Autor Wątek: Joker [SPOILERY]  (Przeczytany 40780 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

John

  • Gość
Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #90 dnia: So, 07 Wrzesień 2019, 21:11:58 »
Oczekiwania rosną. Liczę że masówkarze od grubego Thora również docenią świetny film, a nie znowu zeszmacą w internecie coś czego nie zrozumieli. Po sukcesie Jokera, marzę o filmie poświęconym postaci Two Face'a, uważam że to materiał równie ciekawy do zaadaptowania i przetworzenia. Do tego można by przy takim filmie pobawić się formą, obraz w dwóch kolorach, naprawdę ogromny potencjał przy Dencie dostrzegam, równie duży co przy Klaunie.

Offline Gascon200

Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #91 dnia: So, 07 Wrzesień 2019, 21:21:05 »
Po sukcesie Jokera, marzę o filmie poświęconym postaci Two Face'a, uważam że to materiał równie ciekawy do zaadaptowania i przetworzenia. Do tego można by przy takim filmie pobawić się formą, obraz w dwóch kolorach, naprawdę ogromny potencjał przy Dencie dostrzegam, równie duży co przy Klaunie.


Ogółem przeróżni złoczyńca ze świata Batmana zasługują na swój film, imo bardziej niż już zużyty Joker. Pingwin, Riddler, Kite-Man (chociaż on bardziej do filmu z grupą podobnych do niego frajerów jak Suicide Squad) czy Mad Hatter to są po prostu postacie z potencjałem. Dlatego właśnie po sukcesie Jokera liczę na kolejne tego typu projekty.

Syn Gotham

  • Gość
Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #92 dnia: So, 07 Wrzesień 2019, 21:22:20 »
A co do rekordów wspomnianych wcześniej i box office'u to...

Cytat: batcave.com.pl
Cały czas rosną prognozy box office dla filmu “Joker”. Według najnowszych z nich produkcja z Joaquinem Phoenixem w roli tytułowej może liczyć na otwarcie od $85 mln do 105 mln dolarów. Chociaż najbardziej prawdopodobna szacunkowa kwota to $103 mln. Końcowy rezultat w USA może zaś wynieść 210 mln dolarów.

Na taki obrót spraw znaczący wpływ wywarł niezwykle pozytywny odbiór filmu na Festiwalu Filmowym w Wenecji i następująca po nim fala pochlebnych recenzji krytyków. Wskaźniki Box Office Pro wskazują, że jest to film, który wzbudza zainteresowanie różnych grup demograficznych. Chociaż w przypadku filmu z kategorią wiekową R należy zachować ostrożność, to jest coraz bardziej prawdopodobne, że osiągnięte zostanie po raz pierwszy w październiku otwarcie przekraczające 100 mln dolarów i jedno z najlepszych otwarć dla filmów z kategorią R. Pokonanie październikowego rekordu otwarcia filmu “Venom” ($80.3 mln) wydaje się pewne.

Offline Martin Eden

Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #93 dnia: So, 07 Wrzesień 2019, 21:26:26 »
Wow. Nie wiedzialem, że sfilmowali Martina Edena  ;D. Czad. No i Joker. Kto by pomyślał, że film o postaci z komiksu dostanie kiedyś najwyższy laur w Wenecji.

John

  • Gość
Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #94 dnia: So, 07 Wrzesień 2019, 21:38:40 »

Ogółem przeróżni złoczyńca ze świata Batmana zasługują na swój film, imo bardziej niż już zużyty Joker. Pingwin, Riddler, Kite-Man (chociaż on bardziej do filmu z grupą podobnych do niego frajerów jak Suicide Squad) czy Mad Hatter to są po prostu postacie z potencjałem. Dlatego właśnie po sukcesie Jokera liczę na kolejne tego typu projekty.

Od zawsze marzyłem by zobaczyć jednego z moich ulubionych przeciwników Batmana - Anarky'ego (w klasycznej wersji od Alana Granta, późniejsze wersje Anarky'ego w porównaniu z pierwowzorem, to dno, niestety). Ale tutaj chyba lepiej by zadziałał konflikt z Batmanem. To musiałby być zgrabny i bystrze napisany scenariusz, by uniknąć politykiarsko-filozoficznego bełkotu i nie popaść w radykalizm przekazu, ale konflikt między Batmanem i Anarkym, którego inspiracją byłoby ich pierwsze starcie, mógłby być lepszą historią niż relacja Jokera i Batmana w TDK. Bo nie mielibyśmy do czynienia z szaleńcem jak w przypadku Ledgera u Nolana, a ciężej napisać motywację zdrowego psychicznie człowieka, który byłby kimś takim jak Anarch.


Syn Gotham

  • Gość
Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #95 dnia: Nd, 08 Wrzesień 2019, 03:16:02 »

Syn Gotham

  • Gość
Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #96 dnia: Nd, 08 Wrzesień 2019, 13:57:40 »

John

  • Gość
Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #97 dnia: Nd, 08 Wrzesień 2019, 14:12:23 »
Nigdy się nie śmiałem z tego, że rola Jokera jest szekspirowska. Dużo kosztuje aktora. Jared Leto też zapewne cierpiał, gdy wycieli sporo scen z Jokerem i nie dali mu rozwinąć skrzydeł. Otwarcie w mediach manifestował swój żal do Warnera, i tego że nie mógł pokazać przy Jokerze w Suicide Squad tego czego pragnął. Pewnie tylko Nicholson i Romero nie mieli specjalnych reprekusji psychicznych przy pracy.

Syn Gotham

  • Gość
Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #98 dnia: Nd, 08 Wrzesień 2019, 14:27:01 »
No Leto bardzo mocno się wczuł i sam aktor ma niesamowity potencjał, dalej uważam, że gdyby pokazali go więcej miałby dużo przychylniejsze opinie od fanów. Jeśli chodzi jednak o reperkusje psychiczne to nie byłbym taki pewien czy Nicholson nie miał, choć uwielbiam i nie przypominam sobie wywiadów z nim po Jokerze to nie dałbym sobie za to nawet palca uciąć. Romero natomiast pewnie nie miał bo to był ten wesołek Joker w latach że tak napiszę, kolorowych.

Offline OokamiG

Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #99 dnia: Nd, 08 Wrzesień 2019, 14:38:08 »
Przy Leto zawiodła sama wizualna strona tej postaci. Całkowicie nie w duchu Jokera.

Syn Gotham

  • Gość
Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #100 dnia: Nd, 08 Wrzesień 2019, 14:45:06 »
No nie do końca, w końcu widzieliśmy w komiksie różne wersje Jokera, także podobne do tej z Suicide Squad. Oczywiście komuś mogła się podobać lub nie, mi tam akurat pasowała, ale największym problemem nie był jego wygląd, a to że nie pograł, a właściwie to pograł ale został wycięty - głupotą też było promowanie filmu jego postacią jak miał raptem kilka minut w nim. Ja bym to rozegrał inaczej, zamiast wymysłów że Enchantress, a właściwie jej braciszek to główny złol filmu, to dałbym Jokera, na którego Task Force X by polowali. Wtedy jestem przekonany, że dostalibyśmy świetnego Jokera.

Offline isteklistek

Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #101 dnia: Nd, 08 Wrzesień 2019, 14:51:53 »
Reperkusje psychologiczne wydaje mi się, że się pojawiają, gdy zaczynasz budować rolę od podstaw. Niektórzy jak Daniel Day-Lewis, to robią. Inni mają w scenariuszu pozaznaczane w odpowiednich fragmentach, jak postać ma być zagrana, jaka emocja pokazana. Nie on pierwszy zmienił drastycznie wygląd fizyczny, aby uwiarygodnić swoją postać: To the Bone, Tully, Vice.


John

  • Gość
Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #102 dnia: Nd, 08 Wrzesień 2019, 14:56:43 »
Przy Leto zawiodła sama wizualna strona tej postaci. Całkowicie nie w duchu Jokera.

Joker na przestrzeni kilkudziesięciu lat życia, mimo że zwykle wyglądał podobnie, miewał różne "wariacje":


sum41

  • Gość
Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #103 dnia: Nd, 08 Wrzesień 2019, 15:43:52 »
Przy okazji ktos wie czemu Joker z czasow serialu/filmu Batman 66 ma niezgolone wasiki i na to jest nalozona biala farba i wyglada to debilnie? Jakis wazny aktor ktory sie niezgodzil czy co?

John

  • Gość
Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #104 dnia: Nd, 08 Wrzesień 2019, 15:45:11 »
Tak jak mówisz, Cesar Romero nie chciał zgolić swoich "kultowych" wąsów, z którymi był kojarzony.