127 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 08:34:34 »
Już wiem opinie których "krytyków" mogę ignorować:


Wow, takie fanboye powinny byc olewane, a ich recki nie brane pod uwage. Rotten to badziew.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline OokamiG

Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #128 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 09:41:39 »
Jestem daleki od oceniania ludzi po wyglądzie, ale tu myśli same się nasuwają. Walcząca feministka krytykuje wszystko co nie ma silnej postaci kobiecej. Takie przypadki  w ogóle nie powinny być brane pod uwagę przy recenzjach. Dodam, że to pewnie feministka z ukrytym kompleksem niższości. Oczywiście to tylko moja, prywatną oceną.

Offline Martin Eden

Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #129 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 09:47:42 »
Ten jej jokerowy uśmiech może tu być nieprzypadkowy...
Tylko dlaczego Joker miałby poprzez swoich ludzi dezawuować swoją biografię, hm...

John

  • Gość
Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #130 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 11:19:25 »
Nadpisywanie rzeczywistości to zgadzanie/nie zgadzanie się z opinią o filmie, którego się nie widziało. No chyba, że byłeś na jednej z festiwalowych widowni, wtedy zwracam honor. :)

Być może Joker Philipsa okaże się nieoglądalnym badziewiem, a ja wrócę tu Benderze błagać Cię o wybaczenie, ale póki co wierzę że film zgłebi temat który fascynuje mnie od lat, po trailerach widzę że duża tu inspiracja kinem Scorsese. A teraz widzę jak ktoś go w ramach ideologicznej wojenki ocenia jako kawał śmiecia, a wysoka nota dla Cap Marvel, bardzo fajnego filmu, przy gnojeniu Jokera podejrzanie mi pachnie.

Zapytasz się Bender, dlaczego wyczuwam tu kierowanie się ideologią, a nie jakością filmu. Dlatego, że Cap Marvel nie jest dla mnie zbytnio feministyczna. Normalny film o kobiecie walczącej z przeciwnościami. Ale już kobieta jako główny bohater dla wielu wystarczy by podnosić jej ocenę. Odsyłam Cię do ocen Wonder Woman.

Wyjaśniłem to, czy nadal nie widzisz w moim podejściu sensu?

Bender

  • Gość
Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #131 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 11:25:35 »
A teraz widzę jak ktoś go w ramach ideologicznej wojenki ocenia jako kawał śmiecia,

Zakładasz.. a to różnica. 

Dla jasności, zupełnie ma to nic wspólnego z moimi oczekiwaniami wobec filmu i oceną cpt Marvel.  Ale znów stworzyliście sobie teoryjkę i się napinacie. Recenzje tej osoby, a ma ich 800, nie pokazują żadnej fiksacji o której mówicie. 

Offline Szekak

Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #132 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 11:58:02 »
Jestem daleki od oceniania ludzi po wyglądzie, ale tu myśli same się nasuwają. Walcząca feministka krytykuje wszystko co nie ma silnej postaci kobiecej. Takie przypadki  w ogóle nie powinny być brane pod uwagę przy recenzjach. Dodam, że to pewnie feministka z ukrytym kompleksem niższości. Oczywiście to tylko moja, prywatną oceną.
Jestes daleki od oceniania ludzi po wygladzie, ale oceniasz ludzi po wygladzie. Dla mnie komentarz nie na miejscu bardzo delikatnie mowiac.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Martin Eden

Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #133 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 12:09:33 »
No ale żeby ocenić jako całkowity trash?
Film, który wygrał w Wenecji i pokonał film o mnie, nie może być trashowy ;D

Tak serio to chyba nie ma co przywiązywać wagi do tej jednej konkretnej oceny. To jakaś współczesna Pauline Kael czy co?
Kobitka miałaby zrobiony dzień, gdyby wiedziała, że taka debata się odbywa nad jej oceną.

Offline OokamiG

Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #134 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 12:21:15 »
Jestes daleki od oceniania ludzi po wygladzie, ale oceniasz ludzi po wygladzie. Dla mnie komentarz nie na miejscu bardzo delikatnie mowiac.
Po prostu dla mnie ta pani wpisuje się trochę swoją wypowiedzią i prezencją  w stereotypowy obraz feministki, która nie ocenia dzieła autonomicznie, tylko przez swoje rozumienie pewnej ideologii. Dla mnie większą wartość jednak ma werdykt weneckiego jury niż samozwańczej krytyczki filmowej, która założyła sobie stronę z chwytliwą nazwą i pisze swoje opinie na temat filmów. Dla mnie to jednak tylko opinie, a nie krytyka filmowa. A pani pisząc o filmie , wybranym przez kompetentnych ludzi do nagrody, sama się dyskredytuje trochę. Bo opinię krytyczną można mieć jak najbardziej, ale trzeba potrafić ją uargumentować czymś lepszym, niż wypowiedzią która widnieje parę postów wyżej. Dla mnie trochę działanie szkodzące dyskusji internetowej. A tej pani nie powinno się uwzględniać jak recenzentki, a bardziej opinio-twórczynię.